Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Blackjack

Dátum: 2010.06.10. 23:00:42
Érdekes, 5 (?) hónapig nem jutott eszébe a készítőnek/nem zavarta, hogy free forrást csinál, most hirtelen titkosítani kellett, zárni kellett stb.

edit: és igen, a script az emberek segítésére jött létre, ebben a szellemben volt fejlesztve is. Mióta más csinálja, nem ez a szemlélet uralkodik..
Dátum: 2010.06.10. 16:01:29
A széthekkelik alatt azt érted, hogy a jollyjokert átírták az emberek? Komoly módosítás. Én csak a tényeket nézem: a script új tulajt kapott(?), azonnal lekerült a minimális ellenőrzést biztosító userscript oldalról, titkosított részletek kerültek be a kódba, egy eddig soha elő nem forduló véletlen folytán * lett megadva, majd, hogy ne lehessen módosítani, azonnali változtatást érkezett.


Ingyen van, ajándék mobil, lehet vele telefonálni, csak éppen elképzelhető, hogy a telefon rögzíti a beszélgetéseidet, de hát ingyen volt, ne kérdezősködj..
Izé, ezért is szomorú az ami nálunk megy..A Görögök csődbe mentek, DE! a nép legalább jól élt hosszabb ideig, s a megszorításaik után is jobban fognak élni, mint mi. Mo hasonló helyzetben van, de a nép soha nem élt jól, s lassan nincs mit megszorítani.
Dátum: 2010.06.10. 14:14:35
Egyértelműen nem jó szándékú az új(?) készítő, én is megnéztem, halva Jerikó felhívását, szerintem se használja senki (most már beletették azt is, hogy ha bele nyúl valaki a forrásba -azaz, pl. átírod a címet, akkor nem működik, erre miért is volt szükség..ennyi..). Megmagyarázni meg meg lehet mindent, de ezt nem kell túlmagyarázni. A régi készítőt viszont nem értem, miért egy ilyen embernek adja át a munkáját.
Akkor kérlek nézd át az Azúr Légió topicot, hogy hányszor lett konkrétan lecsalózva az egész szövetség, s kik által (ha nem lett szerkesztve, bár nem valószínű). Ha az neked bagatell terelés, hogy bármit mondunk az nem úgy van, akkor igazad van. Ne haragudj, de Pityu és a többiek szava a v4 kapcsán semmivel sem hitelesebb, ők mégis elvárják, hogy elhiggye mindenki, azt amit mondanak "Az nem úgy volt mert"..ennyit, még többet is kifejtettek már a Légiósok korábban is, minden egyes vádaskodásra nem fogunk már reagálni, mert ez egyszerűen nonszensz, hogy egyesek csak úgy lecsalózhatnak pl. engem, és még nekem kellene bizonygatnom, hogy ugyan már, azt az egy darab karaktert amit viszek, ami nem is erős, mennyiben látják csalásnak). Mások mást állítanak, csak a két fél szava megy egymás ellen, s abba meg ne menjünk bele, hogy kinek hitelesebb a szava. A v4 kapcsán, és a Légió felülvizsgálatának kapcsán is a JV szava dönt(ött). Persze, mivel nincs a Légió 90%-a bannolva, ahogy az egyesek szerint elvárható lenne, így egészen biztosan a JV korrupt. Ez a felállás (a másiknak nem lehet igaza, pro és kontra), nem vitaalap, hanem sárdobálás, amit az egyik fél folytat kitartóan.
"Az ujjal mutogatás helyett konkrét szabályokat és állásfoglalást várunk a játékvezetéstől, amit vasszigorral be is tart."

Talán akkor tényleg nem kellett volna a Légió felé ujjal mutogatni eddig sem (pláne, ha bizony a mutogatók saját magukra is mutogathatnának éppen. Általánosítok? Csak annyira, amennyire engem is több ízben lecsalóztak a mutogatók, csak azért, mert Légiós vagyok. Ezt egy darabig tolerálja az ember, de amikor sokadszorra veszi valaki a bátorságot, hogy lecsalózzon mindenféle alap nélkül, bizony elege lesz a "célpontnak"). A JV állásfoglalást pedig nem a Légión kellene számon kérni, sem más egyéb játéktechnikai mechanizmust, szabályt vagy egyebet. Egy ideig vicces volt az a kényszerképzet, hogy a Légió kedve szerint rángatja a JV-t, s, hogy a Légió játékosai alkotják a szabályokat, de ha ezt bárki is komolyan vette akár csak egy percig is, nos annak valószínűleg akciós, alig használt ősköveket is el tudnék adni, s előre utalna..
"Látod, itt a "baj". Szóba sem hoztam Tonyt most, sőt másik légióst sem. "

Ja, most éppen nem, korábban pedig többször is általánosítottál (nem csak te), s aggattál negatív jelzőt egy egész szövetségre, ez itt a baj. Most ugyanez az általánosítás történik v4 kapcsán is, ez meg már neked sem tetsző. A két szituáció azonos, azt pedig remélem belátod, hogy általánosságban nem én/mi kezdtem/kezdtünk el egy másik szövetségről beszélni.
Idézet: pityu - 2010.05.26. 16:15:38
A tény, valóban tény. V4-en senkineksem volt közülünk egynél több karaktere (még kémkarakterként sem, v1-se). PONT. Tudjátok: " 1 világ = 1 karakter"


A Légióra is igaz, hogy minden karaktert más-más ember regisztrált, itt a helyettesítésről van szó, ha pedig te azt mondod, hogy..no mindegy, elég sokan tudják amit tudni kell:)
S mivel a felhasználói feltételek között nincs a "tisztességtelen előnyszerzés fake karakterrel történő információ lopás által" (értsd a konkurencia jóhiszeműségére alapozott kémkedés), így ez stratégiának minősül, minden rendben van vele!
És akkor már vonják vissza a korábbi v4-en elért szövetségi győzelmeket is persze, stb. Az nem olyan volt! Jön majd a kórus, de, olyan volt..egy versenyszerveren.
„Más szemében ő a szálkát megleli / S az övében a gerendát feledi!"
Dátum: 2010.05.25. 12:43:02
Egen, én sem törődtem a kategorizálással, mert egyszerűen nem volt hozzá időm és kedvem sem, elfogadtam, hogy aki akarja az kap érte valami kis LE-t, nem annyit, hogy "kötelező" legyen vele foglalkozni, de aki csinálja, az jutalmat kap, ez így korrekt történet volt szerintem. Most pedig behozzák a kvízmedált a képbe (MEGINT UTÓLAG), s így máris kötelezővé vált számomra is, hiszen azok a medálok nem fognak elkopni x hét múlva, hanem tartós pluszt biztosítanak a játékosoknak. Ja, igen, nem kötelező most sem kategorizálni, jól válaszolni sem kötelező a kvízre, mégis mindenki tisztában van vele, hogy ha akar valamit a játékban, akkor törekedni kell a jó válaszra és most már a kategorizálással is foglalkoznia kell.

Nyilván nem volt nagy aktivitás a kategorizálás terén, ezért lett megemelve a jutalom, de szerintem ha valami nem népszerű (s a kategorizálás nem az..), akkor nem az a megoldás, hogy egyre látványosabb csomagolásban próbáljuk meg eladni..
Dátum: 2010.05.18. 15:53:59
Nem a toborzással van baj, még csak nem is a kiskapuval, hanem a lebonyolítással, szerintem:) Ha a feltételeket és a jutalmazást "reálisabban" szabjátok ki, nem sok negatív visszhang lenne..
Dátum: 2010.05.10. 19:19:37
A Légió már a mozikban..nem is értem miért nem tettük be ezt eddig:P http://geektyrant.com/storage/post-images/legion-poster.jpg
"Sokkal többet ártanak a farm karakterek, az építő rabszolgák, a körbeépítő karakterek, vagy a több tucatnyi haver, aki csak azért regisztrált V4-re, hogy egy karaktert győzelemhez juttassanak."

Ez pontosan így van, pláne az utolsó felütés. A v4 egy versenyszerver, a többi világgal ellentéttel ott tétre megy a játék, a "profi" játékosok pedig teljesen korrektnek hiszik a "legális mutyizásukat"..
Én a v4en sokkal szigorúbb szabályokat alkalmaznék, lehet (biztos), hogy igen szépen hullanának az emberek, de fair versengés nélkül nem sokat ér az egész.
Teljesen jó 5let, én is támogatom a kezdeményezést.
Dátum: 2010.05.09. 14:17:47
Ezek jó 5letek, tényleg ráférne az aukciós házra is egy ilyesfajta reform.
Dátum: 2010.05.08. 14:43:21
Nem kaptam fel a vizet, nem tudom, ezt miből gondolod, pusztán csak reagáltam, és kijavítottam a tévedéseidet. Reagálni is csak azért reagáltam, mert ezt is hozzátetted: "és emiatt tudott sokakat lerabolni pl. Dutch." Dutch lerablásai nem egy éve voltak, és vele kapcsolatban sem beszélt senki percekről, mert az egésznek a lényege az, hogy 1 másodperc sincs, nemhogy 1 perc:)
Dátum: 2010.05.08. 13:54:28
Az a baj, hogy hülyeségeket beszélsz, tudom, hogy ez nyers, de így van. Egyrészt nem arra panaszkodtak/panaszkodtunk, hogy perceket csúszik, mert nem perceket csúszik, ha perceket csúszna komoly baj lenne.. Másodpercekről volt és van a mai napig is szó, és ez a csúszás akkor is fennáll, ha te is másodpercenként frissíted a hátralevő időt, valószínűleg még soha nem tapasztaltad meg ezt a gyakorlatban. Ráadásul azt akarod sugallni, hogy a megtámadott használt valami csúnyát ezért lehetett leütve. Mivel szemmel láthatóan fogalmad sincs arról, hogy mi volt az igazi probléma, én óvatosan vagdalkoznék ilyen állításokkal. Legyen elég annyi, hogy a másodperces támadást a mai napig nem lehet kivédeni (itt most nem arról van szó, hogy rabol e vagy nem, hanem magáról a módszerről), maga a módszer nem szűnt meg, elég egy "csúnyaságot" ráállítani az emberre, és annyi, a "célpont" átöltözhet 80x, ihat a legváratlanabb pillanatokban gyógyitalt, mindez nem számít, amint befrissül a lapja, le van verve. Persze mindezt csak csúnyasággal lehet elérni, néha lehet az embernek szerencséje, de sajnos ha valaki akarja, akkor 100%-os hatásfokot is elérhet. Nem igazán értem, miért kellett ezt most felhúznod, azt meg végképp nem értem, hogy mit akartál abból kihozni, hogy a fagyi visszanyalt, mikor pontatlanságokra alapoztad az egész teóriát. Én azért alaposan meggondolnám azt, hogy lecsalózzak e valakit, még ha csak burkoltan is.
Dátum: 2010.05.08. 12:31:16
Igen, mindenki fórumtoll, aki mást mer állítani, hiszen az a kb. -maximum- 15 ember, akik oly nagyvonalúan az összes játékos nevében beszélnek, képviselik a megfellebbezhetetlen tutit, aki mást mond az egy mocskos csaló, vagy egy szánalmas kis talpnyaló vagy esetleg a kettő együtt. Ha véletlenül egy nem Légiós is hozzá mer szólni a témához, úgy, hogy nem a Légiót szidja, akkor azt paraszt stílusban (a fikázás/élcelődés és a bunkóság két külön dolog..) kell leoltani, hiszen az olyan "menő", s legalább nem fog többet pattogni. Fülünket befogva kell kiabálni egymásra, minden egyes áldott nap le kell írnunk hatszor (pro és kontra) az álláspontunkat, mert ha eggyel többször írom le, mint a másik tábor, akkor az lesz az igaz. Cirip példáját követve, ha bármi gondotok, bajotok van, érdemesebb lenne a játékvezetéshez fordulni, ők ezért vannak, ez a fórum meg azért, hogy a betűket tárolja, döntést nem fog hozni, persze a véleménynyilvánítás szabad, csak épp egy idő után már senkit nem fog érdekelni a dolog, mindkét fél unalomig mantrázta már a dolgait, változás meg nem történt. Én a magam részéről kiszálltam, ez már csak kutyakomédia.

edit: helyesírás