Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darun

Oldal: 12345678
Dátum: 2008.10.23. 12:09:55
Szeretnék csatlakozni a kollégához! Sztem ne a kérdésfeltevőt büntessük egyes emberek alacsony műveltségi szintje miatt! Sok olyan kérdés van amire én se tudom a választ még is jó kérdésnek minősítem mert úgy érzem hogy tanulok belőlük valamit! Hasonló problémám van nekem is. Feltettem egy kérdést.

Hol született J. R. R. Tolkien?

Oroszországba
Angliába
Afrikába
Amerikába

Hát igen, ezt követtem én el! Had tippeljek! Ez egy online, böngészőből futtathatő fantasy szerepjáték! Valaki javítson ki ha tévedek. Ebből kiindulva merész dolog azt feltételezni hogy a játékosoknak legalább a 75%-a tudja mi az a fantasy? Mivel a mozikba több millió ember látta, és a könyvet is több országba megjelentették mint ahányban nem, az emberek többsége talán tudja ki az a Tolkien! Könyörgök! Tiszteljük már meg az írót azzal hogy legalább azt tudjuk hogy hol született! Vagy nézzünk utána! Ez a kérdésem azért esett ki mert 5-ből egy helyes válasz érkezett rá! Tényleg ennyire nehéz a kérdés? Ha úgy értékelitek hogy igen, legalább had változtassam meg a válaszokat! (bár sztem akkor is ki fog esni) Nagyon szomorú lettem most!
Dátum: 2008.10.23. 02:28:30
Ki írta az úton c. regényt?
Weöres Sándor
Ceraoac
Bergmann
Szabó Lőrinc

A tulajdonneveket legjobb tudomásom szerint nagy kezdőbetűvel írják, ergó a mű címe Úton! Szerintem.
Dátum: 2008.10.22. 01:14:38
Én hasonlóképpen jártam csak kicsit kevesebb ÉP-n. Azokkal a különbségekkel hogy én tudtam hogy vadászat közbe már támadható leszek és engem le is győztek, nekem 9 ÉP-m maradt!
Dátum: 2008.10.22. 00:51:24
Engedelmetekkel én is beírnék párat:

Esztergom után lefele melyik híd következik a Dunán?
Árpád híd
Lágymányosi híd
Megyeri híd
Újbesti összekötő vasúti híd

A kérdésem az lenne hogy Újbest az hol van? Mert én nem találtam sehol! Amúgy ez a "lefele" elég pontyola megfogalmazás, mivel ha az atlaszt nézem normálissan akkor folyásiránnyal valóban lefelé van Pest, de nem akarok szőrszálhasogató lenni!
A másik kérdés:

Föld legmélyebb pontja a Csendes-óceáni Marianna-árok, milyen mélyen található?
8.123 méter
11.033 méter
10.034 méter
12.111 méter

Nekem van itthon egy atlaszom, azon 11034 méter van feltüntetve! Tudom, én voltam a figyelmetlen, mert csak a 34-et néztem a szám végén és a 10034-et jelöltem meg ami nyilván hibás! Itt jegyezném meg hogy a Mount Everest hivatalos magassága 8848 méter, de én láttam már olyat is hogy valahol 8849 volt feltüntetve! Elgondolkodtató!

És végül...

Az alábbi kvízkérdések közül 3 rossz kérdés értékelést fog kapni, egy pedig jót. Melyik kap jót?
Ki volt a Chicago Bulls edzőjének a menyasszonya 1987 áprilisában?
Milyen állat a gekkó?
Mikor volt a megiddói csata? (4 egymás utáni évszám felsorolva)
mikor adtak ki az aranybulat

Sztem ennél azért lehetne kicsit jobb kérdést is kitalálni!
Dátum: 2008.10.21. 20:34:53
Mortimer: köszönöm a választ! Valami ilyesmire számítottam én is! Ebből kifolyólag pl. nem lenne rossz ha toplistába is lehetne látni hogy az illető hány százalékon van! Illetve hogy lehet e támadni! Én úgy vettem észre hogy a velem azonos erősségi Végzeturakért 3 TP-t kapok 4.szinten, ami elvileg 4 ha magasabb szintűt ütök. Az 5-re azonban szakértelem nélkül (ezek szerint) nincs sok sanszom!
Dátum: 2008.10.21. 19:31:16
Üdv!

Olyan kérdésem lenne (remélem még nem szerepelt, ha igen, elnézést és megköszönném ha valaki elküldené üzibe a választ) hogy mitől függ az hogy egy portyáért hány TP-t kapok? Van az a küldi hogy egy csatával szerezzek 5 TP-t! Az már feltűnt hogy minél magasabb szinten vagyok, annál több jár, de a küldi 4. szinttől elérhető és nekem eddíg 4 a legmagasabb kapott TP-m még úgy is hogy 5-ös szintű ellenfelet támadtam! Tudom hogy van szakértelem is ami ezt az értéket növeli, de érdekelne hogy pl. a karakterek közti tulajdonság összeg különbség, a felszerelések értékének a különbsége is hatással van e a kapott TP-re és ha inge, mennyiben! (Nem számszerű képletre gondoltam, csak hozzávetőleg)

Darun
Shiako: teljessen egyet értek veled, valami ilyesmit akartam kérdezni én is pár hsz-el előbb! És azoknak akik nem ölnek bele sok pénzt a játékba csak szórakozni szeretnének, ugyan nem éri őket behozhatatlan kár, de joggal érezhetik úgy hogy igazságtalanság érte őket! Én is láttam már olyan kérdést hogy a hajam égnek állt tőle! Én meg azon izguok mindíg hogy nem vétettem e helyesírási hibát és mindent jól írtam e le!
Morti: elírtam, az 10 kérdés akart lenni csak nem vettem észre hogy kétszer ütöttm le az 1-et! De ha kicsit utána számolsz... Néhány ilyen elfuserált kérdéssel jelentősen vissza lehet vetni a küldetések megoldásába az embert! Ui. sok a kvízhez kapcsolódó küldetés!
Líthas!

Megint csak az első oldalig jutottam mert a mocskolódásra kevésbé vagyok kiváncsi. Én megértem ezt a szolgázás dolgot, de van más hasonló játék is, ott meg tudták oldani hogy a szolgázás ne nagyon működjön. Gyanítom itt kevésbé lehet ezt kiküszöbölni! Megjegyezném azért hogy nem mindenki szolgázásra használja a több karakterét. Most persze az jön hogy senki nem vallaná be hogy egynél több karaktere van, én úgy gondolom hogy nem érdemes kockáztatnom az egy karakteremet azért hogy unfair módon előnyre tegyek szert! Nem álszenteskedni akarok! De érdekelne hogy van e megkülönböztetés multizás terén! Csak mert még nincs egy hónapos a játék és már is több mint 5000 tagja van4 Ne mondja nekem senki hogy itt egy multis sincs! Én több online játékkal is játszok de olyan beálítottságú vagyok hogy nem lennék képes arra hogy az egyik karakteremmel a másik rovására erősödjek! Egyébként is, itt van több mint 5000 másik karakter, ha két karim lenne, akkor is fejenként 2500 Végzeturat üthetnék! Én pl amint lehet, indítanék majd második karaktert mert szeretném kipróbálni más klánokkal is a játékot és az is érdekelne hogy milyen más irányba lehet fejleszteni egy karaktert!

Darun/Syned
Morti: de miért tesz fel valaki szándékossan rossz kérdést vagy jelöl meg hibás választ? Ő biztos nem arra megy hogy minél több LE-t gyűjtsön! A másik dolog, mondtam, én nem azt a +10% LE-t sajnálom mert az alig 1-10 LE többletet jelent az én szintemen. A baj az hogy ezzel kevesebb jó választ adhatok, ez álltal ritkábban tehetek fel kérdést így én jóval több mint sima +10% LE-től esek el! Főleg ha hozzávesszük hogy mindíg van olyan küldetés ami a kvízzel kapcsolatos. Pl a válaszolj egymás után 110 kérdésre helyesennél elég ciki mikor a 9-10 táján betesz egy ilyet!
Üdv!

Nézzétek el nekem hogy nem olvastam végig az egész topicot, de én se vagyok időmilliomos! Emberek vagyunk, hibázunk! Tehát: Ilyennel hál istennek még nem találkoztam, de mi van akkor ha valaki szándékossan rossz választ jlöl meg helyesnek? Nyilván ő megbukik a 75%-os szűrőn, de ez kb azt jelenti hogy 15 ember elesett az egyébként talán megérdemelt jó válasz adási lehetőségtől! Itt most nem is a plusszba kapott LE miatt szólnék mert alacsony szinten az a 1-10 extra LE nem sok, de pl. Küldetés teljesítésnél illetve kvíz kérdés írásánál kellemetlen lehet!
Én az alapelgondolást amúgy jónak tartom, rengeteget netezek, de én google helyett egy Atlaszt meg a józan paraszti eszemet/emlékeimet használom. Meg is lehet nézni a jó válaszaim számát! Én is értékeltem már Jó-nak kérdést ami túl specializált volt (pl kik voltak a Starcrft univerzum teremtő faja), de igyekszem én is korrekten értékelni. Nem mindíg megy! Ezen kívül úgy vélem a játékosok többsége iskolás korú. Sajnos azt veszem észre hogy a mai fiatalság egyre jobban elbutul. Ennek csak egyik szegmense a "hejes" válasz! :S Sokan nem megfelelően használják a kis és nagy betűket, nem tudnak helyessen írni, stb! A helyesírási hibás kérdéseket pl. tényleg jó lenne ha a kérdező visszakaphatná javítás céljából! És akik meg szándékossan rossz választ jelölnek meg helyesnek egy kérdés feltevésénél, lehetne szigorúbban büntetni! (hamarabb megvonni tőlük a kérdésfeltevés jogát) Ebből fakadóan van még egy probléma! Mi van ha a kérdés jónak tűnik, de is jelölöm jó kérdésnek és utólag derül ki hogy rossz megoldást jelölt helyesnek a kérdésfeltevő!? El lehetne gondolkozni sztem a kérdések utólagos értékelésén is! Sokan vagyunk játékosok és talán van köztünk néhány akik képesek reálissan értékelni. Úgy vélem hogy a kérdések értékelésével mi is segíthetjük a ti (készítők és modik) munkátokat! Ki lehetne válogatni azokat az embereket akik képesek arra hogy jól értékeljék a kvíz kérdéseket. Szerintem. És elnézést hogy ilyen hosszúra sikeredtem!

Syned
Dátum: 2008.10.20. 14:47:36
Üdv!

Sztem amit Miklós leírt az nagyjából helytálló! Az hogy valaki csak szövitagokat támad meg csak x tulajdonság összeg felett, ez úgy vélem elenyésző! És a nevek alapján úgy látom hogy sok kezdő játékos van és olyan akik azt se tudják mi az a TF meg ŐV! A Pihenés viszont sztem olyan kevés bónuszt ad hogy aligha véd. Engem egyszer támadtak pihenés közbe és legyőztek, valamint egyszer én is támadtam pihiző karit és én győztem! Sztem a szerencsének van egy csatába a legtöbb szerepe. Bár tény hogy pl 3. szint felett varázslat nélkül jelentősen csökkenek az esélyek!

Syned
Oldal: 12345678