Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
181. hozzászólás - 2008.10.21. 09:57:04
Tegnap rakták "azonnal törlendőre"
"Az alábbiak közül melyik film forgatókönyvét írta Nick Cave?"
című kérdésemet. Értem, ha túl specifikus és kevésbé ismert személy, főleg mint író/forgatókönyíró, de ilyenkor nem rossz kérdés --> túl specifikus a megoldás? :think:
Csak mert most bő 70 órán keresztül feleslegesen válaszolom meg a kérdéseket. :S
Elég durva büntetés úgy, hogy nincs ellenőrizve, hogy helyesen kapta-e ezt az értékelést.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűSzazaFérfi
Végzetúr
60 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
182. hozzászólás - 2008.10.21. 10:29:55
Üdv

Most találkoztam 3 olyan kérdéssel is amivel nem volt hiba, de a helyes válasz rosszul volt megadva. pl az egyik : Hol található a Nagy-Rabszolga-tó?
1 uganda
2 kanada de a térkép szerint ez
3 ausztrália ezt hozta ki helyesnek
4 .....
igy utólag nem lehetne valamit jelölni?, mert igy sok rossz kérdés benne lehet a rendszerben.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
183. hozzászólás - 2008.10.21. 11:04:04 (Válasz Szaza #182 hozzászólására.)
Idézet: Szaza - 2008.10.21. 10:29:55
Üdv

Most találkoztam 3 olyan kérdéssel is amivel nem volt hiba, de a helyes válasz rosszul volt megadva. pl az egyik : Hol található a Nagy-Rabszolga-tó?
1 uganda
2 kanada de a térkép szerint ez
3 ausztrália ezt hozta ki helyesnek
4 .....
igy utólag nem lehetne valamit jelölni?, mert igy sok rossz kérdés benne lehet a rendszerben.

Ha rossz a válasz és a helyes válaszok 25% alatt maradnak, automatikusan kiesik a kérdés 20 válaszoló után.
Pontszám: 7.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
184. hozzászólás - 2008.10.21. 11:36:01
A rendszer látszik, hogy rossz. Mivel a nagyságrendek következtében ellenőrizetlenül kerülnek be és ki kérdések, gyakorlatilag szabadon garázdálkodik, akinek olyan kedve van. Ez így még akár ok is lehetne, de amikor olyan szankciók vannak, amik kissé erősek ahhoz képest, hogy milyen szintű jogosultsággal lehet azt kiosztani, az már azt jelenti, hogy csődött mondott a megoldás.
Én olyan időben vadászom, hogy 20-30 kérdést értékelek naponta. Ha most bedúrcázom és mindegyiket törlésre jelölöm, senki nem fogja ellenőrizni, viszont 20-30 embert lejegeltem 3 napra, amikor nem számolják a jó válaszait, így több 100LE-t húzok ki a zsebéből. Ennek mi értelme? :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
185. hozzászólás - 2008.10.21. 17:27:40
Shiako: teljessen egyet értek veled, valami ilyesmit akartam kérdezni én is pár hsz-el előbb! És azoknak akik nem ölnek bele sok pénzt a játékba csak szórakozni szeretnének, ugyan nem éri őket behozhatatlan kár, de joggal érezhetik úgy hogy igazságtalanság érte őket! Én is láttam már olyan kérdést hogy a hajam égnek állt tőle! Én meg azon izguok mindíg hogy nem vétettem e helyesírási hibát és mindent jól írtam e le!
Morti: elírtam, az 10 kérdés akart lenni csak nem vettem észre hogy kétszer ütöttm le az 1-et! De ha kicsit utána számolsz... Néhány ilyen elfuserált kérdéssel jelentősen vissza lehet vetni a küldetések megoldásába az embert! Ui. sok a kvízhez kapcsolódó küldetés!
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
186. hozzászólás - 2008.10.23. 09:23:52
Az utóbbi időben észrevettem, hogy lustulnak a kedves játékosok. Már megint egy olyan kérdésem került ki az adatbázisból, amelyet figyelmesen elolvasva, szükség esetén az első találat a Google-ben megmutatja a választ, de tudható is. Egyéb hasonló kérdéseimnél is csökken a jól válaszolók száma, ezért gondolom, hogy sokan már arra sem veszik a fáradságot, hogy 10 mp-et eltöltsenek kereséssel a weben (tanulva az eredményből). Persze engem nem ér kár (a jutalmat megkapom), csak igy az érdekesebb kérdések kihullanak. Ezentúl én is csak triviális kérdéseket teszek majd fel, aztán mindeki örülhet.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
187. hozzászólás - 2008.10.23. 18:52:46
Igen, valóban ez a helyzet. Amikor feltettem hogy "mennyi 2+2", kb 150 helyes válasz volt és senki nem ment vele a Kvíz topicba, vagy értékelte rossznak. Akkor írtam én a topicba hogy ebből elég, vegyék ki... Az ilyen kérdéseké a jövő.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
fórumozóMininovaFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
188. hozzászólás - 2008.10.24. 13:07:06
Az utóbi pár napon több rossz kérdésel is talákoztam. Pontosabban olyannal ahol nem volt jó a válasz.
Lehetne berakni valamilyen lehetőséget, hogy ha már bekerült a rendszerbe mert valki jónak ítélte akkor valahogy karanténba lehessen rakni. Nem gond hogy megkapta érte a ponot nem sajnálom. Amikor a kérdésekre válszolok akkor próbálom magamtól megadni a választ ha nem jó úgy is megadja a jót. Ebből is tanul az ember. Ezért szeretném ha nem maradnának benne rossz válszok.
Pontszám: 5
fórumozóArianneNő
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
189. hozzászólás - 2008.10.25. 11:07:22 (Válasz Hydro Globus #187 hozzászólására.)
Ne hidd! A legbugyutább kérdéseket is el tudják nyomni...
Hova kéne menni pulykakakast venni az ismert dal szerint? (Debrecenbe, pulykafarmra, és még két város neve) 80%on...
A gyerekek homokoznak. 4 kupac homokot és 6 kupac homokot egybehordanak. Hány kupac homokjuk lesz? (1, 10, 5, 7) 90% alatt kicsivel...

Szóval ha felteszed a 2+2 kérdést, és a válaszok közt szerepel a 22 és az 5, tuti lesz aki elrontja!


Én is támogatnám az ötletet, hogy utólag lehessen valahogy értékelni... Pl. a helyes választ mikor megadja utólag, ott nyomhatnánk egy "rossz válasz lett megadva helyesnek" jellegű értékelést. Aki meg visszaél vele, megvonni minden értékelési jogát.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
190. hozzászólás - 2008.10.25. 19:01:15
Hát, 100%-on állt amíg ki nem vették...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
191. hozzászólás - 2008.10.26. 08:14:28
Sziasztok!

Szerintem az automatán kivágni a kérdésd 25%-nál picit erős korlát. Nem adtam én sem extrém nehezeket, abból 1 talán félreérthető volt, de a másik 2 biztos nem. Valahol már volt javasolva, hogy ilyen esetben azért jó lenne, ha ránézne valaki, hogy tényleg nagyon nehéz / rossz válasz van megadva és ha egyébként rendbenlevő akkor benthagyná. Ha ez nem lehetséges akkor azt javasolnám, hogy a 75% feletti jó válasszal lévő kérdéseket is törölje a rendszer automatán, mert túl könnyűek.

Üdv
CaveMaN
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.50
kedvencLK'S'Férfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
192. hozzászólás - 2008.10.26. 09:25:02
Azt nem lehetne megoldani, hogy ha a kérdést nehéznek érzik akkor ne "rossz kérdés" opciót kapjon a kérdező?!
Be kellene iktatni egy olyan lehetőséget, hogy "túl nehéz kérdés" ami után nem jár büntetés.
Mert azt nem érzem fernek, hogy a jónak ítélt kérdéseimre nem tudják a választ és ezért leszek lassan eltiltva a kérdés írástól.
Noha csak gondolkodni kellene vagy rákeresni! Álltalános iskolai versenyből vannak a kérdéseim! (amit gondolom azért több mint 25% elvégzett már )
A hozzászólást LK'S' módosította 2008.10.26. 20:09:43-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
193. hozzászólás - 2008.10.26. 10:44:40
Egyetértek!

"Melyik a helyes válasz?

Ez
Nem ez
Ez sem
Hát ez meg végképp nem"


típusú kérdések bennmaradnak, az én

"Üres sakktáblán hányféle mezőre léphet a király?

3
5
8
Nem lehet ennyi adatból megmondani"


-m pedig kiesik?! Tényleg nem kifogástalan a rendszer...
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.10.26. 10:47:56-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagKormendiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
194. hozzászólás - 2008.10.26. 11:16:51 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Egyet értek azzal, hogy az általános iskolában tanultak köréből lehessen kérdéseket feltenni. Ezért nem egy kérdést ebből a körből fogalmazok meg. Sajnos úgy látszik, hogy ezt a játékot már óvodások is játsszák, mert rendre törlésre kerülnek ezek a kérdések, mivel a válaszolók 75%-a nem tudja rá a választ.
Időnként ezt a 75%-os limitet felül kellene bírálni. Szégyen, hogy idióta képregények hőseinek a neve bent maradhat, míg az általános iskolai tananyag minimális ismeretét nem várjuk el a játékosoktól.
Mindenkinek a kezében ott az Internet. Játék közben, ha valamit nem tud, nézzen utána!
Pontszám: 8.50
irritálóOmichronFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
195. hozzászólás - 2008.10.27. 12:17:41
Ez miért kapott "Azonnal töröljétek" értékelést?

Melyik a helyes válasz?

A 2. [1.]
Ez [2.]
Az 1. [3.]
Ez [4.] (helyes válasz)

Mivel csak egy helyes válasz lehet, egyértelmű, hogy a 4. az. És megszámoztam, hogy össze se lehessen keverni. Tényleg ennyire hülyék lennének az emberek?
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
196. hozzászólás - 2008.10.27. 12:35:34 (Válasz Omichron #195 hozzászólására.)
Idézet: Omichron - 2008.10.27. 12:17:41
Ez miért kapott "Azonnal töröljétek" értékelést?

Melyik a helyes válasz?

A 2. [1.]
Ez [2.]
Az 1. [3.]
Ez [4.] (helyes válasz)

Mivel csak egy helyes válasz lehet, egyértelmű, hogy a 4. az. És megszámoztam, hogy össze se lehessen keverni. Tényleg ennyire hülyék lennének az emberek?

Tényleg ennyire hülye kérdéseket kell feltenni azért a szaros LE-ért? Talán, ha elgondolkoznál a kvíz szó jelentésén, akkor nem lepődnél meg, hogy az ilyen kérdések törlésre kerülnek. Ráadásul, ha sok ilyet írsz, akkor elveszted a jogot is a kvízkiírásra.
Pontszám: 7.50
irritálóOmichronFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
197. hozzászólás - 2008.10.27. 14:17:39 (Válasz Craslorg #196 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2008.10.27. 12:35:34

Tényleg ennyire hülye kérdéseket kell feltenni azért a szaros LE-ért? Talán, ha elgondolkoznál a kvíz szó jelentésén, akkor nem lepődnél meg, hogy az ilyen kérdések törlésre kerülnek. Ráadásul, ha sok ilyet írsz, akkor elveszted a jogot is a kvízkiírásra.


Nekem nem kell az LE. Éppenséggel ha gondolkodsz, kitalálod melyik a helyes válasz. Ha nem gondolkodsz, akkor hülye vagy, ne a kérdést okold, kedves barátom Mivel az egyik kérdésemet elutasították, mivel 75% nem tudta és "speciális" ismeret kellett hozzá (mennyi a nylon olvadáspontja, wikipeda ftw) gondoltam felteszek valamit, amihez nem kell se google, se wiki, csak sima, mezei logika. Erre csak mert pár buta ember nem találta ki a választ, zároltak a kérdésezéstől x órára. Ezzel nem értek egyet.
De ha te vagy az okosabb, és az én iqm az alacsony, kérlek magyarázd el, mi a kvíz szó jelentése! Kérlek mondd el azt is miért hülye a kérdés!
Pontszám: 3.60
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
198. hozzászólás - 2008.10.27. 14:24:46 (Válasz Omichron #195 hozzászólására.)
Nem lenne gond ezzel a kérdéssel, csak talán zavaró, amikor a random sorrend miatt összevissza vannak a válaszok, tudom emiatt számoztál, de akkor is picit zavaró. Amúgy mivel ez egy alap logikai kérdés, szerintem lenne (lett volna) helye a kvízben.

Sajnos nagyon hasonlít néhány nem túl épületes kérdésre, ez okozhatta a gondot.
A hozzászólást cirip módosította 2008.10.27. 14:29:05-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
199. hozzászólás - 2008.10.27. 14:58:05
Nekem is tetszett, bár én átírtam volna kicsit afféle mindig hazudik/mindig igazat mond stílusban - épp azért, mert mint cirip mondta, túlságosan hasonlított olyan kérdésre, amit a mostanára már kicsit ideges kvízfejtő rögtön törlésre ítél. Amúgy Craslorg, Omichron, mindkettőtöknek mondom: nem érdemes a másikkal vitatkozni
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.10.27. 14:59:42-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
200. hozzászólás - 2008.10.27. 15:18:23
De érdemes! Elnézést, hogy nem láttam a kérdés lényegét, hogy ez nem egy egyszerű 2+2=4 típus.
Pontszám: 8.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!