Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
fórumozóNo_needFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
161. hozzászólás - 2008.10.18. 17:19:18
Nem tudom, volt-e már ilyenről szó, de én kifejezetten jónak tartanám, ha a már elfogadott kérdéseket "vissza lehetne küldeni" újraértékelésre, mert bizony a már bent levő kérdések között is vannak eléggé suták, pl. ez nagyon tetszett: "Miből vonták össze a rovar szót a nyelvújjítás során?" [A kérdéssel semmi bajom, a választ is tudtam, de legalább egy ilyen kérdésnél legyen már a helyesírás rendben... ]
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
162. hozzászólás - 2008.10.18. 21:26:09
Bocs, ha már kérdezték előttem... én most végig nem nyálazok 9 oldalt emiatt
Tehát van-e valami időlimit arra, hogy értékeljék a kérdésemet? Csak azért mert mostanában 12 óránál is többet várok, hogy megkapjam a jó kérdésért járó LE-t és szeretném tudni, hogy milyen intervallummal kalkulálhatok.
A hozzászólást Khetty módosította 2008.10.18. 21:26:23-kor
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
163. hozzászólás - 2008.10.18. 22:43:02
Sajnos az intervallum ]0;INF[

HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 3
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
164. hozzászólás - 2008.10.18. 23:35:34 (Válasz Hydro Globus #163 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.18. 22:43:02
Sajnos az intervallum ]0;INF[



A mai napot alapul véve nekem is a végtelenbe nyúlónak tűnik ez a dolog... Pedig eddig nagyon ügyes kérdéseket tettem fel!
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5
utáltGallowFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
165. hozzászólás - 2008.10.19. 06:56:20
Nekem több, mint egy napot kell rá várnom, oszt mégse nyafogok.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
166. hozzászólás - 2008.10.19. 09:58:24 (Válasz Khetty #164 hozzászólására.)
Én is... Csak a válaszadók 75%-a a nagyrészére nem tud válaszolni, mert nem HKK-lapok színét vagy ezeréves érdektelen ötödosztályú focimeccsek eredményét kérdeztem
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
fórumozóMonicNő
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
167. hozzászólás - 2008.10.19. 11:17:41
hogyha portyázol akkor hány perc alatt érkezik meg a levél?
egyből
1000
200
500

Ez hogy mehetett át a rostán??
És egyáltalán... mivaaan???

---
Bocsi, rossz helyre írtam be...
A hozzászólást Monic módosította 2008.10.19. 11:21:29-kor
Pontszám: 5
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
168. hozzászólás - 2008.10.19. 11:32:26
Ha jól gondolom, most nem figyeli a rendszer azt, hogy ki hány kvízkérdésre felel rosszul.
Nem lehetne ahhoz kötni a dolgot, hogy mondjuk ha legalább 70%-os egy játékos jó válaszainak az aránya, akkor tehessen fel csak kérdést?
A hozzászólást Aisling módosította 2008.10.19. 14:50:25-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagjosidFérfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
169. hozzászólás - 2008.10.19. 11:42:21
Már több, mint egy hete nem volt lehetőségem, hogy egy kérdést is értékeljek, pedig nem keveset vadásztam, és volt jónéhány olyan kérdés, amit biztos valamelyik debil (bocsi a kifejezésért) felhasználó írt...
Nem kaptam semmilyen értesítést, hogy le lennék tiltva az értékelésről, és nem is hiszem, hogy erre okot adtam volna...
A karakterem adatlapján látszik, hogy igyekszem utánajárni a feltett kérdésnek (8.szint - 756 helyes válasz), és nem csak vagdalkozom a válaszokkal, hanem a legjobb tudásom és persze a google alapján a megfelelő válaszokat adni.
Kérném az illetékest, hogy nézzen utána, miért is nem tudok értékelni, mert kezd elegem lenni a feltett értelmetlen/hibás/helyesírási hibákkal teli/speciális ismereteket követelő kérdésekből.
Előre is köszönettel!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
170. hozzászólás - 2008.10.19. 20:49:00 (Válasz josid #169 hozzászólására.)
Idézet: josid - 2008.10.19. 11:42:21
Már több, mint egy hete nem volt lehetőségem, hogy egy kérdést is értékeljek, pedig nem keveset vadásztam, és volt jónéhány olyan kérdés, amit biztos valamelyik debil (bocsi a kifejezésért) felhasználó írt...
Nem kaptam semmilyen értesítést, hogy le lennék tiltva az értékelésről, és nem is hiszem, hogy erre okot adtam volna...
A karakterem adatlapján látszik, hogy igyekszem utánajárni a feltett kérdésnek (8.szint - 756 helyes válasz), és nem csak vagdalkozom a válaszokkal, hanem a legjobb tudásom és persze a google alapján a megfelelő válaszokat adni.
Kérném az illetékest, hogy nézzen utána, miért is nem tudok értékelni, mert kezd elegem lenni a feltett értelmetlen/hibás/helyesírási hibákkal teli/speciális ismereteket követelő kérdésekből.
Előre is köszönettel!

Általában reggel van sok értékelhető kérdés, illetve kora délután. Ezután már csak válaszolhatsz, addigra már értékelik. Legalábbis ahogy én észrevettem.
Pontszám: 7.50
utáltGallowFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
171. hozzászólás - 2008.10.20. 05:28:29
Reggel ötkor kelek minden nap, hétig vadászgatok, meg stb., és mégsem tudok értékelni egyet sem... Rossz tipp volt.
Pontszám: 5
népszerűOzironFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
172. hozzászólás - 2008.10.20. 07:21:13
Az alabbi kerdessel mi volt a baj, sracok? A wikipedian olyan klassz 3 oldalas szocikk van rola hogy ihaj! Emugy meg a palack merete miatt idealisan hidegen tartja az italt amig el nem fogy, szoval szerintem egy allati nagy talalmany, es sokkal jobb a terkihasznalasa is, mint a nagyobb sorosuvegeke...

Vagy csak annyi a baj, hogy a nep nem szeret ujat tanulni? Avanti plebs!

A.

"Mit jelent magyarul az asuztrál sleng: stubby?

Pocakos öregúr.
Kisméretű sörösüveg.
Kenguru fajta.
Bumeráng."

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
173. hozzászólás - 2008.10.20. 07:35:45
Szervusztok!

Két ok miatt kaphattad a túl speciálisat: Az egyik, hogy az ausztrál szleng nem igazán érdekes dolog Magyarországon, a másik pedig az, hogy az értékelők egy nagyobb része nem sörivó, ahogy én sem.

Nálam ugyanígy rossz kérdés lett volna, ám érdektelen lexikális tudás címmel.

Az pedig nem lehet érv, hogy a Wikin fenn van, mert az nem állandó, bárki bármit belehazudhat.
A hozzászólást Awenhai módosította 2008.10.20. 07:36:01-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
174. hozzászólás - 2008.10.20. 08:43:26 (Válasz Oziron #172 hozzászólására.)
Idézet: Oziron - 2008.10.20. 07:21:13
Az alabbi kerdessel mi volt a baj, sracok? A wikipedian olyan klassz 3 oldalas szocikk van rola hogy ihaj! Emugy meg a palack merete miatt idealisan hidegen tartja az italt amig el nem fogy, szoval szerintem egy allati nagy talalmany, es sokkal jobb a terkihasznalasa is, mint a nagyobb sorosuvegeke...

Vagy csak annyi a baj, hogy a nep nem szeret ujat tanulni? Avanti plebs!

A.

"Mit jelent magyarul az asuztrál sleng: stubby?

Pocakos öregúr.
Kisméretű sörösüveg.
Kenguru fajta.
Bumeráng."

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Egyrészt elírás van a kérdésben. Másrészt ne várd, hogy mindenki tud angolul, lévén a magyarban nincs róla cikk. Harmadrészt tényleg speciális. Egyébként szubjektív véleményem szerint nem rossz a kérdés, de ha valaki nem tudja mit kell keresni és hol, akkor nem nyerő.
Pontszám: 7.50
népszerűOzironFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
175. hozzászólás - 2008.10.20. 08:55:18 (Válasz Craslorg #174 hozzászólására.)
Ahh, telleg elirtam...

Pedig vagy 20 percembe tellett mire osszevadasztam azt a sok ekezetes betut

A.
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
176. hozzászólás - 2008.10.20. 15:28:46
Üdv!

Nézzétek el nekem hogy nem olvastam végig az egész topicot, de én se vagyok időmilliomos! Emberek vagyunk, hibázunk! Tehát: Ilyennel hál istennek még nem találkoztam, de mi van akkor ha valaki szándékossan rossz választ jlöl meg helyesnek? Nyilván ő megbukik a 75%-os szűrőn, de ez kb azt jelenti hogy 15 ember elesett az egyébként talán megérdemelt jó válasz adási lehetőségtől! Itt most nem is a plusszba kapott LE miatt szólnék mert alacsony szinten az a 1-10 extra LE nem sok, de pl. Küldetés teljesítésnél illetve kvíz kérdés írásánál kellemetlen lehet!
Én az alapelgondolást amúgy jónak tartom, rengeteget netezek, de én google helyett egy Atlaszt meg a józan paraszti eszemet/emlékeimet használom. Meg is lehet nézni a jó válaszaim számát! Én is értékeltem már Jó-nak kérdést ami túl specializált volt (pl kik voltak a Starcrft univerzum teremtő faja), de igyekszem én is korrekten értékelni. Nem mindíg megy! Ezen kívül úgy vélem a játékosok többsége iskolás korú. Sajnos azt veszem észre hogy a mai fiatalság egyre jobban elbutul. Ennek csak egyik szegmense a "hejes" válasz! :S Sokan nem megfelelően használják a kis és nagy betűket, nem tudnak helyessen írni, stb! A helyesírási hibás kérdéseket pl. tényleg jó lenne ha a kérdező visszakaphatná javítás céljából! És akik meg szándékossan rossz választ jelölnek meg helyesnek egy kérdés feltevésénél, lehetne szigorúbban büntetni! (hamarabb megvonni tőlük a kérdésfeltevés jogát) Ebből fakadóan van még egy probléma! Mi van ha a kérdés jónak tűnik, de is jelölöm jó kérdésnek és utólag derül ki hogy rossz megoldást jelölt helyesnek a kérdésfeltevő!? El lehetne gondolkozni sztem a kérdések utólagos értékelésén is! Sokan vagyunk játékosok és talán van köztünk néhány akik képesek reálissan értékelni. Úgy vélem hogy a kérdések értékelésével mi is segíthetjük a ti (készítők és modik) munkátokat! Ki lehetne válogatni azokat az embereket akik képesek arra hogy jól értékeljék a kvíz kérdéseket. Szerintem. És elnézést hogy ilyen hosszúra sikeredtem!

Syned
Pontszám: 5
utáltGallowFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
177. hozzászólás - 2008.10.20. 15:49:06
Ezt az utólagos értékelést már egyszer én is felvetettem, de nem jött rá válasz.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
178. hozzászólás - 2008.10.20. 22:24:47
Syned: az van, hogy párszor eljátsza ezt, és ő maga sem tehet fel kérdéseket. Ezáltal ő bőven többet fog veszíteni, mint az a 15 ember, mert míg azok egyenként alig 10 LE-t veszítenek, addig nekem a 20. kérdés feltevésénél most már 120 LE jön, ami szerintem már jelentős.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
179. hozzászólás - 2008.10.21. 00:40:22 (Válasz Mortimer #178 hozzászólására.)
Morti: de miért tesz fel valaki szándékossan rossz kérdést vagy jelöl meg hibás választ? Ő biztos nem arra megy hogy minél több LE-t gyűjtsön! A másik dolog, mondtam, én nem azt a +10% LE-t sajnálom mert az alig 1-10 LE többletet jelent az én szintemen. A baj az hogy ezzel kevesebb jó választ adhatok, ez álltal ritkábban tehetek fel kérdést így én jóval több mint sima +10% LE-től esek el! Főleg ha hozzávesszük hogy mindíg van olyan küldetés ami a kvízzel kapcsolatos. Pl a válaszolj egymás után 110 kérdésre helyesennél elég ciki mikor a 9-10 táján betesz egy ilyet!
Pontszám: 5
utáltGallowFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
180. hozzászólás - 2008.10.21. 05:29:44
Húzós küldetés, de azért 110-re nem kell helyesen válaszolnod, csak 10-re.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője