Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Warfoki

Mi lett a sorsa IV. Bélának a tatárjárás következtében?

A muhi csatában életét vesztette több főúrral egyetemben.
Behódolt a tatár Batu kánnak a saját éltét megóvandó.
Elmenekült és horvát területen élte túl a tatárjárást.
Buda védelmét irányította sikerrel a tatárok elvonulásáig.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.


Na, most ezzel mi a probléma? (Vagy esetleg tényleg van ugyanilyen? ) (Oké az életéből kimaradt az e, de mivel nem helyesírásival kaptam vissza, gondolom nem az a hiba.)
Dátum: 2010.05.08. 19:22:41
5%-kal megemeli az átlagot, de egyben le is szűkíti a kapható lé korlátait: se extrém kicsi, sem extrém nagy vadászatai nincsenek igazán mióta kitolta. A baj ott van, hogy a szerencse miatt nagyon kicsi vadászatai amúgy relatíve ritkán voltak, nagyobbak annál gyakrabban. Így, hogy az átlaghoz jóval közelebb vadászik összességében kevesebbet kap. Legalábbis nekem valami ilyet magyarázott két-három harmincas sorozat után...
Dátum: 2010.05.08. 19:13:25
Vf-ezek. Apám ültette a bogarat a fülembe. Ő a negyedik világon tolja, ugyanilyen arányú szerencsével. Feltolta a irányított vadászatot és eddig úgy tűnik többet bukott rajta, mint nyert. Igaz, ott nincs vf én meg a harmadik világon már maxoltam.
Dátum: 2010.05.08. 19:03:19
Szint X 2 + 10 szerencse folyamatos tartása mellett érdemes irányított vadászatot fejleszteni vagy inkább hagyjam a fenébe? (Ha volt róla szó bocs, de lusta vagyok 59 oldalt átnyálazni... )
Messze vagyok a toptól, mint Makó Jeruzsálemtől, szóval triviálisabb céljaim vannak.

Rövidtávon:
- csapdaészlelés, mászás és zárnyitás 25-re
- kronokompenzáció maxolni
- 20 állat befogós és döntetlenezős küldin átszenvedni magam

Hosszútávon:
- krtitkus varázslat és ütés, kivégzés, transzcendentális projekció, vastag bőr, intelligens kedvenc, hordázás, mágikus regeneráció, epikus spec és végül az ultraspec kitolása (hajaj, ezzel elleszek egy darabig )
- TÖ feltolása a következőre:
Erő: 125
Támadás: 125
Védekezés: 200
Egészség: 75
IQ: 175
Mágia: 100
Taumaturgia:175

Álom, álom, szép álom:
- eljutni az ismételhető küldetésig
- szerezni egy tápos relikviát az AH-ban
- egyszer bajnokit nyerni

Jelenlegi szintem: 34
Dátum: 2010.05.08. 18:21:54
A zarknodos eseménynél én még nem játszottam, ezt meg eltoltam. Igaz így is második lettem a léelekufárral , de ha az event kiírásakor egyértelmű lett volna, hogy meddig lehet jelentkezni, akkor simán mehettem volna az első helyre. Csak akkor az épp tele volt és nem tudtam, hogy kinyílhat még, így mentem oda, ahova. Ha legközelebb ugyanígy megy, akkor már kivárásra megyek. Szívesen fizetek akár horribilis mennyiségű LE-t is a biztosan arany relikviáért. Csak éppen akkor minek event? Ennyi erővel kirakható a kufárhoz is horribilis LE-ért és kész...
Dátum: 2010.05.08. 10:27:09
Katherin, a káprázatos eltávolítandó, vagy adjon mást is, mert így totál értelmetlen. Plusz rövidebb event elég lett volna, az eredmények legalább másfél hete lefutottak...
Idézet: Craslorg - 2010.04.28. 08:19:21
Szerintem a képhamisító nem teljesen állja meg a helyét. Biggyeszd oda azt is, hogy festő, mert voltak saját festményei is. Ezzel együtt a többi válaszban is csinálj két szavas lehetőségeket, hogy ne tűnjön annyira ki.
Pl. zeneszerző, muzsikus
Amúgy a kérdésed nekem tetszik!


Na feltettem így:
Ki volt Han van Meegeren?

képhamisító, festő
zeneszerző, énekes
feltaláló, mérnök
színész, rendező

Remélem így már átmegy. Egyébként kösz, igyekszik az ember (én legalábbis) nem szaporítani a gyökér kérdések számát...
Ki volt Han van Meegeren?

képhamisító
zeneszerző
tábornok
feltaláló

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Mutasson rájuk valaki legyen oly kedves! Vagy csak ez ilyen jó szándékú alibi-visszaküldés volt, mert nem kell ez a kérdés, de mégse veszítsem el a lehetőséget? Vagy mi?
Dátum: 2010.04.20. 21:45:17
Én játszok más ilyen netes játékkal is (ne tudom nevet lehet-e írni, a kérdéses játék fórumán egy konkurens játék nevének leírása önmagában időszakos kitiltást jelent, maradjunk, annyiban, hogy BF), ott az a rendszer van, hogy ha szintednek megfelelő vagy az alatti karakter ütsz be, akkor nincs TP. Következmény: a játék szinte élvezhetetlen. Miért? Minden szintnek megvannak a magam "pókjai" (itteni kifejezéssel élve), nem is kevesen. Ők azok, akik csak lefele támadnak, megveszik a szintjüknek megfelelő cuccot (akát pénzért) és megállnak. Nem csinálnak küldetést, nem vadásznak, nem dolgoznak (ottani lehetőség), CSAK lefelé portyáznak. Így 10-12-es szinten több olyan karakter is van, aki simán leüthet egy átlagosan fejlesztette 50-60-as szintű karaktert. Nekik se jó (monoton, unalmas egy idő után), de másoknak se (a folytonos támadások ellehetetlenítik a gyűjtést, unalmassá és frusztrálóvá válik az egész. Vagyis az ingyen arany szerzése megölte a játékmenetet szinte. Nagyon nem lenne jó, ha ez ide is bekerülne. Nagy mennyiségű ingyen (TP nélküli) LE SEMMIKÉPPEN ne kerüljön be lehetőségként!
Dátum: 2010.04.19. 12:58:54
Őskőbeváltás nélkül, átutalással számoltam.
Dátum: 2010.04.19. 12:49:50
Azt nem értem - illetve értem, csak piszkálja a csőröm -, hogy miért nem lehet ezt -a többi gyorsításhoz hasonlóan - 200 CSP-ért megvenni? Én a több CSP/PP tárolásos gyorsítást vettem meg CSP-ből, noha vadászó karakter vagyok, tehát a CSP-t mindig elhasználom. De hogy egy ezrest fizessek pár gombnyomás megspórolásáért? Hozzádobok pár százast inkább és megveszem az Arx Fatalist vagy a Falloutot a GOG-on, sokórányi szórakozást biztosítva ezzel. Az ár-érték arány - finoman fogalmazva - nem igazán jó itt így. Meg ugye, ha jól értelmezem a leírást, amúgy is csak prémium tagok használhatják. Prémium tagokat duplán megvámolni ilyen gyakorlati hasznot alig adó extra funkciókkal, pláne ilyen áron... Inkább nem minősíteném. Bár nem voltam, nem vagyok és - hacsak rám nem szakad a bank - nem is leszek prémiumos, de akkor is. Ha már őskőbe kerül és csak abba, akkor legalább a rendszeres prémium tagoknak illene ingyen adni, a nem prémiumosoknak marha sok CSP-ért (és PP-ért akár) vagy 50 őskőért. Aki teheti, az úgyis megveszi őskőért, aki meg nem, az amúgy sem veszi meg pénzért, maximum játékbeli erőforrásért. Nem hiszem, hogy van olyan elvetemült, aki teljes CSP és PP készletét beáldozná ezért, ha van pénze, hogy megvegye...
Dátum: 2010.04.16. 10:19:26
A Budapesti Közlekedési ZRT milyen tipusú autóbuszokat NEM közlekedtet a városban?
Mercedes
Volvo
Ikarus IK415
Ikarus IK280

1. Speciális.
2. Érdektelen.
3. Reklám.
4. Helyesírás (a típusú hosszú í, a nemet minek így kiemelni)
Dátum: 2010.04.03. 21:36:51
Nagyon szépen köszönöm!
Dátum: 2010.04.03. 21:17:43
Lehet, hogy nem teljesen ide illik, de jobb helyet nem találtam neki: Jeriko kvízadatbázisát még el lehet érni? Gondoltam körülnézek, de a pár oldallal korábban bedobott link már nem él. (Az extra.hu-n megszűnt az ingyenesség márc. 31-től ha jól láttam.)
Dátum: 2010.04.03. 13:26:26
Tudom, hogy már kezd lerágott csont lenni, de én is állást foglalnék az EH-s kufár ellen. Most is visszatartja a számokat eléggé az, hogy oda harmadannyian is alig gyűlnek össze. Ezen felül nekik van a legtöbb esélyük is (eleve erős portyakarik fejlesztenek erre, plusz ugye akadémiás szövitagok, stb.) Ha pedig megnyerik, akkor a következőben relatíve valószínű, hogy nem ugyanide akarnak menni. De ha már ők sem, akkor a következőnél - a létszámbővítésre betöltött multikat leszámítva - ki lesz ennél a kufárnál? Hiszen a VF-esek - és a később erre fejleszteni akarók - eleve ki vannak ugye zárva, ahogy ez már számtalanszor elhangzott. Márpedig - bár statisztika nincs a kezemben - ez bőven a többséget jelenti.

Javaslatom a következő körtől: adjon háromféle bónuszt!

1) Akinek se VF-je, se EH-ja nincs, azok jutalma legyen mondjuk 5 VF, 5 EH és 5 felejtés. Így mindkettőből kapnak egy alapot, ami azért - főleg, ha az Akadémia elérhetetlenül távoli esetleg - hasznos. És ha eljutnak a fejlesztésig, akkor ingyen lefelejthetik, amelyik már nem kell.
2) Akinek VF-je van, az kapjon EH helyett VF pluszt. Maxos VF-re 15 túl durva lenne, mondjuk 10 helyette. (Majd a szakik itt kifinomítják, ha látnak benne rációt. )
3) Akinek EH-ja van az kapja meg rendesen a mostani bónuszt.

Így senki nem lenne kizárva és az egyensúly sem borulna. Szerintem.

Más: ez a jutalom hogy kerül hozzám? Relikviaként vagy egyszeri hatásként hozzádobódik a megfelelő értéket? Azért kérdem, mert nekem még 30-as kereskedelmem sincs meg. Most kitolom 30-ra, aztán ha nyerünk, akkor lesz mondjuk 60. Namost, ha egyszeri hatásként kerül be, akkor gyorsabban kitolom a szakit, de maxom ugyanannyi marad, míg aki már maxos szakira csinálja meg, az még ezen túl kap 30-at, azaz behozhatatlan előnyre tenne szert velem szemben, aki nem maxolt kereskedelemre csinálta meg.
Dátum: 2010.04.01. 17:26:08
Na fogtam egyet, idomítom is sebtiben...
Dátum: 2010.04.01. 00:18:59
A rózsaszín hányinger, de a Csillagkapu jó fejlesztés! Végre átjárhatok a V3-re szétcincálni a toppereket és megmutatni, hogy 30-as szinten is keményebb vagyok, mint ők!
Dátum: 2010.03.06. 00:05:22
Az Imperium Galactica-nevü PC-s játékban milyen népel nem lehet leni?
Cheblon
Antari
Liten
Kra'Hen

1. Kit érdekel?
2. Speciális.
3. Helyesírási hibás.
Dátum: 2010.03.01. 13:11:31
Honnan származik a legszebb szavú síp a nyelvtörő szerint?
Százsebesről.
Szársebesről.
Szászsebesről.
Szálsebesről.

Egyrészt a büdös életben nem hallottam még, másrészt legalább kicsit jobban különbözhetnének a válaszok. Ezeknek a kiejtése közel ugyanaz, szóval aki hallotta, annak is átverős. Röviden: szvsz spec.