Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Appple

Oldal: 123456789101112
Dátum: 2010.04.15. 09:36:14
Két szomszéd lakik egymás mellett, mindenkit látnak, csak egymást nem láthatják. Mi az?
szemek*
fogalmam sincs
nem tudom
vak szomszédok

Süllyesztő.
Dátum: 2010.04.15. 00:47:33
Hány kilós volt a 2008-ig kifogott legnagyobb busa?

Ez agyrém, ráadásul kvízolimpián. Kerestem néhányat, de minden találat körüllőtte a 4 lehetséges választ...
Dátum: 2010.04.13. 11:37:59
Üdv!

Ha szöviben indítok egy új fórumot, írok első hozzászólást, majd törlöm, és írok egy újat (igazából nyelvtani hiva miatt volt, de ez nem is érdekes) akkor a szövifórum főoldalán kettőnek mutatja a hozzászólások számát. Nem nagy hiba, csak gondoltam megírom
Dátum: 2010.04.11. 09:24:41
Idézet: Byzon - 2010.03.28. 17:23:34
Idézet: Appple - 2010.03.28. 17:12:29
Még valami, az elementáris maxon van, így 3,5 percre ment le a vadászat 5 percről, de a válaszra kapott idő is csak ennyi. Ennek így kell lennie?

Igen, így kell lennie.


Ez viszont most újra 5 perc. Akkor mégis csak hibás volt a 3,5 perc. Viszont jó, hogy újra jó
Dátum: 2010.04.03. 11:49:59
Halihó! Van egy problémám. Ez a második eset, hogy arra hivatkozva dobja vissza a kérdésem a rendszer, miszerint nem megengedett szó szerepel köztük. Az elsőben Jodie Foster-rel volt a gond, felteszem a 'fos' kifejezés miatt, most pedig a klezmer zene eredetére kérdeztem volna rá, mely válaszok közt a 'zsidó' szó is szerepelt. Ez is a nem megengedett szavak közé tartozik, s ez nagy baj. Ha tényleg megfelelően szűrni szeretnétek a kvízkérdéseket, akkor ilyen restrikciókat bevezetni, kitételek közé tenni badarság. Legyen az az értékelő személyes tapasztalatára, intelligenciájára és műveltségére bízva, hogy egy kérdést hibásnak gondol, s ha igen, milyen okból - ahogy ez jelenleg is jórészt hatékonyan működik - s ne a program döntse el szavak, szótöredékek alapján, hogy kifogásolható egy kérdés, csak mert valamely része megfelel egy letárolt, tiltott szónak.
A rendszer egyébként érthető, hiszen tudom, többszázezer kérdés van az adatbázisban és felteszem, naponta több százat (ezret?) kaptok értékelésre, de ez az előellenőrző rendszer mindenképpen megérett egy ráncfelvarrásra.
Sok sikert a készítőknek, a játék nagyszerű, ennyire kimagaslóan addiktív online játékkal még nem találkoztam. Üdv
Dátum: 2010.04.02. 20:40:12
Hahó! Most épült csak fel a Térkapunk, s arra lennék kíváncsi, hogy az onnan zsákmányolt holmi átadható-e szövitársnak? Automatikusan hozzám került, ez nem a kincseskamrába pottyan győzelem esetén?
Dátum: 2010.04.01. 14:15:31
Nagyon köszönöm a választ! Most visszanéztem, s a Vadászat alatt látom az elmúlt 20 vadászatból bejövő három lény adatait, de mindegyik előjel nélküli, viszont ahogy figyelem, +/- 1, 0 szintkülönbségű lények szoktak vadászatkor bepottyanni, ezért a ez annyira nem lehet jelentős, hogy ekkora LE különbség legyen. Akkor ez tényleg a véletlen számlájára írandó.
Vagyis már csapdába ejtéskor sem írja ki ezek szerint, csak a nevét, előtag nélkül?
Dátum: 2010.04.01. 11:55:57
Hahó! Lehet, hogy csak én vagyok paranoiás, de napok óta egyre kevesebb a sajtolásért kapott LE, amiért régebben 6000-7000 körül kaptam (a maxolás első 1-2 napján), most már csak 3500-4000 körül. Ez random, vagy folyamatosan csökkenni fog? Esetleg valami fejlesztés eredménye?
Dátum: 2010.03.28. 17:12:29
Még valami, az elementáris maxon van, így 3,5 percre ment le a vadászat 5 percről, de a válaszra kapott idő is csak ennyi. Ennek így kell lennie?
Dátum: 2010.03.28. 15:36:35
Köszönöm! Erre nem is gondoltam volna... Akkor ezt gondolom a felejtéssel lehet kompenzálni, majd újrafejleszteni stb...
Szinte csak szakikat fejlesztgetek (vadászat), így a szintemen már nem vagyok túl erős TÖ-ben, a visszafogott fejlődés így tényleg hasznos tud lenni.
Dátum: 2010.03.28. 11:51:00
Halihó!
Több kérdésem is lenne...
1, Hogyan lehet a döntetlenezős küldit sikerre vinni? Másnál láttam, hogy minimál cuccba öltöznek, de ha megvan valami tárgy, azt le nem tudom venni, legfeljebb cserélni. Ennek van valami trükkje?
2, Mikor hasznos a 'Visszafogott fejlődés' szaki? Igen, olvastam a wikit, de nem tudom kitalálni, mire jó...
Üdv
Dátum: 2010.03.06. 21:10:27
Hahó! Ha elküldtem a kvízkérdésem és akkor vettem észre egy elgépelést, az automatikusan rossz lesz, ugye? Az értékelő nem tudja kijavítani, esetleg megnézni azonnal, hogy szerepel-e egyáltalán a kérdések között, hogy ne kapjam vissza rosszként, majd kijavítva azzal, hogy már szerepel az adatbázisban?
Dátum: 2010.03.03. 08:53:29
Az új designt biztosan meg lehet szokni majd, de nekem most kissé tarkabarka. Nekem a windows is klasszikus kinézetű, kétszínű, nem tartom átláthatónak ezt a rakás intarziát. Ezenkívül - bár nem olvastam vissza, lehet, más is említi - a logóban lévő flash animot letiltva némiképp gyorsul a navigáció, mivel sajnos igencsak belassult, legalábbis nálam, Firefox alatt. Egyébként kicsit Diablos érzésem van, ami jó pont
Sok sikert és köszönet a fejlesztésért!
Dátum: 2010.02.23. 17:50:34
Melyik harckocsi rendelkezik a legnagyobb löveggel?
Merkava Mark 3
M1 Abrams
Leopárd 2
T-90*

spec.
Dátum: 2010.02.19. 14:56:09
Mit csinál egy denevér a microhullámú sütőben /vicc/ ?
repked
melegedik
eszik
zenéthallgat*

Dátum: 2010.02.17. 18:38:00
Mi az a "mormiska"?
m@rhaság, ilyen kifejezés nincs
arra mondjuk, ha egy Mihály nevű ember morgolódik valamin
Mór város városrésze
egyszerű és nagyon hatásos sügércsali

Dátum: 2010.02.16. 15:04:48
Mitől rózsaszínű a gödény (flamingó) tolla?
Pákó befestette
Ez a kedvenc színe
A megevett rákokban lévő színanyagtól!
Hajnalban el tudjon bújni

Köszönöm a válaszaitokat! Eddig 32/6 (jó/rossz) és ritka a visszadobás is, csak mellbevágott
S valóban: http://mek.oszk.hu/01500/01547/ (199-es pont)

Az viszont zavarbaejtő, hogy a rendszer ha csúnya szót feltételez a kérdésben, nem engedi át. Pld. egyszer Jodie Foster-el kapcsolatban dobta vissza...
Ahm...na ne
Az egyik előző átment: Kinek a műve a 'A lét elviselhetetlen könnyűsége'?
Egyébként mindegyik feltett kérdésemben, akár egy akár több szóból álló kifejezésre kérdezek rá, mindig használom az aposztrófot. Eddig nem volt gond.
Visszadobták a kérdésem:

Ki írta a 'Képzelt riport egy amerikai pop-fesztiválról' című regényt?

Déry Tibor*
Kassák Lajos
Szabó Lőrinc
Füst Milán

A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Vajon mit? Az alábbi linken látható az eredeti kiadás borítója. Tényleg elnéztem valamit?

http://www.aukcio.ittvettem.hu/dery-tibor--kepzelt-riport-egy-amerikai- popfesztivalrol-3825207.html
Oldal: 123456789101112