Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Dátum: 2009.12.16. 09:44:16
Tiszteletem!

Két dolog jutott még eszembe.
A magas szövetségi bónuszok, melyek egyébként alacsony szinten a nyerési esélyt valóban komolyan befolyásolhatják, egy dolgot szerintem nem garantálnak: hogy lesz a célpontnál LE.
Azt szerintem el kell ismerni, hogy alacsony szinten a szövetségi bónuszok valóban kitörési lehetőséget jelentenek, növelhetik a már meglévő különbséget. De úgy gondolom, hogy a fórumok látogatása, szakértelmek megfelelő növelése mind ilyen lehetőség. Szóval módszer szerintem ezen kívül is van arra, hogy valaki kiemelkedjen a tömegből. Természetesen szakértelmeket növelni más lapra tartozik, mint aránytalanul kis építéssel nagy bónuszt szerezni. De amit lényegesnek tartok kihangsúlyozni: ez nem szintfüggő.
Nehéz eldönteni ki milyen bónuszt érdemel meg, ezért én csak a szélsőséges esetekre keresnék megoldást. Nem vagyok biztos benne, hogy szinthez kötni a bónuszokat jó megoldás.
Remélem mindenki talál rá módot, hogy élvezze a játékot.


Szép napot
Let
Dátum: 2009.12.16. 09:15:46
Üdv!

Én 8. szinttől láttam, hogy mennyire erősek a szövetségi épületek. 3 hónappal ezelőtt kezdtem el játszani.
Szerintem a szövetségi épületek döntőek lehetnek portyában, viadalon, ezért is jutottam 25. szintre oda, hogy -habár meghívtak- egy nagy lélekkutú szövetség tagja lettem.
Csak néhány dolgot szeretnék mondani. 1.200.000 feletti kút töltése jelenleg a legóvatosabb becslések szerint is nekem 20 nap lesz. Mikor beléptem, tudtam meg, hogy Manakonstrukció nem számít, azzal nem lehet kutat tölteni. Én úgy érzem, semmi sem jelezte, hogy ez így lesz. Ha kénytelen vagyok, ezt is elfogadom, legrosszabb esetben később tudom csak használni.
Én mindezt azért tettem, mert láttam, hogy 100.000 körüli összes építéssel vannak akik 40 feletti harci bónuszt kapnak.
Bevallom, én nem tudom kinek van "igaza". Talán ki kellene okosítani a játékosokat, szinthez, építéshez kötni a bónuszokat? Nem tudom.
Valahogyan szerintem is kikötések kellenek, de örülnék neki, ha valaki egy alacsony szintű karakterrel valóban sokat tett azért, hogy egy szövetség tagja lehessen, ne érje kár.


Let

ui: Nem áll szándékomban senkit sem támadni. Mindenkire rábízom, milyen stratégiát követ.
Dátum: 2009.12.15. 07:33:01
.
Dátum: 2009.12.14. 23:47:53
.
Dátum: 2009.12.14. 18:22:40
Tiszteletem!

Kiből lesz dezertőr?
katonai szökevényből*
divattervezőből
rendőrből
polgárőrből

Helyesen kiből lehet dezertőr. Nem "katonai szökevényből", hanem katonaszökevényből. A katonaszökevény pedig a szó jelentése, helyesen katonából lehet dezertőr.
Divattervezőből? Még a tűzoltó is jobb.

A legjobb talán így lenne (bár szerintem így is problémás lehet):
Milyen foglalkozást űzők dezertálhatnak?
Katonák
Tűzoltók
Rendőrök
Polgárőrök

Let
Dátum: 2009.12.14. 12:32:34
Üdv!

Volt egy ilyen kérdés
Mennyi a magyar igazság?

Két válasz volt érdekes: 3, 3 + 1 a ráadás

Én 3-at jelöltem. a kérdező szerint 3 + 1. Hmm.....


Let
Dátum: 2009.12.14. 10:30:54
Üdv!

Lehet-e közélettől eltiltott személy perbeli képviselő (bírósági tárgyaláson)?
Miért ne?
Hát, nem tudom.
Igen.
Nem (!)*

Jelölt válasz. Hát, nem tudom? Miért ne?


Let
Dátum: 2009.12.14. 08:19:02
Üdv!

Ha ma élne, akkor milyen autót "gyárthatna" Asterix?
Opel
Fiat
Peugeot*
Skoda

Lehet, hogy csak nekem problémás, de Asterix kitalált figura, és ha élne is -pedig francia alak- nem garantálná semmi, hogy Peugeot gyártana.


Let
Dátum: 2009.12.12. 12:50:42
Üdv!

Melyik nem egy konyhai különlegesség?
Éticsiga leves
Rántott békacomb
Dinsztelt tarantula*
Sült fésűkagyló

Tévedés. Dél-Amerikában előszeretettel fogyasztanak sütve pókot, néhány éve volt szerencsém magyarországon dinsztelt tarantulát látni.

Volt egy ilyen kérdés: Melyik földrészen van a föld legmagasabb pontja?
A kérdező szerint a válasz: Ázsia
A helyes válasz: a Chimborazo, mely egy kialudt sztratovulkán az Andokban a föld legmagasabb pontja.
Bár a Mount Everest csúcsa magasabban van a tengerszinthez képest, a Föld átmérője az Egyenlítőnél nagyobb, mint az Everest szélességén (28°É), ezáltal a tengerszint is „magasabban” van. A Chimborazo csúcsa mindössze 1°-kal van délre az egyenlítőtől. Ezért annak ellenére, hogy a csúcs 2547 m-rel alacsonyabban van a tengerszinthez képest, 2,1 km-rel távolabb van a Föld középpontjától (6384,4 kilométerre) mint a Everest csúcsa.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Chimborazo

Bárki aki beüti egy keresőbe: világ legmagasabb pontja, ezt az eredményt találhatja.

Milyen messzire lehet hallani az őserdőben a Gibbonok és az Orángutánok énekét?
6-800m
2-3km*
1-200m
5-6km

Nem speciális? Még utólag, keresőkben sem találom a pontos választ. Edit: több forrás is 1 kilométert vagy mérföldet említ.


Let
Dátum: 2009.12.12. 12:01:46
Üdv!

Milkor mondják, hogy valaki "rosszmájú"?
Ha valaki szellemes.
Ha valaki májbeteg.
Ha valakire rosszindulatú megjegyzést tesz.*
Ha valaki erkölcstelen.

Elírás.

Más.
Milkor mondják, hogy valaki "rosszmájú"? - Ha valakire rosszindulatú megjegyzést tesz.

Lehet, hogy a következő módon helyesebb lenne:
Mikor mondják valakire, hogy rosszmájú?
Ha az illető szellemes
Ha az illető májbeteg
Ha az illető rosszindulatú megjegyzést tesz
Ha az illető (viselkedése?) erkölcstelen


Let
Dátum: 2009.12.12. 10:54:05
Üdv!

Mi lehet a Kanji?
Fizetőeszköz
Japán irásmód*
Rákfajta neve
Márka

A kanjik kínai eredetű japán írásjelek. Eredetileg kínai hanzi - k voltak, ma már további jelentéstartalommal bírnak, egyszerűsödtek.


Let
Dátum: 2009.12.11. 10:17:14
Üdv Jeriko!

barátságos portyában is veszítesz, hiszen alacsonyabbak a tulajdonságaid

Gondolom szakértelmekre gondoltál. Értem mire gondolsz, de hogy "igaza van"? Szerintem ez is csak egy nézőpont.
Ami biztos, hogy sokan nem tudják elkölteni PP-jüket. Nem én állítottam, hanem Miklós. Egyébként ez az én tapasztalatom is.
Szerintem pedig egy nyer-nyer baráti portya érdemben kezelné a problémát azoknak akik egyetlen alternatívája a vesztés.

De belátom, hogy nincs többet értelme erről tárgyalni, főleg mivel úgy látom egyedül engem érdekel a fejlesztés (vagyis inkább engem tesznek érdekeltté pl. a szövetségem tagjai).


Remélem érdemben tudtok foglalkozni a kérdéssel
Let
Dátum: 2009.12.11. 10:04:15
Szervusz Matdav!

Bavallom, nem tudom. Csak emlékeztem, hogy fent van a fórumon és a wikin is a kérdésedre a válasz.
Szerintem érdemes lenne Miklóst megkérdezned.


Let

Edit: Mortimer és Birka érdemben foglalkozott a kérdéssel.
Dátum: 2009.12.10. 23:23:54
Szervusz Matdav!

A tárgyak képessége a varázslatok lélekszívását is csökkenti bizonyos mértékben.


http://vegzetur.wikidot.com/lelekszivas

Miklós eredeti hozzászólása
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,21.0#hsz152

Let
Dátum: 2009.12.10. 22:42:57
Szervusztok!

Érdekelne, hogy mi is igazából a magyarázat, miért nem adnak varázslat elnyelést az állatok. Nem tudja valaki?



Let
Dátum: 2009.12.10. 22:25:21
Üdv Birka!

Most látom, hogy az "alapvetően kétségbe vonja egy fejlesztés létjogosultságát" akár félreérthető is lehet. Nem rád gondoltam, tisztellek, az összes régóta fórumozóval együtt. Nem mellesleg pedig te nem rejted véka alá a véleményed.

Én is v3-on játszok, 1 szint alatt maxoltam a VF-et, 30. szint alatti a karakterem, mégis érdekel a fejlesztés. Kiszámoltam 6 szintre előre mindent, nekem sok múlik azon, mi történik "ott fent".

Az én szövetségemben nem tudják elkölteni az összes portyapontot, mert nem elég erősek, illetve nincs 15% alatt bujkálás, van elég ÉP, de nem jutnak sikerélményhez a portyával. Valljuk be, a vadászat pedig valóban elvesztheti a varázsát. Megértem azokat is, akiknek a "táp" fontos egy fejlesztésben, de ahogyan angolosan mondják "I think this game desperately needs peaceful interaction".


Let

Edit: Természetesen még mindig nem az egyetemes szeretet játéka a VU. Ennek megvalósulásától félni pedig - az emberi természet tükrében: alaptalan.
Dátum: 2009.12.10. 21:14:11
Szasz Birka!

Akkor valószínűleg nem ők a célközönség.
De gustibus non est disputandum.


Let
Dátum: 2009.12.10. 15:59:24
Szervusz Ezüstszél!

Szerintem nem csak relatív korlát (aránypár) kell, hanem abszolút (maximum mennyi erőforrás szerezhető egy nap vesztes csatából) is.
Különben visszaélésekre adhat okot.

Quint
Szerintem is lehetne akkor egy minimális mennyiségű TP, és valóban, kiegészítése lenne ez akkor a kalandteljesítéseknek.
Kaphatna materiális előnyt a vesztes is pl. kristálypont, 10:1, vagy valamilyen más arányban, már ha a nyertes elér egy küszöböt, de csak napi felső korláttal. Szerintem nehéz lenne 5 vesztett csata plusz növekményeire jókedvűen tekintenie a vesztesnek, főleg ha nem tudja azokat mire használni. De ha eközben valami csurranna-cseppenne...


Let
Dátum: 2009.12.10. 10:59:08
Szervusz Eardog!

Én bevallom, senkitől nem irigylem az ilyen vagy olyan előnyét. Vannak dolgok, amiket én is érdekesnek tartok, de végül ez is a játék alapeleme. Mindenkinek adott szinttől, nemtől, stb-től függetlenül. Ez nem is kiskapus dolog, mint pl. szövetség lélekkútjához mérten alacsony építéssel szert tenni komoly bónuszokra.


Let
Dátum: 2009.12.10. 10:42:08
Üdv!

Minek a vegyjele az "Ag" ?
Aluminium
Ezüst
Amalgán
Nincs is ilyen Vegyjel

Nincs is ilyen Vegyjel? Hmm...


Let