Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Szervusz!

Látom közben más is válaszolt.
Igen, egyébként Százéves háború, nem 100éves háború. Másodszor 1337-tól 1453-ig tartott azaz 116 évig. Harmadszor a válaszok mögé elférne egy "évig". Negyedszer szerepelt.


Let
Dátum: 2010.05.31. 10:18:46
Üdv Birka!

Nem mondanám, hogy mindenhol követni tudtalak, de...

Ha jól értem, arra gondolsz, hogy mivel a nagy szövetségek kénytelenek voltak az extrém erőforrás befektetés miatt lassítani az epikusok ölését (2 napra), ezért most ezzel a lehetőséggel adott idő alatt több kincset fognak kiszedni, mert jóval könnyebben ölik a visszahívott epikusokat.
Ez igaz.
Egy példán keresztül:
Leverik a magas szintű epiket (1 kincs), 24 órával később a kis epiket (1 kincs), aztán a magas szintűt megint 48 óra alatt, amennyiben áll, hogy lassan tudják már csak ütni a magas szintű epiket. Azaz 72 óra alatt szedtek ki 2 kincset, ellenben a "sztenderd" 96 órával. Mondhatni másfélszer annyi kincsük van, mintha csak a magas szintűt ütnék (ami nem kétszer annyi, de ez részletkérdés).
Szóval azt hiszem értelek.
A véleményem az, hogy nem zavar, hogy most kicsit gyorsabban kapnak kincset az ebbe nagy energiát és sok LE-t fektető szövetségek.
Illetve Miklós szempontjából ez (abszolút értelemben vett) lassulás, mert a magas szintű epikekből kevesebb hullik el.

A dolgok további részéhez annyit fűznék, hogy nekem a 40. szint alatti karakteremmel nem okoz problémát a PP elköltése (kihívások), illetve az entitást bőven nem sikerült még maxolnom, mert habár az első tárgyam zafír csillag volt, a második már vámpírfókusz.
Csak az érdekesség kedvéért elmondom, hogy én 3 hónapra előre terveztem meg mindent (már csak azért is, mert havonta legfeljebb 2 szintet lépek - és nem portyázom, csak küldetés miatt, tehát az időigény sem nagy, nem kell kockulni).


Let


Jeriko
Valaki említette, hogy a nagy és kis szövetségek közt (pl. tagjaik szintje miatt is) kicsi az érintkezési felület, ezért én egyetértek azzal, hogy nem érintenek széles réteget az új épületek. Ergo nem hiszem, hogy túl sok karakter érzi majd a saját bőrén az "ollót".
Ha az én karakteremet nézem, akkor ez alacsony szinten annyit fog jelenteni, hogy bajnokként jól teszem, ha nagy szövetség tagja vagyok, mert más bajnokokkal csak így fogom tudni felvenni a versenyt. De ez eddig is így volt.
Egy dolog bezavarhat, a körbeépítés, de az nem tudom mennyire jelenhet meg ilyen magas épületktg mellett. V1-ben egyébként sem vagyok tájékozott.

Az épületek és építésben teljesen egyetértek. Akadálynak látom, hogy a játékosok nem értik az épületek mechanizmusait. Hogy mennyire megnövelheti a játékélményt és mennyi erőforrást hozhat valamelyik.


Let
Dátum: 2010.05.29. 10:56:25
Üdv Birka!

Nem duplázza meg a tárgyak számát, mert a "normál" epikus helyett kapod a kicsit. Addig nem ütheted a nagyot. Illetve a következő kicsihez megint le kell majd ütni egy nagyot. Alaphangon ez a régi ütemnél annyival gyorsabb, amennyivel a kicsit gyorsabban le lehet ütni.

Azonban ha a nagy szövetségek visszahívnak, a "jobb", de kisebb szintű tárgyak miatt, akkor durván a felére lassul a haladás a magas szintű epikekkel...

Ha meg nem hívnak vissza (kevéssé valószínű), akkor marad a jelenlegi ütem. De hogy gyorsulna jelentősen (legfeljebb a kisebb leütésének ideje kisebb)? Dupla annyi tárgy? Én úgy látom, hogy csak néhány tárgy előfordulása a jobban kiépített szövetségekben gyakoribb lesz.

Szerintem tokenes rendszer híján is felesleges további lassítás. A kicsik visszahívásáért még mindig meg kell küzdeni egy naggyal.


Let
Dátum: 2010.05.28. 15:42:53
Üdv Birka!

Igazad van, a regeneráción és a varázslat elnyelésen lehetne módosítani. Félreértés ne essék, hasznosak a bónuszok így is, de valóban nem szignifikáns magas szinten az említett kettő.
Az állatok kritikusáról az jut eszembe, hogy nemrég függetlenítették a karakter kritikusától, de ez most valóban nem szerencsés. Ha össze lenne kapcsolva az a közelharc felé, ha nem a varázslás felé billenti a mérleget.

Byzon: Ha a térkaput 100 milliókért felhúzzák, valóban van értelme, hogy a kis tagok is üthessék. Mert tényleg lehet, hogy túl erős lesz nekik, annak ellenére, hogy pontos adatokat még nem tudunk.

Let

Egy dolog még. Komolyan érdekel milyen hatással lesz a karakterfejlesztésre, hogy pl. kihívással TP és LE költés nélkül kapja valaki a bónuszokat. Az is igaz, hogy elméletben mindenki előtt ott a lehetőség, mégis az a fránya építés...
Dátum: 2010.05.28. 15:23:53
Szervusztok!

Kivételesen -elhatározást szegve- figyelek mit írtok, mert tényleg érdekes kérdéseket vetettetek fel.

Jeriko
Két esetet látok: 1) Nem építi senki a horribilis építési költség miatt. 2) Nagy sírás lesz, hogy nem lehet ellene védekezni, és örökre (nagyon hosszú időre) megszivathat egy vagy több szövetséget.


Az elsődleges esszenciával semlegesíthető lesz az átok, ha jól olvastam, amit Miklós írt.

Birka
-Varázslat elnyelés olyan mintha adnánk egy lézarkardot alacsony szinten a kariknak, magas szinten meg ludfingot nem ér! Adjon +szakiszint*2% a már meglévő varázslat elnyelésre!


Az állat alapszintje korlátozza a varázslat elnyelés maximumát. Kérdéses, hogy ez elég-e.

Én csak annyit mondanék, hogy mind az epikus, mind a kennel nagyon használhatónak tünik. Amit nem tudunk még biztosan az az épületek ktge, azt csak tippeljük, de kíváncsi lennék....
Szeretném kiemelni, hogy szakértelmektől független, azokhoz hozzáadódó bónuszokról van szó, tehát a többször említett "nagyon kevés" nem állja meg a helyét. Szerintem.


Let
Dátum: 2010.05.21. 10:16:31
Sziasztok!

A mai napon a következő üzenetet kaptam.

Ma, 10:08 Az eddigi 252 helyes kvízkérdés-besorolásodért kaptál 1 kvízmedált!



Nem tudom, hogy bug-e, vagy valóban bevezették a kvíz medál-értékelésért rendszert. Ha igen, érdekes lehet hány medálig.



Let
Dátum: 2010.05.12. 23:52:58
Remélem a következő v4-re rendeződik minden probléma. Próbáltam visszaolvasni, és azt hiszem igazam volt, hogy töröltem.

(csak hogy ne maradjon mindig a tagolás <mosoly>)
Dátum: 2010.05.12. 23:50:35
Üdv!

Nem titkolt, mivel már egy másik topicban is kifejtettem, hogy nem szeretem a pontozást. Sőt, egyenesen utálom.
Volt már olyan kétszer is, hogy felpontoztam valakit, mert nem értettem miért olyan alacsonyak a pontjai.
Sőt, még néhány napja, mivel láttam, hogy fent van az, akire korábban haragudtam -közös ismerősünk-, őt is felpontoztam.
Azt hiszem ez valóban egy másik topic témája, ezért off vége.


Jó játékot
Let


Ui: azért tagolom, mert próbálok keretben maradni, ha érdekel. A pofára lepontozásotok pedig még mindig nem tetszik, dehát ez van. Nem jó módszer és nem jó, hogy azért nem olvasnak valakit, mert ti egységben lepontoztok. Ennyi.

Jó v4-et mindenkinek!
Dátum: 2010.05.12. 23:25:43
Tiszteletem!

Egy utolsó válaszra még méltatlak.
Azt hiszem nem kell mondanom, hogy nektek a játék az életetek. Nem feltétlenül értünk mindenben egyet, ez van.
Azért ez akkor is fura, hogy ha valakivel bajod van, próbálsz másokat mocskolni. Sajnálom.

Azt nem tagadom, hogy miután ti leszavaztatok, megkértem a szövetségi társaimat, hogy ők szavazzanak fel. Mindezt egy már feledésbe merült dolog miatt, amit ti igencsak a szívetekre vettetek. Ami miatt most is és a múltban is lepontoztatok.
Ehhez az ügyhöz viszont nem tudom mi közöm van.
Legközelebb nem veszek fel éjszakai telefonokat hülye beírások miatt.


Let
Dátum: 2010.05.12. 23:19:22
Üdv!

Nem. Ott, hogy ha egy szövetségi társam ír valamit, akkor nekem közöm van hozzá.
De gratulálok a színvonalhoz.
Magatokra hagylak benneteket, nem ez az én topicom azt hiszem.


Let
Dátum: 2010.05.12. 23:10:17
Üdv Mind1!

Most hallom, hogy elővettél. Semmi közöm nincs a v4-hez, az első nap töröltem. Úgyhogy hagyj ki kérlek ebből.
Ahhoz meg, hogy szövetségi társaim mit gondolnak ahhoz semmi közöm.
Ha lenne véleményem én is elmondanám, hidd el, de nem tudom miről.
Kicsit sok a paranoia azt hiszem....



Let

Ui: a pontozásról meg annyit, hogy meredeken zuhanok így is.
Üdv!

Rövidtáv: 100. küldetés elérése 42. szintre, még egy bajnoki, dukátgyűjtés
Hosszútáv: egyelőre nincs


Let
Dátum: 2010.05.10. 14:18:07
Üdv!

Egyrészt 500 Le magas szinten nagyon kevés, másrészt ezt a csataarány v3-on tovább rontja.
Tehát világ és szintfüggetlen, vagy azokhoz igazított megoldás kellene.


Let
Dátum: 2010.05.09. 18:12:57
Üdv!

Teljesen egyetértek veled.
Én bevallom azt nem értem miért kellett pl a vadászat képlete helyett másik a Zarknod eseményre? Azaz nem mehetett volna a vadászat arányával?

Amit pedig egyáltalán nem tudok az az, hogy pl. v3-on a nyertes csapat kompenzáció, vagy átlagosan magasabb szekértelem miatt nyert? Ti mit gondoltok?

Részemről a kompenzáció mindenképp kérdéses, de végső soron Térkép mellé még néhány más esemény évente és máris lesz minek örülni.


Let

Edit: Félreérthető dolgok javítása
Dátum: 2010.05.09. 18:11:10
Tiszteletem!

Az első néhány oldalon rengeteg ötletet vetettünk fel pl. alternatív felhasználás (Ariel olyan dolgokra is gondolt, amire korábban senki), több aukciós tárgy ÉS gyorsítás (hogy adott tárgyak száma ne növekedjen), stb.
Ilyenkor nem tudja valaki mi is történt, úgy tűnik a topic el lett felejtve a JV részéről.


Let
Dátum: 2010.05.09. 02:49:11
Üdv!

Azt hiszem így nem megyek portyázni, kicsit sok a levonás...



Még az a szerencse, hogy nincs portyapontom. <széles mosoly>


Let
Dátum: 2010.05.08. 20:09:51
Üdv!

Amit én el tudok mondani, hogy az utolsó 3000 vadászatom alapján 6,1%-os növekedés tapasztalható. Figyelembe véve a szerencsét (mivel vizsgáltam állandó szerencse mellett használható és nem elégséges szinttel), a szinttel növekvő lélekenergiát, a Hatalom Tornyát és egyéb módosítókat.

A szerencsét pedig nem érdemes szint + X mértékben növelni, mert igen valószínű, hogy nem így működik a függvény. A legegyszerűbb, ha a környékeden levőknél magasabb, akkor azonos feltételek mellett a szerencse melletted áll a csatákban és a vadászatok során is.

Let
Dátum: 2010.05.07. 23:37:54
Üdv Byzon!

Köszönöm!

Egyébként Aurri egy ilyen fás ábrázolás zseniális ötlet, szerintem még izgalmasabbá tenné a bajnokit.


Let
Dátum: 2010.05.07. 16:48:06
Üdv!

Részemről aggályosnak tartom, hogy ha nincs szinthez kötve az esemény, utána csak bizonyos szinttől elérhető, illetve használható szakértelem van megjelölve mint esélynövelő.
Karakteremmel nem növeltem sok szinttel a kalandok teljesítése előtt kaland szakértelmet, egyrészt mert még sokáig haszontalan, másrészt később sem tenném - rengeteg kristálypontom van kihívásoknak köszönhetően.
A portya/kihívás győzelem és vadászat részemről rendben volt, végső soron mi mással lehetne még részt venni egy versenyben?

Továbbá probléma volt szerintem a kompenzáció is, kifogásolható, hogy miért kap valaki ilyet, miért nem csak az erőfeszítés dönt.

Tisztább feltételekre, sokkal átláthatóbb szabályokra és kevesebb randomra lenne szükség.


Let
Dátum: 2010.05.07. 16:23:39
Üdv!

Azért nincs ilyen karakter, mert időközben törölt.
Egyébként nem csak a tárgyak, hanem a szakértelmek és adott tulajdonságok is nagyban számítanak.


Let