Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ricardo

Dátum: 2009.11.11. 09:59:17
Ebben egyetértünk.

Az alacsonyabb szintű játékosok már régóta szenvednek ép hiányban, túl sok segítség nem jött a JV felől, fejleszteni kellett az egészséget. Most, ha majd a topnak is problémát fog okozni a kevés ép talán lesz valami változtatás.
Dátum: 2009.11.11. 09:33:01
Annyi a különbség, hogy aki 10 szinttel alattad van, az már több hónapja megszokta és alkalmazkodott hozzá, hogy 50%-nál több ép-je csak ünnepnakon lehet gyógyital nélkül.
Dátum: 2009.11.11. 09:22:26
Nehogy azt mondjuk már, hogy a fertőzöttség táposabb, mint a kigyógyulás!

Pláne ha olyan valaki az illető mint Ricardo, hogy még Kristálygömbje is van (amit be se szabadott volna rakni a játékba). Nem csoda, hogy most ő tiltakozik az ital ellen legjobban, de azok biztos többen vannak, csak ide nem írnak, akik nagyon örülnének ha lenne legalább valami esélyük a hozzá hasonlók ellen!


1. A kristálygömböt bárki megszerezheti, én már az elején felismertem benne a lehetőséget, ezért sokat is áldoztam rá. (Érdekes, hogy azt aki napi 1 dukátot kap, vagy aki térkapus cuccokért 3x annyit kap senki nem b@szogatja.)

2. Mi az, hogy az ilyen taktika ellen kell védelem? Akkor szeretnem, hogy legyen egy olyan ital azok ellen, akik sok ismételhető küldetést csinálnak meg, ami miatt rajtam nem lehet küldetést csinálni. Azért mert az ellen a taktika ellen úgy szeretnék védekezni, hogy a JV ad valamit, gondolkozni nincs kedvem. Szeretnem ha lenne egy olyan ital, ami a magasabb szintűek ellen véd, aki nagyobb az ne támadhasson. Az ellen a taktika ellen is jó lenne egy ital. Stb.

Az én taktikám ellen nagyon könnyű védekezni, mint ahogy az összes többi pók taktikája ellen is. Sokaknak ez sikerül is, aki meg lusta rá, hogy elköltse a lélekenergiáját ép határ alatt, at magára vessen, ne a játékvezetéshez szaladjon már valami módosításért.
Dátum: 2009.11.10. 18:35:15
eleve ritkán támadnak a játékosok felfele, így ez természetesen nem igaz. bármennyire is hihetetlen, lefele támadva is lehet LE-re szert tenni, még a magas szinteken is.


Zseniális, hogy tényként közlöd, hogyan játszik az egész szerver, tisztában vagy vele mindenki merre felé támad. A karaktered karakterlapjából ítélve mégsem találsz olyan sok lét portyában, lehet Neked is felfelé kellene támadnod. Nem arról a portyánkénti 1-2k LE-ről van szó, ami néha beesik, hanem a 10k feletti rablásokról. Lefogadom, hogy azok nagy többsége úgy születik, hogy valaki a saját szintjén támad vagy felfelé.
Dátum: 2009.11.10. 17:54:20
Én azt sem értem egyáltalán mi szükség van erre az italra. Az ellen veszed meg, aki megkárosít téged, azaz aki lét visz el tőled. Aki lét visz el, az az esetek igen nagy százalékában felfelé támad, ergó azt büntetjük, aki felfelé támad. Plusz ahelyett, hogy a játékosok megtanulnának védekezni a pókok ellen, inkább kikönyörögnek a játékvezetésnél egy védekező eszközt. Persze azt sokkal könnyebb.

Az ital egyébként egy komoly igény alapján született, sok játékosnak megvan a mumusa, a pók, aki folyamatosan rájár, és farmolgatja.
Dátum: 2009.11.10. 17:00:31
Nekem egyáltalán nem tetszik, lévén ellenem valószínűleg többen fogják használni. +10 tulajdonság mindenre, +elnyelés, +sebzés, ez ellen igen nehéz védekezni. Mondanám, hogy legyen benne olyan korlát, hogy egy végzeturat egyszerre csak adott számú végzetúr utálhassa, de ennek szerepjátékos szempontból nem lenne túl sok értelme.

Ha ez a tápos dolog mindenképpen be lesz rakva, akkor mindenképpen időlimites kellene hogy legyen (mint a védelem itala), illetve a kémgömb mutassa ki.
Dátum: 2009.11.10. 10:21:39
Pöppemet szerettem volna ma elkapni ép határnál. (8 szinttel magasabb) Nem sikerült pár száz ép híja volt. Levelezni kezdtünk, írtam neki, hogy nem értem miért nem találtam el egyszer sem, mikor ugyanakkora volt a támadóm, mint az ő védője. Ő írta, hogy nem olyan régen lett megváltoztatva a dolog és hogy valószínűleg amiatt nem találtam el, hogy kapott a védőértékére is egy százalékos bónuszt.

Úgy gondolom, hogy ha nem lenne valóságalapja, akkor ilyet nem írt volna le, ezért szeretném megtudni, hogy pontosan mi is a helyzet.
Dátum: 2009.11.10. 10:07:13
A mai nap sikerült egy újabb eleddig (számomra) nem ismert információt megszereznem a kivégzéssel kapcsolatban.

Állítólag egy ideje már ha felfelé támadok akkor a védekező fél (a magasabb szintű!) nem csak a támadó értékére kap pluszt, hanem az összes értékére kap valamilyen %-os bónuszt. Ez állítólag pont amiatt került be, hogy ne lehessen olyan könnyen kivégezni egy magasabb szintű karaktert.

Szeretném megkérdezni, hogy ez valóban igaz-e? Ha igaz, akkor ez miért került be? Ha bekerült, akkor miért nem lett kommunikálva a játkosok felé? Miért kell védeni az erősebbet mesterséges módon a gyengébbtől?

Szerk: elgépelés
Dátum: 2009.11.10. 09:22:46
A sebgyógyítást nem lehetne egy kicsit megerősíteni?

Irreális, hogy 85-ös sebgyógyítással, maxos bűvös kunyhóval 644-et gyógyítok, miközben a másodlagos varázslat már 20-as szinten belsebez az állatokba 700-1000 sebet. Lehetne kicsit nagyobb az egyensúly.
Dátum: 2009.11.09. 22:38:58
Nekem most nincs 50 őskővem és nincs is megvéve mind a 3, mégis látom az opciót. Lehet akkor Nálad van a hiba.
Idézet: Prisma - 2009.11.09. 22:13:11
Az, hogy a manakonstrukció feleslegessé tette az egyéni LE-ből építést, szerintem éppenséggel kifejezetten pozitív. Az egyéni LE-ből építés amúgy is egy majdnem tökéletesen értelmetlen LE-temetés, főleg úgy, hogy igazából semmit nem lehet tudni arról, hogy a szerencsének milyen szerepe van.


A léből való építésnek az volt az értelme, hogy aki elvonja a karakteről a lét és a szövetségbe fekteti, az onnan kaphat bónuszokat. Ezáltal kétfajta taktika létezett karakterfejlesztés szempontjából. Szerintem nagyon fontos volt, hogy egy karakter eldönthesse mennyire csapatjátékos, mennyi erőforrást szeretne a klánra áldozni. Ez teljesen eltűnt, egyszerűen nem kell építkezni, mert minden kész van 60. szint környékére.
Dátum: 2009.11.08. 14:37:47
Maximális cselekvéspont

A maximális lehetséges CSP-det 250/400-ról 400/800-ra növelheted, 200 cselekvéspont elköltésével, és nem 2, hanem 3 alkalommal portyázhatsz egymás után anélkül, hogy hátrányod származna belőle. Ez egy egyszeri költség, ha egyszer kifizetted, attól kezdve végleg megnő a maximális lehetséges CSP-d.

Kérem vissza a 200 CSP-t, inkább 50 őskövet fizetnék!


Ha belépsz a gyorsításokhoz, akkor ez így megjelenik. Csak rá kell kattintani.
Dátum: 2009.11.08. 12:35:50
Idézet: Meridiath - 2009.11.08. 12:11:02
A lepontozást max csak akkor kellene elővenni, ha x akárki érdemén felüli heroikus tettekkel lenne bemutatva, de amúgy én inkább ilyesmit látnék szívesen, mint a standard rpg kliséket.


A félreértések elkerülése végett, én is erre gondoltam.

Rodrigez: Örülök, hogy ennyiből sikerült tökéletesen feltérképezned a személyiségemet. Ha valaki a történeteket a saját karakterének a fényezésére használja, az szerintem nem jó történet. Nekem meg ez a véleményem.
Dátum: 2009.11.08. 11:59:34
Ne legyél ilyen negatív. Az nem baj, ha egy-két híresebb karakterrel találkozik az ember (mondjuk a világok közötti eltérés érdekes lesz). Amelyik karakterről úgy érzem, hogy nem érdemli meg a saját kalandot azt majd lepontozom.
Dátum: 2009.11.08. 09:33:02
Megküzdhettem a visszavonult Sharpával az arénában! Köszönet érte a szerzőnek.
Mászás (iszonyatos mennyiségű alkohol elfogyasztása) - egyetemen lehet a legjobban elsajátítani.
Zárnyitás (bűnözés) - nem árt hozzá a diploma, láthatjuk kishazánkban, hogy a fehérgalléros bűnözés fizet a legjobban.
Csapdaészlelés (kreatív adózás, banki hitel átlátása) - szintén nem árt hozzá a felsőfokú végzettség, csak úgy lehet esélyünk ebben a kapitalista világban.

Ezek után nem értem, hogy egy magyar játék magyar játékosai miért lepődnek meg ezen szakértelmek előkövetelményein.
Dátum: 2009.11.07. 16:54:12
Nem lehetne valamit csinálni a KH kútjával? Így hogy sosem megy pozitívba pláne csak a TOP tud belőle tápolni, mert más nem tud velük háborúzni sem.
Dátum: 2009.11.07. 16:26:13
Elég azt megnézni, hogy a legmagasabb szintűeknek mi a győzelem/vereség aránya a KH ellen, illetve azt, hogy ha a vesztett LE-t nézzük, akkor az 50 legnagyobb farmból 35 KH-s lenne a toplistában.
Dátum: 2009.11.07. 16:07:52
Idézet: Prisma - 2009.11.07. 16:05:15
Idézet: S0laris - 2009.11.07. 15:53:20
nekik nem hátrány az üres TP, a taktikájuk a lehető legtöbb beszedett TP-re épül, tartják az iramot és a magasabb szintből többet kapnak vadászatért, jobb tárgyakkal biztosítják a megszerzett előnyüket. nekem és neked öngyilkosság az üres TP, nekik viszont létkérdés, és ha emellett pottyan komolyabb LE, kész főnyeremény.


Ez igaz, viszont csak maximum a top20-ra. A 80. szint alattiak hiába igyekeznek sok TP-t gyűjteni, a topot nem érhetik utol (mert azok már maxolták a vonatkozó szakértelmeket), és ha nem hatékonyan fejlesztik a karakterüket, akkor agyonütik őket azok, akik viszont LE/TP szempontból hatékonyan fejlesztenek.


Viszont én például pont azért nem tudok soha felzárkózni rendesen a TOP-hoz, mert amit nagy nehezen összeportyázok a játékosokból, azt ők ingyen, szinte munka nélkül kiverik a KH-ból.
Idézet: Ariel - 2009.11.07. 11:06:12
ha egy karakter van, akkor ő maga legyen az átlag


És akkor minden próbája mindig sikerülne, hiszen pont akkora célszámokat kap, ami neki kell.