Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: A harag itala
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
A harag itala
1. hozzászólás - 2009.11.10. 14:33:58
A harag italát még nem véletlenül raktuk be a megvásárolható LGY jutalmak közé (emlékeztetőül: ez egy - emlékeim szerint - szint * 31 LGY-ért megvehető tárgy, megvásárlásakor megadhatsz egy végzeturat, ha ez a végzetúr megtámad, akkor úgy tekintjük, mintha láthatatlan lennél. A hatása a következő harag italáig tart). Ezzel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kikérni.

Az ital egyébként egy komoly igény alapján született, sok játékosnak megvan a mumusa, a pók, aki folyamatosan rájár, és farmolgatja. Ha nem is akarunk védelmet adni ez ellen, de legalább legyen egy eszköz, ami plusz esélyt ad, komoly költség árán.

A koncepcióval nincs baj, de ahogy valaki felvetette, a topon, ahol kevesebb ellenfél van, ez problémát jelenthet, ha valakinek az összes potenciális ellenfele ezt beállítja. Erre volt egy ésszerű javaslat, hogy a harag italát maximum (legmagasabb elért szint - 10). szintű játékosra lehessen beállítani.
Pontszám: 9
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
2. hozzászólás - 2009.11.10. 15:03:20
Támogatom ezt az italt sokaknak segítség lenne!
Dutch véged van
Dorn
Pontszám: 5.92
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
3. hozzászólás - 2009.11.10. 15:11:37 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Jogos a felvetés, gyanítom, hogy minden világon lenne 1-2 karakter a top-ban, aki elég rendesen megszívná. De hogy ne vegyük el az ital használatának lehetőségét a top-tól sem, én nem az általad javasolt módosítást választanám, hanem azt, hogy a támadónak vissza lehessen vágni. Tehát ha megtámadok valakit, és legyőzöm, akkor adjunk esélyt neki, hogy visszatámadjon és elverjen, kiszabaduljon a kamrából, LE-t raboljon, stb. Ha tehát legyőztem, és ellenfelem használta az italt ellenem, akkor ő az ital által adott bónuszokkal támadhasson vissza engem az adott napon.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.02
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
4. hozzászólás - 2009.11.10. 15:15:32 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
szerintem:

ad#1 pokokat nem nagyon erinti, akkora elonnyel rendelkeznek, h a lathatatlanokat is bedaraljak
ad#2 a kivegzos ellenfelek ellen lehet hasznos, bar nem tartom valoszinunek, h sok esetben forditja meg a csatakat
ad#3 a TOP a KHt uti. abban a par napban amikor nincs nem hinnem, h tul nagy problemat okoz. Bar tippre V1en mindenki Galmuszkra rakna, lehet o annyira nem orulne neki
Pontszám: 7.59
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
5. hozzászólás - 2009.11.10. 15:42:17
Addig mindenképpen nagyon mókásnak és hasznosnak találtam, amíg nem ellenem használnák. Ami baj lehet, ha mondjuk egy erős karakternek ez miatt mondjuk kiesik 5-10 célpontja, mert mind ellene használná, mert mondjuk a környéken ő a legtöbbet portyázó erős karakter.

A legerősebb tárgynak találtam mikor bejött, lehet, hogy időre kellene szólnia, mint pl a védelem itala, 168 órára vagy ilyesmi...
Pontszám: 5.27
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
6. hozzászólás - 2009.11.10. 17:00:31
Nekem egyáltalán nem tetszik, lévén ellenem valószínűleg többen fogják használni. +10 tulajdonság mindenre, +elnyelés, +sebzés, ez ellen igen nehéz védekezni. Mondanám, hogy legyen benne olyan korlát, hogy egy végzeturat egyszerre csak adott számú végzetúr utálhassa, de ennek szerepjátékos szempontból nem lenne túl sok értelme.

Ha ez a tápos dolog mindenképpen be lesz rakva, akkor mindenképpen időlimites kellene hogy legyen (mint a védelem itala), illetve a kémgömb mutassa ki.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3.90
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
7. hozzászólás - 2009.11.10. 17:46:50 (Válasz Ricardo #6 hozzászólására.)
Ha a kémgömbön látszana kapásból nem is érne semmit

Egyébként szerintem SOKKAL több egyszer használatos ital/tekercs/egyéb cucc kellene a játékba, nem feltétlen lélekgyémántért, hanem akár LE-ért is. Másik topikban már írogattunk ilyeneket: pl. a támadásra +20, védelemre -40-et adó berzerker ital, egyszer használatos tekercs, ami garantálja hogy sikerül a következő varázslatod és nem kerüli el az ellenfél, stb.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.04
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
8. hozzászólás - 2009.11.10. 17:54:20 (Válasz Mortimer #7 hozzászólására.)
Én azt sem értem egyáltalán mi szükség van erre az italra. Az ellen veszed meg, aki megkárosít téged, azaz aki lét visz el tőled. Aki lét visz el, az az esetek igen nagy százalékában felfelé támad, ergó azt büntetjük, aki felfelé támad. Plusz ahelyett, hogy a játékosok megtanulnának védekezni a pókok ellen, inkább kikönyörögnek a játékvezetésnél egy védekező eszközt. Persze azt sokkal könnyebb.

Az ital egyébként egy komoly igény alapján született, sok játékosnak megvan a mumusa, a pók, aki folyamatosan rájár, és farmolgatja.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3.93
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
9. hozzászólás - 2009.11.10. 18:00:09 (Válasz Ricardo #8 hozzászólására.)
a poksag velejaroja nem csak a tap, hanem, h idonkent megkopdosnek es sirnak miattad. ezekbol a sirasokbol nehany esetben pok-szivato dolgok alakulnak.

C'est la vie
Pontszám: 6.55
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
10. hozzászólás - 2009.11.10. 18:09:50 (Válasz Ricardo #8 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo date=1257872060Aki lét visz el, az az esetek igen nagy százalékában felfelé támad, ergó azt büntetjük, aki felfelé támad.[/quote


eleve ritkán támadnak a játékosok felfele, így ez természetesen nem igaz. bármennyire is hihetetlen, lefele támadva is lehet LE-re szert tenni, még a magas szinteken is.

az ital: jó ötlet. vagyis érdekes. de valóban az lenne a jobb, ha több hasonlóan érdekes ital is lenne a játékban. egy tippadó topikban lehetne ötletelni.

más kérdés, hogy mielőtt elkezdünk sírni, meg kéne nézni, hogy ki költene azért LE-t, hogy ne veszítsen LE-t valamikor? én biztos nem, még akkor sem, ha nem lélekgyémántba kerülne. egyszerűbb a LE-vesztés ellen más módszerekkel védekezni.

azzal hencegni meg kár, hogy valaki ellen sokan fogják használni. ha akad is ilyen kiemelt tudású kalandozó, akkor arról csak ő tehet, hiszen folyamatosan támadja az ital használatát tervező célpontot. (nyilván azért, mert sok nála a LE, de ilyenkor megint más módszert is lehetne a LE-védelemre kitalálni, hiszen ha egy támadó kiesik, jöhet még 100 másik.)
Pontszám: 2.19
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
11. hozzászólás - 2009.11.10. 18:35:15 (Válasz winnie #10 hozzászólására.)
eleve ritkán támadnak a játékosok felfele, így ez természetesen nem igaz. bármennyire is hihetetlen, lefele támadva is lehet LE-re szert tenni, még a magas szinteken is.


Zseniális, hogy tényként közlöd, hogyan játszik az egész szerver, tisztában vagy vele mindenki merre felé támad. A karaktered karakterlapjából ítélve mégsem találsz olyan sok lét portyában, lehet Neked is felfelé kellene támadnod. Nem arról a portyánkénti 1-2k LE-ről van szó, ami néha beesik, hanem a 10k feletti rablásokról. Lefogadom, hogy azok nagy többsége úgy születik, hogy valaki a saját szintjén támad vagy felfelé.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.12
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
12. hozzászólás - 2009.11.10. 19:13:19 (Válasz Ricardo #8 hozzászólására.)
Még a hősidőkben Szipolyékkal egy idő után már vártuk minden hónap elején a portyaellenes ahavit. Mostanában egyre ritkábban jön, de hogy mindig lehet rá számítani az nem kérdés
"Csúnya portyások pfuj, ahelyett hogy csendben végzeturat nevelgetnének "
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.46
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
13. hozzászólás - 2009.11.10. 23:45:31
Szerintem hasznos dolog lehet.
Aki kész ilyen nagyságrendű erőforrást arra áldozni, h 1 azaz 1 ellenfele ellen védve legyen az meg is érdemli a bónuszt. Valószínűleg napi szinten jó párszor elveri az illető, hosszú ideje rájár ilyesmi.
ugyanakkor valamit ki kell az ellen találni, h egyes játékosoknak ne lehetetlenüljön el teljesen a játéka.

Persze az nyomós érv, h vkinek kevés a célpontja. de ennek azt kellene jelentenie, h a top szinthuszárok ellen ne lehessen védekezni? De pl akit támadnak az ha szintén lefelé ütne akkor azzal szembesül esetleg, h ellen használják az italt?

Ha bevezetésre kerül, akkor mindenkire vonatkoznia kell.
Pontszám: 6.78
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
14. hozzászólás - 2009.11.10. 23:56:07 (Válasz BaalCain #13 hozzászólására.)
Szerintem balgaság attól félni, én pl. biztos nem költenék lélekgyémántot azért, hogy felülről ne üthessenek meg. Eleve 25-30%-ra fel kell ahhoz gyógyulnom, onnan meg már úgyse visznek semmit.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.39
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
15. hozzászólás - 2009.11.11. 00:16:27
Én fogok rá költeni. Nem azért mert sokat visz vki, hanem mert egy fertőzés 100al menő játékosnak semmi más módon nem tudok visszavágni, és ha +9 szintről megüt meg fogja érezni.

ÉS azért is érdemes lesz idővel megvenni mert nem lesz más.
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.11.11. 00:17:33-kor
Pontszám: 6.96
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
16. hozzászólás - 2009.11.11. 00:18:28
Én nem vagyok olyan magas szintű winnie, mint te, de tisztelettel jelentem, hogy az esetek 90%-ban felfelé vagy a szintemmel megegyező szintűt támadok. De Dutch-csal sem értek egyet, szerintem ez az ital nekem, mint sokat és sikeresen portyázónak nem oszt nem szoroz, de segíthet annak, aki valami miatt gyenge. Más kérdés, hogy hatékoinyabban is lehet pl. ellenem védekezni, mint egy ilyen itallal. Viszont véleményem szerint mindenképpen legyen valamennyi időkorlátja: 1 hét, két hét, ilyesmi.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 5.70
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
17. hozzászólás - 2009.11.11. 07:34:21
Szerintem is jó ötlet ez az ital.
Legalább egy kicsit levesz a fertőzöttek előnyéből az azt már leküzdők ellen. Ha már nem lehet visszatámadni őket, mert saját hordatársad, csak így lehetne védekezni a zaklatásuk ellen. Pláne ha olyan valaki az illető mint Ricardo, hogy még Kristálygömbje is van (amit be se szabadott volna rakni a játékba). Nem csoda, hogy most ő tiltakozik az ital ellen legjobban, de azok biztos többen vannak, csak ide nem írnak, akik nagyon örülnének ha lenne legalább valami esélyük a hozzá hasonlók ellen!
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.71
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
18. hozzászólás - 2009.11.11. 08:32:27
Pár észrevétel:
- Mivel láthatatlansággal egyenrangú, portyalistában legyen jelölve.
- Egyetértek azzal, hogy top-ban ne lehessen használni.
- Viszont a permanens hatást soknak tartom. Legyen 1 hónap, vagy X támadás, de ne legyen permanens.

Ariel ötlete tetszik legjobban, bár technikailag nehezebben oldható meg (bár mondok rá megoldást):
Működjön úgy az ital, hogy aki elvert portyában, az ellen - az ital hatására - akkor kapom meg a bónuszokat, ha én támadom meg őt. Ehhez persze nyilván kell tartani, ki az, aki elvert. No de ez nyilván is van tartva az eddigi csatáknál!
Tehát megiszom az italt, hatása tartson mondjuk 1-7 napig. Ez alatt, ha olyan ellen megyek portyázni, akivel szemben van vesztes csatám az eddigi csaták között, megkapom a bónuszt.

Így ha valaki elvert, annak akár 3-4 alkalommal is vissza tudom adni. És az ital nem permanens, valamint nem egyvalaki ellen van kihegyezve.
Persze az is benne van a pakliban, hogy akit visszatámadok, az szintén iszik italt utána ellenem
Pontszám: 4.31
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
19. hozzászólás - 2009.11.11. 08:43:07 (Válasz Jeriko #18 hozzászólására.)
Az eddigi csaták között az van, amit odaraksz. Ha folyton kitörlöd a felette lévőt, örökre ott fog maradni.

Ha ez lesz a rendszer, a fertőzőttek ellen nem lehet használni. Rájuk SEHOGY nem lehet visszatámadni, hiszen azonos hordában vannak. Ellenük miért ne lehetne valamilyen erőforrásért megvásárolható védelem?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.54
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A harag itala
20. hozzászólás - 2009.11.11. 09:16:02 (Válasz Cofee #17 hozzászólására.)
akkor a fertőzöttek mit is kapnak a 100% fertőzésért? semmit, mert egy nyavajás löttyel te kikapcsolod a bónuszukat? nekik portyázni kell, ők ezt kapták. az hogy Ricardo felhasználja a lehetőségeit és kirabol mindenkit akit tud, az a ti hibátok, nem az övé.

ezt az italt berakni hiba volt. itt vagyok 54-es szinten, hemzsegnek a komolyabb rablók, az emberek megtanultak vigyázni az LE-re, különben jön Nephila, Meszy, Begginer, Silexen, és még nyugodtan sorolhatnám a neveket. melyikük ellen használjak italt? inkább odafigyelek a LÉre és nem hagyom magam kirabolni, próbáljátok ezt ki odafent ti is.

ha csak háborúban működik a lötty, azt mondom okés, +1 cucc a taktikai repertoárban. de ne tegyük már tönkre pár tehetségesebb játékos játékát akiknek csak az a hibájuk hogy jól csinálják amit csinálnak.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5.70
Oldal: 12345
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!