Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kormendi

Oldal: 1
Dátum: 2011.04.22. 12:32:13
67. szintre léptem.
Rögtön támadtak is, így Életpont: 5.303 / 8.689 ÉP
Varázspont: 6.153 / 6.244 VP
Tapasztalat: 3 / 18.333 TP, vagyis jóval 15% felett vagyok.
"Nem mehetsz el portyázni, mert túl kevés az életpontod!"
Miért is?
Kiléptem,beléptem, hátha ez segít, de ugyan az.

5. Világ / Sámán
Dátum: 2011.03.01. 10:04:13
Az V. világban szeretném, ha Poloska - 40. szintű végzetúr adatlapjával kapcsolatban valamilyen szankciót helyeznétek kilátásba.
Én, mint a Smaragd Tanács alapítója, nem kívánok neki üzenni.

Azt kérném, hogy az esetleges fejleményről a levelezésen keresztül üzenjetek.
Dátum: 2010.12.15. 14:23:07
A legutóbbi szintlépéskor nem kaptam meg a szokásos kiégett ősköveket. Mi lehet ennek az oka?
Ha lehet e-mailben, vagy az ötödik világ levelezőjében válaszoljatok, mert nem járok ide.
Sámán
Dátum: 2010.03.29. 18:23:59
Az előző hozzászólást a Kivégzés skill reformhoz írtam, de ott nem találom. Nem tudok kiigazodni ezen a fórumon. Ha van válasz, inkább a játékban írjatok Sámánnak.
Dátum: 2010.03.29. 18:16:12
Nem olvastam el mind az 1700 hozzászólást, de a kivégzés valóban reformra szorul, és ha ezen már kb egy éve gondolkodtok, de még semmi nem történt, az elég gáz.
Jelenleg a szakértelem fejlesztésének költsége négyzetesen emelkedik, miközben hatása lineáris, és ami ellen kellene, hogy hatásos legyen, az is négyzetesen emelkedik, így képtelenség ésszerű szintre felhozni, vagy azon tartani.
Javaslatom, hogy hatása is legalább minimálisan vegye figyelembe a szintet!
Megoldás lehet az is, ha egy bizonyos szint fölött van némi kompenzáció, vagy a játék elkezdi támogatni azokat, akik egy-két szakértelmet szeretnének magas szintre hozni. Például, ha az egyik szakértelem szintje eléri az összes szakértelem 33%-át, akkor annak a fejlesztése kerüljön lényegesen kevesebbe.
Nagyon aránytalan egy szakértelmet 43.000 LE-ből fejleszteni, míg egy olyat, amire nincs szükségem, 8.000-ből is fejleszthetek.
Dátum: 2009.10.16. 09:16:27
Egyre több olyan kérdéssel találkozok, aminél a válasz elküldése után derül ki, hogy a kérdező egyértelműen rossz választ jelölt meg jónak, vagy helyesírási hiba miatt félreérthető a kérdés, vagy a válaszok valamelyike.
Például nem igaz, hogy az orgona - mint hangszer - csak templomban található, hiszen a zeneakadémiától kezdve világszerte rengeteg koncertterem van, ahol működő orgona található.
De midegy.
A lényeg, hogy javaslom, legyen a válasz elküldése után hozzászólási lehetőség. Amikor feljön az új kérdés és ezzel együtt, hogy az előzőnél nem fogadta el az általam megjelölt választ, lehetne egy gomb: kívánok az előző kérdéshez hozzászólni?
Dobhat a link automatikusan akár a fórumra is, csak legyen nyoma, hogy konkréan melyik kérdés, és hanyan illették megjegyzéssel.
A rendszergazdának pedig csak azt kellene fiigyelnie, hogy van-e olyan kérdés, amihez 10-nél, vagy egy bizonyos számnál több hozzászólás van.
Ha ezek mind ugyan arról szólnak, a kérdést akkor is törölni kell, ha egyébként jó értékelést kapott, és a válaszadók több, mint 25%-a jól válaszol.
Ugyanakkor nagyon értelmes dolog lenne bent hagyni olyan kérdéseket, amik hibátlanok, de egy véleményező úgy értékeli, hogy ez speciális szaktudást, vagy felesleges lexikális tudást igényel, miközben általános iskolai tananyagból vett kérdésről van szó.
Ugyanakkor a 25%-os helyes választ, mint határt lejjebb vinném. Sok olyan kérdés van, aminél a játékosok szégyene, ha kevesebb mint a válaszadók 1/4-e tudja a választ.
Dátum: 2009.07.25. 21:59:31
Hány centiméter a föld legmagasabb pontja?
9312
8848
6785
7931

Az ilyen durva hibákat vegyétek ki és biztosítsatok lehetőséget a kérdések véleményezésére, amit időnként át ls néztek.
Egyet értek azzal, hogy az általános iskolában tanultak köréből lehessen kérdéseket feltenni. Ezért nem egy kérdést ebből a körből fogalmazok meg. Sajnos úgy látszik, hogy ezt a játékot már óvodások is játsszák, mert rendre törlésre kerülnek ezek a kérdések, mivel a válaszolók 75%-a nem tudja rá a választ.
Időnként ezt a 75%-os limitet felül kellene bírálni. Szégyen, hogy idióta képregények hőseinek a neve bent maradhat, míg az általános iskolai tananyag minimális ismeretét nem várjuk el a játékosoktól.
Mindenkinek a kezében ott az Internet. Játék közben, ha valamit nem tud, nézzen utána!
Dátum: 2008.10.20. 18:08:05
Csak egy ötlet:
A valóságban mivel lehet több tapasztalatot gyűjteni? Egy olyan tevékenységgel, amit naponta rutin szerűen, sikeresen elvégzünk, már oda sem kell figyelnünk, vagy abból tanulunk többet, amit először csinálunk, esetleg sikertelenül?
Szerintem egy elvesztett csatával sokkal több tapasztalatot gyűjtünk, mint a sikeres napi vadászattal.
Mi a véleményetek arról, hogy a vadászat alap tapasztalat pontja ne emelkedjen a szintek emelkedésével, hiszen ugyan annak az állatnak a sokadik elejtése már nem jelent sok új tapasztalatot, a csatáknál viszont annyi legyen a tapasztalati pont, ahányas szintűvel küzdünk, és a vesztes is kapja (+-1, függően a fáradtságtól, vagy láthatatlanságtól)
Így persze sok mindent újra kell értékelni.
Két kérdésem van a témához:
- Az alábbi kérdés miért kapott "Azonnal törölni" értékelést?
Az alábbi szigetek közül melyik a legkisebb?
Jáva
Újfundland
Brit-sziget
Madagaszkár
Mindegyik sziget, minimális földrajzi tudást, általános ismeretet igényel, és a Wikipédiában is gyorsan kikereshető a válasz. Szerintem minden követelménynek megfelel, elgondolkodtató és a legtöbbeket arra ösztönzi, hogy a rendelkezésre álló pár perc alatt egy kicsit nézzen utána, hogy mi is a sorrend. Ha a legnagyobbat kérdeztem volna, akkor a "Jó kérdés" értékelést kaptam volna?
- A másik kérdés, hogy olyan olyan kérdések, amire a helyes válasz rosszul van meghatározva, mint pl a háromszög külső szögeinek összege 900 fok, miért maradhat bent?
Dátum: 2008.10.07. 09:43:53
Mi a teendő, ha a kvízkérdés feladásakor elrontok valamit? Nem jót jelölök, vagy a bejelölt választ hibásan írom?
Láttam itt egy olyan hozzászólást, amiben a beírt kvíz-kérdés javítását kérik. Ha ez elég, akkor kérem, hogy a "Melyik tenger nem mossa Európa partjait?" kérdés utolsó válaszát javítsuk át Sárga-tengerre!
Oldal: 1