Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ywgarrd

Dátum: 2009.11.14. 13:00:55
V5-öt írt, ami eleve normál sebességű lesz, ha egyszer elindul. Viszont a versenyszervert V4-nek hívják.
Dátum: 2009.11.14. 12:58:35
Szerintem az, hogy ki érte el előbb a küldetésszámot kettőtök közül. Írj Baratynak, az gyorsabb és megbízhatóbb is mint az info@vegzetur.hu.
Dátum: 2009.11.14. 12:51:08
Azt akkor V4-nek hívnák, nem V5-nek...
Dátum: 2009.11.14. 11:12:54
Nem V4-re, hanem V5-re (normál sebességű nem verseny szerver) írtam a javaslatom.
Dátum: 2009.11.14. 10:55:20
V5:

Manakonstrukció nélkül, plusz transzplant és ultraspec ne legyen turbózható.
Gondolom ezek előnyeit nem kell ecsetelnem.
Dátum: 2009.11.14. 10:54:03
AZ ősköves pia szerintem a V4-en nem éri meg, pont a szerver véges volta miatt, ezért az maradhatna.
A legnagyobb előnyt a prémium tagság jelenti. HA V4-en nem lenne elérhető, máris másabb lenne a helyzet, és a játék időigénye is jelentősen csökkenhetne.
Dátum: 2009.11.14. 10:25:42
Simán el lehet, nekünk is sikerült valahogy. Most ha azt mondod, hogy ennél többet nem tudtok építeni, akkor meglepődök nagyon. Legalábbis ha abból indulok ki, hogy mi mennyit tudnánk (nem nagyképűségből írom)...

Ennek ellenére abszolút más cél kell a következő V4-re, mert ez nem verseny. Fél óra taktikázást igényelt ez a szerver összesen, a legnagyobb elmélkedés az egyik kötelező építési limiten volt. De annak nem sok köze van a stratégiázáshoz valójában...
De azt is leszögezem, hogy amíg a HT benne van a győzelmi feltételekben, addig végig egy építési verseny lesz az egész, mint azt írtam korábban is. Továbbra is fenntartom, hogy az epik+HT nem jó kombináció győzelmi feltételnek. Ebben a formában semmiképp...

Rengeteg ötletem, javaslatom lenne, mivel lehetne szerintem sokkal jobbá, és taktikailag kihívóbbá tenni a következő V4-et. De amíg abszolút nincs semmiféle nyitottság (reakció) hivatalos oldalról, addig nem töltök több órát a részletek kidolgozásával, formába öntésével...
Dátum: 2009.11.13. 19:48:12
Ez nem megoldás, hanem a probléma ideiglenes eltakarása...
Dátum: 2009.11.02. 22:36:46
Mailbox-os cím megfelel, vagy csak gmail?
Nem ütközik szabályba az ilyen célú jelszómegosztás. Még az a szerencse, hogy ez egy véges világon történt, így annyira nem veszítettél sokat az említett szövetségből való erőszakos eltávolításoddal.
Azonban én köszönetet mondok, hogy mindezt a tudtunkra adtad. Nem olyan régen az adott szövetség tagjai tagadták a jelszómegosztás létezését soraik közt egy másik fórumon - értesüléseim szerint.
Hiába hatalmas a tagadás ereje, kiderült az igazság végül.

*Az ezt követő hozzászólásokat olvasva korántsem helytálló minden, amit írtam fentebb. Az előre ítélkezéssel senkit nem akartam megsérteni.
Dátum: 2009.10.27. 07:52:06
Annak ellenére, hogy hiba, amennyiben tényleg így történt, vedd számításba, nincs értelme küzdeni V4-en a fertőzés ellen, mert hamarabb véget ér majd a világ, minthogy akár a legmagasabb szintű karakter le tudná küzdeni teljes mértékben a fertőzést.
Dátum: 2009.10.27. 07:50:27
Ha nincs prémiumtagságod, akkor pontosan kapod a csp-t, mert egy nap alapjáraton kapsz 90-et, ehhez jön hozzá a az elementáris fúzió miatt még 12, ez összesen 102. Ennek a kétharmada (24/16) pontosan 68. Nincs ott semmi baj.
Ez igaz, de az sem mindegy, hogy egy 80. szintű karakter élvezi ennek az épületnek a hatását, vagy egy 50. szintű. Hajlamosak sokan megfeledkezni arról, hogy egy most 50. szintű erős karakter jóval erősebb, mint egy fél évvel ezelőtt 50. szintű. Egy olyan karakter előnyét soha nem lehet behozni, aki 100 %-os hatékonysággal játszik, mert annál nem lehet jobban. Éppen ezért nem is lehet utolérni őket, ezt el kell fogadnia mindenkinek. DE ne is egy 30 szinttel magasabbhoz viszonyítsa magát senki, hanem ha le akarja mérni hol áll most, akkor a most 30 szinttel magasabb akkori erősségéhez viszonyítsa, mint amilyen most ő maga. Ilyen tekintetben lehet közelebb kerülni...
Viszont mindennek semmi köze ahhoz, hogy a manakonstrukció jót tett-e a játéknak, avagy sem. Egyértelműen olyan szakértelemről van szó, aminek soha nem lett volna szabad bekerülnie a játékba.
Dátum: 2009.10.25. 19:42:07
Erre ennyit tudok mondani, hogy lehet magadból indultál ki. PÜ-ben hallottam róla, mi történt, a rovatnak azt a szakaszát, ami erről szól egyáltalán nem olvastam, mert egy ideje nincs időm a fórumra.
Azt külön kikérem magamnak, hogy röhögök a helyzeten, nem hinném, azt kell feltételezzem, Te fordított helyzetben ezt tennéd.

Ha röhögnék valamin, az az lenne, hogyha valaki azt hinné ezen múlik a szerver végső kimenete.
* Értsd: lesz kompenzálás...
Dátum: 2009.10.25. 17:40:14
Ejj, ezt nagyon csúnyán megszívták a Khatifok (helytállóbb szót nem találok erre szituációra)... A legkorrektebb kompenzáció az volna szerintem, hogy arányosan kevesebb időt kellene várniuk egy epikusra, és - ha ez az éjkszakait követő - akkor induljon 3000 ÉP-ről. Ezáltal pontosan lennének kártalanítva.
Dátum: 2009.10.15. 19:42:34
Akkor Baraty szabadságon volt, azt hiszem, és helyette nem volt senki aki megcsinálta volna.
Az igazat megvallva jót mosolyogtam magamban a hozzászólásokon, ám komolyra fordítva a szót, eloszlatok pár tévhitet a pókokkal kapcsolatban.
Először is, az eredményes portyázás 90-95 %-a nem a szövetségi bónuszokon, hanem a megfelelő ellenfélválasztáson múlik. Ezt bármelyik póktaktikát követő játékos alátámaszthatja. Higgyétek el, hogy így van, a játéknak ebben a szegmensében jelentősen nagyobb tapasztalattal bírunk. Ez puszta ténymegállapítás. Azt nem mondom, hogy nem jelent számít semmit sem a magas épületszint, hiszen - különösen alacsony szinten - a bajnoki viadalon jelentős szerepe van.
A "mások játékának tönkretételéről": a célunk a saját erősödésünk elősegítése, hogy a szintünkön és környékén a legrettegettebbek legyünk. Nem az motivál minket, hogy hehe, most aztán majd jól elrontom másnak a játékát, hanem, hogy a saját fejlődésemre fordíthassam azt a LE-t, amit tőle elrabolok. Nem feltételezem, hogy akik konkrétan ezt hiszik, azoknak egy ilyen helyzetben a másnak való keresztbetevés lenne a célja. Bízom benne, nem tévedek.
Ellenben a TP szállítása semmilyen előnyt nem jelent a támadónak, az egyetlen célja a másiknak való károkozás. Nekem (9. szintű vagyok) eddig 1000 Tp-m származik hasonló tevékenységből. Nem mondom, hogy nem zavar, de nem fogom magam idegesíteni rajta. Viszont az ilyen jóindulatú karaktereket a jövőben szövetségi társaival egyetemben örömmel fogom látogatni. Ha már nem működik az üzenetközpontú kommunikáció, akkor ezen a nyelven fogunk beszélgetni.


Tisztelt Masterv,
Tagjaink előző karakterének törlése és a gyengeség között nincs összefüggés. Ha eddig így gondoltad, akkor rosszul tudtad. Karaktereink felvették a versenyt bármelyik toplista első oldalán elhelyezkedő végzetúrral, legyen az akár Sharpa, Barrique, Ariel vagy éppen Galmuszk illetve TrueBlood. Esetemben nincs egyetlen egy olyan karakter sem, amelyiket ne győztem volna le többször is (utóbbi kettőt arénában). Rengeteg oka van van, miért töröltünk, melyek igen összetettek és szerteágazók. Lehet meglepő, de az említett szövetségek tagjai kellő tisztelettel viseltettek egymás iránt annak ellenére, hogy egymás ellenfelei voltak.
Illetve nem hiszem, hogy Ösvényjáró Testvér a védelmemre szorulna, de néhány észrevételem van a hozzá intézett és az ezt megelőző irományoddal kapcsolatban. Személyeskedést említesz, hogy Te ilyet nem tettél. Szerintem pedig igen. Mert attól, hogy nem nevezel konkrétan a nevén senkit sem, hanem alaposan körülírod, attól még utalsz kimondatlanul is az illető(k)re. Ez tény.
Ösvényjáró köntörfalazás nélkül megszólított és elmondta a véleményét a hozzászólásodról..
Az etikával kapcsolatban írtad, hogy számodra nem férne bele egy ilyen szövetség kiaknázása, mert ahhoz nem lenne gyomrod (nem így fogalmaztál ugyan, de a lényeg ez volt).
Sokaknak az nem fér bele az elveibe, hogy egy szövetség teljes jelszólistával rendelkezzen, amit alaposan kiaknáz az epikusok ölése kapcsán kb. 8 hónapja. Ha jól tudom, a Légió tagja vagy (voltál), ezáltal pedig érintett ebben a kiskapuban. Ha információm téves, akkor elnézésed kérem. Engem nem zavar ez a fenti módszer, taktikailag kifejezetten okos húzás. Azonban ne kérdőjelezzük meg egymás etikai tisztességét még burkoltan sem a jövőben, mert egyikőnknek sincs joga pálcát törni a másik felett.


Kedves Awenhai,
Tévedésben leledzel, ha azt gondolod Ösvényjáró köré lett építve a szövetség, és hogy anélkül sehol sem lenne. Ő egy igen erős játékos, és játéktudását csak toborzóképessége múlja felül. Túlzás nélkül állítom, hogy ebben Ösvényjáró toronymagasan a legjobb az egész játékban. Sokkal jobb, mint amilyen anno én vagy akár Dzsó voltunk vagy lehettünk volna, vagy bárki akit ismertem/akiről hallottam. Ezt kovácsolta gyakorlati haszonná a szövetség képében.
Abban nem látok sértőt, hogy középszerű karakternek titulált. Bizonyára ha több energiát fordítanál a játékra ez erősen megváltozna, azonban jelen körülmények között - mindenféle pejoratív szándék nélkül mondom - tényleg az vagy, ha a számokat vesszük alapul.
Abban is tévedsz, hogy órákat görnyednénk a végzetúr felett. Fél óránál többet nem igényel a taktikánk. Ez az egyik oka, hogy még jelen vagyunk az első szerveren.

Azonban szeretném ha betekintést nyernétek a szövetségünk működésébe és a "pókkodás" rejtelmeibe - és ezt most a legnagyobb komolysággal írom. Nem olyan bonyolult a mi életünk mint azt sokan elsőnek gondolják, és a játékosok sem azok az arrogáns p*csök, mint azt képzelitek, holott éppen ellenkezőleg. Biztos vagyok benne, gyökeresen megváltozna a véleményetek.
De nem lopom tovább itt a helyet a rovat megnevezésének megfelelő közlések elöl.
Látogassatok meg minket, szeretettel várunk benneteket.
Nézzük tényszerűen a helyzetet.
- Egy hónappal a szövetség előtt jeleztem (amikor még tervben sem volt a szövetség), hogy van egy ilyen lehetőség. Megoldást is javasoltam, semmilyen reakció nem érkezett. (a kevésbé szorgalmasak kedvéért most írom le 4. alkalommal...)
- A tagok volt karakterei közül egyik sem épített egy árva LE-t sem az épületekbe, azt a sok hónapos kapcsolatrendszert aknáztuk ki, amit addig kiépítettünk.
- Hype, Hiéna, Logan: egyikőjüknek sem volt épületbónusza belépéskor, utóbbi kettőnek jelenleg sincs - ahhoz képest elég sikeresek.
- Bárki utánunk csinálhatja, aki nem sajnálja az időt és energiát a szervezkedésre az elején

Mi történik egy esetleges korlátozás esetén:
- naponta nem 2-3 alkalom szükséges a portyák megejtéséhez, hanem 5 (nem támadok -50/- 60 %-kal). => Több sebzést kapnak ellenfeleim.
- Az összes többi játékos ki van zárva a lehetőségből, hogy ugyanezzel a módszerrel éljen.

Sok általam látogatott karakter veszi a fáradtságot, hogy üzenetet írjon. Kéri, fejezzem be a támadását, mert nem tud fejlődni (egyetlen egy alpári hangvitelű levelet sem kaptam még). Erre válaszomban felajánlom, írok neki egy összefoglalót, hogyan védekezhet ellenem és a hozzám hasonlók ellen, illetve azt, ha nem én, akkor megteszi más a lerablását helyettem. 80 %-uk köszönettel elfogadja az ajánlatomat. Hetente 2-3x megnézem ezeket a karaktereket, és szépen fejlődnek, a LE-differenciájuk nem csökken tovább.
Egyébként pedig ezeknek a játékosoknak a nagy %-a a játék leírását sem olvassa el, amit végigböngészve könnyen össze lehet rakni, mit kell tenni a nagy veszteségek elkerülésének érdekében.

Végül:
Érdekes módon az 1-2. szinten egy szál buzogánnyal, láthatatlanul szaladgáló folyamatos LE-diff-növekedést produkáló karakterek senkit sem zavarnak. Igaz, ők "nem teszik tönkre" mások játékát, viszont ellenben velünk, sértik a felhasználói feltételeket, ami ennek a rovatnak is a neve.
A taktikánkat illető eszmecserét folytatom nagyon szívesen (amennyire időm engedi) bárkivel egy erre a célra indított topikban. Itt azonban ez a téma nem más mint szemetelés.
Dátum: 2009.09.30. 12:29:00
Első szinten vadászol 100-at láthatatlanul, amire a normál vadászat 10 %-át adja a kvíz.
Ezzel megvan a 100 helyes kvízválasz, mehet a küldetés...

*a halott karaktert pedig 99 %-ban ránézésre ki lehet szűrni karaktergenerálás nélkül is...

**leshetitek mikor osztok meg bármilyen infót is a pókélet rejtelmeiről, ha már ezért is lepontoztok...
Dátum: 2009.09.30. 08:12:09
Ennél azért sokkal többre van szükség, az elejét pedig jelentősen jobban is lehet csinálni.