Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ywgarrd

Ha kiderülne, hogy az előző oldalak eseményeit szándékosan idézték elő páran áprilisi tréfa gyanánt, akkor tapsolva röhögnék.
Dátum: 2010.04.01. 18:56:00
Idézet: Rokamoka - 2010.04.01. 06:55:05
Idézet: Jeriko - 2010.03.31. 09:48:15
Ha még lesz v4, vagy versenyszerver, lenne pár javaslatom:

1) szövetségbe való belépéskor nullázódjon a karakternél levő csp, és LE (ki-be ugráló bérépítőket mellőzendő). Minimális hátrány, lehet rá készülni.

2) Szövetségi szinten jutalmat csak az kapjon, aki már legalább egy hete az adott szövetség tagja (ne utolsó pillanatban lépjen be valaki a jutalomért, dolgozzon is meg érte).


Teljes mértékben támogatom az itt javasolt jövőbeni módosításokat!




Hehe. A jelen történések ékes bizonyítékot szolgáltatnak, hogy bort iszol és vizet prédikálsz. Ez tény.
Ha komolyan elleneznéd, akkor nem tetted/tennéd azt a mostani V4-en, amit olvastam róla...

*Viszont ha az események egy áprilisi tréfa részét képzik, akkor le a kalappal.
Nem akarok belefolyni, de egy kis adalékot közlök:
egyáltalán nem mindegy, hogy valaki három hete, vagy 1 napja lépett ki/be a szövetségbe. Az ok nagyon egyszerű. 3hete egy csp x LE-t ért, tegnap már 2x-et.
Ez egy plusz szemszög a sok közül, van még pár...
Dátum: 2010.03.31. 14:23:09
Örülj, hogy legalább LE-t nem szív.
Dátum: 2010.03.31. 14:11:18
Idézet: Sznoopy - 2010.03.31. 12:41:19
igen igyekeztem a lefelé ütés előnyeire utalni ez ügyben, a szakértelmeim is maximálisak, így jön ka a 25PP naponta, ami ha így akarnám kompenzálni a vadászatot, nem hogy kevés lenne, de nagyon nagyon kevés...

kb 45-50 körüli napi PP-vel lehetne versenyben a VF-es vadászattal, TP tömés ellen pedig sehogy sem véd...


Ez így nem teljesen igaz, lévén aki vadászik, hiába teszi azt VF-fel, a csp-k nagyobb darabszáma miatt gyorsabban lép szintet.
A pp és csp darabszáma közti különbség egyáltalán nem befolyásolja a LE/TP arányt, ami meghatározza melyik út az erősebb ilyen szempontból.
Dátum: 2010.03.29. 11:05:51
Idézet: Darun - 2010.03.29. 01:36:48

1. Bár tudom hogy valami profi nyelvész Farkasra fordította a Wolverine-t, ő attól még Rozsomák


Off: láttam már rosszabbat is, ahol pézsmapatkány volt a fordítása.
Ha megvalósulna egy ilyen világ, a lehetőségeimhez mérten ötletelőként és tesztelőként is szívesen részt vennék benne.

Csak az a probléma, hogy régebben Miklós leírta, hogy nem fogja kiadni a kódot a játékosoknak, mert az csak káoszt szülne. Hátha erről más a véleménye...
Dátum: 2010.03.27. 18:55:27
Amiket felhoztatok ellenpéldának, mindre már előzetesen javasoltam megelőzési megoldást, hoztam fel ellenérvet. Teljesen mindegy, mindkét fél részéről meddő a vita. Nem lehet igazságot tenni, bárki bármit mond.
Ezer ennél fontosabb dolog van a játékban, amit helyre kellene rakni, le kellene programozni. Ilyenek a háborús rendszer, a szövetségi városok, V5, V4 reform, hogy csak párat említsek a fontosabbak közül.

Részemről befejezem az e témával való foglalkozást.
Dátum: 2010.03.27. 13:59:20
Szerintem ez a hülyeség...

A válasz egyszerű: azért, mert a játékosok 99 %-a nem tud minden nap belépni. A 15 nap kötelező kihagyás pedig mint szabály értendő, miután módosításra kerülne.

Pont az erőforrások túlcsordulása a gond, emiatt hagyják/hagyták abba sokan.

Fordítsuk meg a kérdést, hányan hagynák abba, ha kötelező lenne egy évben x napra leállni, és hányan nem hagyták volna abban, ha lett volna normális alternatíva a gyengülés elkerülésére?

Továbbá, lehet sokak számára egy esetleges gyengülés nem számít semmit sem, vagy kevésbé számottevő, de tiszteletben kell tartani azt, hogy sok játékos van, akiknek ez nagyon fontos (gyanítom ez a szám nagyobb, mint akik minden nap rá tudnak nézni a játékra). Továbbra sem értem, miért fájna az bárkinek, ha a 365,25 napból pár napra kötelezően le kellene állni. Illetve mit lépne, ha tegyük fel, holnaptól ez lenne a szabály. Kötve hiszem, hogy bárki emiatt törölne...

A többit leírtam az előző hozzászólásomban. Röviden: felhasználóbarátság...
Dátum: 2010.03.27. 11:54:50
Megismétlem a legutóbbi több hónappal ezelőtti javaslatom: legyen minden karakternek egy évben kötelező 15 (több?) nap leállás, amikor nem regenerál semmilyen erőforrást, nem lehet támadni, állatmorál nem romlik, stb.
A 15 napot lehessen felosztani bármilyen arányban. Ha valaki nem használja fel ezeket a napokat, akkor év végén automatikusan megtörténik a hibernálás. A rendszer pedig havonta üzenetet küld a karakternek (esetleg külső e-mail játékosnak), hány napot használt fel/van még hátra.

Aki azt mondja erre nincs szükség, az gondolja át még egyszer. Ami az anyagi vonzatot illeti, túlzás nélkül állítom, tudnék legalább 70-80 olyan játékost mondani, aki pont a szünet nélküliségből fakadóan hagyta abba a játékot/kezdett új karaktert és/vagy költ kevesebbet a játékra. Ezeknek a fele olyan hc, mint én (voltam), ami havi 5-10e forint kiesést jelent fejenként. Lehet számolni...

** Nehezen tudom elhinni, hogy havonta átlagosan 2-3 nap (ez egy évben 24-26 nap) kötelezővé tett testreszabható szünet, bárkinek a kedvét elvenné a játéktól, vagy nem bírna ki ennyi időt nélküle.
Véleményem szerint ez pont egy olyan téma, amit Miklósnak és a játékvezetésnek felmérés nélkül meg kellene lépnie a felhasználó-barátság kedvéért. Ennyi szünet minden játékosnak jár, még a - sokak által gyűlölt és megvetett - függőnek/optimalizálónak/toppernek - is, és mindenkire ugyanúgy érvényes lenne. Ráadásul ez minden játékost csak előnyösen érinthet, hátrányosan semmiképp. Kérek mindenkit, ne álljon azzal elő azzal, hogy ezzel korlátozzák a játékszabadságát, ez mert a demagógiának már egy érthetetlen, logikátlan szintje volna. Egy ilyen szabálymódosítás mindenképpen szükséges, mert lassan, de biztosan morzsolódik a játékosállomány- méghozzá leginkább a fentiek hiányának köszönhetően.
Nyugalom, magamra veszem az igazságosztó szerepét, és úgy kitömöm őket TP-vel (ha már az illetékes oldalról semmi sem történik), hogy besz@rnak.
Dátum: 2010.03.25. 19:09:12
Köszönöm. Abban biztos vagyok, hogy izgalmas lenne. Ráérünk még erről beszélni a jövőben, ha lesz belőle valami.

Persze, az is átjött.
Dátum: 2010.03.25. 18:55:39
Ha már ilyen alternatív megoldások vannak születőben, akkor miért nem lehet szimplán azt csinálni, hogy a 3 hónap letelte után kihirdetésre kerülnek a győztesek, és aztán megy tovább normál sebességgel a szerver. A győztesek pedig kérhetnek dicsőség medált akár a győzelmet elért karaktereinknek.

Néhány javaslat. Ha valakit csaláson/multizáson kapnak, azonnal kapjon végleges kizárást. A tanulást lehessen maximális szintre fejleszteni, egy hónapos türelmi idővel. A türelmi idő alatt az akadémia eléréséhez szükséges összes épület és az akadémia megfelelő szintje építési költségének harmincad részét el kell érnie az ezt az utat választó karakter összes építésének. Portya által szerezhető LE maximálása szint*100-ban támadásonként (+gyémánt bónusz). Ha valaki efelett rabol, akkor az állata minden a limit feletti 50 LE-ért kap egy TP-t, minden 100 LE-ért pedig 1 % moráljavulást. Az állatos táp, csak indított portyakor működik. Ez utóbbi a visszaélések kiszűrése miatt kellene.

Dozer, szeretnélek egy miniversenyre invitálni. Ha komolyan gondolod a 4-4 ember visz egy karaktert stratégiát, akkor lehet kihívlak benneteket. Ti nevezhettitek meg a kategóriát. Ha lesz viszonylag normális időm a játékra, akkor kiállok ellenetek. Ennél nagyobb kihívás nekem nem kell.
Ez egyelőre csak duma részemről, lehet az egészből semmi nem lesz. Csak a véleményedre/véleményetekre vagyok kíváncsi egyelőre, hogy beleegyeznél/beleegyeznétek-e egy ilyen kis játékba.
Dátum: 2010.03.25. 11:30:12
A fél órán túl legfeljebb egy-két gyógyitalnyi LE árát lehet bukni egy ilyen leállás miatt. Ennyibe kerül megvenni a gyógyitalt, amivel a kívánt életereje lesz egy karakternek. Legalább is, ha ilyen sokan levernek valakit, az nem hiszem, hogy ennél nagyobb életerővel rendelkezett a támadások kezdetekor.

Tehát a fél órához vegyük hozzá két vadászat idejét, arra az esetre, ha egy árva LE sincs senkinél. Ez feltételezem 1:15-2:30-nál nem több idő.
A jogos kompenzáció tehát a leállás ideje+ vagy 1:15-2:30-nyi további időbeli juttatás, vagy 1-2 gyógyital ára.

De akkor ugyanúgy legyen érvényes ez mindenkire, az eddigi összes nem tervezett leállások tükrében, és visszamenőleg mindenki kapja meg hasonló módon a jóváírást, ahol hasonló volt a helyzet.

Jogosnak tartom a felháborodást, elkeseredettséget. Azonban több okból kifolyólag sem állja meg a helyét egy olyan állítás, hogy ezen megy el a szerver. Például, hogy más, a győzelemre legesélyesebbek közül való szövetség sem kapott semmiféle kompenzációt ugyanilyen helyzetben.
Dátum: 2010.03.25. 11:08:20
Nekem személyes tapasztalatom nincsen, csak a szememre és fülemre tudok támaszkodni.
Előbbi azt látja, hogy jó pár KH előtt kifejezettem átlagos karakter, akinek negatív volt a LE-differenciája, most több milliós különbséggel tündököl. De általánosságban is hatalmas növekmények láthatók azoknál, akik eredményesen püfölik őket. A LE diff túlnyomó többségét bizonyára a kristály hordából kiszedett hányad adja számukra.
Hallottam ellenben sok olyat, mekkora szívás annak, aki nem tudja érdemben ütlegelni őket, viszont rendszerint támadva vannak. Ezt nem részletezem, megtették már előttem sokan több helyen is. Illetve az efféle hatás kevésbé szembetűnő annál, mint amit előzőleg taglaltam.

Mivel a karakter lélekenergiából fejlődik, ezért szerintem egyértelműen brutális táp azoknak, akik ebből tudnak profitálni, mindenki másnak pedig behozhatatlan hátrány ezzel a réteggel szemben.
Dátum: 2010.03.24. 22:15:13
Hogy valami épelméjű hozzászólást is produkáljak, teszek ide is egy javaslatot.

A jelenlegi gyér szerver-információt jelentősen fel lehetne virágoztatni, ha az elavult játék eleji kérdőív (az ősköves) helyett csak és kizárólag az aktuális V4-gyel kapcsolatos kérdések lennének, mint pl. (amiből félreértés is volt) :
A Hatalom Tornyának építésére - ha még az adott szövetség nem birtokolta - kapott bónusz hogyan érvényesül ezen a szerveren?
a, ugyanúgy, mint az első 3 világon
b, nincs bónusz ***
c, háromszoros, hiszen a világ is háromszoros sebességgel fut
d, az aktuális vezető - adott szövetség tornyának szintje - birtokolt napok száma % (de nulla alá nem mehet)

Melyik a Hatalom Tornya birtoklása utáni költség-növekedés helyes képlete?
a, birtokolt napok száma*5000 LE, mint a régi rendszerben ***
b, a régi rendszer háromszorosa (birtokolt napok száma*15000 LE), hiszen a szerver is háromszoros sebességgel fut.
c, az új, első három világ rendszere szerint (képlet)
d, az új, első három világ képletének háromszorosa, lévén a szerver maga is háromszoros sebességű.

módosítás: az épelméjű kifejezést szigorúan az én itteni legutóbbi megnyilvánulásaimra értettem.
Dátum: 2010.03.24. 21:45:27
Ha különböző hordásak, akkor hogy látod a szöviben a másikat? Tudjuk, hűség zálogád van...
Dátum: 2010.03.23. 21:42:08
Craslorg: köszönöm szépen, "Apu".

Byzon: én az a fajta pók voltam, aki sok játékosnak magyarázta el, hogyan vigyázzon a LE-jére, és hagyta békén - amikor kulturált levelet kaptam. Egyébkén összesen 5-6 ócsároló levelet kaptam, az elsőt több mint fél év póklét után.

Köszönöm mindkettőtöknek, hiányzott már, hogy valaki megmutassa hol a helyem.
Idézet: Miklós - 2010.03.10. 14:39:31
4. világ kontra kvíz adminság:
Az egyetlen lehetséges megoldás a dilemmádra, ha a V4-en megszüntetjük azt a díjat, ami a legtöbb helyes kvízkérdésért jár. Kérdés, hogy ezt akarjátok-e?


Nekem van egy másik javaslatom, ami ezt a konkrét problémát nem oldja meg tökéletesen, de sok egyéb tekintetben megfelelőbb volna a V4-en a kvíz-győzelem jutalmazására. Ne dicsőség medál járjon érte, hanem kvíz medál. Elvégre elsősorban a helyes válaszokról szól ez a kategória.
Dátum: 2010.03.23. 18:16:29
Most nézem, micsoda bulit hagytam ki. Ezért lehet megérte volna játékban maradnom.

Kikérem magamnak, hogy engem nem nevezett nevemen senki, amikor a kocka, élet nélküli, csaló, multis ratyikat emlegették. És azt is követelem, hogy gyanúsítsatok meg azzal, hogy az elmúlt két havi tetteim csak a terelés részét képezték irányomból, valójában a kezdetek óta ott vagyok a mostani V4-en is.

Ha a mosolygós fejek valakinek esetleg nem volnának egyértelműek: leszögezem, a második bekezdés komolysági mutatója egyenlő a nullával...