Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Álomvirág

Oldal: 123
Dátum: 2019.10.13. 05:34:57
Na, ezért nem nagyon irkálok ide. Mi lenne, ha értelmeznéd, amit írtam és úgy reagálnál? Világosan kiderül, hogy a szép hosszan általad leírt funkciót ismerem (vagy gondolod, hogy az említett 50 db-os limitet az ujjamból szoptam?) Így szép hosszú irományod utolsó másfél során kívül kívül nincs új információ az általad írtakban. Az meg egy vélemény, ahogy az enyém is az.

A mindent ingyen kitétel viszont arra utal, hogy te nem tudod, milyen extrák vannak még a prémeseknek, ha ez már a minden.

A nem feltétlen indokolt szerverterhelés csökkentése volt az alap probléma, hozzászólásom arra vonatkozott, hogy az említett opció az, ami feleslegesen generál még elég hosszan tartó forgalmat a kliens és szerver között azoknál, akik sok italt vesznek rendszeresen és nem prémesek.
Dátum: 2019.10.12. 14:52:08
Az egyik legjobb ötlet volt a több tárgy egy kattintással történő használatának engedélyezése. Már csak egy - szerintem - kritikus kattintgatós dolog van: az italvásárlás. Most fogok 92x kattintani 92 db gyógyital megvásárlásához. Míg volt értelme, éveken keresztül prémes voltam, akkor sem nehezteltem volna érte, ha mindenki legalább tizesével - huszasával tudott volna vásárolni gyógy- és varázsitalt. Azt gondolom, meg kellene fontolni. Akár úgy is, hogy mondjuk 50-esével nem (az maradjon prémes lehetőség), de mondjuk 10-20 db egyben történő vásárlását lehetővé lehetne tenni mindenki számára.
Dátum: 2011.10.13. 18:03:21
Ez az egész így egy nyálgép-találkozó lesz, nem hiszem, hogy igazi bajnokok közül sokan érdeklődnek. Uff.
Dátum: 2010.07.08. 08:09:21
Nem, nem és nem... Nincs igazatok! Rosszul gondolkodtok. Csalók vagyunk (én is, bár soha merültem el annyira a játék magasságaiban vagy mélységeiben?, hogy azon agyaljak, hogy szerezhetek 19,4 Le-vel többet, csak játszottam).

Sőt, nem csalók, hanem gyilkosok is. Elképzelés gyilkosok. Buták is, mert régóta itt rejtőzik az opcionálisan beszerezhető relikivia, az elképzelés megfejtő csodafallosz, csak elfelejtették dokumentálni!
De ettől még kutya kötelessége minden becsületes játékosnak beszerezni és alkalmazni. Nem tetted? Még csalóbb vagy a csalónál is... és szét is leszel ültetve, ha nem ismered el csendesen. Nem vásárlók könyve ez itt, irgum-burgum!
Én sem tettem... nincsen ilyen relikviám. Így az elképzelés megfejtéséről lemaradtam én is, s a becstelenség bűzös mocsarában fetrengve szomorkodok.

Nem igaz, hogy arrogáns és pökhendi a válasz a felvetésekre. Nem igaz, hogy időnként köze sincs a valósághoz! Mindenki rosszul gondolja!
Milyen leírás, milyen dokumentáció? Normális vagy? Relikvia, érted? Relikvia, és majd tudsz mindent, megvilágosodsz az elképzeléseket illetően, nehogy már majd itt irkálásokkal töltsük az időt.

Darah, meg kell szólítsalak, mert te meg aztán mindenen túl teszel. Mi az, hogy hogyan lenne elvárható, hogy kétely támadjon valakiben, ha valami működik? Éppen hogy azonnal kételkedni kellene! Nem is kicsit, nagyon!

Tegnap kedvenc pihenőhelyemen üldögéltem (Agatha Christie kedvenc vidéki szállodája előtti parkban), s megdöbbenve szembesültem a ténnyel: csaló vagyok. Elszántan csuktam össze laptopomat, s tudtam, vezekelnem kell.
Kétség nem fér hozzá, hiszen megmondták.

Nosza azonnal kocsira kaptam (pedig nagyon nem csípem a baloldali közlekedést), s morzsolt kukoricáért indultam, amit rózsaszín leányszobám legsivárabb sarkába szórva kialakíthatom vezeklésem helyét. Egészen Yorkig mentem, de ezek a hülye angolok mindenütt birkát tartanak, azok meg nem esznek kukoricát. Viszont nem jártam hiába, mert a szőrcsuhát sikerült beszerezni.
Itteni kollega előző esti barbecu partyjáról a hamut is sikerült beszerezni, majd végső kétségbeesésemben vettem egy doboz konzervkukoricát.

Bár a megtisztító katarzis élménye jelentős mértékben csökkent, mivel a kukorica puha, de most itt térdelek a sarokban, hollóhajamon hamuval, büdöskés szőrcsuhában, és bánkódom erősen aljas magatartásom miatt. Ha elkalandozik a gondolatom a szétmált kukoricák puliszka formájában történő újrahasznosításának lehetősége irányába, azonnal szinaptikus korbácsomért nyúlok, s azzal terelve vissza gondolataimat a helyes útra - bánkódok tovább.

Játszani jöttem, s most itt búslakodok becstelenségem miatt. Rosszul érzem magam.
Dátum: 2010.05.28. 06:26:58
Tényleg jó ez az előre válaszolgatás
Annyit jegyeznék meg, hogy a fejléc szövegében kis javítást illenék eszközölni. Ugyanis "egyenlőre" az a darabolós gyilkos vagdossa áldozatát, akinek csak egyforma méretű zsákjai vannak a csomagoláshoz... A keresett kifejezés ebben az esetben "egyelőre", ha már a "jelenleg" nem felel meg.
Dátum: 2010.05.01. 08:02:03
Crashlorg: annyi köze van a dologhoz, hogy 6-8 hónappal ezelőtti jelenségről beszéltem, amikor hemzsegtek a durva hibákat tartalmazó kérdések, és az nem azt tükrözte, hogy van elég kapacitás a javításra.

Awenhai: nem tudom, és nem is érdekel, mennyi kérdés van. Azt tudom, hogy eddig 5 világon játszottam, s ha átlagot számolok, mondjuk mindenütt elértem 50. szintre. Nincs kedvem számolgatni, de ez világonként minimum 10 000 kérdés. Biztosíthatlak, nem ritka, hogy azonos kérdésekkel találkoztam. De talán elkerülte a figyelmedet, hogy nem várom el, hogy ez ne fordulhasson elő, hiszen az képtelenség.

Pusztán azok véleményét kívántam alátámasztani, akik azt mondják, hogy egy idő után a kvízkérdések megválaszolása fölösleges időtöltésnek tűnik, s rontja a játékélményt a monotonitása miatt.
Dátum: 2010.05.01. 07:38:12
Mint az egyik "pampogó" megszólítva érzem magam, ezért válaszolok. A magam részéről egyetlen egyszer sem jeleztem a vonatkozó topicban az idióta, vagy helyesírási hibákat tartalmazó kérdéseket. De ha nem gond, akkor meg is mondanám miért.

Kb. 6-8 hónapja jelentkezett az illetékeseknél egy 50 év feletti (tehát vélhetően nem elvtelen előnyökre szert tenni kívánó) játékos, aki egyebek mellett magyar-történelem szakos egyetemi tanárnő volt, most pedig könyvtáros, valamint könyvek lektorálásával is foglalkozik. Felajánlotta, hogy igény esetén megadja a munkahelyét, telefonszámát, hogy kiléte ellenőrizhető legyen. Azért jelentkezett, mert elfogadhatatlannak tartotta a rengeteg helyesírási hibát, és vállalkozott volna rá, hogy ezeket kijavítsa, ha lehetőséget kap.

Rövid és sommás választ kapott, hogy nincs rá szükség.

Ezek után számomra a törekvés nem egészen tűnt komolynak, mely ennek a problémának az orvoslására irányult.
Ennek tükrében nem láttam értelmét még több időt tölteni azzal a hülyeségek miatt, hogy még másolgassak is.
Mivel vadászok és kvízelek, magam is érzékelem, hogy az utóbbi időben valóban történt javulás e téren.

Ez azonban nem változtat azon, amiről ez a topic szól: a valóban érdekes és tartalmas kérdésekre már rég fejből tudom a választ, és a nem idevaló kérdések továbbra is bosszantanak.

Ha nem lesz már egy hibás kérdés sem, akkor is unni fogom, ha 97. alkalommal kell ugyanarra - az egyébként magas színvonalú és tartalmas - kérdésre válaszolnom.
Dátum: 2010.04.30. 09:47:16
Igen, erre gondoltam én is, amit Koc ír.

De meg kell mondjam - annak ellenére, hogy igen hosszú ideje több világon fizetős kuncsaft vagyok -, nem azt tartanám korrekt megoldásnak, ha minden felmerülő igényt fizetős fejlesztésekkel oldanának meg, ami azt szolgálja, hogy megtartsa a játékosokat.
Dátum: 2010.04.30. 09:27:33
Tudod Kethios, az a gond, hogy nem lehet észérvekkel meggyőzni a papagájokat
Sokan, nem hozzám hasonló szintű, hanem sokkal tapasztaltabb játékosok megpróbáltak érvelni amellett, hogy ami nem okoz kárt sem az üzemeltetőnek, sem a többi játékosnak, azokat a dolgokat nem kellene tiltani és elítélni, falra hányt borsó minden érv.

Mivel ez van, mindenki úgy ügyeskedik stikában, ahogy tud, aztán hallgat, vagy álszent módon erkölcsi prédikációkat tart.

Az igazi megoldás az lenne, ha Miklós és szakértő informatikusa felülvizsgálná ezt a kérdést és életszerű alapokon, mindenki számára elfogadható döntést hozna.
Ami hátrányos az üzemeltetőnek és valós meg nem engedett előnyt jelent a felhasználónak (mondom VALÓS!), azt tiltani és üldözni kellene, ami viszont csak - maradjunk ennél a megfogalmazásnál - kényelmi funkció, abba nem kellene belekötni.
Ne kelljen azért abbahagyni a játékot épp azon a szinten, amikor már érdekes lenne, mert nincs az embernek rá elég ideje.

A privát véleményem az, hogy az átöltözős dolog már határeset, mivel elérhető, ha fizetsz érte.

Amíg ebben a kérdésben konstruktív és valós alapokon nyugvó, valós érvekkel alátámasztott álláspont nem alakul ki a játékvezetés részéről, meddő dolog erről vitatkozni bárkivel is.
Dátum: 2010.04.30. 07:09:45
Te is elmehetnél politikusnak, mert az általad helyesnek vélt álláspontot kinyilatkoztatásként írod le, bármennyire nem helytálló elemei is vannak.
Pl: mióta titkos az a bizonyos adatbázis? Ki mondta ezt neked?
Nem tudsz valamit, de sommás véleményt alkotsz róla, s azokról is, akik esetleg tudják miről van szó, s nem értenek veled egyet.
Ugyanazt írod állandóan, s leperegnek rólad a tényszerű érvek.

Mellesleg erősen hajlasz arra, hogy ismeretlenül megítélj másokat, ami nem biztos, hogy egy kulturált beszélgetés/vita során pozitív tulajdonság.
Hidd el, eddigi megnyilvánulásaid alapján rólad is lehetne könnyelmű véleményt alkotni, de mi értelme ennek? Milyen alapon?
Elvileg itt annak lenne helye, hogy mindenki elmondja a véleményét (elég ugyanazt egyszer is, mert sokan vannak, akik értik az egyszerű magyar mondatokat), akinek van, aztán szülessen valami álláspont. Felesleges és nem helyénvaló személyeskedni, én azt gondolom.
Dátum: 2010.04.29. 10:07:08
Nem fogok veled vitatkozni, mert nem ez a célom. Minden esetre csak sajnálni tudom, akinek kimeríti a tudásvágyát a "Hányas cípőt hord a Noname banda szólóénekese" típusú kérdésekre adandó válasz.
Dátum: 2010.04.29. 10:01:17
Ő, én a helyedben nem feltételznék ilyen könnyedén...
Dátum: 2010.04.29. 09:54:04
Annyiban pontosítanék, hogy nem a script használata, hanem a kvízkérdésekre való válaszadás a kényszer.

Én sem használom, de nem azért, mert etikátlannak tartom, éppen ellenkezőleg, semmi kivetnivalót nem találok benne. Azért nem használom, mert megszállott éremgyűjtő vagyok. Kvíz medál, v4-ek, ami csak elérhető. Mindenből a lehető legtöbbet szeretném.
Ha meglesz az elérhető legtöbb kvízmedálom, soha nem indulok kvízolimpián, és azonnal használni fogom a vadászatnál, ha lesz rá lehetőség. Addig azért nem, hogy semmilyen árnyék ne vetülhessen arra, amit elértem eddig, és első sorban magam számára fontos ez, nem mások feltételezései, véleménye érdekelnek.

A vadászatnál már nem vagyok hajlandó a copy/paste-re sem, annyira unom. A kérdések nagy százalékára azonnal tudom a választ, kattintok. Amire nem tudom, ott bejelölöm a negyedik helyen lévő választ, mert az esetek többségében az a jó. Ennyi a maximális energia, amit ebbe fektetek.
Dátum: 2010.04.29. 09:11:40
Awenhai: nem értek egyet. Azt nem hiszem, hogy van valaki olyan helyzetben, hogy abszolute elérhetetlen számára a script használata, ez csak döntés kérdése, ugyanúgy, mint még sok minden a játékban. Ugyanakkor magam is azt írtam, döntse el ki-ki maga, hogy az ő egyéni megfontolása alapján akarja vagy nem akarja használni ezt. Meggyőződésem, hiszen láttam a környezetmben, hogy sokan automatán használják a scriptet a vadászathoz, és bizony az is hibázik, ha nincs válasz a kérdésre, tehát a 100%-os válasz arány sem állja meg helyét a scriptet használókkal szemben.
Nem akarok ebbe belemenni, de szerintem is többen fogják abbahagyni a játékot, ha vissza kell térniük a vérnyomásemelő butaságokon való kattintgatáshoz.

Az pedig demagógia a játék keretein belül, hogy nem kötelező. Valóban nem az, csak kényszer, ha felszínen akar valaki maradni.
Ahogy az is demagógia, hogy ha szakival ki lehetne váltani, akkor nincs értelme a játéknak, mert akkor mindent ki lehetne. Ugyan... akkor az automata sajtolás mi? Ez egy lehetőség lenne a játékos felé, hogy ha megfizeti az árát, akkor megszabadul a neki valamiért nem tetsző, unalmassá vált dolgoktól, és végre béke lenne az olajfák alatt.
Hiszen a játékot azért szeretik, akik szeretik, hogy hogyan tudnak gazdálkodni a megszerzett erőforrásokkal, a lényeg az, hogy ki mire költi, ami rendelkezésére áll. Nem a Le megszerzésének időnként monoton és unalmas folyamata az élvezetes, ezt mindenki tudja.

Nem tudom, hogy kerül megint ebbe bele az olimpia: ebben a tekintetben nincs nézeteltérés közöttünk szerintem senkivel.
Dátum: 2010.04.29. 07:24:17
Magam is azt gondolom, hogy hiba a vadászatot és az olimpiát összemosni. Az előbbiben semmi kivetnivalót nem látok, hiszen - ahogy azt többen írták - hosszú játék után már kiütést kap az ember a kérdésektől, de a 10 % meg túl nagy ahhoz, hogy legyintsen rá az ember. Mellesleg nem hiszem, hogy bármilyen kárt okoz az az üzemeltetőnek, aki a vadászathoz használ scriptet, nehéz lenne bebizonyítani a károkozást.
De nem is ez a lényeg, hanem az ugyancsak felvetett kérdés: aki utálja a vadászatban a kattintgatásokat, nagy valószínűséggel meg fogja találni az újabb, más módon történő kikerülését ennek, csak az már nem kap ekkora publicitást, s csak egy szűkebb réteg részére lesz elérhető. Hagyni kellene a vadászatot, mindenki elérheti, aki akarja a ehhez szükséges eszközöket, kárt nem okoz, döntse el ki-ki, akarja vagy nem akarja használni. Ha ezen múlik, egyszerűen ki kell venni az új világokból a legtöbb helyes válaszért járó díjazást, aztán kész.

Ugyanakkor minden eszközzel meg kell akadályozni az olimpián történő visszaéléseket és a lehető legszigorúbban fellépni ellenük.
Dátum: 2010.04.14. 07:41:09
Bár én nagyon hosszú ideje nem látom az említett egysejtű röfögéseit (ebben az esetben ez nem képzavar ), de azért azt nem árt tudni, hogy az ilyen típusú lényeket a figyelem élteti. Abban a pillanatban elpusztul, ha senki nem vesz róla tudomást, nem tud reakciókat kiváltani, mivel az utolsó lehetősége is elveszik, hogy valaki tudomást vegyen a létezéséről, amit ugye másként nem képes elérni. Hol itt a probléma?
Dátum: 2010.04.09. 04:42:05
Idézet: Blazek - 2010.04.09. 00:59:16
Idézet: Damage - 2010.04.08. 23:55:29
Láthatóan kihívásokkal szenvedsz az írott szövegben folytatott kommunikáció terén, éppen ezért vagy szórakoztató.

Gondolom ő is önelemző érdeklődéssel halgatja rosszul tagolt, de annál kevesebb értelemről árulkodó csonkamondataidat


ahhoz képest a hallgat mint látod két "L", a "csonka mondat" meg külön szó. szeretem mikor vak akar világtalant vezetni.


Jé, egy rokonlélek ! Ám ezt lehet fokozni: az sem rossz, amikor a béna tanítja táncolni a vakokat. Ugyanis a mondatokat nagy kezdőbetűvel szokás kezdeni, ha már ezt tartottad a legfontosabbnak kiemelni Damage hozzászólásából. A "mint látod" körüli írásjelek hiányáról már nem is beszélek .
Dátum: 2010.04.07. 14:49:51
Jeriko, ne foglalkozz vele.
Soha nem fogjuk sajnos megérni azt, hogy ne a rosszindulat, sanda feltételezések vezéreljenek embereket.
Egyszerűen nevetséges, hogy azt csalásnak minősíti valaki, ha a rendszeridőt a felhasználó felteszi a bal felső sarokba. Vagy nem is nevetséges. Akkor mégis mit vársz?
Sokan érvelnek azzal, hogy "le van írva és kész", ergo minden csalás, ami az erősen elnagyoltan megfogalmazott, a kérdéshez kapcsolódó rész a felhasználási feltételekben.
Egyszerűen nem hiszem el, hogy Miklósék az ilyenekre gondoltak, amikor megfogalmazták ezt a részt.
Meg merem kockáztatni, azért nincs részletesebben kifejtve ez a rész, mert abban bíztak, elég egyértelmű, hogy mi/mik a nemkívánatos cselekmények. Az, hogy ezek közé nem tartozik egy pár dolog, amitől itt sokan hörögnek, az egészen biztos.
Dátum: 2010.04.07. 14:22:19
Hát nasdfil elég terjedelmes hozzászólására valóban nem sokat kell itt válaszolni.
Ugyanis egy "apróság" elkerülte a figyelmét. A beszélgetés fonala éppen arra kanyarodott, hogy mi módon lehetne olyan újításokat bevezetni a játékba, amik okafogyottá teszik a scriptek használatát.
Végig az volt a fő vonulat, hogy a csalókat senki nem szereti, s ez továbbra is így igaz.
Viszont más kérdés az, hogy ki mit ítél csalásnak. Meggyőződésem, hogy pl. az átöltözős scripttel egyenértékű tervezett újítás realizálása után nem Miklós lesz a főcsaló
Valóban felesleges határokat keresni ott, ahol minden határtalan. A butaság, a korlátoltság, az önértékelési zavarok, miért kellene akkor pont etikai határokat keresgélni?
Egy súlyosan szociopata papucsállatka istennek hiszi magát, és megmondja a tutit, lehazudja, melyik szövetségben játszott, mert kiderülne, mekkorát égett. Kicsiny sorstársa 3 nap után beazonosít 35 embert, megzakkant elméjére nem hatnak az érvek, tények, majd eltűnik a balfenéken, mikor kiderül, mekkorát égett. Itt minden belefér.

Amíg nem lesznek normálisan kidolgozott szabályok, addig éppen az ellenkezőjére kell készülni: egyre mélyebbre süllyed ez az egész.
Oldal: 123