Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Timcsike

Oldal: 1234567891011
A velem együtt haladó erősebbeket valóban nem az üres TP-vel tudom megverni. Őket azzal lehet, hogy a megszerzett LE-t optimálisabban költöm el és próbálok több LE-t szerezni mint a másik. Ez a folyamat viszont elég lassú. Szerencsére kevesen hajtanak TP szerzésre, és pont ezért kevés az olyan karakter, aki együtt halad egy olyannal, akinek szinguláris ismerete van. Aki pedig nem tud szintben együtt haladni és egyre jobban lemarad, az előbb utóbb gyengébbé is válik.
Pont abban van a kihívás, hogy ugyanabból a LE forrásból jobban fejlesszem a karakteremet mint más. Triviális kitörési pontot nem lehet megnevezni a játékban, hiszen akkor mindenki ezt csinálná, és máris nem lenne kitörési pont. De egy karaktert elég sok irányba lehet fejleszteni. Egy ilyen lehet a kivégzés használata, amit ugyan meggyengítettek, de még mindig szépen termel kreatív affinitással kombinálva. Hátulütője, hogy nagyon időigényes. A TP szerző portyára nem igaz, hogy veszélyeztetné az ellenfelek leverését. Ez egy teljesen önszabályozó rendszer. Ha sok ellenfelet le tudok győzni, akkor sok TP-t kapok, és gyorsabban lépem a szinteket. Ha már nem tudom megnyerni a portyáim zömét, akkor lassul a szintlépésem a többiekhez képest és megint lesznek legyőzhető célpontjaim. A középmezőnyben elég sokan vannak akik nem optimálisan fejlesztik a karakterüket, így sokáig lehet legyőzhető ellenfeleket találni.
A top-on nem tudom mi a helyzet, de Nasdfil elég szépen bebizonyította, hogy fel lehet zárkózni. Gondolom elverik páran, de van annyi előnye az azúrral és az elittel szemben, hogy mindkét szövit ütheti és kamrázhatja is.
Én nem a gyors játék vagy lassú játék alapján döntöttem el, hogy kell-e a visszafogott fejlődés vagy sem. Csupán az döntött, hogy nagyobb kihívást éreztem abban, ha megpróbálom azokat az ellenfeleimet legyőzni, akik nemrég még laposra vertek. Visszafogott fejlődéssel fél év alatt 25-30 szintet is lemaradnék. Olyan LE előnyöm lenne az azonos szintűekkel szemben, hogy nem hiszem, hogy hosszútávú sikerélmény lenne őket csépelni. Pont a játék végtelenített mivolta az, amiért próbálok folyamatosan kihívásokat keresni, ez nem hiszem, hogy menne visszafogott fejlődéssel, vagy pókként.
Ahogy én látom, nagyon kevesen hajtanak a maximális LE szerzésre. Jóval kevesebben vannak, mint pl a pókok, vagy akik visszafogott fejlődéssel nyomulnak. Azért van pár példa a felzárkózásra, tehát egyáltalán nem lehetetlen. Nyilván Sharpát pár hónap alatt nem lehet utolérni, de az első százba 1-2 hónap lemaradással is be lehet kerülni. Sokan mondják, hogy a karakter a sok tp-től "vízfejű" lesz és mindenki elveri miközben ő nem tud portyázni. Persze, hogy nehezebb dolga van egy ilyen karakternek, mint annak aki a LE/TP arányra fókuszál, de talán nem lehetetlen. Nasdfil tul. összege is jóval alacsonyabb a környezeténél, mégis úgy tűnik, hogy boldogul, és tudja tartani a lépést a többiekkel
Igen, valóban van aki a saját szintjén akar erős lenni, van aki pedig a legnagyobb akar lenni. A kettő együtt csak pár tucat karakternél reális cél.
De létezik egy harmadik megközelítés is, mégpedig az, hogy a karakteremből a lehető legtöbbet hozzam ki. Megtalálni azt az utat, amivel X idő alatt a lehető legtöbb LE-t tudom összeszedni. Mindig lesznek akik legyőznek, de mivel én a LE maximumra hajtok, és nem a LE/TP maximumra, így szép lassan mindegyik legyőzőmet kinőhetem. Persze mindig jönnek helyettük újak. És valójában ez a két irány létezik. Vagy LE maximumra hajt az ember, vagy LE/TP-re.
Nem írtam egy szóval sem 10-ik szinten térkapuról és kamráról. 10 szint különbséget említettem. Pl egy 40 és egy 50-ik szintű kari között.
Azért ennek a biztonságérzetnek is megvan a komoly ára. 10 szintet visszamaradva már könnyen összejön 15-20k LE mínusz naponta abból, hogy alacsonyabb szintű állatokat vadászok, sajtolok, a térkapuban gyengébb szörnyek jönnek, alacsony szintű karikat kamrázok. Én inkább parázok 15% környékén, mint hogy eleve bukjak napi 20k LE-t. Önmagamhoz képest akarok minél többet kihozni a karimból, nem pedig azokhoz képest erős lenni, akik hónapokkal késöbb kezdtek mint én. Azt sem érezném nagy teljesítménynek, hogy ha most visszamennék ált. iskolába és osztályelső lennék.
Nekem azt magyarázhatná el valaki, hogy miért jó az ha visszafogott fejlődésem van?
Az világos, hogy a saját szintemen erősebb lesz a karakterem, de minek? Kamrázásnál valóban jól jön, hogy magasabb szintű ellenfeleket is elvihet az ember, így több LE jön a kamrából. De egyébként szintben felfelé nem éri meg támadni, mert jön a sok tp, LE nuku. Lefelé pedig visszafogott fejlődés nélkül is könnyedén lehet nyerni. Persze bajnokin több esélyem lehet, ha nem használják túl sokan ezt a szakit.
Mindezek mellett nehezebben megy az epikus ölése, mindenki beelőz, kevesebb LE-t szerzek, abszolutértékben gyengébb leszek, mintha nem használnám a visszafogott fejlődést, ráadásul a fertőzést is csak hónapokkal később tudom legyőzni mint a többiek.
Szóval komolyan kérdem, miért jó a visszafogott fejlődés? Biztos van értelme, ha ennyien használják, csak én nem látom...
Dátum: 2009.07.14. 11:30:40
A kristálypont költséget azért nem látom jó ötletnek, mert ezzel csak szűkülne az a réteg, akiknek elérhető lenne ez a fejlesztés. Pedig a cél az lenne, hogy minél többen használhassák. Ha a győztes csatákért is járna LE és TP, akkor akár térkapu pontba is kerülhetne a dolog. Igaz, hogy így kevesebb térkapus tárgy kerülne a karakterekhez, de az epikus cuccok ezt kompenzálnák dukát szempontjából. Ha pedig nem epikus tárgyat dobna az aktuálisan legyőzött lény, akkor végre potyoghatnának a régóta várt fókuszkristályok belőlük.
Dátum: 2009.07.14. 11:18:27
Összesen 7, de hányat veszítettek már? Ötöt?
Dátum: 2009.07.14. 10:52:31
Hány háborút kell még veszíteiük, hogy eltűnjenek ?
Dátum: 2009.07.14. 10:46:25
A dukátszerzás valóban borulna, de a szaki és tul.fejlesztést segítő gyűrűk miatt jó lenne valamilyen megoldást találni, hogy több karakterhez kerülhessenek ilyen tárgyak. Hosszútávon nagyon nagy előnyt jelentenek ezek a gyűrűk, jó lenne ha kicsit könnyebben hozzájuthatna mindenki.
Dátum: 2009.07.02. 09:39:02
A sebgyógyítás, meggyőzőkészség és a többi szaki a játék eleje óta léteznek, amikor készültek valószínüleg nem voltak eléggé tesztelve a bétában. Ezért én nem is nézek olyan szigorú szemmel ezekre a szakikra, valóban gyengék de hát semmi sem lehet tökéletes. Ez persze nem mentség a javításuk alól.
De azt már igen nehéz elfogadni, ha az új szakértelmek is használhatatlanok és csak "színesítik" a játékot. Mostanra már elég jól ki van tesztelve a játék, egy szakértelemről már az ötlet szintjén el lehet dönteni, hogy lesz-e értelme vagy sem. A két új szakinak pedig csak nagyon szűk rétegben van értelme. Az irányított vadászat gyakorlatilag lehetővé teszi, hogy folyamatos LE befizetés mellett állandó értéke legyen a levadászott állatoknak. Az epikus elleni szaki azoknak jó, akik gyakran tudják ütni az epikust, ami szintén elég szűk réteg. A varázslatsebzés csökkentése elsőre jól hangzik, de ha a játékos azt a több százezer LE-t inkább IQ növelésre költené, akkor talán nem a full sebzést csökkentené 25%-al, hanem rögtön lementené a varázslatot.
Sajnos a fejleszthető hasznos szakértelmek listája egyre szűkül. Ha ehez a fentiekhez hasonló új szakik társulnak, akkor nem marad más mint a kritikus ütés és varázslat fejlesztése.
Dátum: 2009.07.02. 08:57:08
Ha csak 1%-al emeli a várható bevételt, akkor nem éri meg. Mivel minden második szinten növelni kell a szaki szintjét, így a plusz bevétel jórésze elmegy a szaki fejlesztésére. És mire pozitívba tornászná magát a szaki, már jön is a következő szintlépés. 2-3%-nál már lehet értelme a dolognak, de akkor is több hónap mire nullára kerül vele az ember. Talán ha a sajtolásra is működne, nem csak vadászatra, akkor több értelme lenne.
Dátum: 2009.06.30. 19:08:24
Az élen álló szövetségek már akkor is elhúztak a többiektől, amikor a manakonstrukció még nem is létezett. És hidd el, hogy nem azért mert a lélekkútból és a minimális háborús nyereményekből megszedték magukat. Hanem azért, mert használták az építés szakértelmet, és malteroztak keményen.
A manakonstrukció valóban 40-ik szint környékén már jól kihasználható, de addig sem a lélekkútra kell alapozni az építést, hanem LE-ből kell keményen tolni az épületeket. Lélekkútból sosem lesz 15-ös akadémiája a szövetségnek, ez egyértelmű.
Dátum: 2009.06.30. 17:45:41
Egy kis szövetség a tophoz képest alacsony szintű tagokkal csak kétféleképp tudná ledolgozni a hátrányát.
1. Az élszövetségektől elveszik az építés lehetőségét, vagy pedig haszontalan, fölösleges épületek kerülnek a játékba.
2. Csak építkeznek és mágiát fejlesztve manakonstruálnak.

A háborúzás és a lélekkút mérete gyakorlatilag teljesen lényegtelen, ha egy szövetség komolyan gondolja az építkezést. Lehet, hogy az építő karakterek miatt háborúkat veszít a szövetség, de egy ilyen karakter naponta többet épít mint amennyi a háborús veszteség volt. Egy félmilliós lélekkút akkor is jobb egy százezresnél, ha emiatt jobb célponttá válnak, hiszen egy nap alatt hoz annyit a kútjuk mint a százezres öt nap alatt.
De számolgati igazából nem érdemes, mert a lélekkútból történő építkezés még háborúmentes időkben is elhalyagolható mértékű egy komolyan építő szövi esetén.
Dátum: 2009.06.30. 16:32:13
Nem Te vagy az egyetlen, aki nem tud topikot nyitni. Nyugodtan kérj meg valakit, hogy a nevedben nyisson egy topikot a javaslataiddal. Vannak segítőkész játékosok is, nem csak rosszakarók.
Dátum: 2009.06.30. 16:02:44
A konstrukció addig ad esélyt a többi szövinek, amíg nincsenek új épületek. A top viszont joggal mondhatja azt, hogy hé, újabb épületeket kérünk, mert kifogytunk mindenből. Ekkor tesz be Miklós LE nyelő épületeket, amivel el tudja csendesíteni az élszöviket, mindemellett olyan nagy tápot sem ad. Most a gyakorlótér és védőfal talán kitart 1-2 hónapig. Utána várhatóan újabb LE zabáló épületek fognak bekerülni, esetleg újabb akadémia szintek.

A 13-ik szintű akadémia kis szöviben 30-40-ik szint környékén valóban drága, de ezzel mi a gond ? Az élen állók 60-ik szint környékén, vagy még késöbb fogják csak kifejleszteni az új szakit, így is 15-20 szintnyi előnye van egy 40-es karinak velük szemben. Az irányított vadászatról ugyan még nincs elég infónk, hogy megállapíthassuk, valóban táp, de attól tartok nem ad akkora pluszt, hogy érdemes legyen rohanni érte. Gyanítom, hogy pl a kínzókamra és a térkapu maxra húzása jobban megéri mint a szaki fejlesztése.

A túl sok építés valóban nagy lélekkutat eredményez és többet rabolhatnak belőle, de több is marad. Építő karakterekkel pedig még hatékonyabb a dolog, hiszen maxos építéssel mást sem csinálnak csak falaznak, felhúzzák a többieknek az akadémiát, akik aztán manakonstrukcióval még jobban megnyomják az építést.
Nem érdemes azon vacilálni, hogy vajon mekkora hátrány, ha túl nagy a lélekkút. A Káosz és Vér is szív a kristályhorda citadellája miatt csak mert nagy a kútjuk, de összességében nem hinném, hogy bánják, hogy ilyen nagy.
Dátum: 2009.06.30. 14:35:56
Érdekes, hogy azt mondod, elhúz a top, és a kis szövik nem tudnak felzárkózni.
Én pedig azt mondom, hogy top eddig azért nem húzott el, mert nem volt mit építeni. Áprilisban kifogytak már a használható épületekből, gyakorlatilag manakonstrukcióból építkeztek. Aki szeretett volna zárkózni, annak több hónapja is volt rá, hogy a manakonstrukció mellett extra építéssel hozza fel a szövetségét.De a valós helyzet az, hogy a szövetségek nagy része nem hogy nem használja a manakonstrukciót, de még azt sem tudják, hogy hogyan működik, és mekkora táp valójában. A top szövetségek napi 2 milliót építenek manakonstrukcióval, míg sok szövetségben nemhogy a manakosntrukciót nem használják, de még az építés szakit sem fejlesztik.
Az élbolyt befogni egy módon lehet, a manakonstrukció beszüntetésével.
Dátum: 2009.06.30. 12:41:01
Ezek már a változtatás utáni értékek, vagy még régiek ?
Oldal: 1234567891011