Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kantos Kan

Oldal: 12
Dátum: 2009.06.22. 09:07:38
Ma reggel 2 kérdéssel is találkoztam, ami külön gratulációt érdemel! Mármint a kérdés feltevőjének és az értékelőknek is!

Melyik filmben NEM szerepel Jim Charrie?

Ace Ventura, állati nyomozó
Én és én, meg az Irén
Láttam, győztem, visszamennék
A maszk

Erre a kérdésre mind a négy válasz helyes, ugyanis ebből háromnak a főszereplője: Jim Carrey, de a kérdésben említett személy egyikben sem játszik!
Minek tesz fel kérdést valaki egy színészről, ha még a nevét sem tudja helyesen leírni???


Egy meggy mag meg még egy meggy mag az hány meggy mag?

1 meggy mag
2 meggy mag
3 meggy mag
4 meggy mag

Másnak egy kérdőjel előtti szóközért visszadobják a kérdését (nem kell a Bezzeg-érdemrend), de itt még akkor is elfogadják, ha hétszer van helytelenül leírva a meggymag szó!
Nem beszélve a kérdés kvízértékéről!

Ha lehet, mindkét kérdést töröljétek, mert csak még mélyebbre süllyeszti a kvízkérdések színvonalát!
Dátum: 2009.05.12. 13:48:26
Sziasztok!
Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy mi volt a kérdés szövege, de azt kérdezte, melyik versben van az "Áldjon, vagy verjen sors keze..." és a Himnuszt jelölte meg helyes válasznak!
Ha valaki tud, akkor nézzen már utána!
Köszönöm!
Dátum: 2009.05.10. 11:49:09
Érdekes, nekem cirip nagyon szépen elmagyarázta, hogy az ilyen nem töröltetni kell, hanem helyesírási hibásnak minősíteni, hogy a kérdésfeltevő javítani tudja, és ne vesszem el! Talán jó lenne az ilyen fogadalmakat átértékelni, amikor annyi rossz és rossz helyesírású kérdés van benn, akkor ne egy ilyenen akadj ki!
Ok, köszönöm!
Tanultam én is legalább!
És elnézést az indulatos hozzászólásért, Csak már nagyon unom (nem csak én, hanem édesapám és édesanyám is - akik profi kvízkérdéskészítők), hogy mindig van valami, amiért elmegy a kérdés, amit igazán alapos körültekintéssel és tényleg a jó szándék által vezérelve írunk!

És az is nagy kár, hogy nem sokat foglalkoznak a hibás kérdésekkel...

Még egyszer bocsi, és köszi!
Ha Neked úgy jobban tetszik, akkor majd legközelebb úgy írom, de ez akkor sem helyesírási hiba, hanem rosszindulatú kötekedés! remélem, mára boldog vagy, hogy sikerült egy jó kérdést kidobatni az adatbázisból. Gondolom a játék készítői is mindig ilyen értékelőkre vágytak!!!
Menj a fürdőszobádba, nézz a tükörbe, aztán mondd meg magadnak, hogy ki bántott ma, aki miatt rajtam (iletve a kérdésemen) élted ki a bosszúvágyad!
Dátum: 2009.04.28. 20:49:20
A szó képét leírásnak nevezik (3. ált. isk. tananyag - most tanuljuk)!
És ez nem helyesírási hiba, én azt kérdeztem, hol van benne az említett helyesírási hiba???
Dátum: 2009.04.28. 20:41:02
Már az egész családom megfogadta, hogy nem írsogálunk ide, meg a hibás kérdések topikba sem, mert úgy sincs semmi foganatja, de ezt azért már nem bírom hozzászólás nélkül!

A kérdésem:

Melyik leírás helytelen az alábbiak közül?

Vietnám
hanyatt fekvés
zörej
kéthetenként


Az értékelése:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Természetesen a 4 válasz közül egy hibás, azaz helyesírási hobát tartalmaz, hiszen a Vietnam-ot a-val és nem á-val írjuk, de arra lennék kíváncsi, hogy hol van ezen kívül benne más helyeírási hiba, ami miatt "Rossz" értékelést kapott?
Kis betűvel írt tulajdonnevek, vagy kisbetűvel kezdett kérdések, egybe írt szavak és egyéb hibáktól hemzsegnek az itteni kérdések, de az én jó helyesírású kérdésemet kidobják! MIÉRT?

Ui.: Gratulálok az értékelőnek!!!
Már az egész családom megfogadta, hogy nem írsogálunk ide, meg a hibás kérdések topikba sem, mert úgy sincs semmi foganatja, de ezt azért már nem bírom hozzászólás nélkül!

A kérdésem:

Melyik leírás helytelen az alábbiak közül?

Vietnám
hanyatt fekvés
zörej
kéthetenként


Az értékelése:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Természetesen a 4 válasz közül egy hibás, azaz helyesírási hobát tartalmaz, hiszen a Vietnam-ot a-val és nem á-val írjuk, de arra lennék kíváncsi, hogy hol van ezen kívül benne más helyeírási hiba, ami miatt "Rossz" értékelést kapott?
Kis betűvel írt tulajdonnevek, vagy kisbetűvel kezdett kérdések, egybe írt szavak és egyéb hibáktól hemzsegnek az itteni kérdések, de az én jó helyesírású kérdésemet kidobják! MIÉRT?

Ui.: Gratulálok az értékelőnek!!!
Dátum: 2009.04.11. 08:17:18
A tökéletes helyesírású kérdés mintapéldája:

mikor van valentinnap?

február 6
január 29
február 16
február 14

Gratula mindazoknak, akik átengedték az értékelésen!
Dátum: 2009.04.11. 08:10:04
megint egy hibás kérdés, ami átment az értékelésen!!!

A görög mítosz szerint ki volt az a félisten, akinek rettenthetetlen ereje volt?

Anakreon
Hádész
Herkules
Héra

Herkulest jelöli helyes válasznak, pedig ő a római mitológiában szerepel, tehát nem lehet jó válasz!
A görög mitológiában ezt a fazont Héraklésznak hívják!
Dátum: 2009.04.02. 08:51:55
Nekem egy játékról, a tangramról szóló kérdésemet kiszórták, hogy csak speciális kör ismerheti!

De ez bent maradhatott, hiszen ez egy olyan közismert dolog :

Csiky Gergely: Nagymama című darabjával debütált a veszprémi színház. Ez mikor történt, azaz 2008-ban hány éves (volt) a veszprémi Petőfi Színház?

1883-ban (125 éves)
1958-ban (50 éves)
1933-ban (75 éves)
1908-ban (100 éves)
Dátum: 2009.04.02. 07:57:41
Bezzeg az én kémia kérdésemet, ami a halogénekről szólt, azt kidobták, hogy túl speciális!
De a nemesgázokról, bentmaradhat, még akkor is, a a válaszok nem felelnek meg sem a helyesírás, sem a kémia szabályainak!

Hol helyezkednek el a nemesgázok a periódusos rendszerben?

3főcsoport
6-7főcsoport
8főcsoport
1-2főcsoport

Ugyanis a nemesgázok a VIII. főcsoportban helyezkednek el, és nem 3 főcsoportban vagy 6-7 stb főcsoportban egyszerre.
A másik az, hogy mióta írjuk egybe a számot az őt követő szóval.
Ha ez a kérdés átment az ellenőrzésen, akkor én büszke vagyok, hogy az enyém nem!
Tényleg nem vagyok még 9 éves, csak április végén leszek!

Köszike!
Dátum: 2009.03.30. 12:40:04
Köszönöm, Magusocska a kedvességed!

A tanulság tanmeséddel visszaadtad a hitemet, hogy mégis érdemes gyöngyszemeket alkotné, mégha a disznók elé is kerül!

Válaszoltál nekem, ismered a tangramot, már ezért érdemes volt feltenni a kérdést, és beírni a panaszomat!
Dátum: 2009.03.30. 08:18:17
Tudom, nem sokat számít, de teljesen egyetértek Veled!
Ezt nem értem!!!
Az általános iskolai kémiaanygaból készült kérdésemet nem fogadták el. Rendben.

Gonodoltam, írok egy kérdést egy olyan játékról, ami mostanában megint olyan felkapott, és ismert, tévében, újságokban lehet látni, sőt Hársing Lajos is könyvet írt róla.

De:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ

Maga a kérdés:

Milyen alakú 'kő' NEM létezik a klasszikus tangram játékban?

Négyzet
Paralelogramma
Háromszög
Téglalap

Én, 9 éves gyermek létemre ismerem ezt a több mint 3000 éves kínai játékot. sajnálom, ha az értékelők nem! Pedig úgy véltem, hogy akik játszanak, azok ismerik ezt.

Egyébként éppen a múltkor olvastam, hogy ha valaki valamit nem tud, akkor beüti a google-ba, s ott keresi ki, hogy legalább tanuljon.
Nos, beütöttem, s a 314 000 magyar nyelvű találatból már az első oldalon ott láthatóak a tangramkövek, amiből könnyedén meg lehetett volna oldani a kérdést!

Sajnálom, hogy nem lehet feltenni itt egy kicsit a szokványostól eltérő kérdést!

Maradunk a "Milyen folyó folyik a szolnoki Tisza-híd alatt?" stílusú és színvonalú kérdéseknél!
Ezt nem értem!!!
Az általános iskolai kémiaanygaból készült kérdésemet nem fogadták el. Rendben.

Gonodoltam, írok egy kérdést egy olyan játékról, ami mostanában megint olyan felkapott, és ismert, tévében, újságokban lehet látni, sőt Hársing Lajos is könyvet írt róla.

De:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ

Maga a kérdés:

Milyen alakú 'kő' NEM létezik a klasszikus tangram játékban?

Négyzet
Paralelogramma
Háromszög
Téglalap

Én, 9 éves gyermek létemre ismerem ezt a több mint 3000 éves kínai játékot. sajnálom, ha az értékelők nem! Pedig úgy véltem, hogy akik játszanak, azok ismerik ezt.

Egyébként éppen a múltkor olvastam, hogy ha valaki valamit nem tud, akkor beüti a google-ba, s ott keresi ki, hogy legalább tanuljon.
Nos, beütöttem, s a 314 000 magyar nyelvű találatból már az első oldalon ott láthatóak a tangramkövek, amiből könnyedén meg lehetett volna oldani a kérdést!

Sajnálom, hogy nem lehet feltenni itt egy kicsit a szokványostól eltérő kérdést!

Maradunk a "Milyen folyó folyik a szolnoki Tisza-híd alatt?" stílusú és színvonalú kérdéseknél!
Dátum: 2009.03.30. 07:24:40
Ezt nem értem!!!
Az általános iskolai kémiaanygaból készült kérdésemet nem fogadták el. Rendben.

Gonodoltam, írok egy kérdést egy olyan játékról, ami mostanában megint olyan felkapott, és ismert, tévében, újságokban lehet látni, sőt Hársing Lajos is könyvet írt róla.

De:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ

Maga a kérdés:

Milyen alakú 'kő' NEM létezik a klasszikus tangram játékban?

Négyzet
Paralelogramma
Háromszög
Téglalap

Én, 9 éves gyermek létemre ismerem ezt a több mint 3000 éves kínai játékot. sajnálom, ha az értékelők nem! Pedig úgy véltem, hogy akik játszanak, azok ismerik ezt.

Egyébként éppen a múltkor olvastam, hogy ha valaki valamit nem tud, akkor beüti a google-ba, s ott keresi ki, hogy legalább tanuljon.
Nos, beütöttem, s a 314 000 magyar nyelvű találatból már az első oldalon ott láthatóak a tangramkövek, amiből könnyedén meg lehetett volna oldani a kérdést!

Sajnálom, hogy nem lehet feltenni itt egy kicsit a szokványostól eltérő kérdést!

Maradunk a "Milyen folyó folyik a szolnoki Tisza-híd alatt?" stílusú és színvonalú kérdéseknél!
Dátum: 2009.03.29. 17:14:46
Mennyi időnként támadhat meg egy végzetúr kétszer egymás után!

Mert már nagyon unom, hogy kb. egy hete éjjel-nappal, hajnalban és mindig megtámad egy full prémiumos fegyverzetű, vértezetű karakter, és állandóan lezsarol.

Kértem tőle szépen, hogy több mint 20 folyamatos támadás után szálljon már le rólam, de nem lett foganatja.

Mit tehetek?
Dátum: 2009.03.29. 09:11:11
Melyik autópályán jutsz el Debrecenbe?

M3
M5
M7
M1


Egyiken sem, mivel az M3-ból Görbeházánál leágazik az M35-ös, és ezen lehet Debrecenbe jutni!
Oldal: 12