Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Az időmérő fényében módosított tippre járó 75% iszonyatosan sok. 50% is sok. Javaslom korrigálni, hiszen így az időmérő után kvázi kötelező lesz újra tippelni, ennek pedig nincs sok értelme.
Ezenkívül kéne lehetőség privát módon tippelni. Például neked üzenetben elküldve, hiszen másképp aki vezet a pontversenyben az sima tippmásolással tudja őrizni az előnyét az üldözőhöz képest. Főleg a végjátékban ennek komoly jelentőssége lehet.
Dátum: 2013.03.12. 09:43:39
Idézet: Craslorg - 2013.03.11. 21:47:00
6,580633352
8,502654219
49,36847886
25,77338459
6,452498627
3,322350357

Baromi magas szerencse mellett.


Átlagos méret módosító: 121,6511075%
Dátum: 2013.03.08. 16:42:17
Csak egy ötlet: aki nem bízik a pechpont rendszerben kérdezzen rá az ügyfélszolgálaton, hogy mennyi van neki.
Dátum: 2013.03.07. 18:00:34
Idézet: Veszett Kutya - 2013.03.07. 17:46:58
Azt azért még érdemes lenne hozzá tenni, hogy egy kis karakter lópikulát sem ér a térkapu stimulátorral, ha nincs szövetségben, vagy ha nincs beépülve, vagy mint V5-n nincs meg az építési átlaga és ezért nem tudja használni a térkaput.


A kisebb terkapu stimulator nem vesz el. Nem kapod meg a pontokat azonnal ahogy hozzajutsz, hanem te valaszthatod meg mikor veszed elo. Ennel fogva csak annak nem jar elonnyel, aki a karakter eletutjanak vegeig nem lesz olyan szovetsegben, ahol egy magasabb szintu terkaput tudna hasznalni. Az ilyen karakter amugy is elashatja magat.

A sok építés véleményem szerint nem zsákutca, de tekintsünk engem ilyen szempontból elfogultnak. Érdekességképp megjegyzem, hogy én V3-ra regisztrálásomkor első szintűként be tudtam lépni egy a toplista első oldalán lévő szövetségbe. Ismerettség nélkül. Bárkire, bármire hivatkozás nélkül.

Ami a túl gyors szintlépést illeti. Én a 60 hét alatt 30 szintet cseppet sem érzem gyorsnak, ez az ütem még VF-fel is tartható, ha valaki elkölti a CSP-t és nem láthatatlankodik. Nyilvánvalóan lesznek az adott szinten erősebbek nálad, ezzel a sebességgel, de azért bőven a legerősebbek között lehetsz. Akinek egy nagy veréstől elmegy a kedve a játéktól, az fordítva ül a lovon. Ebben a játékban természetes, hogy mindenkit megruháznak néha, és az a ritka kivétel, a játékosállomány felső 1%-a, akivel ilyen nem történik meg. 99% nem fog a felső 1%-ba tartozni.
Itt megint csak érdekességképp jelzem, hogy engem havonta 1000-szer vernek meg nagyon csúnyán.

Azt az állításodat viszont, hogy valaki, aki épp fellép 30. szintre 20 templom elvégzése és bő egy évi játék után, a játékosok céltáblája lesz és a középmezőny végén fog kullogni teljesen megalapozatlannak érzem. Ha azt mondom, hogy az aki ugy eri el a 30. szintet, hogy nem kapja meg a napi maximalis terkapu pontot, abbol lesz boxzsak, akkor szerintem kozelebb jarok a valosaghoz.
Dátum: 2013.03.07. 17:42:01
Idézet: Craslorg - 2013.03.07. 16:07:43
Akkor én is leírom, hogy az IQ, védekezés/támadás különbségei milyen %-os esélyeket okoznak irreleváns információ azzal kapcsolatban, hogy a szerencse ezt az eredményt hogyan módosítja, módosíthatja.


Teljesen igazad van. Már ami a szerencse tulajdonságot illeti. De az állítás amit cáfoltam nem a szerencséről szólt, hanem minden tulajdonságról, és attól, hogy a szerencsére még igaz lehet (ezt nem tudjuk) más tulajdonságok esetében biztosan tudjuk, hogy nem igaz. Ezt voltam bátor jelezni.

Ami a szerencsét illeti, Birka terjesztette régebben, hogy 3 szerencse különbség tolja ki 1%-kal a minimum és maximum találati esélyeket. Ezt az állítását arra alapozta, hogy a korábban feltételezett (itt is, mint minden más tulajdonságnál 1 pont 1%) elméletet egy a játékvezetéssel folytatott levelezése során ha nem is explicit módon, de cáfolták. A hangsúlyokból, és a szövegkörnyezetből ő erre a 30-as értékre tippelt. Később további eszmecseréi során ugyanakkor hallott olyan elejtett félmondatot is, amiből arra következtetett, hogy a még ennél is magasabb szerencse különbségénél maximalizálódik ki a hatás. Én tőle ennyit hallottam a témában.

Azonban ez mit sem változtat azon, hogy ahogy korábban is írtam, IQ, támadás és védekezés viszonylatában ismerjük a pontos képleteket.
Dátum: 2013.03.07. 15:19:35
Idézet: Ywgarrd - 2013.03.07. 14:57:13
Kóc, ebben a témában nekem külön történetem van Miklóssal, amit nem szeretnék nyilvánosság előtt kiteregetni.
Ha érdekel, privát üzenetben vázolom a részleteket.


Szerintem teregess. Amennyiben nincs szegyellnivalod az ugyben.
Dátum: 2013.03.07. 15:16:10
Idézet: Craslorg - 2013.03.07. 14:32:39
így én nem jelenteném ki, hogy ez biztosan nem így van.


Még egyszer leírom, mert első nekifutásra nem olvastad el, vagy eltekintettél az értelmezésétől: az IQ, védekezés és támadás tulajdonságok működése pontosan ismert. Ezek esetén a maximális különbség aminek hatása lehet 40 pont. A 40 meg nem 30.

Megjegyzem en meg soha nem hallottam ezt a regota terjedo kijelentest.
Dátum: 2013.03.07. 13:56:35
Idézet: Craslorg - 2013.03.07. 12:25:33
Idézet: Kocos - 2013.03.07. 11:07:09
Idézet: Cavalorn - 2013.03.07. 10:53:25
Én úgy tudom, hogy 30 pontnyi különbözetnél jön ki a maximális hatás minden tulajdonságnál.


Bár sok képlet nem ismert, azt biztosan tudjuk, hogy ez így nem igaz.


Ok, hogy a 30-as határ megerősítéséről még nem írtak semmi hivatalos infót, de én a cáfolatáról se olvastam még semmit, márpedig addig én nem mondhatnám, hogy biztosan nem igaz. Persze ha volt Miklósékról erre vonatkozó pletykára cáfolat, akkor valóban biztos, de korábban se találtam ilyet.


Attól, hogy te valamiről nem tudsz az még lehet igaz. A tamadas, IQ, vedekezes tulajdonsagoknal pontosan ismert a mukodes.
Dátum: 2013.03.07. 11:07:09
Idézet: Cavalorn - 2013.03.07. 10:53:25
Én úgy tudom, hogy 30 pontnyi különbözetnél jön ki a maximális hatás minden tulajdonságnál.


Bár sok képlet nem ismert, azt biztosan tudjuk, hogy ez így nem igaz.
Dátum: 2013.03.07. 11:05:34
Idézet: Őrmester - 2013.03.07. 10:41:20
Aki eddigre nem er fel 30. szintre az szandekosan fogja vissza magat, es mint ilyen vallalja a brutalis mervu visszafogassal jaro hatranyokat is.


Ennyi erővel aki benne van a top 50-ben, az vállalja a magas szinttel járó nem-tudom-kit-üssek-mit-mire-költsek hátrányokat is.


Ennyi erővel én pontosan ezt mondom a játék fennállásának négy és fél éve alatt.
Persze, ha adnak fogadd el.

Amit a top szerintem nem vállalt, de sajnaltos módon nagyon erősen jelen van a játékban, hogy elmaradnak a fejlesztések (példul a top1 játékosnak nincsenek új tárgyak a lélekkufárnál, lásd amikor nagy dirrel-durral bejelentik, hogy 201-230 szint között elkészültek a pajzsok, akkor amikor a top1 jatekos momndjuk 218-as szintig tudna mar vasarolni), az amikor a fejlesztések során csak a középréteg igényeit veszik figyelembe, és az ezt firtató ügyfélszolgálati kérésre az a válasz jön, hogy teljesen jogos a kérés, de nem valósítják meg, mert csak kb. egy tucat embert érint, amikor a topra speciális szabályok vonatkoznak (és itt fontos megjegyezni, hogy nem bizonyos szinttől, hanem a toplistán való elhelyekedésből fakadó spec szabályokra célzok, ami a játékosok jelentős hányadára soha, sehogy nem lesz érvényes).

Hogy érzékeltessem. A ti esetetekben ez úgy nézne ki, hogy 30. szint alatt a templomi medál helyett nem jár semmi. Amikor ezt megreklamálod, akkor közlik, hogy ez igaz ugyan, de olyan kevés embert érint, hogy ezért nem nyúlnak bele a kódba.
Dátum: 2013.03.07. 10:18:04
Idézet: Ywgarrd - 2013.03.07. 09:10:10
Az a probléma, hogy a kisebb térkapu stimulátor egyszerűen harmatgyenge jutalom a templomi medál helyére. A másik dolog, (amiről én nem tudtam), hogy ne legyen felelőtlenül megígérve, aztán pedig be nem tartva valami. Röviden.


Ezt a germanizmus cunamit nem lehetne picit megfekezni?
Az jogos, hogy amikor Miklos bejelentette, hogy mi lesz a jutalom, akkor ki kellett volna bontania az igazsag minden szeletet. Az ugyanakkor, hogy ezt igy oldottak meg nem hiszem hogy gond. Azert a 30. szint eleg gyorsan elerheto. 60 het alatt amennyi a palca nelkuli 21 templom kiporgetesi ideje biztosan ("normal" tempoban a fele is boven eleg). Aki eddigre nem er fel 30. szintre az szandekosan fogja vissza magat, es mint ilyen vallalja a brutalis mervu visszafogassal jaro hatranyokat is.
Dátum: 2013.03.07. 10:11:14
Idézet: Putty - 2013.03.07. 08:53:26
Aha. Köszi a választ.

Valahol mintha olvastam volna olyat is, hogy egy bizonyos különbség fölött már nem érvényesül a különbözet. Magyarán (has számok), hogy 50-nel nagyobb a szerencsém az ellenfélénél vagy 100-zal, az már mindegy. Tényleg így van?


Tényleg így van, de ez a limit sem ismert.
Dátum: 2013.03.07. 10:10:50
Idézet: Craslorg - 2013.03.07. 08:38:32
Van határérték, ami fölött már nem nő az esély, de ez nem ismert.


Miklós hint: nagyon alacsony ez a limit.
A 9-es térkaput szerintem azonnal fel kell húzni 15-re.
Nagyjából 33% a tárgytalálás esélye. Napi 1,5 dukát akkor is jön így, ha nincs féléves bérlet. Ráadásul a feladatot nem fogod minden VT-ben megkapni a cuccokat meg lehet tartalekolni.
Hova írtad ki?
Dátum: 2013.02.28. 10:49:06
Idézet: Bpetya75 - 2013.02.28. 09:20:12
Hogyaszongya: "Türelem!"


Én meg azt mondanám, hogy tessék normálisan megírni az oldalt (sehol ne kelljen 3-szor egymás után ugyanoda kattogni), meg azt, hogy tessék normális sebességű szervert/motort alátenni, és akkor egyből nem lesz ilyen gond.
Dátum: 2013.02.28. 10:33:54
Idézet: Maci - 2013.02.27. 21:23:43
Én sem tudom kitörölni .


Késő is lenne. Az egyedfejlődéseden már így is kitörölhetetlen nyomot hagyott.
Dátum: 2013.02.27. 17:00:42
A templom sokkal aktivabb jelenletet kivan meg, nekem jol esik, hogy amikor nincs palca lehet lazitani a tempon. Mondom ezt ugy, hogy 21 templommal keszen vagyok, de nem orulnek, ha a tapolasi nyomas miatt a mostaninal gyorsabban lehetne templomozni.
Dátum: 2013.02.27. 03:19:09
Idézet: Ariel - 2013.02.26. 18:36:13
Idézet: Craslorg - 2013.02.26. 09:11:30
Egyébként ezt már a VF utáni bevezetésekor se értettem, hogy a VF miért volt hatással a kalandcsatákra, térkapus csatákra

Mert kisírta a társaság.


A terkaput ki. A kaland mindig is igy mukodott. Kalandban a +TP ado targy is mukodik (fele hatekonysaggal). Minden kaland csatan alapulo csataban igy van.
Dátum: 2013.02.26. 09:39:03
Idézet: Quellon - 2013.02.25. 19:38:10
Nemsokára szeretnék venni egy nagyobb adag őskövet, de tavasszal úgy emlékszem szokott lenni egy olyan alkalom amikor plusz ajándékokat adtok a befizetés mellé.


Azért ez a kérdés nem volt túl átgondolt. Az akció mindig azért van, hogy a tervezetten felül is vegyél őskövet. Ha előre bejelentenék, akkor pont ez a funkciója szűnne meg. Amíg ajándék nem volt csak kedvezmény, addif húsvétkor volt kedvezményes befizu. De szerintem nézd át a hírarchívumot, abból lehet okulni.
Nekem erős a gyanúm, hogy saját magát pontozgatja fel. Mondjuk ez komoly pozitív visszacsatolás lehet.