Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2013.04.10. 08:03:13
Idézet: Rodriguez - 2013.04.09. 23:30:13
Idézet: Kocos - 2013.04.09. 17:42:50

(Ráadásul BU még csak 1 volt, nomál ügymenetben meg kettő lesz.)


Ezt nem értem, mi az hogy normál ügymenetben 2 lesz?


Egy év alatt 2 BU esemény. Ott egy pálca jár mindenkinek aki az első sort teljesíti.
Dátum: 2013.04.10. 08:01:06
Idézet: LanMaffia - 2013.04.10. 02:18:21
Kóc, ugye azért az nem a "normális" pálca szerzési lehetőségek közé tartozik, hogy valaki bemákol párat találkozón, meg nyer egyet-kettőt vetélkedőkkel.

Asszem 2 pálcát mákoltam be. Vetélkedőért nem jár.
Cserébe a pálcás templomok idejét nullának számoltam, pedig nem ennyi volt. Egál?
Dátum: 2013.04.09. 17:47:39
.
Dátum: 2013.04.09. 17:42:50
Idézet: Miklós - 2013.04.09. 16:34:08
A templomi pálca csak azért került a tételek közé, mert többen kérték, hogy valahogyan lehessen még szerezni. Ha viszont sokan úgy gondolják, hogy nem jó, hogy meg lehet venni, akkor kivesszük (áprilisban ugye úgysem lesz, mivel 30 napos hónap).


Szerintem nem jó. Továbbá nekem úgy rémlik, hogy valahogy meg lehet szerezni, eddig is kaptam már vagy 8-at.

Sőt utána is számolok. Kb. egy éve került be a templom, 4 hetes ciklusaim voltak, tehát 13 templomot tudtam volna leadni minden extra nélkül. Ezzel szemben leadtam 22 templomot, és még van 2 pálcám. Ez egy év alatt erősen 10+ pálcának tűnik, nem értem, hogy ez miért ne lenne elegendő.
(Ráadásul BU még csak 1 volt, nomál ügymenetben meg kettő lesz.)
Dátum: 2013.04.09. 06:08:46
Kicsit mintha el lenne szabva. Ez ugye 3 PP-nek felel meg. Az 1 PP/őskő arány. Tegnap ugyanez az arányszám 15 volt.
Ja és igaza lett azoknak, akik arra tippeltek, hogy Miklos nem reagal semmit.
Idézet: FlRo - 2013.04.08. 23:56:04
Ez logikai feladat


Tehát szerinted sem kvízkérdés.
Dátum: 2013.04.08. 17:42:52
A mostani sorrend még simán változhat a vándorlások miatt. 16-án derül ki, hogy melyik csapat nyer.
Dátum: 2013.04.08. 14:54:26
Idézet: Quellon - 2013.04.07. 11:55:35
De másnak adni és tudni (vagy látni, ha visszatérsz/rápillantasz), hogy leépül az rosszabb a törlésnél és a jegelésnél is - szerintem.


A jegelés egyenlő azzal, hogy amit építettél, azt lehúzod a klotyón. Ha a kari tovább él, akár jobban akár szarabbul viszik mint te, az mindenképpen kellemesebb érzés. (Nyilván nem mindenképpen, de én így érzem.)
Dátum: 2013.04.08. 12:30:20
Idézet: Kvnoemi - 2013.04.08. 09:55:08
A kufár event győztes csata toplistájának eleje kizárólag az elraktározott italok mennyiségétől függ.


Alapvetően mindegyik, ahol van toplista. Csak Landinál a CSP ital számít. Viszont 1 őskőért a 3 italt szerintem mindenki tudja vállalni, aki amúgy szerencsekerekezik. Aki meg nem az amúgy is komoly lemaradásban van italból. Ehhez képest BU alatt 5 kő volt 1-1 PP/CSP ital. Annál ez lényegesen kedvezőbb is, meg kevesebb is (az 4 hétig ment emlékeim szerint félévente).
Dátum: 2013.04.08. 06:44:44
Idézet: Quellon - 2013.04.07. 23:22:42
Lehetőleg ne egy kisebb dialógból kivágott félmondatot véleményezzünk, hanem az egészet.


Ezt nem értem miért ezen hozzászólás kapcsán vetted elő, amikor plusz aláhúzott mondatodra pontosan ugyanúgy igaz a válaszom. Azt írtsm, hogx ki fogja feladni a szövetségét és szerverét, vagy kezd új karit egy ilyen szerverért. Ennek az ideteleportálás miben mond ellent?
Dátum: 2013.04.08. 06:41:34
Idézet: LanMaffia - 2013.04.08. 00:15:22
3 portyaital 1 kavicsért viszont nem rossz


Annyira nem az (összehasonlítva mondjuk az 5 plazma 10 köves árával), hogy bennem felmerült, hogy ez már egy módosított érték.
Dátum: 2013.04.07. 23:15:37
Nagyon egyetértek, pláne, hogy a templomot egy rendkívül jó fejlesztésnek tartom. A játék egyik legnagyobb vonzereje számomra.
Dátum: 2013.04.07. 22:35:10
Idézet: Kvnoemi - 2013.04.07. 19:20:37
Minden belférne?
Nekem épp ez a fő bajom. Ha mindent meg lehet venni (mindegy mennyiért), akkor lőttek a küzdelem értékének, tehát a játékélménynek.


Ezt félreérted. Arról beszél Ariel, hogy amit már megszoktunk, azok beleférnének egy havidíjba, amit te éppúgy fizetnél, mint az akikkel rivalizálsz. Tervezhető lenne a játék költsége, és nem alakulnának ki számottevő különbségek a költés függvényében.
Dátum: 2013.04.07. 16:59:39
Idézet: Ariel - 2013.04.07. 14:03:37
Miért kell ehhez új világ? Holnaptól jöhet a havidíj. Ha azt választod, minden elérhetővé válik, ami egyébként őskőbe kerülne. Ha nem választasz havi előfizetést, akkor maradsz a mostani rendszerben, és arra költesz, amire akarsz.


Pár dolgot át kéne gondolni, talán minden nem is férne bele a havidíjba, de az biztos, hogy lehetne átalánydíjakat csinálni, sávosan egyre több juttatásal.
Dátum: 2013.04.07. 16:57:20
Idézet: Quellon - 2013.04.07. 13:54:40
Indítsunk egy olyan világot, aminek van egy fix havi tarifája*


És azzal mire megyünk? Ki adja fel a hoszzú évek óta fejlesztett szövetségét, és a saját világának spec szabályait vagy kezd új kariba egy új szerveren? Nyilván lenne példa mindkettőre, de szerintem a többségnek ez nem megoldás.
Dátum: 2013.04.06. 20:08:56
Idézet: Birka - 2013.04.06. 19:32:46
Egy szóval nem mondtam azt, hogy az én játékstílusom a menő, sőt tudom, hogy mivel nem hajtok rá kényszeredetten minden 1/2% bónuszra, valamint gyúrok a megaesszenciákra is (néha vadászva) ezért vannak sokkal erősebb játékstílusok is.


Te Biri, kérlek olvasd el mit írtam:
Érdekes megfigyelni, hogy mint a játék minden aspektusában itt is szent meggyőződésed, hogy a te játékstílusodban játszik a játékosok 98%-a, és az a 2% olyan kevés, hogy nem számít.


Meséld már el nekem, hogy ebből a mondatból te hogy olvastad ki azt, hogy menő, vagy azt, hogy erős.

Te egyszerűen ignorálod azt, hogy amennyiben valaki NEM az élbolyban verseng a TP-ért, úgy az idő alapú erőforrások számára nem jelentenek pluszt.


Birka itt TE vagy az aki csak a saját játékstílusát tekinti egyetlen járható útnak, és nem ignoráltam semmit, olvass érts, ügyes vagy okos vagy menni fog. Megjegyzem itt szó nem esett TP-ről, meg élbolyról, itt arról volt szó, hogy egy réteg számára a játék csak addig élvezhető, amyg minden pénzért vehető erőforráshoz hozzá tudnak jutni az általuk meg feláldozható keretből. Ez ugyan szerinted nyilán az élboly, de első kézből állíthatom, hogy ez messze nem igaz.

Arányosan hány karakter van kb a top50-ben (tételezzük fel hogy az összes kényszertápol) a szerverek létszámához képest?


Nézd erre egyszer már válaszoltam:
Te azt kérdezed, mennyi ember van aki kényszertápol, én visszakérdeznék: mekkora része származik a bevételnek ettől a szerinted kis látszámú csoporttól? Szerintem nem túlzás azt mondani, hogy a fele.


De most tovább megyek. A nem kényszertápolók játékélménye érdemben nő az 50 őskőért vehető relikviakuponnal? Sok lesz köztük, aki azt mondja, de jó, hogy van ilyen mostantól nem költök kerékre, amivel pórolok 60 követ, de helyette veszek egy relikviakupont havonta? És mennyi olyan aki azt mondja, de jó, hogy van ez a lehetőség, ugyan én erősen szelektálok, hogy mit veszek meg, de emiatt a kupon miatt befizetek havi + 50 kőre.

Teljesen más aspektusból meg jelenleg is vannak olyan lehetőségek, ahol LÉ-t veszel őskőért.


Hallgatlak. Természetesen nem elfelejtve az eredeti felvetésembe beleírt és egyszer már kihangsúlyozott apró, ám nem teljesen lényegtelen korlátlanul szócskát.
Dátum: 2013.04.06. 19:42:12
Idézet: Dozer - 2013.04.06. 19:11:49
Szoval nem kell itt mindent megvenni, lehet maskepp is elvezni a jatekot


Lehet. De azoknak akik most kvazi mindent megvesznek, az a szint nem lesz elegendo.
Dátum: 2013.04.06. 18:49:27
Idézet: Ariel - 2013.04.06. 18:03:20
Ha pedig nem fizetsz, a karid megy a kukába.


Erről beszélek. A kényszertápolásból a kiszállás nem a laza játék, hanem az abbahagyás az esetek 99%-ában.
Dátum: 2013.04.06. 18:47:39
Idézet: Birka - 2013.04.06. 16:59:44
Szerinted hány olyan játékos van aki "kényszertápol"? Hány olyan játékos van aki kihozza amit csak tud a saját erőforrásaiból (HUF-ra gondolok). Valamint a játékosállomány hány%-a olyan akit arra kell ösztönözni a napi rutinnal/napi akcióval, hogy legalább minden nap 1x benézzen?

Éppen ezért nem értek egyet Kócossal sem. Kijelentette hogy 1k őskő/hó lazán kell egy "kényszertápolós" játékstílushoz. Én úgy gondolom havi 200-250 kő költségig van az a határ, amíg "szívesen" költ az ember, amint a játék költsége e felé ment (kb 2 éve) onnantól a játékosok 98%-a válaszút elé került, és nem "jutott" kényelmesen őskő mindenre mai csak bent van a játékban.

A játék legeleje óta bentvan a LÉ hufért konverter amit lélekkút kisütésnek hívnak. Azóta csak nő azon elemek száma, melyekbe beleölheted a pénzed.


A Napi rutin egy jó fejlesztés volt. Kiégettet is ad, napi aktivitásra sarkall, nincs költsége. Ezt összemosni az ajánlattal hát minimum erős csústatás.

Nem mondtam, hogy KELL 1K őskő, azt mondtam, hogy badarság amit írsz, hogy nem lehet elkölteni értelmesen nem is tudom már mit írtál, talán havi 300-400 követ. El lehet. A kényszertápolásnál ez több, lazább, ebben bőven kényelmi költségek is vannak, például, hogy a térkaput gyorsítsd (az is majdnem 2 őskő/nap).

Te azt kérdezed, mennyi ember van aki kényszertápol, én visszakérdeznék: mekkora része származik a bevételnek ettől a szerinted kis látszámú csoporttól? Szerintem nem túlzás azt mondani, hogy a fele.
És ez valamivel mérvadóbb, mint a darabszám, szerintem.

Érdekes megfigyelni, hogy mint a játék minden aspektusában itt is szent meggyőződésed, hogy a te játékstílusodban játszik a játékosok 98%-a, és az a 2% olyan kevés, hogy nem számít. Birka ideje észrevenni, hogy nagyon kevesen vannak, akik mindent úgy csinálnak mint te, tehát azok a 2%-ok, melyek valószínüleg nem 2%-ok a játékosok túlnyomó töbségét lefedik összességében.

A lélekkút kisütés költsége még most is 20 őskőben megáll havonta, nem tudom eldönteni, hogy amikor ezt felhozod, akkor ténylegesen nem érted meg amit írtam (lásd a korlátlan szót), vagy inkább nem akarod érteni.
Dátum: 2013.04.06. 10:20:47
Idézet: Birka - 2013.04.06. 09:43:08
A plázás hasonlatod amúgy ideális. Bemegyek a plázába ahol kínálnak rengeteg dolgot vételre, mivel nem vagyok "kényszervásárló", így csak azt veszem meg ami nekem kell, és ár/érték arányban szükségem is van rá. Ugyan ez a szitu a napi akcióval is! Amennyiben nem vagy "kényszertápoló", úgy lazán "leszarhatod" azon tételeket, melyek csak idő alapon generálódó erőforrásokat adnak.


A pláza egy kínálati többleten alapul, a játékban vásárolható erőforrás pedig hiánygazdaságon. Olyan ez, mint mikor a kőkemény kommunizmusban akkor is beálltál a sorba, ha arra amit árultak neked momentán nem volt szükséged, de értéke volt.
Amint egy játék kilép a hiánygazdaság jeleit felvonultató keretekből (pl. lenenne őskő -> LE konverzió korlátlanul), onnantól a legerősebb kari az, akinek a gazdája a legtöbbet költi. Ennek a hátránya az, hogy az összes többi karakter gazdáját demoralizálja, és arra buzdítja, hogy egyátalán ne fizessen.