Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.02.11. 17:08:58
Sokan felvetettek, es csak tamogatni tudom: az allat alapszintje erjen pontosan ugyanannyit, mint a lepett szintje. Emellett ugye mar letezik az a szabaly, hogy az allat szintje az alapszintje+a karakter szintje mertekig szamit teljesen, igy az alapszintet gyakorlatilag megduplaznank, egybol ertelme lenne uj allatot kikepezni.
Dátum: 2009.02.11. 17:04:52
Ha mar az allatok elokerultek.
Mindenkeppen szeretnem jelezni, hogy az allatok hatasa jelenleg a harcra tulsagosan nagy. Termeszetesen itt az 50+ szintu allatokra gondolok, de aki portyzazik, annak 30-40-es szint tajekara osszejon egy ilyen egeszen bizonyosan.
Talan jol demonstralja az allat sebzesfelfogo kepesseget, hogy az elen levo jatekosok zome, ha lerakja az allatat, mig ellenfele nem, akkor 90+% esellyel fog vesziteni.
Masik jo pelda lehet egy mai apikus csatam, ahol 960-as varazslatsebzes mellett 90 kozelharci sebzest okozott nekem az epikus szorny. De az osszes mai epikus csatamat figyelembe veve is, 30% alatt marad a sebzodes amit kozelharcban kaptam!

Ezert ezt vegeredmenyben sztem esszeru lenne mersekelni, es/vagy egy reszet a varazslatra is kiterjeszteni.
Idézet: SwarczY - 2009.02.11. 14:35:34
Idézet: Ajgatsz - 2009.02.11. 14:19:27
Idézet: SwarczY - 2009.02.11. 14:15:40
Kérdezem tőlük, miért is építették fel, ha hoztak egy ilyen egyezményt, hogy nem használják?


Mert például alapkövetelmény az epikus emlékműhöz.


Igen, igazad van. Utólag én is rájöttem. De ettől függetlenül, ha nincs más haszna (hiszen úgysem használják sűrűn), akkor nyugodtan ki lehetne venni a játékból, és sok kellemetlenségtől szabadulhatnánk meg.


Nyilvan van aki nem szeretne kivenni. Lasd jatekvezetes.
Idézet: Crimson - 2009.02.11. 14:35:10
Nem tudtam a PP felhalmozódásának káros következményeiről, én mindig elköltöm:)


Hja sajnos van egy olyan szabaly, hogy egy embert csak 8 orankent uthetsz (kiveve ha megvan az a szakid ami nincs meg senkinek Sharpan kivul). Haboruban ilyen gond nincs.
Idézet: Crimson - 2009.02.11. 09:14:09
Én igazából azt sem értem, miért harcolnak a gyengébb szövetségek az azonnali kapituláció helyett, hiszen semmit nem érnek el vele, nekik attól nem lesz jobb, sőt. Csak a támadót szívatják a gonosz kis terroristák, egy csomó PP-t el kell rájuk költeni. Szerintem ez nem korrekt:)


Majdnem jol latod. Az a szivatas, ha azonnal kapitulalnak, mert akkor nem lehet kenyelmesen elkolteni a PP-t rajtuk.
Idézet: Malacka - 2009.02.11. 08:35:14
Kicsit sok a moralizálás. Látható - már akik használták - hogy a Citadella nem nagy durranás. Tegnap kaptunk (Kubla) 6 citadella csapást a dicső Citadella rácstól. Kb. 1 óra volt a hatás megszüntetése. Szerintem ez nem elrettentő. Viszont elgondolkodtató. 5 olyan szövetség küldött ránk csapást (a Ronin is gondolom mi voltunk az egyetlen, aki ellen használták), akiknek semmi közük a dologhoz, azzal az indokkal, hogy ők megbeszéltek egy szabályt, amit - mint kívülálló - mi nem tartottunk be... Igazából ez a no comment helyzet.


Ez eros csusztatas. Mi olyat nem beszeltunk meg, hogy TI nem tamadtok citadellaval.
Idézet: masterv - 2009.02.10. 15:58:16
Idézet: Szedah - 2009.02.10. 14:23:09

A játék lényege az erőforrásokból való fejlődés, melynek egy -jókora- részét a többiektől lehet -kell- megszerezni.


1.: A farmolás a legundorítóbb dolog az összes játékban.


Fel kell, hogy vilagositsalak, ez a jatek errol szol. Vannak jatekok, ahol nem lehet mastol elvenni semmit, ha igy gondolkodsz, csak azt tudom javasolni, hogy olyanokkal jatssz.
Dátum: 2009.02.10. 18:12:20
Idézet: Craslorg - 2009.02.09. 23:12:43
Elég furán nézhetsz ki...


Valahogy igy:
Idézet: masterv - 2009.02.10. 13:27:51
(Akkor talán kezdjen el az a pár tízezer ember tiltakozni,akik teszemazt Traviant játszanak,hogy onnan meg a katapultokat tegyék tiltottá? Ugyanmár...)


Nem annyira jo pelda, hiszen a Travianban a katapult elonyszerzesre (is) hasznalhato. Ugyanakkor ott nem a semmibol losz a katapultokkal, le is kell gyozni az ellenfelet, tehat van ellene mod a vedekezesre.

Emberségről beszélni egy névtelenségről szóló internetes játékban?


halistennek a tobbseg nem igy gondolkodik.
Dátum: 2009.02.10. 11:44:47
Idézet: Cofee - 2009.02.10. 11:32:17
Köszönöm a felvilágosítást. Először 21-re viszem fel akkor, annyit tudok turbózni...


21+21 = 42
CSP-t 39-nel es 45-nel ad. Ha van 42-es turbod, akkor 24-re javasolt fejlesztni a fuziot.
Dátum: 2009.02.10. 11:01:14
Idézet: Cofee - 2009.02.10. 10:44:37
Az lenne a kérdésem, hogy az elementáris fúziót hogy kell turbózni. Hogyan számolja a gép a napot? Elég, ha éjfélkor rajta van a turbó, vagy folyamatosan egész nap rajta kell legyen? Jó lenne tudni, érdemes e fejleszteni...


Majdnem folyamatosan. Igazabol a progi nyilvantartja, hogy mikor kaptal utoljara pontot, es azt, hogy az aktualis fuziod szerint mennyi ido mulva kell legkozelebb kapnod. Ha ez letellik, akkor kapsz egy pontot. Ez ugye valahol 1440/30=48 es 1440/50=28,8 perc kozott valtozik. Ilyenkor eleg ha rajtad van a turbo.
De, arra gondoltam.
Idézet: Malacka - 2009.02.09. 21:52:08
Egen volt, hogy mi is kaptunk, és nem vagyunk "elnyomott kis szövetség", jó középkategóriásak vagyunk, pont ezért viseljük nehezen, ha valaki farmolni akar és még fenyegetőzik is.


Errol a fenyegetozesrol lehet hallani bovebben?
Idézet: masterv - 2009.02.09. 21:07:41
Az arányosság: nem hagy szabadon játszani az ellenség,én sem hagyom őt. És ők alapvetően kevesebbet is kaptak,mivel nálunk jelen esetben több játékos pár napi játéka silányult rejtőzéssé-leveretéssé,míg náluk csak annyi történt,hogy az amúgy megérdemelt zsákmányuknak találtunk is helyet hirtelen!Ezen nincs mit ragozni!


1/ Ha rosszul alltok, akkor kapitulaljatok es akkor nemhogy rejtozkodni nem kell, de a beke csarnokotoktol fuggoen akar tobb hetig nem is tudnak ratok portyzani. Ha jol alltok, akkor meg el kell viselni, es a vegen lesz valamennyi nyeremeny. De ha jol alltok, akkor naluk sem lehet olyan vidam a helyzet, tehat nem csak nektek kell elviselni.

2/ Nincs azzal gond, hogy azt mondod, hogy: elveszik a LE-t, akkor legyen neki is szar. Termeszetes emberi jellemvonas ez. De ne probald mar aldozatnak beallitani magad ezek utan, ha megkapod a valaszcsapast. Hogy jajj te szegeny meg csak nem is citadellazhatsz megtorlatlanul. Mintahogy o meg nem haboruzhat megtorlatlanul.
Idézet: masterv - 2009.02.09. 20:17:52
Ezt most nem értem,Kocos! Nem károkozásról volt szó,hanem arra gondolt a kolléga szerintem,hogy nem elég hogy nem vághat vissza a kisebbik fél,de ha megteszi,még a földig is rombolja több olyan csapat,akihez még csak köze sincs... Ebben hol van szemellenző? Nekem logikusnak tünik,hogy ez tényleg gerinctelenség és kicsinyes bosszú,cirádásan körbehalmozva mindenféle ideológiával.


Nem baratom. A kicsinyes bosszu az, amikor a kis szovi a ha mar elvisz 15K-t akkor jol megcsapom citadellaval gondolatvonalon akar mozogni. Nem az, hogy ez ellen minden epkezlab szovetseg vedekezni próbál. Hallottal mar az arányos valaszcsapas elverol? Ha valaki arculcsap és te szíven szúrod az nem önvédelem.
Idézet: Malacka - 2009.02.09. 17:12:47
Gratulálok, nem elég, hogy alapból megszívatják a kicst, még rá is vágnak egy nagyot a végén. Ehhez kell ám tartás...


Ugyan kapjunk mar a fejunkhoz... Melyik fel tamad kizarolag karokozasi szandekkal? Ennyire nem kene eroltetni ezt a szemellenzot, mert hulyen all. Kicsit nevetseges mar, hogy a citadella agresszor a szegeny aldozat amikor tamadasara valaszt kap. Nyilvan ezt tetlenul kene turnie mindenkinek, nem?
Dátum: 2009.02.09. 16:16:33
Idézet: Freez - 2009.02.09. 15:02:06
Nem találtam rá választ a kereső alapján, így hátha itt egy illetékes tud rá válaszolni:

A másodlagos támadásból adódó sebzés az összes sebzésem egy részét az ellenfél állatára irányítja vagy ez egy bónusz és az egész sebzést bekapja az ellenfél + még az állata is a másodlagos miatt.

Számszerűsítve:
100 sebzés az ellenfélre + 10 az állatra másodlagossal vagy
110 sebzés az ellenfélre másodlagos nélkül.


Bonusz, de a csata elszamolasaba nem szamit bele.
Idézet: Mistic - 2009.02.09. 13:53:12
Mennyi 5 faktoriálisa (1x2x3x4x5)?

15
125
120
150


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.
Igazán nem értem, hogy miért rossz, hibás ez a kérdés, mikor a gyengébbek kedvéért zárójelben le is írtam, hogy mit jelent egy szám faktoriálisa.


Mert ez nem kvizkerdes, hanem egy harmadik osztalyos matematika feladat. Minden szamolasos feladat ezt az ertekelest kene, hogy kapja.
Dátum: 2009.02.09. 13:43:03
Idézet: Jeriko - 2009.02.09. 10:22:09
- A magas zintű karakterek mindent felvásárolnak, alacsonyabb szintre nem marad semmi. Illetve ahogy szintet lépnek a karakterek, folyamatosan nő az a határ, ahol még van esély bármit is vásárolni.


Sztem azzal nincs baj, hogy no a hatar, ez egy termeszetes korlatnal meg fog rekedni (amikor a dukat bearamlas es kiaramlas egyensulyba kerul.
Azt, hogy kis karik is tudjanak vasarolni tobbfele modon is el lehet erni. Egyreszt ha a "nagy" karik nem tudnak lenyegesen tobb dukatot szerezni, masreszt olyan targyak licitre bocsajtasaval, ami a nagy kariknak mar nem jo. +8 sebzest ado fegyverbe valo fokuszkristaly pl. alacsonyabb szinten oriasi tap, magas szinten kevesbe szamit sokat. Megjegyzes: hiaba gyengebb egy targy a szintjehez merten biztosithat nagyobb elonyt egy kis karakternek, mint egy erosnek az erosebb targy.
Dátum: 2009.02.09. 10:20:49
Régóta érellődik bennem egy olyan gondolat, hogy a kötelező kérdésírás senkinek sem jó. Kötelező mert jutalom jár érte. De nem jó ez egy csomó embernek, akinek nincs kérdésötlete, nem jó a kvíz karbantartó stábnak, mert sok a munkája, és persze nem jó azoknak akik vadásznak, mert gyakran futnak bele idegesítő, primitív vagy épp hibás kérdésbe.

Miklós fő ellenvetése az volt, hogy ha ezt bevezetné mindenki a könnyű jutalmat választaná. Ti mit gondoltok erről?

Most szint*45 LE a jutalom, ti mennyit tartanátok helyesnek, mint csökkentett jutalom? Szint*15? 20/25/30/35?