Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.02.24. 10:11:47
Idézet: rhynn - 2009.02.24. 09:51:47
Idézet: Mortimer - 2009.02.24. 09:49:11
53. szint az 7 205 000.


Meg rakd hozzá a varázslótornyot meg a többi feltételt.


Senki nem vonja ketsegbe, hogy a teljesitmeny elismeresre melto!
De az sztem szamodra is nyilvanvalo, hogy igy az eredeti cel, miszerint a kis szovik is labda rughassanak soha nem fog megvalosulni, mert egy kis szovi soha nem rakja bele ezt a 7 milla LE (a legtobbnek az osszes eddigi epitese nincs ennyi), tehat egy szuk reteg jatekava valik a torony.
Raadasul ahol akadt het milla LE. Raadasul magas szinten a novekmeny sem szamit olyan durvanak. 52 nap birtoklas utan lenne ugye dupla a koltseg a kov szintre. Ha egy szint koltsege (alacsony szinten mondjuk 50K alapbol, de 200K ha mar harminc napig a tied volt, akkor egybol eselye van a kisebb szovinek is. Raadasul az eselye az ido mulasaval folyamatosan no azoknak akik meg nem vettek ki a reszuket a tortabol.
Dátum: 2009.02.23. 21:06:46
Idézet: CaveMaN - 2009.02.23. 19:49:28
Szerintem nyugodtan tételezd fel


Másképp fogalmzok: nem így ismerem.
Idézet: Craslorg - 2009.02.23. 19:27:23
Idézet: Fiki - 2009.02.23. 19:24:15
A Névtelen Nulla együttes énekese volt, egy csíkos napernyőről énekelt.Most a REAC csapatának edzője. Ki ő ?

Hevesi Tamás
Szikora Róbert
Fenyő Miklós
Kalapács József

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.


A Névtelen Nulla együttes énekese volt, egy csíkos napernyőről énekelt.Most az NB1es REAC edzője. Ki ő ?

Hevesi Tamás
Szikora Róbert
Fenyő Miklós
Kalapács József

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Én nem jöttem rá, megmondanátok mi a helyesírási hiba ????????
Mindkét változatot ide tettem, a második volt elöbb
abban lehetett hiba NB1-es

Ebben nincs helyesírási hiba (hacsak az nem, hogy a pont után kéne egy szóköz), de így jelezte az értékelő, hogy a kérdésed gyorsan elavulhat, mert egyébként egy érdekes kérdés. Az, hogy MOST a REAC edzője, nem biztos, hogy fél év múlva is igaz. Inkább módosítsd, hogy 2009 januárjában az NB1-es REAC edzője lett.
A helyesírási hiba jelzést sokszor használják(-juk) ha egy kérdés jó, csak pontosítani kell.
Ez pedig, bár nem egy nagyon ismert dolog, de érdekesség, mert ilyen még nem volt hazánkban.


Annyit fűznék hozzá, hogy irásjel előtt nincs, utána van szóköz. Nyilván a gondolatjelet kivéve. Nem nehéz szabály, tessék elsajátítani.
A kérdés Cras kiegészítésével nagyon jó!
Idézet: Craslorg - 2009.02.23. 18:46:53
Pedig ez egy jó kérdés, még ha az első válasz beugratóssága miatt 25 %-on valószínűleg kiesett volna. Sajnálom. Azért ha tudod, tedd fel valamikor reggel újra, 8-9 körül a tapasztaltabb felnőttebb játékosok vadásznak.


Igaza van Crasnak, a kanárit a legjobb kihagyni ilyenkor.
Jó kérdés, a kanárimadár kifejezést kivéve, hiszen ilyen állat nincs. Nem volt szerencséd az értékelőkkel.
Idézet: Bagira76 - 2009.02.23. 17:04:46
Mikor van Ivó napja?

május 19.
április 1.
május 1.
december 31.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Kérdem én mi a baj? Vagy csak én nem látom? Ez egy név, olyan mint amikor megkérdem mikor van Miklós névnapja...


Nem tartoik az altalanos muveltseg korebe a nevnapok pontos ismerte. Esetleg par jellemzo bentmaradhat, de a tobbseg rossz ertekelest fog kapni. Ha szerencsed van, akkor csak mar szerepeltet.
Hát barátom ilyen nagy zöldséget sem sokan tudtak még összehordani itt. Sokat gondolkodál rajta?
Dátum: 2009.02.23. 19:32:43
Idézet: Simon - 2009.02.23. 16:27:31
Igen, erdekes szituacio. Irtam Miklosnak errol, leginkabb az a kerdes, hogy neki mi volt a celja. LE-t akart kivonni a jatekbol, vagy betenni. A torony jelen jutalmazasa mellett nagy valoszinuseggel mindenkinek buko lesz, aki reszt vesz benne.


Bár nem feltételezem Simonról, hogy tudatosan ilyen stratégiához folyamodna, de nekik most elemi érdekük, hogy minél keveseben ugorjanak bele az építési versenybe.
Dátum: 2009.02.23. 19:31:20
Idézet: Mortimer - 2009.02.23. 18:39:57
"az első szövetség (TGY) meghatároz egy igen magas "beugró" költséget, amit le kell mindenkinek perkálnia, aki részesedni akar."

Ebben látom itt a legfőbb problémát. A következő egy-két szövetség fel fogja vinni 70-80-ra, onnantól mindenki más gyakorlatilag ki van zárva.

"más szövetség ezt jelentősen kisebb energiával el tudja majd érni"
Ez nem igaz. Mivel két nap alatt felhúzták, nem növekedett számukra a költség, azaz a következő szövetségnek ugyanennyit kell építenie mint nekik, és erre kell rárakniuk jópár szintet, hogy biztosan megérje.

"minél később veszi át valaki a tornyot, annál több LE-t is fog neki termelni, hiszen a szerzett LE folyamatosan nő."
Ez a játék arról szól, hogy az erős erősebb lesz, a gyenge gyengébb. Azaz aki előbb termel be nagyobb nyereséget, az növelni fogja azt.


Bizony ezzel csak egyeterteni lehet.
Ha nincs szintcsökkenés, akkor hosszú távon olyan mennyiségű LE befektetés kell majd az élre ugráshoz, amit az első pár szövetségen kívül senki nem fog tudni finanszírozni.

Be kell vezetni a szintcsökkenést, és cserébe a TGY-t valamilyen modon karpotolni kell, hiszen így esetleg ők is más taktikát választottak volna. Talán a legcélravezetőbb az, ha elmondják mi lett volna az a másik stratégia és a kiszámolt különbségnek megfelelően módosítani a megfelelő paramétereket.
Idézet: E_sika_ho - 2009.02.23. 16:21:15
Ezért kell használni a google-t. Ha ott egyszerűen megtalálható a kérdés jó!


Közkeletű tévedés.
Idézet: cirip - 2009.02.23. 16:10:09
Semmit, mivel továbbra sem jó kérdés.
Ahogy az általad említett legendásak sem azok.
A wiki nem elfogadható hivatkozási alap, mivel magában a játékban semmi utalás nincs rá.


Plusz nem hivatalos infoforras.
Plusz senkitol nem varjuk el, hogy elbukva a felfedezes oromet elore megnezzen minden infot.

Mondok egy megoldast: ezentul semmilyen VU kerdest ne tegyel fel, csak kozismereti/kozeletieket.
Dátum: 2009.02.23. 16:49:00
Idézet: Almási Viktor - 2009.02.23. 16:11:09
A lefelé támadásra szerintem egyedüli magyarázat az állatok trenírozása lehet, semmi másért nem éri meg lefele támadni, LE-t sem lehet szerezni, plusz a TP-vel is jobban jársz ha nyered a szinteden vívott csatáid felét, ami ugye statisztika.
Az állat viszont elkedvtelenedik a balul sült portyáktól, erre kéne valami megoldás, vszinű kevesebben támadmnának 5 szinttel lefele.
Volt ötlet ilyen baráti portyára, az is jó lenne, csak ne kelljen az állat miatt állandóan biztos portyákba belemenni....


Ha lefele 100%-os vagy, akkor a szinteden 66%-osnak kell lenned.
Az is magyarazat lehet, ha valaki nem olyan eros, hogy a vele egyszintuek ellen eselye legyen.
Dátum: 2009.02.23. 16:45:21
Idézet: CaveMaN - 2009.02.23. 16:26:03
Simán ki lehet hozni win-win-re Pl ha ti hagyjátok (kénytelenek lesztek) mondjuk 2 hónap múlva, hogy túlépít titeket és a saját jól felfogott érdeketekben megelégszetek az addigi bónusszal (ami tegyük fel, hogy bőven pozitív), akkor a második gyakorlatilag egy picit drágábban szerezte meg a tornyot és birtokolhatja. Persze, ha beindul a verseny, hogy ti mégsem hagyjátok, akkor baromi hamar bukóba mentek ti is, meg ők is. Csak a birtoklási árnövekedés miatt, ti gyorsabban veszítitek az LE-t.


Ki lehet hozni, kerdes, hogy mindenki ugy gondolja-e hogy win-win a cel. Sztem nem.
Sot sokan egy kis lose-nagy lose-t is győzelemnek fognak elkönyvelni.
Dátum: 2009.02.23. 16:05:51
Idézet: Mortimer - 2009.02.23. 12:57:32
Nekem hál' istennek semmilyen felejtendőm nincs. Ennek a szakértelemnek nem optimalizáció a célja, hanem hogy ha valaki utálja a Lopás szakértelmét, mert távol áll az erkölcseitől, az tehessen ellene. Semmi egyéb értelmét nem látom.


Ezt meg akar meg is tennem, de ki garantalja, hogy nem jon a kovetkezo lopkodos kuldi?
Dátum: 2009.02.23. 14:04:59
Idézet: Midian - 2009.02.23. 13:53:34
A toplista alapján 15 célpontod van.


A HORDA-val szovetsegben allunk, a 10 hordast batran vond le.
Dátum: 2009.02.23. 13:59:00
Idézet: Miklós - 2009.02.23. 11:54:29
Azt szeretném kérni, hogy mivel van külön oszlop neki, így a hatalom tornya ne számítson bele a felépített épületekbe.

Felirtam, de nem top prioritással.

A hatalom tornyára visszatérve, ahogy mondtam, ez tiszta matek. Ki lehet számolni, hogy N szintre való felépítésnek mekkora a költsége, és hogy ez X nap alatt mennyi +LE-t fog termelni. Szóval itt bukni nem lehet, a kérdés csak az, mennyi lesz a profit, mikor startol rá egy 2., 3. stb. szövi is...
Dátum: 2009.02.23. 13:53:54
Idézet: Mortimer - 2009.02.22. 23:43:27
"addigra kb 150-es szinten lesz"
Naponta egy szintet csökken.

"Mindenesetre tényleg grat a TGY-nak"
Ha legalább egy hónapig nem birtokolják, akkor erős bukóban vannak.


Miért lennének? Lélekkút nő, szerencse nő. Jól csinálják, kicsit irígykedem is rájuk.
Dátum: 2009.02.23. 13:49:03
Idézet: CaveMaN - 2009.02.23. 09:57:40
Tényleg, ez jó ötlet. A pici halakat visszadobja mindenki -1, -2 szintig mondjuk reális.


Nacceru lenne, nekem pl. +/-2 szinten 5 celpontom van es 6-os kamra.
Idézet: Nosferatu81 - 2009.02.23. 11:01:32
És azt nekem honnét kéne tudnom,hogy szerepel már?
Több ezer kérdés lehet....ilyenkor az az opció jobban tetzsene,hogy ha azt írná ki a rendszer hogy "A kérdés már szerepel az adatbázisunkba,kérlek tegyél fel újat!"!
Ez azért humánusabb lenne!


Pontosan ez tortenik, csak a szoveg mas kicsit. De feltehetsz ujat.
Idézet: cirip - 2009.02.23. 10:02:08
Hát Törpillát elnézve, nehezen sorolom be máshova, de amúgy van egy kb kétszáz oldalas könyvem a törpék rendszertanáról, az alapján egyértelműen emlősök. Idézzek belőle?


El tudom kepzelni.
Törp (Hupic minorum)
Előfordulási hely: aprajafalva
Táplálkozás: jellemzően törpbogyóból készült édességek, melyet a hami nevü egyed készít el
Természetes ellenségeik: Hókuszpók, Szia-miau

Azt gondolhatnánk, hogy a természetes ellenségeik alacsony számának köszönhetően gombamód szaporodnak, de ez inkábba házaikra igaz.

stb.