Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.04.06. 18:58:57
Idézet: Viszok009 - 2009.04.06. 18:40:26
Szerintem magas szinten sem olyan sok az a 5 csp/2 dukát...eszmei értéke...mert ha jobban megnézzük napi 30 csp vagy 38,ehhez még lehet számolni +10-et egy maxos elementáris fúzióval. És 40-48 cspnél nem annyira vészes az a napi 5 csp mínusz...


Most komolyan, ti hol eltek?
A hatalom tornya ennel lenyegesen kevesebb bonuszt ad.
Aztan mintha azert is menne a harc.
Dátum: 2009.04.06. 18:57:15
Idézet: Dr_Faktor - 2009.04.06. 18:36:57
nemhiszem hogy olyan orbitális lenne arrafele a taposás(az élmezőnyben)


Kivancsi lennek ezt mire alapozod.
Dátum: 2009.04.06. 18:56:37
Idézet: Birka - 2009.04.06. 18:34:02
Hú de szétesett ez a topic

Kócos legyen igazad, és én legyek a vészmadár, akit karóba húzunk
Kérdés, hogy napi 5 csp-ért 2 dukát + közepes szerencse napi 3,5 térkapuval generált dukát összemérhető e majd a napi 5-6 térkapu+erősen elrugaszkodott szerencse-ből generát dukáttal...

Erre természetesen csak az éles "teszt" adhatja meg a választ!


Miutan nemreg leadtam a 10 terkapus targyat, igaz nem nagyon csak kicsit elrugaszkodott szerencsevel, szivesen elmondom neked, hogy ugy 12 napi TKP kellett a 10 targyhoz. Tehat en azt mondom, hogy ha a kozepes szerencsevel es 3,5 TKP-val 3 naponta talalsz egy targyat, akkor az 3 nap alatt 7 dukat, az eljatekosnak meg jo esetben 3.

Az elejen a gyenge epikus cuccok, bajnoki medalok, plusz 1-2 elvakult LE beleolo emberke talan beleszol majd az elrol, de 1 honap utan a kozepmezony mar pariban lesz 2 honap utan egyeduralkodo.
Dátum: 2009.04.06. 18:29:09
Idézet: Birka - 2009.04.06. 17:19:22
Azaz várhatóan ez a fejlesztés se a kis-közép szintű karaktereknek van kitalálva, mert nekik kisebb a szerencséjük/térkapujuk, így fajlagosan napi szinten sose fognak annyi dukátot termelni, mint az élmezőny...

tessék, az élmezőny örülhet, kapott megint egy saját játékszert


Huuu de nagyon melledurrantottal Biri. Szted az elmezonyben hanyan lesznek, akik CSP-t fognak aldozni erre? De LE-t se sokan.
Kozepmezonyben, ahol nem feltetlenul kell a CSP es-vagy gond a napi CSP elkoltese, ott tobben lesznek akik azt mondjak, nem baj ha nem tudjak tartani a lepest, mert igazabol nincs is kivel, es vasarolnak napi 1-2 dukatot. Nagyon hamar az ilyen 2 dukatot vasarlok lesznek a licit nagymenoi figyeld meg. Illetve aki az elmezonyben aldoz dukatra CSP-t az meg nagyon hamar lemarad az elmezonybol. Azoknal akik visszafogott fejlodnek ez siman beleferhet.
Nem lehet ezzel csak terkapuval versenyezni. De sztem nem is baj ez.

Erosen csodalkozom viszont, hogy a bajnoki medal vegul bekerult, eleg sokan jeleztek, hogy nem jo otlet. Es tenyleg nem az.
Idézet: Zoltanszon - 2009.04.06. 11:39:00
Idézet: Kocos - 2009.04.06. 11:35:07
...es manapsag mar alig kerul be olyan, ami nem uti meg a mercet.
Ezzel mondjuk tudnék vitatkozni... Az értékelésre kapott kérdéseknek a 80-85%-a ilyen


Es azok bekerulnek?
Idézet: Dr_Faktor - 2009.04.06. 11:25:21
pedig sok iylen kérdés kering a rendzserben hogy ez meg az hanyas szinten érhető el meg satöbbi...az a baj hogy attol mer most szigorú az ellenőrzés attol függetlenül még sok kretén együgyű kérdés kering a játékban...egy átlagos user meg azthiszi hogy há a más iylen debil akkor ő is lehet az vagy nemistom...midnenestere az a lényeg ez a kvízelősdi nagyon kezd kicsúszni...

már én is inkább takarékoskodok amióta visszadobták a ki írta a himnusz zenéjét című kérdésemet...mer hogy már létezik iylen...há lol...nevetséges...aki akar midnenben talál kivetnivalót...

nemjó ez így...


Vajon mi lehet nevetseges abban, hogy a Himnusz zenejere vonatkozo kerdes mar szerepel az elfogadottak kozott? Vagy nekem nics humorerzekem, vagy neked.
Mindenesetre ilyenkor ugye megvan a lehetoseged, hogy feltegyel helyette egy masikat. Ahogy az le is van irva az esemenyeknel.

A kvizelosdni pedig nemhogy kicsuszni nem kezd, hanem halad egy jo iranyba. A megfelelo topikban szepen gyomlalodnak ki a rossz kerdesek, es manapsag mar alig kerul be olyan, ami nem uti meg a mercet.
Idézet: Sárkány karom - 2009.04.06. 10:14:19
... bezzeg tele van a kvíz 1+1=? szerintem meg ez nem kvíz.


Kerlek fogadd el ezt a Bezzeg Bela emlekermet, amely megorokiti, hogy szted ha van szar kerdes a kvizben, akkor a te hasonlo kvalitasu kerdesedet is be kene tenni.

A vegzeturral kapcsolatban minden kerdes rossz ertekelest kap, ami olyan adatra kerdez ra, ami egy teljesen kazdo szamara a jatekon belul nem erheto el.
Idézet: Moandor - 2009.04.06. 09:31:06
Szép jó napot!

Annyit szeretnék hozzá tenni a témához, hogy szerintem is egyre többen inkább rosszindulatból bannolnak nevetséges indokkal kérdéseket. Ha lehetséges lenne, megnéznétek az utolsó feltett kérdésemet, mert szerintem ez se volt igazságos hogy valaki rossz kérdésre értékelte!

Ki most a köztársasági elnökünk? Kérdeztem én. Felírtam a 4 lehetséges választ, de valakinek nem tetszett. Kicsit szőrszál hasogatásnak érzem.. Előre is köszönöm...
Töj jó a játék sztem, így tovább!!


A most szo kvizkerdesben nem ertelmezheto. Kosd konkret idoponthoz. Javasolt nem egy random idoponthoz, pedaul a kerdes feltevesenek napjahoz kotni, mert ugy erdektelen lexikalist fogsz ra kapni, hanem egy kituntetett idoponthoz, peldaul a kinevezesehez kotni.
Rosszindulatrol nincs szo, de jovore pl. uj allamfot valaszt a parlament.
Dátum: 2009.04.06. 08:44:00
Idézet: Zokneenho - 2009.04.04. 19:32:07
Még egy dolog szerintem megérne egy misét:
Mégpedig a lopás.Ugyanaz a lopás szakértelem nyomatná,de mivel ennek "kicsit"nagyobb értéke van,mint a kiégett kőnek,mondjuk le tizedelhetnék.Tehát 30-as lopás szaki ad 3%-ot.Ez kevés,de mégis megérné gondolkodni,hogy költsem-e el,vagy hagyjam,hagy lopják el.Másfelől színesítené egy kicsit a játékot:
"juhhéé!Egy dukát!"


Ez meg viccnek is rossz. Mar megint egy olyan fejlesztes lenne, amitol az erosebbek meg erosebbe valnanak, a gyengebbek szamara pedig meg nehezebb lenne a felzarkozas. Az aukcio jelenlegi formajaban - ha jol ertem ugy lett kidolgozva -, hogy ne elsosorban az eljatekosok, hanem inkabb a kozepmezony szamara adjon egy plusz lehetoseget. Az elen a napi 2 CSP bukta nem igazan fer bele, mig a kozepmezonyben mindenkepp vannak nalad erosebbek, igy csak a LE/TP arany borulasa okozna gondot, de a CSP fizetesnel ilyen nincs.
Ha lenne lopas akkor a dukatok ohatatlanul elkezdenenek vandorolni felfele, az elmezonybe.
Dátum: 2009.04.06. 08:37:15
Bocsanat, hogy ide irok, de kenytelen vagyok ezuton gratulalni Miklosnak a kulturalt, eruopai es felnott megoldasert, mellyel sajat velemenye kozlese utan lezarja a topikot a felejtes szaki upgrade ugyben.
Szep volt!
Erveid (mostantol) vitathatatlanok.
Idézet: Craslorg - 2009.04.05. 19:02:43
A hülye válaszok miatt én "a válaszok rosszak" jelzést pöttyintettem volna mellé, tehát úgy is kiesett volna. Az értékelő a kérdés speciális miatt írta az értékelést, az már csak hab a tortán, hogy a válaszok is primitívek.


En a reszemrol aranyosnak ugyesnek tartom a rossz vlaszt, de ennek ellenere a tema egyertelmuen spec, es messze van az altalanos muveltsegtol.
Dátum: 2009.04.05. 13:34:09
Idézet: Miklós - 2009.04.03. 10:55:47
Ez egy általános téma: ha egy játékban történik egy változás, akkor visszamenőleg megváltoztassuk-e a játék adatait úgy, mintha a játék a kezdetektől így működött volna. Ebbe bele lehet gondolni: ez egy tökéletesen lehetetlen vállalkozás. Egyrészt, mert bár sok dolgot loggolunk, még több dolgot nem. Tehát számos dolog van, amit automata programokkal nem lehet visszamenőleg megváltoztani. Tegyük fel, hogy egy játékban az 5. hónaptól kezdve megnő az xy kasztba tartozó játékosok sebzése 5%-kal. Akkor visszamenőleg legyen újraszámolva az összes csata, eredménnyel együtt? Vagy amikor bevezettük a portyapontokat, visszamenőleg aki többször portyázott, el kellett volna venni az így szerzett lélekenergiáját?

Persze lehet mondani, hogy ez apróság, csak pár embert érint stb. De ki mondja meg, hogy mi az a változás, aminél még utólag vissza kell csinálni mindent, 10, 20, 50 vagy akárhány óra munkával, és mi az, aminél már nem? Ha most azt vezetnénk be a felejtésnél, hogy 5000 LE-be kerüljön a használata ahelyett, hogy LE-t adjon vissza, azt is szeretnétek, ha visszamenőleg levonnánk? Vannak változások, amelyek az élen járók számára hátrányosabnak - azok, amelyek könnyítenek dolgokon, nyilván azok, mert ők már "túl vannak" ezeken, vagy több erőforrást költöttek rá - de ettől függetlenül megmarad az előnyük. És vannak változások, amelyek "nerfelnek", gyengítik dolgok hatásfokát - ezt pedig az élenjárók jobban kihasználhatták.


Egeszen arcpiritoan felhaboritonak tartom ezt a hozzaallast. Meg lehet oldani? Termszetesen meg, lehet kompenzaciot adni.
En miattam kellett valtoztatni? Nem.
En terveztem meg rosszul a felejtest? Nem.
En kertem, hogy valtozzon? Nem.
Jeleztem, azonnal ahogy megkaptam a kuldetest, hogy ez igy nem jo? Igen.
En szivom meg? Igen.

Ezekkel a megoldasokkal lehet arra biztatni az embereket, hogy ha valami nehez a jatekban, akkor ahelyett, hogy megbirkoznanak a kihivassal, jojjenek forumra sirni. Varjanak amig a nehezseget a jatekvezetes elominalja, majd rohogjenek azokon, akik nem a sirast valasztjak, mert ok nyilvan nem kapnak semmit.

Azt hittem 20 ev jatekvezetes eleg arra, hogy rajojjetek ez igy nem megy. Ez igy elegtelen.
Szep osszefoglalas, de regyuk hozza, hogy mar szerepel is a kerdes.
Dátum: 2009.04.04. 22:28:08
Idézet: Mortimer - 2009.04.04. 21:04:36
Hidd el, legmagasabb szinten még inkább. Pusztán az dönt, hogy sikerül e a varázslatod, vagy nem, illetve az ellenfélnek igen vagy nem. A legjobb kombinációban (neked igen, neki nem) biztosan nyersz, a legrosszabban biztosan veszítesz.


Ez persze nem igaz.
Idézet: Zaphod42 - 2009.04.04. 15:36:54
Kétszer próbáltam feltenni ugyanazt a kérdést, elsőre helyesírási hiba miatt lőtték, ki, második alkalommal "Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel"
íme a kérdés (helyes válasz a második)

Hol található a "BURAN" űrsikló jelenleg?

USA-ban, az 51es körzetben
A "Speyer"-i technikai múzeumban, Németországban
Bajkonurban
sehol, fentmaradt

megtudná valaki mondani mi ezen nem értelmezhető és mi az az óriási helyesírási hiba ami miatt ki kellett ütni?


A sehol valaszert jart az ertekeles. Fajt volna, ha valami ertelmeset irsz?
Mellesleg a Buran legkori tesztekre hasznalt prototipusa az amit kerdezni szeretnel, az urrepulogep megsemmisult, amikor a hangarjank a teteje beszakadt.
Ez a kerdes mar szerepeltet kellett volna, hogy kapjon.
Dátum: 2009.04.03. 15:16:52
Igen rovid tavon ez nagy hatrany a kis szoviknek, ugyanakkor hosszu tavon nem annyira gond, mert maximalizalva vannak az epuletek, igy 20/20 utan az elony mar nem no tovabb.
Dátum: 2009.04.03. 14:12:16
Nem tudom, hogy ez a kuldi azert kerultüe be, hogy a ki-be lepkedest feken tartsa, de ha igen elhibazott dolognak tartom.
Mindenkeppen kene korlat a ki-be lepkedesre, es olyan ami a sima szovivaltokat nem zavarja. Ez a kuldi egyik funkciot sem latja el.

Egy keruloutat en is beepitenek a kuldi melle.
Olvastam es lattam feldolgozasokat is, de fogalmam nem volt rola, hogy mikor jatszodik utana nezes nelkul. Igaz en csak egy ember vagyok. De amikor ertekelek, akkor jobb hijjan ez alapjan tudok donteni. Ha van valaki a kozelemben megkerdezem ot is.
Idézet: Mistic - 2009.04.03. 08:59:07
Azért, mert zárójelbe tettem a válaszokban található neveket?
Ez azért nem korrekt, mert mind a 4 válasz zárójelben volt, tehát nem befolyásolta a válaszadókat.
Máshol, ha idézünk valakitől valamit, gyakran zárójelbe tesszük a szerző nevét, a szöveg alatt.


Igy a szoveg alatt zarojelbe tesszuk, egy kerdesre valaszolva meg nem.
Gondolom letort volna a kezed, ha a kopipeszt utan meg kitorolgeted a zarojeleket. (Vagy eleve anelkul masolsz.)