Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.05.07. 21:12:57
Idézet: Ariel - 2009.05.07. 18:36:36
A torony aktuális birtokosát valóban megéri kínzókamrába cipelni.
Mivel egyik nap az EH-nál van, másnap az AL-nél, így kétnaponta vadászik mindenki. Aki ezt követi, és kamrázza a két szövit, az többet nyer rajta mint az AL vagy EH magán a tornyon.
50 vadászaton össze lehet szedni kb. 100.000 LE-t amihez a torony ad kb. 7.000-et. Kétnaponta ez +14.000 LE.
Aki kamrázza a tagokat, figyelve arra, hogy kinél van a torony, az 214.000 LE után kapja meg az 1%-át, nem pedig 107.000 után. Ez egy 10-es kínzókamra mellett napi +10.700 LE. Azaz 3000-el több mint amit a torony birtokosa bónuszként kapa torony birtoklásáért.

Aki le tud győzni naponta 6-7 légióst vagy hordást, az már legalább annyi bónuszt kap a kamrájáért mint amennyit a toronyért kapnak a birtokosai.


Modositok: ugyvan, jol mondod.
Dátum: 2009.05.07. 17:45:38
Idézet: blackdiablo - 2009.05.07. 17:42:49
A bűvös síp taktika:
Nem hordázok.
Az állatom magas elnyelése kárpótol a több állat több sebzéséjért.
Kimaxolom az intelligens kedvencet + inplantátum.
Kb egy hónap és 80- as elnyelés.


Lesz egy allatod 60-as szintu, akinek nincs sipja, annak meg 3 allata 50-es szintu. Neked lesz mondjuk 80 elnyelesed, a masik embernek meg 70. 10 elnyeles sztem nagyon nem karpotol. Arrol nem is beszelve, hogy egy leny eseten vagy nem kennelezel, vagy vedtelen maradsz.
Dátum: 2009.05.07. 17:41:36
Idézet: Tropa - 2009.05.06. 23:30:48
Idézet: Nagypityu - 2009.05.06. 12:34:51
a portyák esetében kellene egy POOL minden karakternek, ami a relatív LE különbözetével arányos mondjuk a nyereség 5%-a.
A POOL tartalmát az illető ne tudja elkölteni/felhasználni/levédeni semmiféle formában.
Ilyenkor a harcok után (mindegy, hogy ki kezdi a portyát):
A győztesnek az aktív LE (amit a karakter elkölthetne, de nem költ el) számít mint nyerhető maximum (ahogy most működik), de a vesztes a vesztett LE számításakor az aktív LE+POOL tartalom-ból veszít. Ha a POOL tartalma nincs maximumon, akkor a győtes csata után járó LE mindaddig a POOL-ba megy, amíg azt az illető meg nem tölti, utána marad csak meg aktív LE ként a többlet. Természetesen a mínuszos karakterek POOL mérete 0.
A bevezetéskor mindenki "grátisz" tele POOL-lal indulhatna, ez valszleg nem okozna előnyt senkinek.

Ez igen nagy befolyással lehetne a célpont megválasztásakor, így a láma vagy fűevő karakterek kicsit fellélegezhetnének, a PÓKoknak viszont újra zajlana az élet


Mondjuk mindezek mellett a bosszú itala, elég érdekesen felkavarhatná az állóvizet a mostani panaszolt magasszintű pocsolyában. A megivás utáni első támadásra lenne hatása, ha az illető végzetúr nála magasabb szintű karaktert támadna meg, hasonló vagy egy kicsit több bónuszt adhatna, mint a védelem itala, és naponta csak egyszer lenne használható.


Szerintem, méltatlanul mellőzitek Nagypityu ötletét, ez úgy nézem különösebb variálás nélkül biztosítaná azt, hogy az élen is legyen portyázni való felfelé és lefelé is.


Galmuszk LE diff-je asszem 1,2 milla. Tehat a POOLjaba bejerukne 240K. 10%-ot siman lehet hozni, tehat lehetne tole rabolni 24K-t? Majd ha o esetleg rabol valakitol, akkor nem az Ove a rabolt LE, hanem felrerakja masnak a POOL-ba?
Galmuszk karaktere arra van kigyurva, hogy LE-t raboljon. Mar igy is nyogvenyelosen megy neki (azert az nem semmi, hogy mig senki mas nem tud 100K-t sem osszekaparni a topon, addig neki 1 milla osszejott!), de ezutan semmit nem tudna tenni, csak az erosebb kariknak vadaszna, amivel bebetonozodna az, hogy vannak akik erosebbek nala, elvennenk a kitoresi pontjat.

Ez minden nagy LE vadasz karakterre igaz, akinek van termeszetes ellensege.

Ez vegeredmenyben oda vezetne, hogy hosszu tavon _minden_ tarolo kiurulne, kiveve a lokalis maximum karikat, akit nem tud senki megverni a jatek jelenlegi szabalyai szerint. Hozzajuk pedig iszonyatos mennyisegu LE aramlana.
Dátum: 2009.05.07. 15:36:59
Idézet: Darah - 2009.05.07. 14:51:19
Ha építéskönnyítő épület, akkor legfeljebb azzal a feltétellel, hogy az építheti meg, akinek még sosem volt toronybirtoklása, de ha megszerzi a birtoklást akár egy napra is, akkor a segítő épület lerombolódik, és többé nem építhető fel.
Nem biztos, hogy ez jó, inkább csak exhas ötletnek írtam.


Pedig Miklos is pont igy vetette fel.
Dátum: 2009.05.07. 14:24:36
Idézet: csati777 - 2009.05.07. 08:21:29
Tudom. Én alapító tag vagyok. Ők a barátaim. Ebből a szövetségből csak akkor lépek ki, ha egyfősre csökken. Soha nem lépnék ki egy szervezetből, mert a másik nagyobb előnyöket kínál. Ennyi.
(Majdnem írtam valamit holmi magas lovakról, de inkább mégsem.)


Ha egy harcosno a csini borvertjet nem csereli le nehez fempancelra, csak mert jobban ved, akkor ne csodalkozzon, ha a csatakban tobbet sebzodik.
Dátum: 2009.05.07. 14:21:40
Nem tudom mit gondolnatok arrol, ha a birtoklasi ido fuggvenyeben nem linearisan none a HT epitesi koltsege. Most ugye birtoklasi ido*5K a plusz epites keptele, de ez lehetne mosnjuk ugy, hogy 40 nap birtoklas utan (asszem a TGY-nel ennyit volt kb), a napi novekmeny (birtoklasi ido - 35)*1000

Igy hamar megugrana drasztikusan az epitesi koltseg (ujabb 40 nap eltelte utan mar szintenkent 1 millioval no a koltseg!). A megoldas hatranya, hogy mindenki gyorsan nekiallna epiteni a tornyot amig meg olcso. Igy akinek akarcsak 1 napnyi birtoklasa is van, annak az ujabb szintek epitese is ugyanolyan mertekben kene novelje az epitesi koltseget.
Dátum: 2009.05.07. 14:15:19
Idézet: winnie - 2009.05.07. 13:19:01
mi a pontos hatásfoka a manakonstrukciónak?


VP*szakiszint/6 LE epites
Dátum: 2009.05.07. 14:11:15
Idézet: Mortimer - 2009.05.07. 10:21:56
Ismételt egy hónap birtoklás után azt hiszem megállapítható, hogy a hatalom tornya volt a játék eddigi legkárosabb, leginkább játékegyensúlyt romboló fejlesztése.

Úgy ahogy van el kellene törölni az egészet.


Reszben igazad van, de en meg nem latom, hogy hosszu tavon az-e a rombolobb, ha megszunik miutan a top3 szovi jol kitapolta magat vele, vagy ha bentmarad eselyt adva masoknak - a kerdes nyilvan az, hogy van-e eselye masoknak.

Szo volt a beszallast konnyito epuletrol, lehet, hogy ideje lenne atgondolni.
Dátum: 2009.05.06. 18:00:45
Idézet: Otoaak - 2009.05.06. 16:58:58
Nem tudom nálad mit jelent az "elég sok" és azt sem, hogy kik ellen teszteled magad. Én heti bontásban 100-as nagyságrendben tesztelek az arénába szövetségi társaim ellen, többségük tulajdonságait és szakértelem szintjeit pontosan ismerem, nem kavar be eltérő épület bónusz és a gyűlöletes szakik sem. Ezek alapján pedig szerintem nem igazán jó a jelenlegi random.


Napi atlag 5 szimulaciot futtatok. Ez elvileg 100 csatanak felel meg.
Szamomra elfogadhato lett volna a kerdes, de itt tobb ertekelotol hallottam mar, hogy az alkoholos kerdeseket nem preferaljak. De viszont adtal egy jo kerdesotletet.
Dátum: 2009.05.06. 16:32:12
Idézet: CaveMaN - 2009.05.06. 15:50:53
Szvsz nem túl jó a jelenlegi random, valahol 20-30. szint környékén még épp megfelelő, aztán kezd romlani a görbe. 100-al kisebb TÖ-jü ellenfél ellen (tulajdonságfejlesztési minta azonos, épületbónuszok mellettem) 10-10-re vagyok jó.


Erdekes, en eleg sokat szimulalok, es aprobb valtozasokat is 10-20%-okkal lereagal a szimulator.
Ettol meg persze kikaptam egy 100-zal kisebb TO-ju karitol bajnokin, de ott azert volt meg par faktor ami bejatszott.
Dátum: 2009.05.06. 15:35:54
Otooak: a random szukitese es a nem tuti nyero csatak bevallalasa szted nem ellentmondo celok? En ugy erzem, a random szukitessel csokkenne a kockazatos portyak es none a fix nyero portyak szama.
Dátum: 2009.05.06. 15:29:51
Tenyleg ennyire nehez megerteni, hogy a LE rablassal nem az a gond, hogy valaki megerosdik, hanem az, hogy kozben masok jateka ellehetetlenedik?
Kepzeljuk el, hogy megvalositjuk, hogy lehessen LE-t rabolni mostantol normalis mennyisegen, mondjuk a napi vadaszat 20-30%-at ki lehesen termelni ugy, hogy mastol veszed el.

Atlag kari bukik X-et nyer X-et nulan van.

Ki jar vele ezeveszett jol, a csucsragadozo, akit nincs akik felulrol usson. Legyen az pok, vagy legyen az olyan kari, aki fent va a "hegy csucsan".

Mi lesz az eredmeny: ezek a karik, akikre most is mindenki fuj, hogy jajj tul erosek, meg eroebbek lesznek azokhoz kepest akit utnek.

Mi lenne az idealis cel ehelyett (szerintem): az, hogy a portyazas mindenkinek megerje, es az aki erre fordit idot/energiat, az elonyhoz jusson, mikozben mas jatekat nem teszi tonkre. Ezzel az ollo nem nyilna (annyira) eros es gyenge jatekos kozt csak portyazo es nem portyazo kozt.

Tehat tovabra is allitom, hogy az, hogy a karakterek ne tudjak megvedeni a vadaszatbol befolyt LE-t egy hibas elkepzeles.
Es erre komolyan jo ertekelest vartal? A hiba a te keszulekedben van.
Idézet: Andris90 - 2009.05.06. 13:49:02
Hányas szintig fejlesztheted a tanulást Akadémia nélkül?

30
20
25
35

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Ebben nem tudom mi olyan speciális... de nekem már sorozatban 6 kvízem értékelték rossznak és már nem tehetek fel többet. Olyan volt h melyik nem autó márka? Intel volt a helyes és h rosszul van megfogalmazva... meg azt se tudják mennyi 3!.


Elso szintu kezdo jatekos nem tudja. Ezert az ertekeles.
Idézet: Ermytage - 2009.05.06. 10:22:34
Melyik egymást követő két hónap 31 napos?

November-December
Május-Június
Július-Augusztus
Szeptember-Október


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Hol a hiba?


A hónapok nevét kis betűvel kezdjük. Ha választ naggyal is indítod, a masodik hónap akkor is kibetűs.
Dátum: 2009.05.06. 10:59:56
Idézet: CaveMaN - 2009.05.06. 10:57:48
Kocos ebben mi a taktika? Leképezem a saját helyzetemre:

1. visszafogott fejlődés: 2 hónap múlva mindenkit apróra vágok magam körül, nem túl szórakoztató
2. normális: van akit apróra vágok, van akit nem, legalább izgalmas abból a szempontból, hogy nyerek-e vagy sem.
3. szingulárissal gyorsítok: a következő 5 hónapban a saját szintemen és környékéről mindenki apróra vág, 6 szinttel lefelé tudok nyerni, ez se túl szórakoztató
4. ezen a szinten ez nem játszik.

Kivonom az értelmetlen lehetőségeket és ... hopp ... mindjárt csak egy marad, nem is kettő


Azt hivjak taktikazasnak, amikor a lehetosegek kozul kivalasztod a szamodra idealisat.
Mas szamara mas az idealis. Nyilvan sejted, hogy a gyorsabb fejlodesnek elonyei is vannak nem csak hatranyai, igy talan nem sorolnam ezeket.

Update: Na jo ez igazabol strategia, de azert az is valami hasonlo.
Dátum: 2009.05.06. 10:47:44
Idézet: CaveMaN - 2009.05.06. 10:42:26
Jerikónak igaza van, jelenleg nincs taktikázási lehetőség. Vagy pók vagy, vagy nem. Esetleg a kettő között próbálkozol valamivel.


Sztem van visszafogott fejlodes, meg van szingularis mentes normalis, meg van szingularissal gyorsitott. A Pokot meg max szingularis + 30 PP-vel definialnam. Ez rogton negy lehetoseg.
Dátum: 2009.05.06. 00:03:19
Ja es kedves vadaskodo baratom. Ha nem tunt volna fel, en lennek az egyik aki a legnagyobbat szakitana, ha leetne LE-t rabolnia jatekban komoly mennyisegben.
Dátum: 2009.05.06. 00:01:18
Idézet: Bolsevik - 2009.05.05. 21:39:37
Legyen ilyen EXT, természetesen azért mert a nép fel szeretne zárkózni, ez nem is lehet kérdéses. Az hogy így a topnak, így neked is lenne sok-sok üthető ellenfeled, természetesen csupán hab a tortán.


Nem hinnem, hogy lenne, visszafogott fejlodnek ezek az emberek, dupla CSP-t nem kapnnak, tehat nem zarkoznanak fel. Lenne esetleg 2-3 vallalkozo kedvu aki igen. Nem szamottevo. A lehetoseg a lenyeg.

Ezzel párhuzamosan a portya ne adjon LÉt, mert ez abzug dolog.


Ilyet viszont nem irtam.

Aki sokat ül a gép előtt, azt ne vadászattal jutalmazzák, hanem portyával, ami persze LÉmentesen (a javaslatod alapján) kb. semmire nem jó, de majd kitalálnak valamit.


Kicsit kavarod az erveimet, meg amit te hozzakepzelsz, igy nyilvan nincs semmi ertelme.


Arra pedig erősen vigyázni kell hogy ha esetleg egy pók is a top nyakába szakad, akkor valamilyen módon meg legyen rendszabályozva.


Bocsi, de meg csak nem is veszem a faradtsagot, hogy erre valaszoljak, te se veszed, hogy elolvasd amit irok, minek farasszam magam akor. Roviden: marhasag, nem mondtam ilyet.

(Még annyit hogy ez egyszerűen hihetetlen, illetve közérthetőbben fogalmazva: LOL)


Koszonjuk a hozzaszolast. A vegere eljutottam oda, hogy mar nem tudom eldonteni, hogy a figyelmetlenseg, a butasag vagy a rosszindulat vezetett-e oda, hogy sikerult ezt megirnod.