Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Texex - 2009.06.24. 18:57:30
Bakker megint vissza jött!!

Mit nevezünk második kozmikus sebességnek?

Az a minimális sebesség, amivel adott égitestet el lehet hagyni, más néven szökési sebesség.
Az a sebesség, mellyel egy űrhajót adott pontról indítva, az elhagyja a Naprendszert.
Az a sebesség, amellyel elindított tárgy, az égitest sugarával egyező körpályára jut.
A fénysebesség csillagászati elnevezése.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Mit láthat az a sasszemű ember? Legalább írna akkor itt!!


Tudom, hogy mar keso, de ha azt kerdezed, hogy MIT, arra a valasz nem ugy kezdodjon, hogy AZ, hanem gy, hogy AZT. Targyeset.
Dátum: 2009.06.26. 09:36:43
Idézet: Endyr - 2009.06.22. 10:33:20
a +10 IQnak semmi koze a nyereshez. nalam 70+smaragd bonusz volt az elony es megis lementette a delikvens.
persze lehet nagyobb eselyed lett volna, de az, h +10 IQ miatt nyertel volna az meredek


Mar igy is sovany eselye volt annak ami tortent, hogy Sharpanak bejon a vari, nekem nem, de ha nem 8-cal, hanem 18-cal tudom uberelni az IQ-jat, akkor ez meg tovabb csokkent volna. En ugy erzem, hogy lenyegesen jobb eselyeim lettek volna, ha tudom, hogy mik a szabalyok, amikhez alkalmazkodnom kell.
Dátum: 2009.06.26. 02:44:47
Idézet: Sharpa - 2009.06.25. 22:34:29
Na és akkor most hova tovább elfogyott a játék előlem


winnie ON
Errol csakis te tehetsz. Lehetett tudni jo elore, hogyha rohansz elore ez lesz. Miert gondoltad, hogy a jatek keszitoi fel fognak keszulni arra, hogy valaki minden egyes szinten lekuzdi a fertozest? Ha nem rohantal volna, kihagytal volna par szintet, peldaul minden masodikat, meg most is harcolhatnal a fertozes ellen.
winnie OFF
Dátum: 2009.06.26. 02:23:29
Idézet: Danielle Wildrose - 2009.06.25. 15:36:15
1) egy igazi DÖNTÉS-nek pont az a lényege, hogy egy v. több alternativa közül az egyik mellett elkötelezed magad, miért kell egyáltalán gondolkodni a könnyitésen?


Hogyan beszelhetnenk igazi dontesrol, ha nem tudod, hogy mi kozott kell dontened?
Na varj itt van ez a fekete zacsi es benne egy roppant ertekes valami. Most 10000 Ft-ert a tied? Megveszed? Felelossegteljesen donts! Ugyanmar.
Dátum: 2009.06.26. 02:20:26
Idézet: Mortimer - 2009.06.25. 14:43:57
197-esben igaza van Arielnek, hogy ez már túl erős.


Egyatalan nem erzem tul erosnek, aki kimaxol egy kepesseget az megerdemli, hogy tolhasson rajta meg 5-ot. Most antioptimalizalos modon a kronokompezaciot szeretnem megint lobogtatlni. Ahol peldaul a turbo +5-je nem er semmit.
Sztem amit Ariel felhozott ott mindenhol jol elfer a +5.
Dátum: 2009.06.25. 12:48:52
Fertőzés behozása.
75. szinttől kezdődően minden szinten eggyel többször küzdhetsz a fertőzés ellen, mint az előző szinten tetted. Ahanyadik küzdelmet folytatod az adott szinten a fertőzés ellen, annyiszor nagyobb a költsége.

Ezzel ugyan komoly befektetés árán, de pár szint alatt be lehet hozni a fertőzést.
Dátum: 2009.06.25. 12:36:21
Ott a 10 pont!
Dátum: 2009.06.25. 12:30:46
Idézet: Ricardo - 2009.06.25. 12:07:38
Nekem nem az a bajom, hogy erős a jutalom, aki 48 szintet dolgozott vele az meg is érdemli. Az fáj, hogy behozhatatlan előnyt biztosít, belőlem boxzsákot csinál, és (ha most elkezdeném) 86 szint alatt tudnám behozni a lemaradást. (Pontosabban nem behozni, csak elérni azt a szinten ahonnan már nem nő a lemaradásom.)

Én ezért a játékért több tízezer forintot fizettem ki és cserébe a Beholder minden tájékoztatás nélkül tönkreteszi a szórakozásomat. Legalábbis így elsőre most nekem ez jön le. Nem vagyok megelégedve ezzel az üzlet-politikával és most becsapva érzem magam.


Nem egeszen ertem miert sirsz egy olyan dolog miatt, amirol azt sem tudod, hogy mit csinal. A 100% fertozesre gondolok nyilvan.
Te arra mentel el, biztos, hogy azert is lesz jutalom.

Ja egyebkent nekem tetszik a +5 szakiszint, de az, hogy ez turboval erheto el, nagy kibaszas azokkal, akik kimaxoltak valamit. Gondoljatok csak bele. Raadasul jopar skill is kihasznalatlan fog maradni, peldaul a kronokompenzacio, mit meglengetett elotunk Miklos, hogy de jo, hogy az mejd lemegy 5 percre. Hat igy nem megy le.
Dátum: 2009.06.25. 10:00:09
Win 3 duels in a row!
Quest status: So far you have fought 2 duels, where you obtained at least 10 experience points.

Nemi elteres van a kuldetes ket szovege kozott.

Take the soul-energy of 5 huge monsters!

Ez meg magyarul meg nagyobb monc volt.
Dátum: 2009.06.25. 09:38:53
Idézet: Mortimer - 2009.06.25. 08:19:59
"Személy szerint nagyjából 60K-t költöttem a (3) háború alatt gyógylére. Ha beépítettem volna ezt a LE mennyiséget, már 10K-val beljebb lennénk, és akkor még nem beszéltünk a többiekről."

Akkor nézzük:
- ti nyertetek, de valójában veszítetettek rajta.
- ha az Azúr (vagy más, akinek hadat üzentetek) nyerni akar, akkor valójában veszített volna

Remek loss - loss szituáció.


Ha csak a puszta szamokat veszed figyelembe igen. Am a szamok nem cel nelkuli entitasuk, hanem cellal probaljuk maximalizalni oket, ez pedig ugye leven egy jatekrol van szo, a szorakozas, es ha nekik a szorakozas bevetel meghaladta a szorakozas kiadast, akkor naluk nincs szo vesztett szituaciorol.
Dátum: 2009.06.25. 05:51:41
Idézet: Freez - 2009.06.25. 01:40:26
Értem én, hogy fontos a támadhatóság meg a Büntető de az első 80 kariból összesen 3 pihen ilyennel és mind külön hordába van tehát nem biztos, hogy ez a jelenlegi legnagyobb probléma.
Név szerint:
Jerikó gyémánt
Endyr smaragd (gyémántos klánba)
Zoidberg azúr


Ma reggeli 8 celpontombol 2-ot felsoroltal (25%). Nem mondom persze, hogy ez egy kozponti problema, es mostmar keso ezen valtoztatni, de hiba volt berakni. Plane, hogy a 60-as targyak kozott is van 2 bunteto jellegu, lehet, hogy mire azon atjut a mezony, addigra mar a celpontjaim felenel lesz.
Dátum: 2009.06.25. 01:22:06
Idézet: Constantin - 2009.06.24. 23:52:25
Akár azt is kérdezhetnéd mi az élet értelme:)
Biztos, hogy nem optimális nyeremény szempontjából, de legalább egy kis izgalmat hoz a játékba:)


Már akinek. Nekem a haboruk abbol allnak, hogy a napi 3-5 portyam lecsokken 1-re. Nem kulonoskepp izgalmas. Tappancsos habru alatt nem volt egyetlen Tapancsos sem tamadasi listamon, igaz eselye is csak egynek volt.

A Elittel valo parbajunk valoban izgalmas volt, mentes a haboru minden hatranyatol. De mivel ez a kolcsonos bizalomra epult, igy altlabn nem megvalosithato.
Dátum: 2009.06.25. 01:08:16
Idézet: Constantin - 2009.06.23. 17:46:47
Most kikapott egy "elit" szövi s egyből baj van. Pedig a szabályok ugyanazok mint anno s ugyanazok vonatkoznak rájuk mint egy hétköznapi - nem elit szövetségre. Szerintem nem történt semmi lényeges.


Baj van?! Miert lenne?
Kerlek ne probald ugy beallitani, mintha valtozasokat koveteltunk volna, amiert miket el lehet verni. Hadd ne kelljen mar ideznem magamtol.
Dátum: 2009.06.25. 00:58:14
Idézet: Darksol - 2009.06.23. 16:05:29
Rólatok a hozzászólások alapján azt lehetett feltételezni, hogy büszkék vagytok a veretlenségetekre és foggal-körömmel meg fogjátok védeni, de nem ez történt. Ha lekülditek a tagság felét katába, a többiek meg 2 hét alatt kiküzdenek egy sovány győzelmet megemeltem volna a kalapom, de ti nem hoztatok áldozatot, kiszámoltátok mi éri meg, és eszerint matekoztátok le a dolgot.
És ez nem a háborús rendszer hibája, kár bármit is arra fogni...


A haborus rendszer hibaja az, hogy a gyzelemhez iyen drasztikus aldozatokra van szukseg. A haborus rendszer hibaja az, hogy olyasmire osztonoz, mint a szovibol ki-be ugralas.
Innentol meg mar csak azon vitazunk, hogy mi volt elobb, a tyuk vagy a tojas.
Dátum: 2009.06.25. 00:51:00
Idézet: Darksol - 2009.06.23. 12:42:27
Itt mondtad ki a lényeget, Kócos. Magyarán: nyerhettetek volna, de vannak olyan (lámer, nemtörődöm, vagy egyszerűen csak elfoglalt és rá nem érő) tagjaitok, akiken elment ez a háború. Ti ezt inkább hagytátok, mintsem kirúgtátok/elbújtattátok volna őket. Valószínűleg így volt "optimális"


Optimalis. Bar a szempontok itt fontosak, hogy mi szerint optimalis. Nem eri meg ilyen kevesert felaldozni ennyit a jatekelmenybol. A kivalast arra ertettem, hogy ha 1 hetig katakombazni kellett volna, akkor lehet, hogy ez mar valakinek sok lett volna.

Ez persze nem baj, de akkor nem kell és nem is lehet a rendszerre fogni a vereséget.


Mint ahogy nem is fogtam a rendszerre. Azt mondtam, hogy a rendzsernek vannak olyan anomaliai, amit a Tappancs ugyesen tud kihasznalni es a maga javara forditani.

Ahogyan Ösvényjáró bajtársék oly kiválóan fejtegették egy-két oldallal előrébb, ha 35 fanatikus és profi játélost sikerül összeszedni, akkor minden háború nyerhető.


Attol fugg hogy definialod a nyerest. Szamomra az, hogy az ellenfel kapitulal meg nem feltetlen gyozelem.

Jelen esetben szerintem egyszerűen savanyú a szőlő...


Konkretan kinek? Ha ram gondolsz, szerintem olvasd el ujra amit irtam. Azt irtam, hogy jobb a Tappancs, es hogy fajo a vereseg szamunkra.
Dátum: 2009.06.24. 23:58:13
Idézet: Morroch - 2009.06.24. 19:35:52
Kocos, azt írtad a többi rendben. Ezekszerint egyetértesz a Büntető lekorlátozásával is? Mi indokolja ezt? Én nem értem, de ha jól elmagyaráznátok legalább a köd eloszlana.


Ja bocsi. Ez teljesen hidegen hagy. Ha fel CSP-t veszitek ugyanugy nem fogom tamadni a buntetost, mint eddig. Eleve oriasi hiba volt ezt a targyat a jatejba berakni, mivel az amugy is haldoklo portyazast meg jobban visszaveti. Ez a modositas nem latom miert jo.
Dátum: 2009.06.24. 19:34:41
Idézet: CaveMaN - 2009.06.24. 19:26:07
El. Azért nem csinálja senki, mert 3 napig tart. Abban a pillanatban, hogy gyorsitással maximum 5 perc alatt lehet megcsinálni, feltöltődés után mindenki nyomni fogja.


Tudom. Igaz, csak 5 naponta egyszer!
Viszont ha 35-re emeled ugyanugy nem tolja senki, mint eddig. Ezert javaslom a 30-at.
Dátum: 2009.06.24. 19:31:49
Idézet: CaveMaN - 2009.06.24. 18:22:19
Idézet: Miklós - 2009.06.24. 18:10:18
Átfutottam a doksit, ami pluszban szerepel a teendők közt:
az ismételhető küldetéseknél ha valaki mindig ugyanazt csinálja, egyre kevesebb legyen a jutalom (legalább 3 küldit kelljen variálni)

Legyen inkább 5 az a 3.


Teljesen rossz.

Volt egy terv miszerint a kulonfele kuldik kulonfele jutalmat adnak. Aztan ido hianyaban nem valosult meg.
Mi az eredmeny mindenki ugynazt az 1-2-3 kuldetest porgeti. Mert ez eri meg.

Most a megoldas az, hogy ezt buntetjuk. Miert? Kerdem en: Miert?

Miert nem lehet visszaterni az eredeti koncepciohoz, hogy MEGERJE tobbfajta kuldit csinalni?

Igazabol ugyanaz a koncepcio mind a ketto, csak most forditva uljuk meg a lovat.

Minden mas rendben levonek tunik, kiveve a VF-et, mert ahhoz nem ertek. No es persze elore is koszonjuk!
Dátum: 2009.06.24. 19:22:13
Idézet: CaveMaN - 2009.06.24. 18:19:02
Idézet: Miklós - 2009.06.24. 18:10:18

A térkapu max. szintje 24-re nőjön (de az idő ne csökkenjen, csak a max. térkapu pontok száma nőjön)


Miklós, ezzel együtt az ismételhető küldetéseknél a győzz le 25 térkapus lényt nevezetűt vagy növelni kell 35-40-re, vagy kivenni a küldetések közül...


Te mindig elrontod az ember jatekat?
Egyebkent az emeles sztem eleg, ha mersekeltebb, tekintve, hogy most senki nem csinalja azt a kuldit. 30 elegendo sztem.
.