Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Flasi - 2009.10.08. 00:29:48
Tudod mit felteszem holnap úgy.
De te is figyelsz, nem speciális ha nem érdektelen lexikálist kapott.

Vagy is az hogy ásott az ember egy 1kmnél mélyebb 4kmnél szélesebb gödröt. Amibe a Kékest is bele lehet dobni úgy hogy ki se látszana/az új adatok szerint/, és 100km magasból is észlelhető, érdektelen.


Jobb ha megbaratkozol a gondolattal, hogy az erdektelen lexikalis kerdeseknek ez mintapeldaja. Es hiaba huzod ala az erdektelent a hangsuly attol meg a lexikalison van.
Idézet: Cell - 2009.10.08. 00:14:20
+ lehetséges, hogy ha úgy szólt volna a kérdés, hogy "melyik a világ legnagyobb, ember készítette gödre", akkor legalábbis szerintem elfogadható


Teljesen egyetertek, az nem erdektelen lexikalis tudasra kerdezne ra.
Dátum: 2009.10.08. 07:12:45
Idézet: Ariel - 2009.10.08. 06:44:04
A varázslat minden második epikus után változik.


MInden negyedik utan magas szinten.
Dátum: 2009.10.08. 07:11:58
Mellekepik javaslat:
Nulla vedelem, maximalis tamadas. Igy szinttol fuggetlenul mindenki tudja sebezni, de szinttol fuggetlenul mindenkinek kihivas lesz. Persze elegendo ha a mellekepik csak ugyanannyira tamad erosen, mint a foepik.
Dátum: 2009.10.07. 22:41:42
Idézet: pityu - 2009.10.07. 18:36:44
Mi lenne, ha a torony 300. szint felett nem 5000 LE-vel drágulna, hanem a szövetség átlagszintje*1000-rel?


A dragulas mertekenek novelesevel egyetertek, azzal, hogy a szovetsegeket nem egyenlo mertekben hatraltatjuk, nyilvan kevesbe.
Dátum: 2009.10.07. 21:31:39
Korabban itt kertem, hogy ha lehet legyenek magasabb szinten is gyogyitalok, mert szukseg van ra. Most 100-as szintre szeretnek kerni, emennyiben ez lehetseges.
Dátum: 2009.10.07. 21:16:21
Ami mindenkeppen megerne egy felulvizsgalatot, az az extrem gyenge epikus targyak. Ezeket jo lenne akar visszamenoleg is eliminalni, meg olyan aron is, hogy a kincsszetek 8-9 darabosra csokkennek. Olyanokra gondolok, mint a kolanc vagy az aurum. Tobb szet ota konzekvensek megfigyelhetoek ezek a targyak, es az ertekek a nullahoz kozeli (valojaban 20 dukatnak megfelelo aron mennek el).
Eleg kiabrandito, amikor sok-sok gyogyital es az egesz szovi osszehangolt munkaja utan leesik egy epikus, es egy szemet esik belole. Hangsulyozom, az nem baj, hogy vannak erosebb es gyengebb kincsek, de ezek semmit nem ernek.
Dátum: 2009.10.07. 15:07:59
Idézet: Kocos - 2009.10.01. 18:13:25
Mikor varhato valami ezel kapcsolatban?


Ujabb het telt el. Mikor varhato ezzel kapcsolatban valami reakcio?
Dátum: 2009.10.07. 14:21:26
Korabban felvettetem, akkor magasra pontoztak, de reakcio a Beholder oldalrol nem erkezett, ezert ismetlek.

Nagyon zavaro a 10 fokuszkristalyos korlat. Ha jatektechnikai, akkor kerlek toroljetek el, vagy emeljetek fel jelentosen. Ha a korlat jatekegyensulyi okokbol van bent, akkor pedig ezt jelezzetek.
Dátum: 2009.10.07. 13:59:25
Idézet: Ricardo - 2009.10.07. 12:51:52
Ha mindenképpen meg szeretnénk reformálni a torony működését, akkor mindenképpen be kellene rakni egy olyan mechanizmust, ami vagy felszorozza az alacsonyabb tag építését, vagy leosztja a magasabb szintű tag építését. Ha meg tudjuk oldani, hogy minden karakternek a karakteréhez mérten ugyanakkora erőforrás feláldozás legyen a HT birtoklása, akkor tudunk csak versenyhelyzetet teremteni.


Elvileg ezt a celt szolgalna a handikep rendszer. Csak nem valt be. Ezert kene erositeni a hendikepen. Legalabbis szerintem.
Dátum: 2009.10.07. 13:57:56
Idézet: Solina - 2009.10.07. 12:41:04
Igazsag szerint nekem tok mindegy, mi a rendszer, csak kar eldobni egy Miklos altal felajanlott lehetoseget kisstilu torzsalkodas miatt...


Nincs szo Miklos altal felajanlott lehetosegrol, mindket (mostmar harom) modositasi javaslat jatekos oldalrol jott. Es nem szep dolog kisstilu torzsalkodasnak nevezni azt, ha valaki a jogos erdekeit akarja vedeni.
Itt amugy is inkabb egy elmeleti jellegu vitarol van szo, hiszen mint azt az elejen leirtam, ha a V1-en minden HT szovi meg is tudna egyezni egy megfelelo mdositasban es annak megfelelo bevezeteseben, akkor is meg ott van a V2 es a V3.
Dátum: 2009.10.07. 13:54:08
Idézet: Byzon - 2009.10.07. 12:18:08
Valamiért az az érzésem, ebben a rendszerben leginkább ti profitálnátok belőle, hisz kb az egyetlen szigorúan fegyelmezett klán vagyok, amely tiltja a vf-et. Mivel szintlépésnél is nő a Vp és elébb éritek el a fertőzés leküzdését (konsti hatásfoka nő) nagyon komoly forban lennétek. Így is abban vagytok, csak a különbség az lenne, hogy akkor 1 teljes hónapig hátradőlhetnétek szépen. Igen, ez így szép és jó... Ráadásul gyanítom sokkal többször esne rátok a birtoklás, mint más klánokra. Nekem valahogy erősen a minden szentnek... esete...


Allairom erveid javat. Valoban nekunk a egnagyobb az epitesi potencialunk jelenleg 3 okbol kifolyolag:
1/ nincs mas epitenivalo
2/ nalunk a legmagasabb a szintosszeg
3/ a Legio nevhez meltoan egysegesen fegyelmezetten jatszunk szovetsegi szempontbol.

Amit az erveid nem mondanak, el, hogy a fenti okok a jelenlegi rendszerben pontosan ugyanugy a malmunkra hajtjak a vizet vagy inkabb jobban. A mostani rendszerben varhatoan 1-2 het mulva at tudjuk venni a tornyot (ha nem is allandora), de ami biztos, hogy 30 nap utan nem allunk majd honapok tavolaban attol, hogy a mienk legyen, hanem ott leszunk valahol a top kozeleben,. Meg 2 honap mulva is. Meg 3 honap mulva is. Meg...
Erted.
Tehat ha azt mondjuk a HT birtoklasbol az uj rendszerben a Legio tud a legnagyobb szeletet hasitani, akkor tegyuk melle azt is, hogy a mostani rendszerben ez duplan igaz, mert ha az uj rendszerben hosszu tavon lesz 25%-unk, akkor most siman osszejon majd 40%.
Es en vagyok olyan demagog, hogy ilyen esetben a valtozast vizsgalgassam. Ami negativ. Persze a tobbi nagy tornyos szovinek is negativ lenne.

Namost az 1 teljes honap hatradolest sem ertem igazan. A valtogazdalkodas sokkal optimalisabb. Lassabban no az epitesi koltseg, lehet a masik tornyos szovit kamrazni (ha epp a SO lenne az). Raadasul mi NEM TUDUNK mast epiteni, tehat a hatradoles esetunkben annyit jelenthet, hogy nem epitunk semmit. Abbol meg hogy valaki nem epit semmit eddig nem lattam, hogyan lehet nagy elonyre szert tenni.

Kiemelnem tovabba a "pont most" jellegu ketkedok reszere, hogy bar szerintem a pont most az (szandekosan) pont a legkevesbe elonyos idopont szamunkra, de a levelemben kihangsulyoztam (tessek elolvasni ujra), hogy nem csak egy egyszeru igen/nem valaszt varok, hanem azt is, hogy MIKOR es MILYEN FELTETELEK mellett.
Ha az elvvel nincs gondotok, de azzal igen, hogy a Legio elonyhoz jut, akkor ezt a ket parametert legyetek kedvesek olyanra megszabni, hogy a Legio NE JUSSON elonyhoz altala.

Meg mindig jobb egy eros kondiciokhoz kotott igen, mint egy hatarozott nem, hiszen az magaban hordozza a megegyezes lehetoseget.
Dátum: 2009.10.07. 13:39:40
Idézet: Stubb - 2009.10.07. 12:08:00
Na most rontok kicsit a pontozásomon, de meg kell kérdeznem.
Miért akkor került elő komolyabban ez a téma és lett Miklóssal megbeszélve, hogy kell a változás, amikor pár nap múlva átveszitek a tornyot Kócos? Tudom paranoiás vagyok, de ettől szép az élet.


Azert mert ugy veltem, hogyha akkor kerul korlatozasra, amikor nalunk van, olymodon, hogy az a birtoklot sulytja, akkor talan nem merul fel, hogy elonyt akarunk kovacsolni belole.
Tevedtem.
Dátum: 2009.10.07. 13:33:39
Idézet: Mortimer - 2009.10.07. 11:00:39
Ariel rendszere azért nem jó, mert nem veszi figyelembe a jelenleg befektetett munkát, és ingyen ölébe hullajtja olyan szövetségeknek, akik eddig semmit nem tettek érte. Mi is (ti is) rengeteg LE-t költöttünk arra, hogy ilyen magasra húzzuk, és ezt máshonnan vettük el. Ti ezt nem érzitek, mert nincs mást építenetek, de SÖ-nél ez messze nem így van.


Te azt mondod ezert nem jo. En azt mondom, hogy ez a lemondas a dologban. Rovid tavon a legjobban az EH es a TGY jonne ki belole (utobbiaknak most indul majd meg a tornya). Hosszu tavon "ingyen" mas olebe pottyan, ez igaz, de ne feledjuk el, hogy ez is volt az eredeti koncepcio.
De azt hiszem igy mar ertem mi a gondotok vele.
Dátum: 2009.10.07. 10:40:48
Idézet: Mortimer - 2009.10.07. 09:46:43
"mégis mit nyerne ebből a változásból az AL..."

Például azt, hogy nem két ellenfelénél van folyamatosan a torony.


Vitatkozni nem szeretnek (nem is fogok), de megerteni igen. Levezetned, hogy hogyan nem lesz a ket ellenfelunknel a torony Ariel rendszereben? Mondjuk egy egy eves tavon, a mi tortenik a mostani rendszerben, mi tortenne Ariel rendszereben, es mennyivel birtokolna tobbet a Legio a tornyot (es/vagy) a ket "ellenfel" mennyivel birtokolna kevesebbet.
Igy talan nem csak elfogadni, de megerteni is tudnam az ellenvelemenyt.
Dátum: 2009.10.07. 10:37:14
Idézet: Damage - 2009.10.06. 23:29:59
Ez nem korrekt meglátás, hanem bullshit, melléduma. A manakonstrukció nem más, mint ingyenépítés - csak hasonlítjuk össze más LE bevételi forrásokkal!


Na ez a bullshit es a melleduma, de nem gyenge fokon. Ha azt mondod, olcso. Alairom. Ingyenes? semmikeppen sem. Magiat fejlesztesz, magiaregenes targyakat veszel, magiaregen kozben neha levernek (EP). Ezek koltsegek. Olyan koltsegek, amik nem merulnenek fel, ha nem konstrualnank. Nyilvanvaloan LENYEGESEN olcsobb mint a LE-bol epites, es nyilvanvaloan LENYEGESEN dragabb, mint a nem epites.
Semmikepp sem ingyenes.
Tehat ha most azt mondod, hogy romboljunk minden tornyot nullara kompenzacio nelkul, ott bizony komoly befektetesek vesznenek el. Sot ha kicsit eltavolodunk a Legiotol - mert ugye nekunk nincs mit epiteni, ezert a torony huzasa kisebb befektetes -, abban a szoviben, ahol van mit epiteni, meg ha csak aurapajzsrol is van szo, ott valamit be kell aldozni a torony epiteseert. Tehat ha ket szovit osszevetsz, amibol egyik a tornyot epiti a masik szovi meg mast, akkor mindket oldalon jelentkeznek elonyok es hatranyok.
Dátum: 2009.10.06. 22:51:20
Otleted 80-90%-os atfedest mutat az eredeti otletemmel. Lasd topiknyito hozzaszolas.
Dátum: 2009.10.06. 22:48:50
Idézet: Mortimer - 2009.10.06. 19:21:52
"Persze erre lehet mondani, hogy ilyen értékek mellett nem éri meg a +10% LÉ-t. Ugyanakkor a AL, EH, SÖ, Tyrant szövetségek (a TGY kivétel) nagyrészt (kb 90%-ban) manakonstrukcióból építik/építették a tornyot."

Ehhez jelentősen emeltek a karakterek a mágián, azaz befektettek. Ráadásul amit a HT-be töltöttek, azt máshonnan vették el. SÖ építhetett volna helyette pl. vermet.

Szóval ne úgy vegyük a manakonstrukciót, hogy az "ingyen van". Igenis sokba kerül.


Ezt vajon miert pontozta le valaki? Teljesen korrekt meglatasok.
Dátum: 2009.10.06. 22:45:06
Idézet: pityu - 2009.10.06. 17:37:47
PM-et kéne írni az első oldalas szövetségek vezetőink, hogy közösen próbáljanak meg kitalálni valami megoldást arra, hogy szerintük hogyan érhetnék el azt, hogy legyen esélyük toronyért harcolni... majd az ötletükkel jöjjenek ki ide a fórumra.


Felek tole, hogy ok mar eleve letettek rola. De mivel a mostani otletet elvetettuk, en nyitott vagyok barmilyen uj gondolatra.
Praktikus lenne, ha a nem Legios kollegak is megmozgatnak a kreativ enjuket, hatha akkor hamarabb eljutunk a kozos nevezoig.
Dátum: 2009.10.06. 22:39:55
Idézet: kitmatko - 2009.10.06. 20:59:18
Csakhogy Kóc az elején leírta, hogy a JV áldását adta a változtatásra csak annyit kért, hogy tárgyaljuk ki itt.


A tisztanlatas kedveert: Miklosnak az en eredeti otletem tetszett, ennel Ariel otlete szerintem joval dinamikusabb korlatot adhatott volna, de ahogy irtam, is, ez mindenkeppen hatranyos valakinek, arrol nem is beszelve, hogy emberi termeszetunkbol adodoan valoszinu, hogy tobben erzik ugy, hogy rosszul jarnak a modositassal, mint amennyien valoban rosszul jarnak. Eleve csak akkor lett volna esely a modositasra (ismet csak szerintem), ha legalabb a V1 tornyos szovijei meg tudnak egyezni. Mivel ez nem fog megtortenni, igy velhetoen marad a mostani rendszer.
Vagy varjuk, hogy valaki elorukkoljon egy jobb megoldassal.