Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.04.17. 18:49:16
Idézet: Ricardo - 2010.04.17. 17:26:58
Az a probléma, hogy egy 90. szintű karakter nem találja el a 200 sokadik szintű epikusokat? Hallatlan. Azonnal reformot!


Elmentel a lenyeg mellett. Ha olvastal volna forumot az elmult honapokban nyilvan nem kovetsz el ilyen baklovest, de roviden osszefoglalom akkor, hogy mi is a gond. A szovetsegek altalaban heterogen osszetetellel birnak. Vannak benne magasabb es alacsonyabb szintu karakterek. A legtobb szovetsegben ezert aztan kialakul egy epikus olo mag, egy 2-5 fos szuk elit, akik utik az epikust, mig a tobbiek lelkesen szurkolnak, leven ennel erdemibb tevekenysegre jellemzoen nincs modjuk. Ezen a sokak altala felvetett - de peldaul pont a mi szovetsegunket a viszonylagos homogenitasa miatt kevesse erinto - problemat enyhitene valamilyen mertekben a javaslatom. Van errol egy topik is a Javaslatok reszlegben, e fejbol meg nem mondom mi a cime.
Megkerestem: Szovetsegi epikus reform
A particio az egy resz, a reszekre osztas a particionalas.

Idézet: Systen - 2010.04.14. 14:15:04
Üdv, ezte a kérdést tettem fel:
Mit jelent a partíció szó?

részekre osztás
ösztönöz, késztet
előkészítés, előterjesztés
rosszindulatú

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Mi nem egyértelmű/rossz? A szó jelentése a kérdés. Mivel nem magyar a szó irány az idegen szavak szótára:
http://www.idegen-szavak.hu/keres/part%C3%ADci%C3%B3
Dátum: 2010.04.17. 16:30:38
Idézet: Gort - 2010.04.17. 13:25:44
A plusz támadásra megoldást kínál a támadás fejlesztése. Vagy támadást nem lehet fejleszteni, csak egészséget és epikus specializációt? Miért pont a támadás kell isteni beavatkozással erősíteni? Miért csak az egészséget és az epikus specializációt lehet önerőből fejleszteni?


Jogos meglatas, de ugye egy csataban az egeszseget, epikus specializaciot sokkal nehezebb megbonuszolni, mint a tamadast.
Mifelenk mindenesetre az volt a trend, hogy a kisebb karik (ertsd: mondjuk csak 90-es szintu) tul birt elni maxEP-rol egy csatat, de mellekalimpalt vegig, igy sebzett 300-at es kapott 20000-et.
Idézet: Toner - 2010.04.14. 19:41:25
Ezt nem hiszem el ennél egyszerűbbet már nem tudok kérdezni! 100 emberből 90 biztos hogy tudja a helyes választ. Egyszerűen nem értem! Mi ebben a speciális???


Egy mu reszleteibe valo belekerdezes, kivaltkepp, ha a mu nem az altalanos muveltseg resze: tul spec.
Harry Potter is. Gyuruk ura is. Kincs ami nincs is.
Dátum: 2010.04.17. 10:55:05
Idézet: Craslorg - 2010.04.17. 09:54:05
Ma reggeli csatám:
varikör: 736-5185 (neki bejött kritikussal, enyémet persze megfogta.
Közelharci körökben én 6-ból 6-szor találtam, az állataim 6-ból 6-szor (összesen 24-szer!), az ellenfél 1-szer sem, azaz 0 alkalommal talált, az állata 4-szer összesen és kikaptam úgy, hogy az erőm valamennyire kiemelkedik a környezetemben a többiekétől.
Ha valaki azt mondja, hogy a varázslat és a közelharc ki van egyensúlyozva, elküldöm neki a teljes csatát...


Ez a csata (megneztem) eppen amellett lehetne kivalo erv, hogy a varazslo-harcos tengely egyensulyban leledzik (nem teljesen van igy, de a csata erre utal). A csataban a varazslo 2 szer talalt, ebbol egyszer kritikusan. Ebbol adodoan a harcos egyetlen utese sen kritikus. A csata vegen a sebzes kulonbseg 100 korul van. Ha csak azt a kritikus utest sikerul elkerulnie es simat bekapnia mar nyer. De milyen harcos az akinel egy varazslo nagyobb kritikus utest vonultat fel?
Dátum: 2010.04.17. 10:49:45
Idézet: Gort - 2010.04.16. 23:00:06
"a kisebb karakterek epikus utesbe valo bekapcsolasat a leghatekonyabban a plusz tamadas segiti."

Igen. Sokat segít a plusz támadás. Főleg ha már a varázslatkörben kiütnek.


Erre megoldast kinal az epikus specializacio es az egeszseg fejlesztese.
Dátum: 2010.04.16. 22:36:40
Javaslat: Ha kivarta a szovetseg a 4 napot, akkor kincseskamra adjon annyi plusz tamadast amennyivel magasabb a szintje mint 15. Magyarazat: a kisebb karakterek epikus utesbe valo bekapcsolasat a leghatekonyabban a plusz tamadas segiti.
Dátum: 2010.04.16. 18:59:08
Na erre mondom en, hogy barmi tortenik a jatekban (vagy annak az ellenkezoje), az mindig azert van, hogy az AL joljarjon. Nevetseges.
Dátum: 2010.04.16. 18:47:59
Egy kis vicces otlet: 2 havonta az elmult 2 honapban atlagosan legtobbet fejlodo epuletre mindenki kapjon X% bonusz epitest. Termeszetesen az utolso akcios epulet nem jatszik az elszamolasban. Mivel a legnagyobb szovik nyilvan a legtaposabb dolgokat fogjak huzni, ebbol azok kaphatnanak egy kis kompenzaciot, akik nemileg lemaradva tudjak csak kovetni az aktualis trendeket.
Dátum: 2010.04.16. 18:42:02
A palota ellen en is agalnek, ez egy kenyelmi funkcio amit ingyen vagy oskoert kene arulni. Kenyelmi funkcioert jatekbeli eroforrast kerni nem szul jo vert.
Dátum: 2010.04.16. 18:39:03
Idézet: Birka - 2010.04.16. 14:20:37
Ami NAGYON hiányzik, hogy bizonyos épületek, vagy minden épület páros szintjei NE lehessenek manakontruálhatóak!


Teljesen ertelmetlen korlatozas, ha nem szeretnenk bizonyos epuleteket kizarolag a topnak elerhetove tenni. Arrol nem beszelve, hogy van aki fejleszti a magiajat a manakonstrukcio miatt, es van aki nem, es ugy erzem eleg visszas lenne egyszercsak elvenni az elobbitol a fejlesztese gyumolcset ugy, hogy az ut egyebkent barkinek nyitva all.

Koltsegek: en udvozlom a magas koltsegeket, mert az _dontesi_ szituaciot teremt, senki sem tudja minden felepiteni egyszerre mivel meg a top szoviknek is tobb honapba telt a Szentely kimaxolasa, ami 1 50-es epulet, es most lesz ilyenbol vagy 10. A alacsonyabb szintueknek sem kell elkeseredni, ha fejlesztenek maxos konstrukciot es egy kis magiat, akkor egy elfogadhato merteku kezdobefektetes utan tudnak haladni az epitessel.

(Voila megvalosult az elkepzelhetetlennek tuno vegtelen epites, amivel 2 napja korberohogtetek a forumon.)
Dátum: 2010.04.16. 18:30:18
Atokpiramis: Amennyiben valaki atokkal epit, hogyan valtozik az ossz epites? Hogyan valtozik a szerencse fejlodes? Hogyan valtozik a kincspont? Az atok orokre szol, mint a harag itala? Barki atkozhat barkit megkotes nelkul? Lehet ellene vedekezni?
Dátum: 2010.04.16. 18:24:15
Craslorg: a lehetetlent ma negybol haromszor megcsinalta a KH.
Marmint nyertem a varikort es szetcsaptak kozelharcban. Ha neked nem megy, irj Leviathannak vagy Behemotnak, hatha kikotyogjak a titkukat.
(vö. "Az a 15 vvedekezes nem sok vizet zavar.")
Dátum: 2010.04.16. 15:24:43
Idézet: Damage - 2010.04.16. 14:59:58
Miért? 1 Miklósi hónap* alatt szerinted nem sikerül kimaxolni mindent? Ne viccelj már.

* nem SI mértékegység, átfordítva 2-3 hónap lesz legalább


Oszinten szolva nagyon csodalkoznek, ha 2-3 honap alatt mindent kimaxolnank, de legyen igazad.
Dátum: 2010.04.16. 14:45:24
No Miklos hozzaszolasa fenyeben lehet atszamolni, hogy van-e hatranya a valtasnak vagy nincs. Ez volt az egyik pont amit mondtam, hogy bukhatunk rajta.
(Miklos probal kimosakodni ebbol az AL-es osszemosasbol, de ne vegyetek be, ha elsore valami ugy tunik, hogy nem jo nekunk, az akkor is nekunk jo, csak majd kesobb fog kiderulni.)
Dátum: 2010.04.16. 14:44:08
LGY-t szamold at ujra. Maxos kincseskamra + 100 epikus = 3500 LGY. Ez egy fokuszkritalyra eleg, nem inflal elk semmit.

Idézet: Jeriko - 2010.04.16. 14:29:49
Idézet: Miklós - 2010.04.16. 13:55:18

Kincseskamra
A kincseskamra új maximuma 50. 15. szint fölött már nem csökkenti a licitálási időt, de: ha megöltök egy epikust, és az előző óta legalább 4 nap telt el, akkor mindenki kap kincseskamra szint mínusz 15 lélekgyémántot, és 30-as szintnél 1, 40-esnél 2, 50-esnél 3 kincstókent. 30 kincstóken beváltható 1 általad választott epikus kincsre, az entitás kincstáblához hasonlóan. A választható tárgyak. a jelenlegi epikusod kincstáblája és az előző. A kincstókenek a szövetségből való kilépéskor nullázódnak.


Nekem ezzel az eggyel van bajom. Sikerülne totálisan értelmetlenné tenni az entitást meg a kalandokból való LGY szerzést. Ha havonta bekerülne 4-5 új LGY-s cucc, meg ugyanennyi epikus, akkor még csak-csak, de a jelek épp arra mutatnak, hogy AL is epik cuccok miatt lett befékezve.
Ha lehet, inkább ne infláljuk el az epikus és LGY-s cuccokat.
Másik oldalról nézve: aki rendesen entitásozik és kalandozik kezdetektől fogva, az lassan nem tud értelmes cuccot vásárolni LGY-ért. Ne az legyen a megoldás, hogy megduplázzuk a játékba kerülő LGY és epik cuccok számát, egyúttal megemeljük az árakat is.
Dátum: 2010.04.16. 12:35:10
Idézet: Craslorg - 2010.04.16. 12:28:55
Legalább tudjuk, hogy nem te vagy Miklós


Ezt ilyen konnyen benyalod?
Dátum: 2010.04.16. 11:54:07
Idézet: Craslorg - 2010.04.16. 11:39:48
Az a gond, hogy a hordák alapvetően ezt az irányt indították az elején, ami úgy 30-40 szinten keresztül még tán tartotta is magát, aztán a varázslatok ereje annyira megnövekedett, a közelharc pedig annyira meg lett nyirbálva, hogy ez az egyensúlyszerűség megbillent és nem úgy néz ki, hogy valaha is visszabillenjen. Én elfogadom, hogy a varázsló varikörben 3500 Ép-vel többet sebez belém, de akkor látni szeretném az esélyét, hogy ha 5 támadásom betalál (pláne, ha mind a 6), akkor igenis meg lehet fordítani a csatát.


Csak kivancsisagbol. Az ellenfel ebben a peldacsataban hanyszor talal?
Dátum: 2010.04.16. 11:53:21
Idézet: Ariel - 2010.04.16. 11:40:58
Idézet: Kocos - 2010.04.16. 11:34:42
Idézet: Ariel - 2010.04.16. 10:56:57
Idézet: Craslorg - 2010.04.16. 10:53:37
de jelenleg a csaták 70-80 %-a a varikörben eldől. -3000 ÉP sebzést elég nehéz még 5-6 találattal is kompenzálni...

Köszönhetően annak, hogy az állatok sebzését játékos javaslatra Miklós kigolyózta...


Barmilyen jol hangzik is ez valojaban az tortent, hogy egy jatekos jelezte, hogy szte igy nem jo, mire Miklos eszrevette, hogy ok nem is igy akartak, csak bugos. Szoval bugjavitas volt.


Néha pont a félresikerült kísérletekből születik vmi új, használható. Ha valami jól működik, attól még nem rontom el csak azért, mert nem úgy terveztem.


Engem ez a resze nem izgat (vagy legalabbis en nem erre a reszere referaltam most), csak azt kivantam korrigalni, hogy nem azert modosult, mert valaki ezt javasolta, hanem mert Miklos eszrevette a bugot.
Dátum: 2010.04.16. 11:39:58
Idézet: Jeriko - 2010.04.16. 11:10:47
Epikus ellen 1 állatot kell vinni, ez egyértelmű.


Ugy velem a javaslatod eggyel tobb az idealis szamnal.