Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.08.21. 17:24:32
Idézet: Miklós - 2010.08.21. 12:39:42
A minden egyes küldetést megcsinálok egyszer extra jutalomért, vagy amit itt irtál, az időre teljesitem is nagyon jó ötletek. Egy gond van csak ezekkel. Már most is az ismételhető küldetésekkel arányaiban igen sok LE-t lehet szerezni a vadászathoz képest.


Hat a jutalom akkor ne LE legyen. Amugy en ugy gondolom, hogy a top kuldizoknek lehet ez az arany valahol 20-30% kozott, idomitasi koltseget nem levonva, tapos kuldibonuszos targgyal. A top25-on kivul aki premium tag es rendszeresen vadaszik, annal aligha haladja meg a 10%-ot. Mennyi az idealis arany?

Meg lehet oldani a dolgot ugy is, hogy ne novelje szamottevoen a LE bevetelt. Mondjuk egy kuldi jutalma annyiszor 5%-kal no, ahany napja nem csinalta meg a karakter, kiveve az elso par napot (mittudomen 10 nap). Igy aztan ha van egy mumus kuldi, annak idovel annyira felmegy a jutalma, hogy megeri nekiallni. Persze nyilvan eroforrasbol is tobbet emeszt majd fel, igy a +LE ami a rendszerbe folyik minimalis, a valtozatossag megis adott. (Megjegyzes ez egy nagyon nyers otlet meg igy.)

Vagy masik megkozelites: ha minden kuldit legalabb egyszer lead a karakter, akkor kap egy esszenciat. Nyilvan nem lehet majd tomegevel termelni igy az esszenciat, de csabit a valtozatossag fele, es kozvetlenul nem ad LE-t.

Mindenesetre en meg ugy erzem, hogy a ne mindig alegkisebb ellenallas iranyaba erje meg elmenni a kuldikkel kerdeskorben van meg kakao.
Dátum: 2010.08.21. 16:33:49
Idézet: Ariel - 2010.08.21. 16:05:34
Nem hiszem, hogy olyan rosszul látnám a helyzetet. 12 pp-vel is kétszer teljesíthető naponta a küldetés, az új épületekkel és állat szakikkal viszont a 10 állatszintlépés is könnyedén teljesíthető már napi kétszer, plusz a sajtolás. Tehát az a drasztikus lassulás is fix napi 5 küldetést jelent, plusz a néha becsúszó térkapus, entitásos küldik. A vadászós küldik is csak épp annyira vannak gyengítve, hogy azok tudják belátható időn belül teljesíteni, akik napi 6-10 órát tudnak legalább ezeken a napokon a játékkal foglalkozni. Nekik már meglesz ez a küldi, a többieknek ezután sem.
A kritikus ütés küldivel, és a kritvari gyengítésével pedig már be sem kell öltözni az ócska kábitós cuccba, full felszereléssel lehet tolni a portyás küldiket, amik ezután gyakorlatilag melléktermékként teljesülnek a vereség kockázata nélkül.


A 10 szintlepeses napi ketszer konnyeden dolgot sztem szamold at ujra. Mert mellelottel. Van olyan szituacio amikor teljesoitheto, de csak ez kizarolag, ha minden allatra felrakod a +10 TP-s cuccot. Es messze nem lehet minden nap eloadni. Tudod mit mond az, aki ezt a befektetest nem engedheti meg maganak? Idezem:
vegre nem izzadok vert, hogy 48 orankent meg tudjam csinalni az allatszintlepos kuldit

Tehat neki 2 naponta van meg a kuldi, ugy, hogy a +TP-s cuccokon kivul nincs hianya tapokban.

Ha mostantol 2-szer lehet naponta megcsinalni a kabitos kuldit, akkor eddig 3-szor lehetett.

A vadaszos kuldik eddig is osszejottek annak, aki egesz nap gep elott volt, maximum nem 5 hanem 8 naponta, a valtoztatas utan sokkal tobb eselye van annak is osszehozni egy kuldit, aki nem ul egesz nap gep elott, eddig nulla.
Tehat a drasztikus lassulas 5 nap cimu megjegyzesed szimplan zatonyra futott, hiszen eddig akkor napi 6-ot kellett volna csinalni ugyanezzel a lendulettel. Ez meg meg valahogy Cyronnak sem igazan jott ossze.

Nezd Ariel, en megertem, hogy neked napkozben nincs lehetoseged netezni, es hogy szeretned a jatekot ehhez merten alakitani, hogy ez minel kisebb hatranyt jelentsen neked, de ennek nem az a modja, hogy valotlan ervekkel probalod igazolni, hogy ettol a valtoztatastol hogy be fognak gyorsulni a kuldetesek, hiszen jol latszik - minimalis realizmussal szemlelve a dolgokat -, hogy nem fognak.
Dátum: 2010.08.21. 14:26:39
Idézet: Miklós - 2010.08.21. 12:39:42
és még igy is 1 gombnyomásos azonnal teljesithető küldetés marad tapasztalatom szerint


Egy kis a temahoz nemkapcoslodo ergonomiai morgolodast engedj meg.
49-es kennel. 5 allat, allatonkent 2 szintlepes, igy csinalom meg mondjuk a kuldit.
1 allat gyakoroltatasa => ido kivalaszt (2 katt), gyakorlas gomb, jovahagyas => 4 katt
5 allatra ez 20 katt.
Kapok 40 szakertelempontot. Szakertelmenkent 2 katt elosztani, plusz allatonkent egy kinyitni a megfelelo panelt. Osszesen 105 gombnyomas lesz az az 1.
Egy jol megtervezett feluleten, valahol 10 es 20 gombnyomas kozott lenne ez az ertek.
Dátum: 2010.08.21. 14:15:43
Idézet: Miklós - 2010.08.21. 12:39:42
Ezért szerintem itt is maradni kéne az eredeti javaslatnál, a lépjen 12 szintet (és még igy is 1 gombnyomásos azonnal teljesithető küldetés marad tapasztalatom szerint).


Feltetelezem, hogy te ugy jatszol, hogy jut osko mindenre. Nos nem mindenki jatszik igy. Es bar en alairom, hogy aki nem fizet, annak ne legyenek elvarasai, de itt most nem egeszen errol van szo. Sokkal inkabb arrol, hogy amugy fizetos jatekosok, akiknek korlatos a jatekra fordithato kerete, azok egyszeruen nem tudjak megvenni az osszes allatra a +10 TP-s cuccot, ami a jatek jelenlegi utemeben minimum napi 5 oskovet igenyel. Termeszetesen ok hatalmas hatranyba kerulnek ezzel a kuldetesek teren, amit drasztikusan sulyosbit az, ha ennek a kuldetesnek a kovetelmenyet feljebb tolod.
A 29-es palota es a 49-es kennel valoban segit a kuldetesben, de talan nem kene elfelejteni, hogy ezek egyreszt nem jarnak alanyi jogon mindenkinek, masreszt akinek van az jellemzoen kemenyen megdolgozott erte. Valojaban mi az erzete a modositasnak? Bekerult par tapolasi lehetoseg, de nem a jut elonybe, aki el ezekkel, hanem az kerul hatranyba, aki nem. A jatekosok kozotti kulonbseg merteke nem valtozik, am kivetel nelkul mindenkinek keseru szajize marad utana. Miert jo ez?

A masik az, hogy ez a csomag igy ahogyvan egyben, hiaba tartalmaz sok konnyites osszessegeben velemenyem szerint csokkenti az egy ember altal azonos raforditassal azonos ido alatt megoldhato kuldetesek szamat. Mert ha teszemzt egy osszeget ugy kepzel, hogy 100+10*10, es a 100-as erteket 60-ra mersekelem, az osszes tobbit viszont 12-re emelem, az eredmeny az osszeg csokkenese lesz. Igy tud a sok konnyites es az egyetlen nehezites osszessegeben nehezitest jelentieni.

Elismerem, hogy a kabitos kuldetes konnyu volt, es 40-es celszammal is meg lehet oldani, de a konnyitesek a tobbi kuldi eseteben nem elegsegesek ahhoz, hogy ezt ellensulyozzak. Es ezt azzal szamoltam, hogy az allatszintlepos nem voltozik. ha fog a csokkento hatas meg eroteljesebben fog jelentkezni. Ami nem mellesleg demoralizalja a jatekosokat - meglatasom szerint szuksegtelenul.

A 15 kritikus varazslatot 12-re vinnem le, a 60 kritikus utest 48-ra. A 15 kisebb leny meg mindig horror vadaszat, a szovitarsam 290 CSP-bol 13 kisebbet fogott el, es is dobtam el a napokban 200+CSP vadaszat utan ugy, hogy 10-nel tartott a szamlalo. A kiegett oskoves 8 oskovel nagyjabol a helyen van (es mivel van elofeltetele igy fontosabb, hogy valamivel konyebb legyen a kisebb lenyesnel). A 7 epikus targyra te mondtad, hogy fajsulyaban azonos a 25 terkapuval, tehat nem oszt/szoroz, inkabb a porgetesben segit. A 2 entitas a jatekosok tulnyomo tobbsegenek, mintha nem is lenne, havonta egyszer olyan eroforras igenyesen teljestheto, hogy gyakorlatilag alig lesz aki ezt megoldja (azok akik az erejukhoz merten gyenge entitassal kuzdenek).

Idézet: Ariel - 2010.08.21. 13:44:33
Ha a reformnak nem célja a több LE szerzés, akkor valami nagyon hibádzik a tervezetben.


Sajnos azt kell mondjam, hogy Ariel nagyon rosszul latja a helyzetet, nem merte fel realisan a modositasok hatasat. Ugyanis a porgetes legfontsabb 2 eleme kozul az egyik nehezedik, a masik meg nem valtozik (vagy nehezedik). A vadaszatos kuldik amiket 150-200-250 CSP-bol lehet majd letudni, tehat maximalis CSP termeles mellett is 3-4-5 naponta egyszer nem fognak erdemben beleszolni. Ha viszont a kabitos kuldetes PP igenye felkuszik 8-rol 12-re, az drasztikus lassulast jelent majd azoknal, akik nem felfele tamado uzemmodben vennek, egyszeruen azert, mert elfogy a portyapont.

Vegezetul emeg egy megjegyzes. Amikor a kuldetesek hasznat nezzuk, nem szabad elfeledkezni az idomitasi koltsegekrol. Ezek egy komoly hanyadat elviszik a kuldetesjutalmaknak. Onmagaban a 20. szinten kisajtolok egy allatot kuldi az idomitasi koltseg es az idomitatlan sajtolas figyelembevetelevel, pusztan LE szempontbol nagyjabol nullszaldos, de eros kuldibonuszt ado targy nelkul akar veszteseges is lehet.
Dátum: 2010.08.21. 09:27:39
Életpont: 1 / -436 ÉP
Dátum: 2010.08.19. 23:25:03
Annyira van jo izlesu Miklos, hogy ne velem nyaraljon.
Dátum: 2010.08.19. 20:50:15
A felesege is alairta? Csak kerdezem.
Dátum: 2010.08.19. 19:02:01
Idézet: LanMaffia - 2010.08.19. 18:30:28
Nekem ledurrantott 50 kavicsot lazán amikor levadásztam 800CSPt.


150 sajtolasod volt? Ne kabits...
Dátum: 2010.08.19. 18:14:11
Idézet: LanMaffia - 2010.08.19. 17:24:33
energiahasznosítást VF-esként hogy lehet használni? Sehogy? Fasza.


Esetleg a Labor oldalon rakattintve meg lehet probalni, nem tudom, hogy mukodik-e, vagy kell-e hozza 1-es szkai, mint a targyakhoz.
Dátum: 2010.08.19. 18:09:02
Idézet: Wuher - 2010.08.19. 17:23:02
Akinek ingyen van az osko....


Az adjon nekem is...
(Mielott valaki esetleg felreerti Otoaak - Wuher egisze alatt tett - utalasat, nekem sincs ingyen az osko. Ugyanugy fizetek erte, mint barki mas.)

Apropo gyorsitas.
Most jol az orrom ala dorgolhetnem, hogy amikor kifejtettem, hogy mennyire kicsi az autosajt osko koltsegenek varhato erteke, akkor az ilyen esetekkel nem szamoltam.
Dátum: 2010.08.19. 18:00:17
Nem tudom mi a gondod, az egyikbol nekem 15 db van.
Dátum: 2010.08.19. 09:28:46
Idézet: Endyr - 2010.08.19. 09:03:33
nem nagy kunszt, ha te irod a programot


Nyilvan van kulon hotkey-m arra, hogy if (karakter.vilag == 1 && karakter.id = 2688) {}
Dátum: 2010.08.19. 00:20:18
Nem tudtam hova irjam, de ez akkora mak, hogy nem tudtam magamban tartani.

Ma, 00:13:14 Automatikus sajtolás: Kisajtoltál a lényből 19695 lélekenergiát. (-1/3 őskő) (-60 VP)
(találtál egy kritikus ütés esszenciát)
Ma, 00:11:20 Automatikus sajtolás: Kisajtoltál a lényből 18337 lélekenergiát. (-1/3 őskő) (-60 VP)
Ma, 00:09:26 Automatikus sajtolás: Kisajtoltál a lényből 16202 lélekenergiát. (-1/3 őskő) (-60 VP)
Ma, 00:07:32 Automatikus sajtolás: Kisajtoltál a lényből 23867 lélekenergiát. (-1/3 őskő) (-60 VP)
(találtál egy feltámasztás esszenciát)
Ma, 00:05:38 Automatikus sajtolás: Kisajtoltál a lényből 19695 lélekenergiát. (-1/3 őskő) (-60 VP)
Ma, 00:03:44 Automatikus sajtolás: Kisajtoltál a lényből 23770 lélekenergiát. (-60 VP)
Ennyit találtam:
"Bárdy György
Egyéb művésznevek: Bárdi György"

Mivel pont ebben a filmben ezen a muveszneven szerepel, igy ezt en nem tekintenem hibanak, ugyanakkor mi az eselye, hogy ezt az ertekelo tudja? Igy azert praktikusabb az igazi nevet irni.
Idézet: Quint - 2010.08.18. 12:33:57
Olyan dolgokra, amiket mindenki kapásból tud, nem látom érdemesnek kérdést gyártani.


Probald ki. Barbara Streisand pont jo felutes. Meg fogsz lepodni a %-okon.
Idézet: Tomsojer04 - 2010.08.18. 11:28:19
Viszont ezek nem engedélyezettek Megnéztem! A lényeg, úgy is az, arra nem jött rá az értékelő, hogy ez csak poén! Amúgy a dolog eredete az, hogy Pstacia (Ani) anno az RTL Klub Fókusz szerkesztőségi ülésén bedobta ezt a témát és mindenkit érdekelt a dolog, vajon miért akar valaki így elnevezni egy gyereket. Ott sem tűnt fel, hogy csak poén az egész! Mindegy Tanulságos volt/van


Nyilvan azert, mert sokminden erdekes nevet engedelyeznek.
Amugy hol nezted meg, hogy nem engedelyezettek?
Dátum: 2010.08.18. 11:06:12
Idézet: Birka - 2010.08.18. 07:42:52
De visszakerdezek. A tomes elleni vedelmet miert nem a TOP kovetelte ki?


Khm... 6. voltam a szint toplistán, ezek szerint le voltam csúszva a topból?


55-os VF-fel? Igen le. A TOP alatt itt a szinthuszarsag ertendo, amit ha megszakadsz sem mondhatsz magadenak.
Idézet: Tomsojer04 - 2010.08.18. 10:05:53
Idézet: Tomsojer04 - 2010.08.17. 18:31:19
Hogyan változott az elmúlt évtizedben az Anorexiának és Eutanáziának elkeresztelt újszülött leánygyermekek száma?

Jelentősen növekedett a számuk
Csekély emelkedés tapasztalható
Csekély csökkenés tapasztalható
Nem változott

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Kíváncsi lennék miért?! Ahogy látom már az indoklásról is leszoktak az elbírálók! Kezd gyanús lenni, hogy név alapján be van állítva az automatikus rossz válasz...


Azt hiszem kicsit erős érdektelen lexikális tudásnak nevezni, kis hazánk szabályait a névadással kapcsolatban. Magyarországon nem adható tetszés szerinti keresztnév. Nem lehet pl. valaki Nagy Influenza! Tehát nem lehet senkit sem Anorexiának, illetve Eutanáziának keresztelni, ugyan is ezek nem keresztnevek! És miután nem keresztnevek, így azoknak a száma sem változhatott akik ezt a nevet kapták, pontosabban nem kapták! Egyszerű beugratós kérdés volt. Lehet kéne egy magyarázat mező a kérdés feltevésekor, hogy az értékelők ne csak nézzenek néha bután Ja, Kócos EPP simán tudta a választ a kérdésre


Udv Tomika.
Valojaban lehet tetszes szerinti keresztnevet adni, csak elotte engedelyeztetni kell a Nyelvtudományi Intézettel.
(Been there, done that.)
Amugy a nevengedelyezes altalaban elegge megengedo. Ettol meg lehet, hogy ezeket elutasitanak, de korantsem biztos.
Idézet: Formoterol - 2010.08.18. 06:06:16
Indiában igen ,de nem Kínában.Legközelebb kicsit nézz utána!!!


"Mi keleten a szerencse ősi jelképe?"

Hol latsz te Kinat a kerdesben? Vagy en nem figyeltem, es Kolombusz alma valora valt, es India tenyleg nyugatra van? :o
Tippre, mert erdektelen lexikalis tudas, es meg csak koszonoviszonyban sincs az alapmuveltseggel.