Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.08.24. 23:53:21
Idézet: Rafkós - 2010.08.24. 23:20:58
Krit ütéses küldibe világ életbe beleszámított a vari is


Amikor en csinaltam kritvari meg nem is volt. (targyban sem)
Idézet: Cyrano De Bergerac - 2010.08.24. 17:13:37
No, ímhol az ellenpélda:

Melyik "Csillagok Háborúja" részben halt meg Yoda mester?
Birodalom Visszavág
A Klónok Támadása
Jedi Visszatér
Bajlós Árnyak

Ez a kérdés konkrétan simán átment...nekem ezt tudnom kéne, vagy spec. érdeklődési kör?? Szerintem ennyire a Sárkánydárdát is lehet ismerni...már aki tud olvasni!

Köszi,
D


Lasd alairasom.
(Egyebkent nem kell tudnod, ez is rossz kerdes.)
Idézet: Ricskosz - 2010.08.24. 16:24:44
Melyik póknak nem természetes élőhelye a Kárpát-medence?

Tetragnatha striata(Nádi állaspók)
Hyptiote paradoxus(Furcsapók)
Brachypelma smithi(Vöröstérdű tarantula)
Lycosa singoriensis(Szongáriai cselőpók)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
a latin szavakat helyesírási hibának veszik?


Tippre inkabb a helytelen kozpontozas lehetett gond.
Idézet: Viszok009 - 2010.08.24. 16:22:37
Eddig összesen 4 kérdést tettem fel a reggeli paradicsom leves után döntöttem úgy hogy írok egy ilyet, mint 5. kérdésem, annyira nem szomorkodom...de köszönöm a válaszod!

Amúgy már 120-at tudtam volna...

Jah és még annyit ez volt a reggeli kérdés, szintén a tagadás a helyes válasz (ez a kérdés jó értékelést kapott... )

Re: Kvíz 5.
3320. hozzászólás - Ma, 08:05:15

Hány tányér paradicsomlevest tudott megenni Mátyás király?

Egyet sem, mert a szakácsa nem tudott paradicsomlevest főzni.
Egyet.
Akár ötöt is.
Kettőt.


Lasd alairasom.
Idézet: Viszok009 - 2010.08.24. 15:27:46
Annyira nem érdekel, hogy miért, de azért kérdem.

Mátyás király hányszor tudott rumos-teát inni egy nap?

Egyet reggel, egyet este.
Reggel, délben, este
Nem ismerte a rumos-teát.
Ameddig nem csúszott az asztal alá.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Gondolom a . illetve a - jel miatt nem?


A kiemelt valasz az egyik hiba, a tagado valasz a masik hiba. Ne tegyel fel olyan kerdest, amire a kerdes tagadasa az egyik valasz (mindegy, hogy az-e a helyes valasz).
Idézet: Cyrano De Bergerac - 2010.08.24. 14:03:29
Ezt meg sem kell magyarázni, ezt a bizonyítványt, csak annyit kérek, hogy a már bentlévő bugyuta kérdések mellé ENGEDJETEK be értelmes, manapság csak minimális tudást igénylő, de elgondolkodtató kérdéseket is. Máskülönben mire való ez az egész??


Szerintem azokat be szoktak engedni. Sajnos ez pont nem olyan.
Ha elolvastad a tajekoztato anyagot amit Miklos irt tudhatnad, hogy a Focis kerdes vagy rossz vagy ha nincs hibaja, akkor mar szerepelt ertekelest kap, jot soha. Ez jogosan kapott erdektelen lexikalist, merthogy pont az. Miert kene tudni minden egyes focistarol, hogy melyik idenyben hol jatszott, es melyik evben hova szerzodott. Egy sportalmanach tudjon ilyeneket, ne egy kvizjatekos.
Szerintem meg Magyarorszagon nem volt kommunizmus, csak szocializmus.
Dátum: 2010.08.24. 05:50:45
Idézet: Miklós - 2010.08.23. 23:36:55
Idézet: Kocos - 2010.08.23. 19:08:53
Muszaj ehhez lepontozni?


Tudom, Kócos, hogy te voltál, megnéztem Már be is van állitva, a kábitós küldi nehezedik neked is, mint a többieknek, és az állat szintlépős 12 lesz, de a többi az marad, csak neked... 20 kritikus, 20 kaland stb... Most remélem örülsz


Egyreszt en csak azt pontoztam le, amiben bejelented, hogy holnap bekerul, nagyvonalu modon felresoporve az ellenerveket. Szep vitatechnika, gratulalok hozza.
Amugy nem szoktam csak pontozassal ellenervelni, de belathatod a hatalmi szoval szemben amit alkalmazol ennel tobbnek semmi ertelme nincs. Pontosan az bizonyitja amivel szemben ellevelemenyt fejtenek ki.

Masreszt a korabbi posztodban valahogy nem ezt irtad.
Idézet: Miklós - 2010.08.23. 16:05:02
Viszont azt mindjárt megnézem, hogy kik azok, akik még az ilyen informális postokat is lepontozzák, szerintem meg tudjuk oldani, hogy nekik a küldetések nehézsége a régi maradjon...


Es igen, ha nekem a regi maradna orulnek, mert a csomag osszessegeben nehezites. Sztem ha csinalnatok ilyet joparan tiltakoznanak azonnal, hogy jogtalan elonyhoz jutottam.

Vegezetul: arra veszed a faradsagot, hogy megprobalj a poenomra ratromfolni, meg ha kicsit otromba modon teszed is, de arra mar nem, hogy az infot amit kerek leird - kulonos tekintettel arra, hogy amire rakerdeztem az valojaban a toled jott infok kozotti ellentmodas. Megint csak szep.
Dátum: 2010.08.23. 20:15:14
V1-en egy tetel hianyzik.
Dátum: 2010.08.23. 19:12:04
Idézet: Miklós - 2010.08.23. 16:05:02
A folyamatban levő küldetések már az új feltétel szerint változnak. Tehát ha pl. 12 teljesitett kalandnál tartasz, és felrakjuk a patchet, a küldetés teljesitett lesz amikor belépsz a küldetések menübe.


Akkor a kalandos kuldetes vegul 12-re valtozott? Vagy mostmar birjam ki holnapig, es akkor kiderul majd miben allapodtunk meg?
Dátum: 2010.08.23. 19:08:53
Idézet: Miklós - 2010.08.23. 16:05:02
Viszont azt mindjárt megnézem, hogy kik azok, akik még az ilyen informális postokat is lepontozzák, szerintem meg tudjuk oldani, hogy nekik a küldetések nehézsége a régi maradjon...


Muszaj ehhez lepontozni?
Idézet: Tgmaster - 2010.08.22. 18:03:09
Ugyanannyira kvizkerdes, mint az, hogy "Mennyi 123+456?".


A te kérdésed a számolási készséget (képességet) méri, az enyém nem. Szóval ne tegyük a kettőt egy lapra.


Mi a termeszetes logaritmus alapja? Mi a jele a termeszetes alapu logaritmusnak? Mi a jelentossege a matematikaban e betuvel jelolt allandonak? Ezek muvetsegi kerdesek. A mennyi ln(e) meg szamolas.
Nem tudom, hogy a fentiek kozul melyik szerelt es melyik nem.
Idézet: Tgmaster - 2010.08.22. 17:00:29
Mennyi az értéke a következő matematikai műveletnek: ln e?

e (~2,71)
pi (~3,14)
1
nulla

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Könnyű? Bár a kötelező középiskolai tananyag része, azért kíváncsi vagyok, hányan tudják rá a választ.
Számtan? Ez azt jelenti, hogy a számtan (értsd: matematika) témaköréből nem lehet kérdést feltenni?


Szamtan.
Kerdest feltenni lehet, matematikai feladatot kiirni nem lehet, mert az nem kvizkerdes. Ez egy matek tesztlapra valo kerdes. Ugyanannyira kvizkerdes, mint az, hogy "Mennyi 123+456?". Semennyire.
Dátum: 2010.08.22. 16:13:42
Idézet: altair - 2010.08.22. 12:14:34
Sztem Kocos vagy annyira intelligens és észrevetted, hogy nem ajánlatként írtam pár küldit.


Azt kellett vola irnod: "azt hittem". Nem. Oszinten szolva ha nem ajanlatnak irtad, akkor nem ertem minek. Tenyleg nem. Ismetelheto kuldit nagyon nehez alkotni, mert sem tul nehez sem tul konnyu nem lehet bele kell illeszkednie egy kialakult rendszerbe ahhoz, hogy ne boritsa a bilit. Amiket irtal lehet, hogy szinesitenek a jatekot, de a hatalmas exploitokkal gyakorlatilag fel is boritjak a bilit. Ezek kozul tobb lehetne normal kuldi alapanyaga, viszont ugy erzem, hogy azokba a jatekvezetes mar nem fog energiat feccolni. Tobb okbol is. Tul magas az ismetelhetoek jutalma, igy nem igazan erne meg csinalni oket, egyreszt, masreszt a jetkvezetes altal fontos elvezeti ertek/fejlesztesi ido mutato feltehetoleg tul alacsony lenne ilyen kuldik eseten. (Itt jegyzem meg, kar, hogy a jatekvezetes hozzaallasa indokolatlanul es mindenfele haszon nelkul csokkenti sokszor az elvezeti erteket.)

Es akkor az OFF:
Idézem-A HT reformja? Mit kell rajta reformalni? El mukodik, teljesen jo. Van rajta vagy 650% bonusz, ha meg nem bitoroltad.

És a teljes szerveren az össz játékosból hányan használják? Hányan TUDJÁK használni?


Hat a hanyan hasznaljak/hasznaltak kozel sem olyan keves mint gondolod. Azokat a szoviket szambaveve, aki birtokolnak, vagy birtokoltak, a jelenlegi teljes tagletszam 220 korul van. Figyelembe veve a torleseket a valos ertek 250 korul lehet. Nyilvan V1-rol beszelek a tobbi vilagot nem tudom.
Ugyanakkor 15-20 fos szovetsegeknek akiknak az atlag szintje 60 folott van nyitva all az ut a HT fele. Raadasul jelenleg a HT korbe valo bekerules se kivan komoly energiat az elmult hetekben a birtoklashoz szukseges szint inkabb csokkent mint nott. A kezdeti bonusz meg folyamatosan no.
Ha megnezzuk a toplistat, van is 5 szovetseg akinek mar 200 folotti a HT szintje, azaz valoszinusitheto, hogy meg iden lotavba kerulnek.

Ha nem lépek át egy ilyen szövibe ahol van HT és hagyom el a régit akkor a megélt 69.
szintemen sem tudom SOHA bitorolni és élnvezni a hasznait.


No igen. Ez az ami nem allja meg a helyet.

De tudod mit!? Mi lenen ha a kábítsd el ellenfeleid 30 alkalommal küldi csak a HT birtokló szövik
tagjainak lenne? A többieknek maradna a 20!


Az egy tipikusan olyan javaslat lenne, ami azokban fogalmazodik meg akik irigykednek a HT birtokloira, de maguk egy lepest nem hajlandoak tenni azert, hogy nekik is legyen.
Dátum: 2010.08.22. 15:57:00
Idézet: LanMaffia - 2010.08.22. 11:27:09
Nagyjából egyetértek.

Kocos te pedig mintha a véleményeddel csak a saját szemszögedből tekintenéd ezt, azért 60-as szinten közel sincs mindenkinek max palota meg kennel (ez nekünk sincs), nem mindenki vesz gradulátumot sem, velem alig fordul elő az hogy fizikai sebzés nélkül vészeljek át egy csatát... Tetszenek ezek a színesítések. És szerintem az entitásos is mehet.


Igazad van, tenyleg meg csak 5-szor irtam le, hogy Palota es Kennel nincs mindenkinek, es nem magatol lesz.
Egyebkent jol ertem, hogy szerinted egy jatektechnikailag megalapozott kiegyensulyozott es elfogadhato kuldetes lenne az, hogy kozelharcban ne talaljanak el teged?
Ez egy jo kuldetes lenne nem ismetelhetonek. Oda is beraknek valami szamot, mondjuk 5-szor. De miota az ismetelhetoek vannak abban kell gondolkodni, hogy mennyire porgetheto egy kuldetes, es ez igy borzasztoan, ezert alkalmatlan ismetelheto kuldetesnek.
Ha pedig azt hozod fel, hogy van akinek nem 2-3 PP, hanem 15 lesz atlagban, akkor azt mondom, a baj ettol csak nagyobb a kuldivel.
Dátum: 2010.08.22. 10:37:29
Idézet: PottomPanna - 2010.08.19. 23:40:36
Dicaprio felnőtt, az én édes kicsi Jackem nagyfiú lett.


Lehet nem erre akartal utalni, de DiCaprio soha nem volt rossz szinesz. Lasd pl. Gilbert Grape.
Dátum: 2010.08.22. 10:27:01
Idézet: altair - 2010.08.22. 08:53:05
Sajtold ki állatod, hogy legalább 2 esszenciát szerezz.

Ugyanaz, mint a 20-as szint +2 osko kotelezo.

Portyázz úgy hogy ne érjen fizikai találat az ellenféltől.

Ez lenne a 2-3 PP-bol teljesitheto kuldetes.

Kihívás során nyerj úgy 5alkalommal, hogy mind a 3 kört Te nyered.

Mintha lett volna mar szo rola, hogy Miklos nem engedi be a 40 kihivast sem, mert TP nelkuli LE szerzes. Ez ugyanaz, csak 4-8-szoros hatekonysaggal.

Portyázz úgy, hogy pontosan 3 fizikai sebzés
kört mérj csak ellenfeledre.

Egy kuldi azoknak, akik a vakszerencset kedvelik a tervezes es strategia helyett, de azert 4-5 PP-bol barkinek megvan.

Sajtolj ki egymás után 8 állatot.

Ilyet javasoltam en is, a skala bovitesere, el lett vetve (mindazonaltal a 8 tul keves lenne).

Csatázz akárhányszor 100% fertőzöttel.

Hat ez egy rakas embernek nem hozzaferheto, kb. olyan realista van, mint annak, hogy gyozd le X-szer a KH egy-egy tagjat.

Bár nem volt építő jellegű a hozzászólásom

Nem en mondtam.

Tessék lejjebb gondolkodni, akár 30as szintig. Lejjebb lehetne vinni az ism küldik szinthatárát is, lehetne akár 20
ismételhető küldi is. Színesítené a játékot, élmény adna alacsonyabb szinten is.


Ott meg vannak rendes kuldik, azok miert nem jok?

Ja, a játékot nem az ism küldik gyorsítanák hanem a HT és a háború reformja. UFF


A HT reformja? Mit kell rajta reformalni? El mukodik, teljesen jo. Van rajta vagy 650% bonusz, ha meg nem bitoroltad.
Dátum: 2010.08.21. 20:54:11
Idézet: Miklós - 2010.08.21. 19:34:14

En nem vagyok kozgazdasz, de ugy tudom, hogy a jo hitelek erositik a gazdasagot. No a fogyasztas, no a vallalkozasi potenciual.

Ez a közhiedelem most megdőlni látszik. Kína adja a kölcsönöket, a lakosai nem költekeznek, hanem spórolnak, és az ország gazdasága dübörög. Az USA és az EU el van adósodva, senki sem látja mi lesz ennek a vége. Szóval akkor most ki is csinálta jól, aki költekezett és hitelt vett fel és a lakói jól élnek, vagy aki a hitelt adta, és a lakosai a következő száz évben fognak jól élni a fejlett országok által fizetett kamatokból?


Meg mindig nem ertek hozza, de ahogy az elozo hozzaszolasomban is irtam, szerint nem a hitelezes, hanem a rossz hitelezes (tul nagy vallalt kockazat, felulertekelt fedezet stb.) az ami a problemat jelenti. Nem csak lakashitelekre gondolok itt, hanem peldaul olyan vallalkozasnak kiadott kolcsonre ami aztan becsodol. Volt meg szo valami toxikus papirokrol is a valsag elejen.
Amugy lehet, hogy Kina duborog, de lakosainak 99%-aval nem cserelnek, es nem elsosorban a cenzura miatt. Hanem mert a fene nagy recesszio meg mindig jobb itthon, mint ott a duborges. Pedig a pannon puma mar nem duborog csak toporog. Bar ez biztos demagog nezopont.
Dátum: 2010.08.21. 19:45:38
Egy beszedes komment a szovimbol:
jól értem, hogy azért építettünk palotát, hogy a nehezítésnél ne kerüljünk hátrányba?

illetve
miért nem lehet még 15 szintet építeni a palotán, és akkor akár 15 állatig lehetne nehezíteni a küldetést
Dátum: 2010.08.21. 19:42:33
Idézet: Miklós - 2010.08.21. 19:15:57
Kócos már a sokadik hozzászólásban ismételgeted hogy milyen borzalmas aránytalanság van aközött, aki minden egyes állatra rárakja a +TP-t adó ősköves tárgyat meg aki erre nem tud áldozni. Akkor megnyugtatlak: ezeknek az őrülteknek a száma valószínűsíthetően 0 és 2 között van.


Meglehet (en inkabb 5-10 koze tennem, de ugyanaz a kategoria). Am Endyr akit peldanak hozol, mint aki a letapolast javasolta bizonyosan koztuk van.

Egyrészt azért, mert ez értelmetlenül sok őskő lenne értelmetlenül kevés bónuszért, másrészt pedig erre semmi szükség, enélkül is azonnal teljesíthető a küldetés ha megfelelően hosszú időre küldöd az állatokat gyakorolni. Kiszámoltam, leteszteltem.


Jajj Miklos. Ugyanmar...
Ezt nem tudom mire velni ezt a hozzaszolast. Nyilvanvaloan te is pontosan tudod, hogy nem az a kerdes, tudom-e teljesiteni, hanem az hogy adott ido alatt hanyszor tudom teljesiteni. Nyilvan nem akarod azt sugallni, hogy ugyanannyiszor.
Nekem igy is sokszor uresben lepnek az allataim, kuldi nelkul, hidd el nem fog meghatni, ha 12 szint lesz a kuszob. A jatekosok zomet meg igen.
Amugy en pont azert udvozoltem az intelligencia szakit, mert erosen csokkentette ezt a kulonbseget.

A játékosoknak van 4 állata, esetleg +1 tartalék, és kellett 1 hely az autósajtoláshoz. Tehát eddig 5 állatot lehetett pörgetni, most lehet 7-et. Vagyis az állat szintlépős küldetés 7/5 * 1,15 = 1,61 azaz 61%-kal gyorsabban teljesthető!


Teljesen igaz. (Mondjuk en 7/5 helyett 9/7-et szamolnek, de ez reszletkerdes. Az elv a lenyeg. Aki epit jobban jar, mint eddig, vagy aki nem epit, az nem jar jobban mint eddig. Az altalag jelzett felteteleket nem a hangyak hordjak am ossze. Leirtam az elobb is, de nem ment at.

Az ergonómiáról annyit, hogy már fejlesztési listán van az, hogy az állat összes szakértelempontját 1 gombnyomással rá lehessen költeni egy adott szakértelemre.


Ergonomia: egyreszt, szuper, elore is koszonjuk, masreszt javaslom attekintesre azt a vazlatatot, amit az ergonomia topik elejere irtam. (Szerintem minden allatkezeles kattintasigenye felere-tizedere csokkenne vele, a rengeteg scrollozas feleslegesse valasarol nem is beszelve.
Az allatokhoz pedig lehetne beallitani egy alapertelmezett szakit, amire rarak minden pontot automatikusan kattintas nelkul, es amit barmikor at lehetne allitani. A legtobb szakit ugyis koppig fejleszti az ember, igy nagyon bakizni sem lehet vele.

Mod innentol, ami lemaradt:
Az idomitási költségen meg lehet siránkozni de a sajtolás bőven behozza az árát a 20-as szintű szörnyre, szintén azonnal teljesíthető küldetés és az esszenciákkal még tovább tápolódott.


Erdekes szo ez a sirankozas, bevagnam, hogy mit irtam.

Amikor a kuldetesek hasznat nezzuk, nem szabad elfeledkezni az idomitasi koltsegekrol. Ezek egy komoly hanyadat elviszik a kuldetesjutalmaknak.

Mindenki dontse el vajon o eddig ezt ertette-e sirankozas alatt.

A sajtolas egyebkent onmagaban nem hozza be az arat. Hozzavetoleges becslesem a sajtolasra: szint*100*rnd(1..2) LE idomitatlanul, atlagosan szint*150LE, idomitva 20-as szinten ennek nagyjabol a duplaja (mindketto felso becsles), az idomitas pedig szint*300 LE (pontosan). Osszessegeben szint*150 LE minusz. A kuldi jutalommal mar behoizza magat, mert az szint*200 LE, tehat szint*(50..100) LE kozott van a nyereseg, azaz korabbi allitasomat modositva, igy nem nullszaldos hanem fel-negyed kuldijutalmat hoz.

Ez ugye igazabol ott fontos nekunk, hogy a vadaszathoz mertem mennyi a LE szerzes kuldibol, de ott sem igazan, hiszen irtam, hogy lehet keruloutat alkalmazni. Iletve ott, hogy most akkor kell-e az egesz kuldizest letapolni, vagy sem, bar ha jol ertem a hivatalos allaspont az, hogy ez igy osszessegeben nem letapolas, amit en ketlek, de egy statisztikaval (1 honap alatt leadott kuldik mondjuk a toplista 51-100. helye kozott/aktiv karakter es ugyanez a modositas utan) meggyozheto vagyok (leszek).

Az esszenciat nem feltetlenul kevernem be ide, mert ott megintcsak van egy olyan hatso gondolatom, hogy az az epites jutalma, nem a kuldie.