Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.09.02. 12:54:24
Idézet: Birka - 2010.09.02. 12:50:14
Jelenleg nincs, mindenki mágus


Kiveve aki nem. Mondjuk azt, hogy akiket te ismersz, azok magusok.
Dátum: 2010.09.02. 12:52:39
Azt is tegyuk hozza, hogy az esszenciak nem vesznek el. Tehat valoban elonybe kerulnek a top szovik, de csak ideiglenesen. Idovel kisebb szovi is fel tudja huzni Labort. Peldaul V3-on egy kozepes szoviben vagyok, ott a napi epites kb. 3 millio. Ezzel 5 honap a maxos Labor. Tehat lehet ugyan, hogy fel ev mulva vagy egy ev mulva, de ugyanannyi mega-esszenciat fog tudni gyartani az, aki ugyanannyi esszenciat szerez. Ez utobbi meg nem mulik azon, hogy ki van top szoviben es ki nincs, mivel az esszencia talalashoz, csak 1-es Labor kell. Ilyen modon az elony csak a megszerzes idopontjaban jelentkezik. a top szoviknel, mennyisegeben viszont mindenkinel.
Sot tovabbmegyek, aki egy evet gyujtoget az sokkal jobban fogja latni, hogy mi erdemes mire valtania.
Dátum: 2010.09.02. 10:48:37
Birka: ha veded amit Miklos kitalalt, akkor azt fogja gondolni, hogy bennehagyott valami exploitot es tovabb nerfel. Pont az a lenyeg, hogy tiltakozunk erosen, hogy erezze eleg jot nerfelt mara, holnapig pihenhet.
Dátum: 2010.09.02. 10:30:30
Idézet: Birka - 2010.09.02. 10:22:52
Kócos, én is lélekszívom a térkapus lényeket, igaz csak 88%-al, miért kértem volna lélekszívás védelmet a térkapura???
Birka. En mar ott elvesztettem a fonalat, hogy miert veded a valtozast.

(Ha ezt tovább vezetem, megint kihozom, hogy az AL alá lett tolva a nerf, mert őket befolyásolja a legkevésbé mivel megvan az 50-es térkapujuk )
Egyreszt bar szeretem, ha az AL az etalon, de nem csak nekunk van meg az 50-es terkapu (sajnos), masreszt ugyanezt a LE rablo targyak nerfjerol is el tudod mondani?
Dátum: 2010.09.02. 10:01:29
Idézet: Birka - 2010.09.02. 09:19:16
-Mivel lett volna jobb, ha Miklós elnyelést ad a térkapus lényeknek, és a portya eredményt is befolyásolja? (Van nekik egyáltalán?)


Az a vicc jut eszembe Lenin embersegessegerol amikor az ablakan berepul a labda, es visszaadja. Pedig kozejuk is lovethetett volna. Milyen jo ember!

Baj, hogy több lét ad a magasabb szintű térkapu?


Minden tobbet ad magasabb szinten, cserebe minden tobbe is kerul. Nem baj tehat.

Vagy az definite alapkövetelény, hogy mindenki 110% lélekszívással rohangál?


Igen a jatek egyik celja ezt elerni, mindenkinek lehetosege is van ra, mostmar szamtalan modon, nincs ezzel semmi gond.

Nem érzem horrornak a "veszteséget"


Ha az utcan odamegy hozzad egy idegen, es kiveri a felso ket metszofogadat, nem erzem horrornak a veszteseget. A szemedet is kiverhette volna.

Mi látszik az egészből?


Hogy semmilyen indok nincs mogerakva, csak az, hogy mi kertuk. Te voltal egyebkent, aki ezt kerte, hogy ennyire veded a remek otletet?
Dátum: 2010.09.02. 09:54:05
Idézet: Birka - 2010.09.02. 09:19:16
Kócos:
Valamit elszámoltál, mert a varázslatok elleni lélekszívás védelem pont fele akkora mint a sima. (A mértéke egész meglepő számomra amúgy...)


Ha te mondod...
Mindenesetre en ugy szamoltam, hogy (alap LE szivas arany) - (valos LE szivas/sebzes), es a kozolt szamokat kaptam.
Dátum: 2010.09.02. 07:35:26
Erdekes. Valaki beraghatott Crasre, mert 0,13-mal csokkent az atlaga tegnap ota! Az az o hosszaszolas mennyisegenel tobbszaz egyest jelent.
Javaslom, hogy akinek amugy tetszik ez a jatek/kezdemenyezes, illetve ertekeli a munkat amit Cras belerak, az ezt pontozasban is fejezze ki.
Idézet: cirip - 2010.09.01. 09:32:32
Muszáj volt a cirkálóra szavazni, hogy ne vesszenek el a szavazatok a két Rejtő könyv között.


Latod kar volt.
Cras: latod amit mondtal teljesen nem mukodik.
Dátum: 2010.09.02. 07:22:41
Lehetne az ultraesszenciakat valahogy kiemelni? Sargaval kiirni, a csoport elejen/vegen? Igy hogy a koezepen van eleg nehez kibogaraszni, hogy akkor most mi van meg, meg mi nincs.
Dátum: 2010.09.02. 05:40:34
Idézet: Freez - 2010.09.01. 23:33:51
A lélekszívás hatásfokának csökkentéséről nem ártana tudni mennyivel módosult mielőtt


Esetemben varazslatra -8%, kozelharcra -13% modosulast latok. Nyilvan idovel majd no.
Dátum: 2010.09.01. 16:11:36
Idézet: Eliteninja - 2010.09.01. 16:10:29
Az italok jók, de az Ősi titok javaslat borítana szerintem a rendszeren. Nagyobb szinten több LGY-t tudsz termelni, ha szinthez lenne kötve az ára esetleg, de még akkor sem tartanám jó ötletnek.


Pardon lemaradt: egy szakertelem titkat csak egyszer kutathatod ki. A szakertelem a szakertelemlistan dolt betus lesz.
Igy is borit valamit?
Dátum: 2010.09.01. 16:09:08
Te Endyr: azert a 110-es szintert paran meg fognak nyuzni, ugye tudod? Amugy a 30000 LE koltseget egy ilyen targynal erdektelennek tartom. Bonuszokkal mennyi az? 20000? Nem igazan szamottevo.
Dátum: 2010.09.01. 16:06:25
A felejtest sokan kertek, lehetne vele szepen finomhangolni a karit. Nem erzem tul exploitosnak.

Italok/timerek.
Egyetertek azzal, hogy ne legyen tobb timer, DE! miert ne lehetne par azonnali hatasu ital?
Gyogyulsz a maxEP-d x%-at. (Kisebb 30, nagyobb 80, elso szint*3, masodik szint*6 LGY).
Visszaregeneralod a maxVP-d x%-at (mint fent).

Sot!
110%-ba kerulsz (epikushoz, konstrukciohoz; szint*10 LGY). Tudom ezzel az a baj, hogy minden kattnal levag a rendszer, ha ezt nehez felulbiralni, akkor ne legyen.

Hosiesseg ital eredetileg sem idore hat. Ezeket at lehetne gondolni.

Mashol javasoltam, de itt is megteszem.
Osi titok 20000 LGY
1 db szabadon valaszott szakertelmed maximuma eggyel megno.
Dátum: 2010.09.01. 15:53:21
Azt hiszem ebbe a temakorben van a legjobb helye. Felmerult a szovimben a kerdes, hogy miert is kellett LE vedelmet adni a terkapus lenyeknek.

Egyreszt arra jutottunk, hogy mikepp a palota akaratlanul megkonnyitette a szintlepos kuldit, ami ezert nehezitesre szorult, azonkepp a terkapu tovabbepitese akaratlanul megtapolta a terkapus lenyek legyozeset, ami ezert nerfet igenyelt (ezt ket lepesben vezettek be, eloszor a LE rablo targyakat szuntettek meg terkapuban, majd a LE vedelmet is bevezettek).

De aztan elhangzott egy meg ennel is kezenfekvobb gondolat:
"elképzelhető, hogy a térkapus lények kérték a lélekszívás védelmet".

Mindenesetre volna par tovabbi javaslatom.
A buvos kunyho akaratlanul megtapolta a vastagbort, ezert ildomos lenne a masodlagos sebzes hatekonysagara egy jelkepes (mondjuk 50%-os) bonuszt rakni. Az alvilagi verem akaratlanul lecsokkentette a varazslatok tulajdonsagcsokkento hatasat, ezert kene adni a varazslatok tulajdonsagcsokkento hatasara egy minimalis ellentetelezest. A kincseskamra akaratlanul tobb epikus legyozeset tette lehetove, es amugy is irrealis, hogy minden epikus kincset hord maganal, mostantol az epikus 20% esellyel semmilyen kincset ne dobjon. Ha egy szovi alol kifut az epikus fejlesztes, akkor ez modosuljon 100%-ra. Az alkimista labor nehany szakertelemre akaratlan idoleges bonuszt adott ezert mostantol ha kisajtolsz egy allatot legyen 10% eselyed, hogy egy szakertelmed csokken tizzel. Lathatatlan vadaszat kerdeset is rogton megoldja. A kennel magasabb szinten akaratlanul megtapolta az allatokat ezert az alabbi nehany modositas tunik szuksegszerunek: minden szintlepes 20%-kal tobb TP-t igenyel az allatoknak. A maximum moraljuk 80-rol indul. A sebzesuk 30%-kal csokken a korabbiakhoz kepest. Az elnyeleseuk (ellensulyozando a most kapott varazslatelnyeklest) 20%-kal csokken. Epikus lenyek ellen a tamadasuk 20-szal kevesebbnek szamit.
Mivel a nagymesteri epiteszet akaratlanul megnovelte a tamadas es vedekezes tulajdonsagot, igy szukseges lesz mindenkinek ezen tulajdonsagait 20-20 ponttal csokkenteni. Ez igazabol tap, hiszen, igy olcsobb lesz fejleszteni!
Hangsulyoznam, hogy a fenti valtozasokra nem a jatekosok bosszantasa, hanem az egyensuly fenntartasa vegett van szukseg!
Dátum: 2010.09.01. 14:06:34
Idézet: Cubano - 2010.09.01. 13:21:28
Ne ezt hogy hozza össze a játék hogy 2 teljesen azonos lénynél ekkora a Le diferencia.Bőven elég bosszantó portyán a random de,hogy még vadászaton is van:O


Van rajta egy 1-2 közötti véletlen szorzó (valójában 2/3-ad és 4/3-ad közötti, de ez mind1).
Dátum: 2010.09.01. 10:56:23
Idézet: Viszok009 - 2010.09.01. 08:56:25
És ebben az a poén, hogy még mi mindent tudhatnak egyesek, és mi meg mennyit nem...van az pár ember aki le van kenyerezve...


Jam. Vannak ezek a sunyik, akik elolvassak mi van leirva a forumon. Duuurva.
Rejtohoz egy kis kedvcsinalo.

A századparancsnok úgy nézte, mint aki kísértetet lát. Talán ez volt a világtörténelemben az első eset, hogy egy katona megemelte a sapkáját köszönésképpen.
Verdier őrmester a kapitány mögött halotthalványan mutatta a szalutálást. Mire Vanek úr feléje is megemelte a sapkáját, és csodálkozva mondta:
- Mi már találkoztunk! Hogy van?
- Vigyázz! - kiáltott a kapitány elképedve. - Mi ez?! Hülyék intézete?
- Nem hiszem - felelte Vanek úr bizonytalanul.
- Vigyázz! Miféle vigyázz ez?
- Mi értelme van ennek, kérem!...
- Hogy hívják?!
- Nevem Van... Nevem van: Petrovics.
- Hollandi?
- Én?
- Ne kérdezzen!
- Na jó, így nem lehet tárgyalni...
- Miért mondja, hogy Van Petrovics!
Vanek úr előrelépett, és egy karmesterszerű kézmozdulattal leintette a szólni készülő káplárt.
- Pardon... Én Gorcsev vagyok. Visszavonom a többit...
A parancsnoknak egy másodpercre bágyadtan lehunyódtak a szemei, és mély lélegzetet vett.
- Őrmester! Ezt az embert kihallgatásra! Tíz nap salle de police-ra terjessze fel! És megtörni a fegyelmezetlenségét! - Végigmérte Vanekot.
- Maga az erőd fennállása óta az első újonc, akit az érkezése napján megbüntetnek! Szégyellheti magát! - Azután az altiszthez fordult. - Maguk is! Rompez! Altisztek velem jönnek a beosztásért!
És ment. Mögötte az altisztek. Egy fiatal hadnagy, aki eddig szótlanul nézte a jelenetet, most odajött.
- Ide hallgasson, barátom. Ugye, tudja jól, hogy vannak kitenyésztett vadászebek és gondosan megválasztott ősök után létrehozott különös tehenek. Hát maga, sajnos, egy tiszta tenyészete a nyárspolgárnak!
- Őrnagy úr állattenyésztő?
- Nem. Valamikor pszichológus voltam. Maga, barátom, igen szerencsétlen lelki alkat. Tudja, mi az, hogy antikatona?
- Hogyne. Régi porcelánból készült Napóleon-szobor.
- Maga ízig-vérig civil! - folytatta sóhajtva a tiszt. - Az őscivil, akinek éppúgy nincs érzéke a katonasághoz, mint ahogy egy süket nem értheti meg Mozartot. Én borzasztóan sajnálom. Megértett?
- Nagyjából - felelte Vanek úr - csak az homályos előttem, hogy mi köze a különleges teheneknek a régi porcelán csészékhez?
- Szomorú egy alak - a hadnagy legyintett, és bólintva továbbment.


Ehh annyira jo, hogy kenytelen vagyok meg egyet.
- Boisson vagyok - felelte Gorcsevnek a hentes. - Önt hogy hívják?
Gorcsev nem szerette az ilyen kérdéseket.
- Nevem Tintoretto - felelte szokás szerint nyomban és ostobán.
- Hm... mintha már hallottam volna magáról.
- Festő vagyok.
- Igen, emlékszem! Honnan is való ön?
- Cinquecentóból.
- Az valahol Savoiában van?
- Kis község. Avignon és Toulon között.
- Tudom... tudom... egy rokonom lakott ott... illetve a közelben... Van ott egy hasonló helység, nem?
- De igen. Quattrocento.
- Igen, olyasmi. Rendezőpályaudvara van. Itt élt egy rokonom, sovány ember, írnok volt.
- Aha! Ismerem!! A Petrarca?
- B-vel kezdődik a neve...
- Botticelli.
- Azt hiszem...
- Persze! Sandro Botticelli! Mit csinál most az öreg?
- Tajtékpipákat...
- Ő az! Jó barátom!
- Pofa be!
Ezt a káplár jegyezte meg mellettük, bágyadtan a "civilofóbiától". Közben elérték a legénységi termet. Nagy tülekedés, ordítozás, lökdösődés kezdődött a félhomályos helyiségben, polcokért, ágyakért... Gent káplár felvett egy szivardobozt az asztalról, amit az udvaron talált egy újonc. Ezt a részeg Cortot veszítette el.
- Gorcsev Iván - kiáltotta a zajongó, tolongó csoportnak a dobozra írt nevet Gent káplár.
Gorcsev valahonnan hátulról kiáltott:
- Itt vagyok, húgocskám!
- Húgocskája a körösztanyja - felelte a káplár, és a távoli sötét sarokban mozgolódó alakok között szerette volna látni a pimaszt. De csak hallotta:
- Tévedés, caporal Gent! Az egyház szabályai szerint a húgom nem lehet a körösztanyám. De fizikailag sem valószínű, miután rendes családokban a húg az később születik az idősebb fivérnél.
- Ezt majd megbeszéljük alkalmilag, kedves Gorcsev! - kiáltotta vészes biztatással a káplár, és szerette volna látni az illetőt, de ez a csürhe úgy tülekszik itt, hogy elkábul. - Ha befejezték ezt a baromi zsibvásárt, akkor menjenek a törzsépület főkapuja mellett a kettes depóhoz, ott kapnak egyenruhát. Öltözzenek át.
És távozott.
Gorcsev odament az asztalhoz, és megnézte a spárgával bekötött fadobozt. Ez persze Cortot-é. Meg kell tudni, hogy merre vitték a bűnöző honfiút.
Elküldi utána. Az alterego holmiját feltette a polcra. Saját jól felszerelt sárga bőröndje már ott volt. A hentes épp mellette szemelte ki fekvőhelyét.
- Itt jó lesz, kedves Tintoretto úr... közel vagyunk az ablakhoz. Mi a tisztelt keresztneve?
- Kázmér.
- Szép név. Tintoretto Kázmér. És miféle mestersége is van?
- Szimbolista vagyok.
- Igazán? Zenél is? Én sajnos nem játszom semmiféle hangszeren.
- Sajnálhatja. A szimbolizmus igen finom muzsika.
- Magával hozta az izét... a szimbolát?
- Itt van a kis dobozban... Hosszú hangszer. Három darabból rakom össze.
- Miért áll ezen a dobozon, hogy Gorcsev?
- Ez az álnevem... Az ön unokaöccse sem volt született Botticelli.
- Nem. Úgy hiszem, Brazsiknak hívták. Elzászból ment délre.
- Tudom. Erről sokat mesélt. Említette azt is, hogy önök valamikor gyermekek voltak.
- Igen? Érdekes, csakugyan így volt.
Nem tartom korrektnek egy irotol ket muvet ugyanabba a szavazasba tenni.
Rejto rajongoknak javaslom, hogy elobb nezzek meg a szavazas allasat es csak utana valasszanak.
Dátum: 2010.09.01. 08:14:04
En is ezt olvastam valahol.
Dátum: 2010.08.31. 22:20:20
Idézet: Dozer - 2010.08.31. 21:06:19
Ez a topic tudtommal az EH-ról szól! ha a VF-ről vagy a láthatatlanságról akartok vitatkozni, javaslom keressétek meg az erre vonatkozó topicokat!


EH-rol VF nelkul vitatkozni kicsit nehez. Merthat ugye az EH-rol csak a VF-hez kepest lehet mondani, hogy eros vagy gyenge.