Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Idézet: Bekas - 2008.11.06. 10:15:30
azonkivul van olyan szo aminek a kerdesekben nem engedelyezett a hasznalata, bar nem ertem miert. sztem finomitani kene a szuron. pl nem engedi beirni ezt a szot: "főváros". hogy ebben mi az elfogadhatatlan azt nem tudom. arra hamar rajottem, hogy szarvasmarhas kerdest nem lehet feltenni, pedig szerettem volna megkerdezni, hogy hogyan hivjak a szarvasmarha nostenyet mas szoval, sztem sokaknak fogalmuk sincs. .

Ha jól emlékszem, erről már volt szó, és azt mondták, hogy túl sok fővárosos kérdés van, ezért letiltották a főváros szó használatát. Tehát ne próbáld meg rokonértelmű szavakkal kicserélni, mert akkor is úgy jársz, mint akik a "kakukktojás" szóra keresnek megkerülést.
Dátum: 2008.11.06. 09:55:28
Idézet: Eardog - 2008.11.06. 09:43:34

Meg az is baj, hogyha a 3 küldiből egyet se tok megcsin, akkor újat nem is tudok kapni, pedig lehet, hogy az 5-tel távolabbi küldi simán menne...pl. kémgömböt használd....legalább az kéne, hogy eldobhasd a küldiket...és azért is adna egy minimális LE-t, mondjuk a teljesített 10%-át....

Igen, az kellemetlen, amikor berakad az ember, de azzal nem értek egyet, hogy kapjon LE-t, ha eldobja. Mire fel? Egy dolgozatban sem kapod meg a pontok 10%-át, csak mert hozzá sem kezdtél. (Bár megkaphatnád, mert az még úgyis egyes )
Dátum: 2008.11.05. 19:35:56
Idézet: Batu - 2008.11.05. 18:52:28

A prémium témához még annyit, hogy majd akkor fognak meglepődni ismét a népek, ha majd térkaput akarnak épiteni a nagyszörnygyakáshoz, aztán muszáj lesz oda is pumpálni párszáz őskövet (Energiakristályosító).


Ha jól olvasom, akkor a kiégett őrkő is jó oda. Persze a nagyon fizető játékosok gyorsan felhúzzák, de a többieknek is van esélye. Eddig több, mint 20 kiégett őskövet találtam, és egyhamar nem építjük meg az energiakristályosító előfeltételeit. Egy húsztagú szövetségben átlagosan 30 kiégett őskövet kell feláldozni a dologra, amit egy nem fizető játékos úgysem tud másra használni.
Meglepetés akkor lesz, amikor kiderül, hogy a térkapuhoz kéne igazi őskő
Dátum: 2008.11.04. 21:43:23
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.04. 21:23:53
Nem spec, primitív...

Az igaz. De abból is van jópár, és már nem tudom eldönteni mikor ki melyikre mit gondol.
Dátum: 2008.11.04. 19:41:29
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.04. 19:21:23
Idézet: atua - 2008.11.04. 18:05:01
Melyik szám négyzetgyöke nem egész szám?

121
149
137
100

kíváncsi lennék, ez ki szerint volt jó kérdés?


Ez akkor sem "jó", ha csak egy helyes válasz lenne...


Nem különösebben érdekes, de azért egy ilyen tipusú kérdésnek szerintem senkinek nem kéne gondot okoznia. Persze, ha a kérdező sem ismeri sem a gyökvonást, sem a négyzetszámokat, akkor ezt ne várja el mástól sem. Amíg tömegével vannak "milyen lábbal rúgta 2006-ban xy a gólt, amivel megnyerte csapata a negyeddöntő selejtezőjét?" (Ezt most csak hasból mondtam, és valószinűleg látszik rajta, hogy mennyire értek a focihoz, és mennyire érdekel...), addig szerintem egy négyzetszámos kérdést se kéne speciálisnak tekinteni. Mindazonáltal a kérdés jelenlegi formájában rossz.
Dátum: 2008.11.03. 20:20:55
Idézet: Darkshade - 2008.11.03. 20:10:21
A Star Wars III. részében mit jelent a 66-os parancs?
Öld meg a Jediket!
Az új generálisod Anakyn Skywalker, engedelmeskedj minden parancsának!
Öld meg az szeparatistákat mind egy szálig!
Állj át a sötét oldalra!
Nem láttam, eleve nem szeretem ez van , a fejemet azért ne üssétek le érte, és ez még csak nem is guglizható.


Ha rákeresel a guglin a '66-os parancs' kifejezésre, a keresésnél az ötödik:
http://hu.starwars.wikia.com/wiki/66-os_parancs
A 66-os parancs egy titkos eshetőségi rendelet volt a Galaktikus Köztársaság klónkatonáinak, amelynek végrehajtására a klónokat a kiképzésük alatt készítették fel. A parancs a Köztársaság árulóinak kiáltotta ki a Jediket és azonnali megölésükre szólította fel a katonákat. Miután Palpatine főkancellár meghirdette a parancsot, elkezdődött a Nagy Jedi Tisztogatás és megkezdte felemelkedését a Galaktikus Birodalom. A 66-os parancs azon kegyetlenségek egyike, amelyek Galaktikus Polgárháború kitöréséhez vezettek.

A fejedet nem ütjük le, de azért guglizható. Bár mostanában én sem szenvedek sokat az olyan kérdésekkel, amik nem tetszenek. Remélem egyetlen focista, és senki hasonló sem fog megkövezni, dehát ez van.
Dátum: 2008.11.02. 15:44:37
Idézet: Roseprincess - 2008.11.02. 15:27:58
Idézet: masterv - 2008.11.02. 14:50:00
Ismét egy elbarmolt kérdés: maximum hány percig vadászhatsz a Végzetúrban?
80
90
140 --> A kérdező szerint ez a jó.
60
Akkor most csak engem enged összesen 100 percig vadászni (20csp-ért)? Kérném szépen törölni vagy javítani!


hehe lehet a kérdezőnél 1 óra az 100 perc, és így jött ki neki az 1 óra + 40 percből 140 perc


Ráadásul folytathatod a vadászatot egyetlen plusz kattintással. Persze ki lehet számolni, hogy a prémiumos 400 csp-je meddig elég, miközben kapja folyamatosan az új csp-ket is. Ha jól számolom ez nagyjóból 2300 perc.
Dátum: 2008.11.02. 15:32:36
Idézet: Morzan - 2008.11.02. 15:23:39
Lehet találni őskövet vadászaton? Mert egyik barátom mondta hogy talált, de nem hittem el. Lehet hogy azok találnak, akik minnél előrébb vannak a toplistán.

Kiégett őskövet lehet találni, aktív őskövet biztosan nem. Minden ilyen kaphatok-e ingyen őskövet megválaszol a ingyenes-prémium játékok egyszerű logikája, ami kimondja, hogy ilyesmit legfeljebb az kaphat ingyen, aki már eleve sokat fizetett. Tehát bajnoksági jutalom lehetne, mert azt valószinűleg prémiumosok fogják vinni.
A kezdeti 6 őskő a kedvcsináló, hogy lásd mit nyersz vele, ha őskövet veszel, vagy mit buksz, ha nem. Lehet, hogy kicsit naturalista módon fogalmaztam meg a dolgot, elnézést azoktól, akiknek ez így nem tetszik.
Dátum: 2008.10.31. 14:05:25
Bár a hasonlat jó, mert a karakter nem viszi magával a gyakorlóteret, meg a védőfalat, a kőműves így sem fog nyerni. A kőműveseknek mostmár 40 körül van a szerencséjük, a legjobb szövetségek +18, esetleg +24 bónuszt adnak. Még így is -16 megy a tulajdonságösszegére, ugyanis ennyivel kisebbek a szerencse nélküli tulajdonságai bónusszal együtt, mint a teljes tulajdonságösszege. Ha ehelyett inkább 20-20 ponttal növelte volna a támadás-védekezést, akkor sokkal inkább gladiátor lenne, és az esélyei is jobbak lennének. Tudom, hogy egy-egy tulajdonságpont megszerzése nem ugyanannyiba kerül, de 40 szerencse árából biztosan több tulajdonságpontot lehet összeszedni mint 24.
Dátum: 2008.10.30. 14:52:28
Melyik nem Japán anime?

Pokemon
Inuyasha
Vukk
Dragon Ball

Ha ez az a Vuk, amire én gondolok, akkor egy k-val írják. Persze valószínűleg Vukk című japán anime sincs. De még lehet. A japán, ha nem tulajdonnévként áll, akkor kis j-vel van.

Kik fedezték fel Amerikát?

Portugálok
Vikingek
Spanyolok
Hollandok

Ezek közül többen is felfedezték Amerikát a maguk idejében... Talán arra kíváncsi a kérdésfeltevő, hogy kik fedezték fel először azután, hogy az indiánok odakerültek. Legalábbis a válaszból erre lehet következtetni (Vikingek).

Akarsz +10% ot a vadászatodra???

Nem tudom
Egyeltalán nem
Igen
Nem

Ezek sose fogynak el

Mi függ a szakértelmektől ebben a játékban?

pihenés
küldetések
állatnevelés
lélekkufár

Hát izé... a válasz az állatnevelés, de a kereskedelem szakértelemmel rendelkezők tudják, hogy a lélekkufár is, továbbá van olyan küldetés, amihez szakértelem kell. De ki tudja, lehet, hogy lesz majd valami pihenős szakértelem is.

Hány része van az Indiana Jonesnak?

3
4
6
5

Ez még simán változhat. Várjunk 20 évet, és még azután sem lesz igazán biztos.
Dátum: 2008.10.30. 14:10:00
Ha a gyakorlótér és a védőfal beleszámít a csatába, akkor a segítő kéz is?
Eolin, a 9. szintű végzetúrnő éppen megszokott vadászatát űzte, amikor megpillantott egy nála gyengébb végzeturat, aki a gyémánt hordába tartozott. Mint ilyenkor általában lenni szokott, felkészült a harcra, majd támadott. Megidézett egy méregfelhőt -20 VP , de Sard, a 7. szintű végzetúr, akit valószínűleg nem ért meglepetésként a támadás gyorsan félrevetődött, így csak 10 életerőpontot vesztett. A másik végzetúr válasza nem késlekedett, egy energialövedéket küldött Eolin felé, ami azonban a végzetúrnő mentális pajzsán alig volt képes áthatolni. Így 7 életerőpontot sebzett. Sard pillanatnyi megdöbbenésén felbuzdulva Eolin lesújtott a szilmill varázstőrrel, de Sard, pajzsa nem lévén saját szilmill tőrével ütötte félre a fegyvert. Ugyanezzel a mozdulattal lerázta a végzetúrnő jégférgét, és támadott. A sietség miatt ő is tévesztett, azonban sikerült felkapnia a jégférget és Eolin felé hajítania, aki félve, hogy saját állatát sebzi meg, inkább befejezetlenül hagyta az ütést. Az apró zavartságát kihasználva Sard támadott és talált. 10 életerőpontot sebzett. Ezután egymásnak feszültek, de tőrjeikkel nem tudtak egymásban kárt tenni. A jégféreg viszont kiélhette végre harci vágyait, hiszen a lefoglalt ellenfél nem tudott foglalkozni vele. 3 sebzést okozott. A két viaskodó ellökte egymást, és egymás kartávolságán kívülre kerültek. Mindketten tisztában voltak vele, hogy ennyi idő alatt majdnem minden csata el szokott dőlni, de most egyikük sem szenvedett túl nagy sérülést, így picit bután bámultak egymásra. Végül Eolin döntött, és 25 lélekenergiával jutalmazta Sardot helytállásáért.

A csatában összesen 13 sebzést okoztál, és 17 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 25 lélekenergiát.
Dátum: 2008.10.28. 14:24:17
Idézet: Chammaqul - 2008.10.28. 14:13:21
gyerekek ezen a blog menuponton behaltam a rohogestol
megis ki a francot erdekel tihor velemenye barmirol is? kultuszt nyit maganak ezzel vagy mivan?
vallast fog alapitani es ez az elso lepes?

valaki magyarazza mar el mi ertelme ennek a blognak


Nem kell mindent megnézni, amit meg lehet... Ha téged nem érdekel, miért csinálsz belőle problémát? Engem sem érdekel egy csomó dolog, mégsem zavar, hogy létezik
Dátum: 2008.10.28. 12:41:11
Idézet: Zero - 2008.10.28. 12:29:01
Hello! Az hogy lehetséges hogy egyes játékosoknak 14-gyes szintű felszerelése van pedig a karakterük még csak a 12. szinten van?

Van rá egy kereskedelem nevű szakértelem, amit 12-es tanulással kezdhetsz el fejleszteni.
"Minden 10 kereskedelem szakértelem után a lélekkufártól eggyel magasabb szintű tárgyat is megvehetsz, mint a szinted engedné." (idézet a jeriko.hu/vegzet.html oldalról)
Dátum: 2008.10.27. 23:33:14
Szerinted jobb lenne, hogy most megszokod, hogy védve vagy, és amikor már több szintet léptél, jó sok LE-vel vadászol, egyszercsak kihúzzák előled a pajzsot, és valaki elvigyen tőled rengeteg LE-t? Az elején elvesztett LE különben sem annyira vészes szerintem, de legalább tudod, hogy a későbbiekben mire számítsál, és nem te leszel az, akitől 600 LE-t nyúlnak le egyetlen támadással.
Dátum: 2008.10.27. 20:32:08
Idézet: dorong - 2008.10.27. 20:23:23
---------------
GYŐZELEM
---------------
Legyen egy 10:7 szükséges győzelmi arány.
3 napig gyűrkőznek a felek. Ekkor véget ér a háború.
Ha az állás 100:71 (vagy 200:141, stb.), akkor nyert a támadó.
Ha az állás 100:69, akkor a megtámadottak kivédték a támadást, azaz ők nyertek.


Szerintem pont fordítva vannak a nyerések. Az első esetben a védekezők kettővel többet nyertek, és ezért vesztetének?
Dátum: 2008.10.27. 20:24:33
Szeretném megtudni, mi volt a gond az alábbi kérdéssel, mert rossz, hibás kérdésnek lett minősítve, de indoklás vagy nincs, vagy csak túl ügyetlen vagyok ahhoz, hogy megtaláljam
"Kieséses teniszbajnokságon hány meccs lesz összesen, ha 12 induló van?"
Válaszlehetőségek: 11, 12, 66, 132, a helyes a 11, hiszen minden meccsnél valaki kiesik, és a végén csak 1 játékos marad.
Dátum: 2008.10.27. 18:10:24
Idézet: Rammstein - 2008.10.27. 18:04:27
Azt tudom hogy az elején csak azonos szintűekkel lehet harcolni. Mikortól jön a változás? Gondolok itt arra,hogy mikor lehet alacsonyabb szintűt megtámadni?
Harmadik szinten már támadhatod a ketteseket, ha 15 PP-s beállításon vagy. Ha 30 PP-sen, akkor csak magasabb vagy azonos szintűeket támadhatsz szintedtől függetlenül.
Dátum: 2008.10.27. 00:33:10
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.27. 00:08:49
Az alábbiak közül melyik évben nem volt nyári Olimpia?

1900
1906
1912
1916

A kérdésre eddig 17 jó és 42 rossz válasz érkezett.

Ez 29%. Kérlek, húzzatok bele!

Kiindulva abból, hogy 4 évenként van nyári Olimpia, szerintem 1906 lesz a helyes válasz Majd ha megkapom, erre tippelek
Dátum: 2008.10.26. 23:40:12
Idézet: Rammstein - 2008.10.26. 23:36:08
Üdv!
Érdeklődnék,hogy hogyan működik a varázslás? Gondolok itt arra,hogy hányas szinttől lehet,és azt hogyan lehet beállítani hogy tudjak varázsolni? Esetleg honnan tudo szerezni varázslatot? Vagy mit kell érte fejlesztenem? Mivel most találkoztam egy kettes szintűvel,akinek van varázslövege.
Én is szeretnék ilyet

Ha smaragd vagy, akkor kettes, ha nem akkor hármas szinttől lehet varázslatod. Ezt ugyanúgy meg kell venned a lélekkufártól, és úgyanúgy kell ráraknod a karakteredre, mint mondjuk a pajzsot. Ez egyébként le van írva pár helyen, meg az is, hogy hogyan működik.