Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Dátum: 2009.02.19. 14:24:24
Idézet: Hykeka - 2009.02.19. 14:09:29
Heló!

Miért van az ha én támadok és veszítek illetve engem támadnak és veszitek akkor több száz(volt már rá példa h az 1000 et is meghaladta) Lélekenergiát rabolnak el, de ha én támadok és nyerek(és ha engem támadnak és nyerek) akkor általában iylen 30 lélek energiát szerzek(a legjobb esetben eddig olyan 500 körül vpolt de ez csak egyszer fordult elő). Ez miért van?

A rablás mértéke főleg a vesztes lélekenergiájától függ, de a nem zsákmányolhatsz többet, mint amennyid harc előtt volt (+bónuszok). Tehát ha sok LE van nálad, akkor sokat fogsz veszteni amikor legyőznek, míg ha te kevés LE-vel rendelkezőeket támadsz, akkor nyereményed is kevés lesz.
Dátum: 2009.02.18. 17:45:52
Ha még nem ismeri a karaktered a vezetőkészség szakértelmet, akkor emeld a tanulást. 7-es tanulási szinten van. Viszont ez csak a több állat befogását teszi lehetővé, jelenleg semmiképp nem harcolhat melletted egynél több állat.
Na meg örüljön, hogy nem kapott azonnal törölnivel 3 nap pihenőt az értelmetlen kérdésért.
Dátum: 2009.02.17. 20:02:19
Hát az ilyesmire azt szokák mondani, hogy ne legyetek egy szövetségben, ne támadjátok ugyanazokat és lehetőleg ne teljesen egyszerre lépjetek be mindig. Jelezd Miklósnak privátban, azt gyakrabban olvassa.
Dátum: 2009.02.17. 19:44:35
Idézet: Szly - 2009.02.17. 19:30:59
Kinek volt saját főnixe az alábbiak közül?
Daren Shan
Dumbledore
Murtagh
Szauron

Na ezek közül Szauronon kívül egyiket sem ismerem. DE még az ő ismerete sem tartozik az általános műveltséghez, így a kérdés törölhető, túl speciális.

Darren Shan egy félvámpírról szóló naplóregény főszereplője.
Albus Dumbledore egyenesen a Harry Potter könyvekből jött, ott az iskola igazgatója, hozzá tartozik a főnix.
Szauron a Gyűrűk Ura főgonosza, és abból ítélve hogy hány Gyűrűk Urás kérdés van, ezt szinte tekinthetjük általánosan ismertnek. Murtaghról fogalmam sincs, hogy kicsoda, de a kérdés megválaszolásához nem szükséges.
Dátum: 2009.02.17. 19:39:12
Mi NEM vadallat (kakukktojas)?
kismacska
gepard
oroszlan
tigris

Ez vajon hogyan ment át a tiltólistás szűrőn?
Mennyi az eredménye: 2+4+6+8 ?
20
15
24
16

Ez meg az értékelésen hogyan mehetett át...
Volt még szerencsém még egy olyanhoz is, hogy ha a+b=c és b+b=c, akkor mit mondhatunk még, csak sajnos ezt nem másoltam ki. Mindazonáltal ez sem nagyon ide való.
Matematikai műveletek elvégzését szinte soha nem szokták elfogadni, egyszerűen nem ide való. Ha úgy tetted volna fel a kérdést, hogy melyik az a két szám, ami azonos számjegyekből áll, és az összegük négyzete 7744, akkor már közelebb vagy a kvízhez, de nem állítom, hogy ez átment volna. Nálam mondjuk igen, de ez annyira nem számít. Persze előbb le kell ellenőrizni, hogy más megoldás nincsen.
Dátum: 2009.02.15. 14:15:55
Ez megfelel? Próbáld ki, én nem vagyok, csak az első világra regelve.
http://vilag2.vegzetur.hu/index.php?m=szovetseg&szovi=1444
Dátum: 2009.02.15. 14:07:58
Cslódni fogsz, mert ezen a linken mindenkinek a saját szövetsége jön be. Kell mögé egy "&szovi=365", ahol a 365 helyére a szövetséged sorszáma kerül. Ezt legegyszerűbben a szövetségi toplistáról tudod lelesni.
Dátum: 2009.02.14. 21:32:38
Melyik osztható 3-mal?

123478
745445
941312
534053

Bár a kérdést értékelésre kaptam (és nem is engedtem át), ezuton is szeretném üzenni a feltevőjének, hogy egyik sem osztható hárommal. Az általa helyesnek jelölt 534053 például 2 maradékot ad hárommal osztva. Ha ez nem így lenne, de ez tökéletesen minősíti az írót.
Miközben értékelgettem, azon is gondolkodtam, vajon minden játékos számológéppel, naptárral és sok hasonlóval felszerelkezve játszik, vagy csak az olyanok, akik megkérdezik, milyen névnap van március 13-án?
Dátum: 2009.02.13. 17:04:58
4-es csapdakészítéssel 2% esélyed van befogni egy állatot, ami azt jelenti, átlagosan ötven vadászatonként fogsz el egyet, ha van rá szabad helyed. De tekintve, hogy a random nagy úr elképzelhető, hogy még ma befogod, meg az is, hogy csak a jövő héten.
Dátum: 2009.02.12. 21:03:36
Rossz helyre írtad Panaszok + kvíz -> Kvíz2 topikba írjad. http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,85.8040
Dátum: 2009.02.12. 16:46:11
Idézet: Gorcsi - 2009.02.12. 16:33:30
szeretném megkérdezni hogy lehet egy ilyen játékot csinálni?

Amit kitűnően tudnod kellhet: Javascript, Php, MySql, Ajax és valószínűleg valami "komolyabb" programnyelv is. Ha ezeket megtanultad, akkor már csak szerezned kell egy szervert, ami elbírja többezer játékos terhelését. Jah, a két legfontosabbat kihagytam, ami kell: kreativitás, és vállalkozószellem
Dátum: 2009.02.12. 15:38:16

Milyen színűek a hupiKÉK törpikék?

Kék
Piros
Zöld
Rózsaszín


Mi a görög "hérosz" szó magyar jelentése?

HŐS
gyors
hűs
kicsi

Rendes a kérdezőtől, hogy szép nagy betűkkel segít, nehogy elrontsa valaki a kérését, de ez így nem kvízbe való.
Dátum: 2009.02.12. 14:15:51
Ne írj olyat válaszlehetőségbe, hogy "Nem tudom". Ez ugyanis helyes, ha egyszer tényleg nem tudom. Meg igénytelen is, mert arra utal, hogy a kérdező lusta volt kitalálni még egy lehetőséget.
Szerintem elolvassák a kérdést, de nem ismerik a szót amire kérdezel. Ezután azonnal tippelnek, pedig kizárhatnák a három rosszat. Legalábbis szerintem
Egy kis kiegészítés:

5. Azonnal törölni hatására maga is Azonnal törölnit ad mindenre, de ő már nem nézi a kérdést hozzá, majd az egész láncszerűen továbbfejlődik, és hiába tiltják el idővel, nem biztos, hogy meg tudják állítani a láncot. Sajnos láttunk erre példát Remélem akkor az emberek megjegyezték, hogy ezt nem kéne csinálniuk.
Hát, csak egy kérdőjel legyen a kérdés végén, ha ennél többet teszel ki, arra én is harapni szoktam. Azt azért tudnod érdemes, hogy amit helyesírási hibával dobnak vissza, azt nem számolja rossznak. A matematikai kérdéseket nem érdemes erőltetni, mert azokkal már olyan is előfordult, hogy a fórumon azon vitatkoztak, hogy ez most túl primitív-e, vagy nagyon is speciális. Szóval csak abban értettek egyet, hogy nem jó. Logikaival lehet próbálkozni, de nem fogják sokan kiszámolni. Én két ilyen kérdést tettem fel, az, aminek szerintem triviális megoldása van, az 45%-on van, ami kicsit nehezebb, az 30%-on. Mondjuk a másodikra nem panaszkodhatom.
Az azonnal törlést a legtöbbször túlzásnak érzem, de ha a matematikai kérdésed olyan volt, hogy mennyi 5+6*23, akkor könnyen rádobja bárki.
Olvasd el Cralog aláírását légyszíves. Mindamellett itt legfeljebb úgy kaphatsz segítséget, ha beírod a kérdést. Ha csak a feszültséget akartad levezetni, akkor minden oké
Dátum: 2009.02.09. 14:25:22
Idézet: cirip - 2009.02.09. 11:35:44
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.09. 11:14:13
Erre technikailag az lehet megoldás, hogy ha admin veszi ki utólag a rossz kérdést, akkor a következő kérdésre nem jár jutalom.

Azért itt ne felejtsétek el, hogy sok esetben azért kerül ki kérdés utólag, mert többször is szerepel. Emiatt nem szabadna büntetni senkit, mert ekkora kérdéshalmaznál nem tudhatja hogy más is gondolt-e már ugyanarra.

Ha egyszer az admin úgyis átnézi, és ő veszi ki, akkor lehetősége lehetne eldönteni, hogy mi legyen a már kiosztott jutalommal. Ez mondjuk eléggé többletmunka, meg szubjektív is. Mellesleg a már szereplő kérdések újrakérdezésével is remekül vissza lehet élni, de reméljük ilyesmit senki nem csinál.
Viharfelhő írta, hogy az elején sokáig ne lehessen kérdezni (1000 jó válasz kell), ez is remekül szolgálná azt, hogy a játékos sok kérdéssel találkozzon, mielőtt feltesz egyet. Egyrészt látná, hogy milyen színvonalon kell teljesíteni, másrészt találkozna legalább 1000 kérdéssel, amit utána nem próbál meg feltenni. Ezzel persze nem várom el, hogy mindenki tudja, milyen kérdéseket kapott már, de elképzelhető, hogy mielőtt megnyomja, az Elküldöm gombot, gyanús lesz neki, hogy már találkozott hasonló kérdéssel.