Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2017.01.30. 20:48:43
Fejleszthető AH-s relikviák: az ötlet alapvetően jó. Akkor ezt a gyémánt tallért picit félretesszük, és kitalálok erre egy rendszert, ami több tárgyra ad egy általános megoldást. Remélem akkor ez ad célt Offsboynak is. Talán az lenne a legjobb, ha a fejlesztéshez szükséges cucc többféleképp is megszerezhető lenne. Pl. AHban is lehetne licitálni rá, de az Offsboy szintű szuperkarakterek által felhalmozott erőforrások is hasznosíthatók lennének ehhez.
Gloria: amit írsz (kvizgyöngy), jó ötlet, felírom a fejlesztési javaslatok közé. Azt azért jó lenne elkerülni hogy úgy érezzék a játékosok kötelező a végtelenségig kvizolimpiázni ezért tényleg vmi apróság elég erre.
A VIP funkcióról, annak idején amikor ezeket a funkciókat a kérésetekre, jelentős fejlesztési idő árán bevezettük, akkor volt egy ilyen ötlet, hogy a prémiumhoz hasonló minimális heti v havi dijért járna ez, de óriási többséggel le lett szavazva, hogy egyszeri nagyobb őskőért ezt örökre megkapja a karakter, ne kelljen folyamatosan fizetgetni érte, ezért valósult meg igy. Esetleg lehetne afféle mini-VIpet, ami nem csinál mást, csak a több tárgy egyszerre való használatát engedélyezi.
Dátum: 2017.01.27. 16:59:58
Idézet: Shadowrun1990 - 2017.01.26. 15:52:23
Rájöttem teljesen felesleges logikusan érvelni

Azért próbáld meg. Annyit írtál, hogy 4 harci csatlós több bónuszt ad, mint 4 harci csatlós - én ezt el is hiszem - de erre írtam azt, hogy a fejlődés lassul, a következő 32 szint már nem 2 hónap, és itt egy 5. csatlósról van szó, nem 8 újabbról (nem, nem akarjuk a harcoló csatlósok számát 10-15-re bővíteni, jó ideig ez az 5 lesz a limit).

Idézet: Paco - 2017.01.26. 15:14:52
Szóval mint az alapkérdés is volt; felülírja a gyémánt a már meglévőt vagy pedig összekombinálható?

Nem, nem adódnak össze, tehát igen, ha most valaki úgy veszi meg a gyémántot, hogy nem volt előtte arany, akkor annak nyilván jobb, mint aki az arany után a gyémántot is megveszi - persze az is igaz, hogy ő meg évekig használta az aranyat, aki meg a gyémántra "várt" az hátrányba került. Ráadásul most a gyémánt ára jó eséllyel nagyon magas lesz, és így az arany hozzáférhetővé válik a kisebb kariknak is. Szóval én azt mondom, minden variációnak vannak előnyei és hátrányai. De meg lehet azt is csinálni, hogy a gyémánt előfeltétele az arany legyen., ha szerintetek úgy jobb. Bíborhold ötlete is tetszik, de az sokkal komplikáltabb dolog, és azt túl egyszerűnek érzem, hogyha van egy zsák relikviakuponod, attól kezdve minden relikvia sokkal táposabb.
Dátum: 2017.01.26. 14:34:57
Idézet: Paco - 2017.01.25. 15:51:39
Előfeltétel az aranytallér megléte, hogy úgymondd "felfejleszthető" legyen erre a szintre, avagy kombinálható?

Jelenlegi verzióban veheted rögtön a gyémántot, nem feltétel az arany. Ez problémát jelent?

Idézet: X666x - 2017.01.25. 16:08:38
Volt szó új Familiárisról is, az lesz, nem lesz?

A listáról igyekszünk mindent megvalósítani ,de szép sorban, a familiárisos dolgok sajnos ebben a patchben még nem lesznek benne.

Idézet: Erik0119 - 2017.01.25. 16:12:57
Akár 1 állat is elég lehtne.

A "csapatod" állhat akár 1 állatból is.

Idézet: LanMaffia - 2017.01.25. 16:28:45
Szerintem 100 barna mytokronit, de főleg a 20 dinárium borzasztó kevés egy AH-s tételhez

Az a 20 valójában 100 lesz, csak itt a posztban még nem javitottam a korábbit. Ok, a kheszon törmeléket is felnöveljük 30-ra. 100 barna myto, azért ez egy gyakori, egyszerű tétel akar lenni, minél többen megvehessék, ha nagyon nagy lenne a mennyiség, akkor nagyobb lenne az értéke, és azokat zárnánk ki, akiknek legnagyobb szüksége van rá. A fejlesztési javaslatokat köszönjük, felírtam!

Idézet: Gyulas84 - 2017.01.25. 19:55:38
már felvetésre került valamelyik topicban az ötlet, de én is rákérdeznék, hogy az LE-t adó szerencsekerék tételek (legalább a gyakori) kivételére van-e lehetőség? Kb. fél szb-nyi jutalmat ad, helyenként még rosszabb LE/TP aránnyal, őskőért ez elég sovány...

Rendben, nem látom akadályát.

Idézet: wardum - 2017.01.25. 21:14:44
az idomítás mestere szerintem maradhatna, én már többször is vettem.

Ha más is így véli, akkor maradhat, persze. De elég olcsón ment az utóbbi időben, nem volt rá nagy érdeklődés.

Idézet: Shadowrun1990 - 2017.01.25. 21:23:55
Én sem támogatom a csatlósok tovább erősítését! 4 harcoló csatlós már így sok...

Ez minden játékban így van, kell a plusz fejlesztési lehetőség időnként, magas szinten már belassulnak a dolgok, így meg megint van, amit pörgetni lehet... Állatból is nőtt a befogható, a csatlósokhoz is kerültek be új fétisek stb. És ez a relik mindenki számára hozzáférhető lesz, aukción és szerencsekeréken is lesz, előbb-utóbb kipottyan.

Mordus: nem hiszem ,hogy jó ötlet nekiállni és szelektálni hogy ide ez a bónusz számit a tulajdonságba, oda amaz nem, ez eléggé elbonyolítaná a dolgokat. Azért adunk tulajdonságbónuszt, hogy működjön. Kristálypont meg azért van bőven, nem?
Dátum: 2017.01.25. 15:33:28
Az alábbi topikot odaszúrhattam volna valamelyik fejlesztések topik végére is, de talán így jobban elkülönül, jobban tárgyalható. Szeretném leírni azokat a dolgokat, amiken most dolgozunk, és a közeljövőben várhatóak. Természetesen a kiindulási alap most is az év végi találkozón megbeszéltek.

1. Nagy igény volt új fétisre, ezért úgy döntöttünk, a februári farsangi eseményen, ahol eddig nem volt fétis, most lehet majd szerezni. A farsangi fétis olyan, passzív bónuszt fog adni, amit szintén a találkozón vetettetek fel: bónusz a szövetségi küldetésekért kapott jutalomra.

2. Egy nagyobb fejlesztés, amit már korábban ígértünk, a csatlós bajnokság. A normál bajnoksághoz hasonló rendszerben lesz, 2 hetente. Előzetesen kell nevezni rá, és értelemszerűen a csatlós csapatok mérkőznek. Mivel a csatlósoknál nincs szint szerinti megkülönböztetés, kezdetben egyetlen kategória lesz. A jutalom diránium lesz (ezt mindenki kap, helyezéstől függő mennyiséget), és a normál bajnoki medálokhoz hasonló hatású csatlós bajnoki medál. Annyi lesz a különbség, hogy itt nem 1, hanem nevezők számától függő medált fogunk kiosztani. Ha valaki egy adott kategóriában kapott már 3 medált, akkor nem kap többet, csak dirániumot, és a medált a következő helyezett kapja meg, a kvízolimpiához hasonlóan. Ha összegyűlik 6 olyan játékos, akinek már van legalább 3 medálja, akkor nekik újabb kategóriát nyitunk (Ez a 6-os célszám még változhat), ahol meg lehet szerezni újabb 3 medált (de 10 részzvevőig csak 1 medált osztunk bajnokságonként). Ha már lesz 6 játékos, akinek 6 medálja van, nyílik egy 3. kategória stb. Ez a rendszer garantálja, hogy mindenkinek lesz esélye medálokat szerezni, a hasonló erősségű játékosok külön kategóriába kerülnek, de mégis, aki erősebb, az több jutalmat kap.

3. Aukciós ház változások.
Bekerül: zafír csatlós csatakő (hasonló a gyémánthoz), gyémánttalért (aranytallér 25%-os bónuszt adó verziója), karemium csapda, alternatív szimbólum, 100 barna mytkornit, 20 diránium, 100 kiégett őskő (volt már egy ritka, 300-as tétel, ez amellett lesz elérhető, kérésetek alapján). Kikerül az idomítás mestere (+10 idomítás).

4. Szerencsekerék változások.
Bekerül (60 szinttől mindegyik): ulta-ritka: zafír csatlós csatakő (ld fent), ritka: smaragd szelence, gyakori: 10 kheszon törmelék, 3 diránium. Kikerül: barátság kristálya.
Változik: gyakori és nemgyakori AF pont mennyisége nő, a 3 kiégett őskő helyett 5-öt fog adni a gyakori nyeremény.

5. Egyebek
Igyekszünk minél több beígért apróságot is berakni a köv. patchbe, mint pl. inspirátor hatása max. szint elérésekor megszűnik, új af képesség, ami növeli a csatlós csatákért kapott diránium mennyiségét a harci erő alapján.

Természetesen a többi dolgot sem felejtettük el, de pl. a legendás tárgyak kovácsolásánál úgy éreztük, a fentieket fontosabbnak tartottátok, ezért az később lesz megvalósítva.

Ha valamilyen szuper-sürgős dolog kimaradt esetleg, vagy valami probléma van a fent leírtakkal, kérjük, jelezzétek!

Illetve biztos lesz, aki megkérdezi, de várható februárban Valentin napi befizetési akció is.
Dátum: 2017.01.09. 10:59:13
A Kárhozat vermében a jutalmak ugyanazok, mint a Végzet vermében (kivéve, hogy a szörnyek nem dobnak hordatrófeát). A Verem bekerülése óta ezek nem változtak. Amit azonban fontos tudnotok: több kincstábla is van, és az, hogy a kincset melyikből kapod, a szintedtől függ. Egy 10. szintű karakternek nem ugyanazokat generálja a gép, mint egy 150. szintűnek. És természetesen a szerencsének is szerepe van a dolgban, mint minden véletlen kincsnél.
Dátum: 2017.01.02. 12:14:51
Figyelem! A Kárhozat Verme ma lejár, holnap, amikor már belépsz újat fogsz kapni! Tehát aki nem fejezte be, annak ma van az utolsó lehetőség!
Dátum: 2016.12.22. 14:19:04
Már az, hogy a Végzet Vermében osszunk az inspirátorral, is a ti kérésetekre került be. A tárgy és a képesség inspirátor egykutya a CSP regen szempontjából, tehát ott semmiképp sem szabad különbséget tenni. Megoldásnak azt látom, hogy az inspirátoros osztás megmarad a Végzet Verménél - a tárgyas is! - viszont a Kárhozat Verménél megszüntetjük az inspirátoros osztót - mind a 2 fajtát. Ez akkor meg is van, annyi a kérésem, hogy ezzel kapcsolatban ne írjon senki, hogy ilyen-olyan kompenzációt kér, ilyesmire most nincs lehetőség, a szabályok a ti kéréseitek alapján változtak meg, nem programhiba vagy hasonló miatt.

Ami még itt felmerült, hogy a veremnél túlzottan is sok kincs jár minimális TP-ért, ezt a részt még felülvizsgáljuk, ill. az inspirátorral is futunk még egy kört, hogy jó-e úgy, ahogy van. Amit Kwisatz ír, ezt nem hívnám exploitnak, attól, hogy egy karakter később indul, fejlődhet optimálisabban. De ettől függetlenül, lehet ott is igazságos lenne, hogy aki a topra ér, annál az inspiráció többet ne működjön.
Dátum: 2016.12.20. 12:00:28
Ez nem ügyfélszolgálati probléma, inkább itt beszéljük meg. Természetesen nyitottak vagyunk bármiféle vitára, és észérvekkel meggyőzhetőek vagyunk. Először is egy összefoglaló:

A szerverből és a tárgyból eredő inspiráció eredeti célja, és funkciója is nagyon hasonló: a célja, hogy segítsen behozni a lemaradást, és ezt részben úgy éri el, hogy extra CSP-ket regenerál a karakter. A tárgy inspiráció régebbi, ezért még hibásabb konstrukció: a CSP regeneráció a top játékostól való távolságodtól függ, ezért részlegesen exploitálható; a szerver inspiráció az indulási időtől függ, ezért nem exploitálható. Tehát ha bármilyen okból arra a következtetésre jutottunk, hogy az inspirációból származó előnyt visszafogjuk a Végzet vermében, akkor ezt ésszerű a tárgy inspirátorra is alkalmazni.

A Végzet vermének egyik nagy vonzereje, hogy iszonyúan jól lehet a CSP-ket hasznosítani, LE és egyéb jutalmak szempontjából. Amíg egy évente 1-2x felbukkanó verseny volt, addig ez még nem borította annyira az egyensúlyt; abban a pillanatban, hogy ez egy rendszeres, havi eseménnyé vált, erre a dologra már jobban oda kell figyelni. Az igaz, hogy ez nem verseny, de az sem jó, ha egy relikvia az újabb és újabb események bekerülésével egyre erősebbé válik. Ráadásul, mivel beláttuk, hogy meg kell engedni, hogy legalább az energia fele átvihető legyen egyik veremről a másikra, az inspiráció még bizonyos körülmények között exploitálható is lenne: tömöd, tömöd a sokszoros szorzóval gyűjtött energiát, és csak akkor indulsz meg - és kezded csökkenteni a szorzódat - amikor már egy rakat plusz erőforrást eltároltál.

Az inspirátor tárgyról, ahogy írtam, mindig is kissé bróken tárgy volt. De mivel alapvetően nerf-ellenesek vagyunk, nem azt az utat választottuk, hogy kitiltjuk a játékból, hanem azt, hogy legalább fele hatásfokkal mindenkinek elérhetővé tesszük (kisebb inspirátor). Ettől a hatás még ugyanolyan bróken marad, de ha mindenkinek elérhető, az kisebb probléma. Az inspirátorok nem működnek a VF-el, nem működnek a Kárhozat vermével, és lehet, hogyha a jövőben bekerül valami tápos, csp-vel működő dolog, ott sem lesz hatásuk. Ha már nem tiltottuk ki, legalább ne erősítsük tovább. Ettől még arra, amire korábban jó volt, ugyanolyan jó lesz most is. Akinek inspirátora van, igyekezzen a vermet vadászat italból tölteni, ha optimalizálni akar.
Dátum: 2016.12.16. 14:53:16
Többen kérdezték, lesz-e megint napi ajánlatban a "100.000 kheszon törmelék." Csodálkoztam egyet, mert a mostani akciónál nekem 10.000 volt csak felírva, és amikor utánanéztem, az én doksimban az előző akciónál is 10.000 szerepelt. Nagyon úgy néz ki, hogy az utolsó vásár során Baraty amikor kirakta, elírt egy 0-t Az jó kis vétel volt akkor, grat mindenkinek, aki vett belőle. Gondolkodtunk, mi legyen ezzel, tizedáron adni valamit nem túl korrekt azokkal szemben, akik teljes áron vásárolnak egyébként. Viszont az is tény, hogy ez egy limitált akció, és végülis karácsony van. Úgyhogy a 10.000 helyett most 40.000 kheszon törmelék lesz, 100 helyett 80 őskőért, tehát még mindig az eredeti ár 1/5-éért. Ez a napi ajánlat holnap lesz, azért írtam le, hogy ne maradjon le róla senki, aki meg akarná venni. Boldog Karácsonyt mindenkinek
Dátum: 2016.12.16. 13:37:20
Egy apró módosítást eszközöltünk a Kárhozat Verménél: az eddigi doksik szerint az energia, amit nem használsz el, az elvész a Verem resetelésekor. Ezen változtattunk, hogy elébe menjünk esetleges reklamációknak. A megmaradt energia FELE átvihető lesz a következő Kárhozat Vermére (de Végzet Vermére nem!)
Dátum: 2016.12.14. 10:19:20
Igen, köszi, a 2. és 3. posztot is frissítettem, már az aktuális infók olvashatóak ott is.
Dátum: 2016.12.09. 17:25:37
Idézet: Alendaar - 2016.12.09. 13:51:37
Van szkarám... de portyára miért nem hat?

Azért, hogy a játékosok vadásszanak is

Idézet: Pocokom - 2016.12.09. 15:30:33
Alacsony szintre a csatlós portya mellé tegyetek már be valami alternatívát... Minden eventen van olyan feladat amit a kisebb szintűek nem tudnak megcsinálni szintkorlát miatt

Nem lehet mindenre alternatívát berakni. Ha olyan feladatot akarunk, ami szintfüggetlen, ki lehet találni mondjuk 20 féle taskot. Ha olyat, aminek van valami feltétele, akkor mondjuk 60 félét. Szerencsére, enélkül a feladat nélkül is jóval több hókristály szerezhető, mint 1 évvel korábban, úgyhogy reméljük panaszra nem lesz ok.
Vannak olyan mini-esemény feladatok, amiket csak magasabb szintű karakterek tudnak teljesíteni, de ezek számát igyekszünk a minimumon tartani. Asztrálkincs / szürke myto a veremben, igen, ezeket lehet találni, ahogy a normál veremnél is.
Dátum: 2016.12.09. 13:33:11
A karácsonyi befizetési akció várhatóan jövő csütörtöktől lesz.

A kincstalálás esélyét jelentősen megnöveli a kincskereső szkarabeusz, az előző eseményen, a sörfesztiválon lehetett szerezni, de az csak vadászatra vonatkozik.
Dátum: 2016.12.08. 13:54:26
A fórum nyitó topikjában levő posztot frissítettem az aktuális dátumokkal, illetve beírtam az új feladatokat is, hogy könnyebb legyen terveznetek.
Dátum: 2016.12.08. 13:18:14
Igen, lesz mindkettő, ha van igény kheszon törmelékre, rakunk be szívesen. Az asztrális kő az a tárgy, amit az elején nehezebb szerezni, csak speciális eseményekben tudsz ingyen hozzájutni, ezt az exkluzivitást nem szeretnénk megszüntetni. később már úgyis többet találsz, mint amennyire szükséged van, nem szeretnénk teljesen devalválni már a játék elején is.
Dátum: 2016.12.08. 12:29:03
Nincs kevesebb feladat, ellenkezőleg Az esemény a tavalyihoz képest +5 nap, és ezen a plusz 5 napon (az elején) új feladatok is vannak. A kiírásban szereplő feladatok is jönnek majd, nem kell aggódni.

Asztrális követ most biztos nem rakunk a jutalmak közé, az élő fórumon is az volt a panasz, hogy annyi van, nem tudnak vele mit kezdeni, és lehessen átváltani vmi hasznosra.

Smaragdszelencének elvileg kéne lennie, leellenőrzöm mindjárt a jutalomlistát, ha vmi kimaradt, pótoljuk. és mivel karácsony van, lehet kívánni is, 1-2 tétel még biztos felfér a jutalom listára.
Igen, szerencsekerék és aukciós ház tételek is változni fognak majd. A medálra van már ötletünk egyébként, ha elég sok medálod van, nőne, hogy hány szintet teljesíthetsz.
Dátum: 2016.12.07. 13:19:33
Idézet: Gloria - 2016.12.06. 21:38:26
Ez mintha egy kicsit zavaros lenne, először két normál event utána két mini


A húsvét dátumához kellett passzoltatni az egészet, furán vette volna ki magát, ha márciusban tartunk húsvéti mini-eventet, 2 héttel az igazi húsvét előtt - mindössze ennyi volt az oka Remélem az erőforrásokat azért tudjátok így is optimalizálni az eventekre. A 2016-os typot korrigáltam, köszi hogy jelezted!
Meszy: fent van az is a teendők között.

Szeretnék egy kis tájékoztatást adni arról, hogy most mivel foglalkozunk éppen. Az új epikus relikviák lekódolása után Baraty most a holnap induló karácsonyi minieseményen dolgozik. A miniesemény bővülni fog, idén több feladat lesz, több napig fog tartani, több jutalmat lehet majd szerezni. A következő dolog, amit szeretnénk sürgősen megcsinálni, a mini Végzet Verme lesz, mivel úgy láttam, ez az, amit legszívesebben látnátok, fontosabb, mint a legendás tárgyak craftolása. Ez az esemény Kárhozat Verme néven fog futni, havonta egyszer lehet teljesíteni. Alapban 10 szintje lesz, de adunk lehetőséget később arra, hogy a maximális szintet növelni lehessen. A Kárhozat Verme hónap elején mindig nullázódik, tehát az aktuálisat hónap végéig mindig be kell fejezni, és május hónapban, amikor a nagy Végzet Verme esemény lesz, akkor nem lesz elérhető. Az esemény megegyezik a Végzet Vermével, a következő eltérésekkel:
- az energia átváltásnál nem lesz korlát, ami után rosszabbul váltasz (azaz lesz, de csak egy elméleti, 99999-es limit )
- jutalmazás: a szörnycsatákért nem fog hordatrófea járni, és a végén a fétis helyett verem medált adunk (egyelőre nincs statja, de ha van kívánság valami szerény bónuszra, az megoldható). Más eltérés nem lesz az esemény közbeni jutalmazásban.
- az esemény végén nem lesz toplista és toplista alapján történő jutalmazás. Egyrészt, senkit sem akarunk arra kényszeríteni, hogy minden hónap első napján, hajnali egykor kelljen végigdarálnia ezt a 10 szintet. Másrészt, szeretnénk, ha legalább ebben több lenne a nagy esemény a rendszeres minitől.

A továbbiakról is igyekszünk majd tájékoztatást adni, ha lesz infónk, a decemberi szabadságolások mellett nem tudom, még mi fog beleférni.