Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: 2017. februári patch információk
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
2017. februári patch információk
1. hozzászólás - 2017.01.25. 15:33:28
Az alábbi topikot odaszúrhattam volna valamelyik fejlesztések topik végére is, de talán így jobban elkülönül, jobban tárgyalható. Szeretném leírni azokat a dolgokat, amiken most dolgozunk, és a közeljövőben várhatóak. Természetesen a kiindulási alap most is az év végi találkozón megbeszéltek.

1. Nagy igény volt új fétisre, ezért úgy döntöttünk, a februári farsangi eseményen, ahol eddig nem volt fétis, most lehet majd szerezni. A farsangi fétis olyan, passzív bónuszt fog adni, amit szintén a találkozón vetettetek fel: bónusz a szövetségi küldetésekért kapott jutalomra.

2. Egy nagyobb fejlesztés, amit már korábban ígértünk, a csatlós bajnokság. A normál bajnoksághoz hasonló rendszerben lesz, 2 hetente. Előzetesen kell nevezni rá, és értelemszerűen a csatlós csapatok mérkőznek. Mivel a csatlósoknál nincs szint szerinti megkülönböztetés, kezdetben egyetlen kategória lesz. A jutalom diránium lesz (ezt mindenki kap, helyezéstől függő mennyiséget), és a normál bajnoki medálokhoz hasonló hatású csatlós bajnoki medál. Annyi lesz a különbség, hogy itt nem 1, hanem nevezők számától függő medált fogunk kiosztani. Ha valaki egy adott kategóriában kapott már 3 medált, akkor nem kap többet, csak dirániumot, és a medált a következő helyezett kapja meg, a kvízolimpiához hasonlóan. Ha összegyűlik 6 olyan játékos, akinek már van legalább 3 medálja, akkor nekik újabb kategóriát nyitunk (Ez a 6-os célszám még változhat), ahol meg lehet szerezni újabb 3 medált (de 10 részzvevőig csak 1 medált osztunk bajnokságonként). Ha már lesz 6 játékos, akinek 6 medálja van, nyílik egy 3. kategória stb. Ez a rendszer garantálja, hogy mindenkinek lesz esélye medálokat szerezni, a hasonló erősségű játékosok külön kategóriába kerülnek, de mégis, aki erősebb, az több jutalmat kap.

3. Aukciós ház változások.
Bekerül: zafír csatlós csatakő (hasonló a gyémánthoz), gyémánttalért (aranytallér 25%-os bónuszt adó verziója), karemium csapda, alternatív szimbólum, 100 barna mytkornit, 20 diránium, 100 kiégett őskő (volt már egy ritka, 300-as tétel, ez amellett lesz elérhető, kérésetek alapján). Kikerül az idomítás mestere (+10 idomítás).

4. Szerencsekerék változások.
Bekerül (60 szinttől mindegyik): ulta-ritka: zafír csatlós csatakő (ld fent), ritka: smaragd szelence, gyakori: 10 kheszon törmelék, 3 diránium. Kikerül: barátság kristálya.
Változik: gyakori és nemgyakori AF pont mennyisége nő, a 3 kiégett őskő helyett 5-öt fog adni a gyakori nyeremény.

5. Egyebek
Igyekszünk minél több beígért apróságot is berakni a köv. patchbe, mint pl. inspirátor hatása max. szint elérésekor megszűnik, új af képesség, ami növeli a csatlós csatákért kapott diránium mennyiségét a harci erő alapján.

Természetesen a többi dolgot sem felejtettük el, de pl. a legendás tárgyak kovácsolásánál úgy éreztük, a fentieket fontosabbnak tartottátok, ezért az később lesz megvalósítva.

Ha valamilyen szuper-sürgős dolog kimaradt esetleg, vagy valami probléma van a fent leírtakkal, kérjük, jelezzétek!

Illetve biztos lesz, aki megkérdezi, de várható februárban Valentin napi befizetési akció is.
A hozzászólást Miklós módosította 2017.01.25. 15:37:09-kor
Pontszám: 6.36
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
2. hozzászólás - 2017.01.25. 15:51:39 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2017.01.25. 15:33:28

gyémánttalért (aranytallér 25%-os bónuszt adó verziója)


Előfeltétel az aranytallér megléte, hogy úgymondd "felfejleszthető" legyen erre a szintre, avagy kombinálható?
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.80
népszerűX666xFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
3. hozzászólás - 2017.01.25. 16:08:38 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Volt szó új Familiárisról is, az lesz, nem lesz?
V2 - X666x
V3 - Übermensch
V6 - Fétisvadász
"Tudtam magamról, hogy erős vagyok, és talán még azt is -ahogy mondogatták-, hogy bolond, arról viszont meg voltam győződve, hogy legbelül van bennem valami. Lehet, hogy csak megkeményedett szar, de az is több már, mint ami bennük van.
Pontszám: 6.88
kedvencErik0119Férfi
Végzetúr
92 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
4. hozzászólás - 2017.01.25. 16:12:57
Javaslat: a Végzetúr nevet lecserélni, pl.: Már a Csatlós az Úr-ra.
Komolyabbra fordítva: a csatlós bajnokság. Szóval ez a bajnoki viadal csak csatlósokkal és csapatot kell nevezni? Akár 1 állat is elég lehtne. Lehet azt többen bevállalnák. De nem okoskodok előre, lehet már tesztelve lett a dolog és működik.
Pontszám: 8.48
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3351 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
5. hozzászólás - 2017.01.25. 16:28:45 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
1. szuper!

2. ez is. Az új medálok mindig jók. De tuti kizúgok az elején amilyen szerencsém van

3. Szerintem 100 barna mytokronit, de főleg a 20 dinárium borzasztó kevés egy AH-s tételhez. Nagyon-nagyon kevés. Egy tízes szorzó lenne reális, hadd pörögjenek kifelé a dukátok, meg így fel-fel tudnának ugrani csatlós szintben a kisebb szintű játékosok is néha. Ha gondoljátok levezetem, hogy miért ilyen kevés.
Ide bekerülhetne egy "50.000 kheszon törmelék" tétel is. Lenne rá igény az tuti. 50-es csatlósszinten ennyiből éppen meg lehet venni egy-egy új felszerelést 3 csatlósnak, szóval kheszonból sosem elég.

4. a 10 kheszon törmelék nagyon kevés. Ugye ez most kvázi csak csatlóskufárnál elvásárolható tétel, így ezzel kéne kompatibilis szintre hozni.
A mytokronit csomagra is ráférne szerintem egy update, mivel elképesztő módon elszálltak a szintek már. Erre gondolok pl.: óriás mytokronit csomag: 20-50 mytokronit. A kicsik meg nem kellenek.
ultraritkára javaslat: templomi pálca, verempálca, óriás csomag dinárium / kheszon törmelék / barna mytokronit. Látom, hogy szeretnétek pörgetni a csatlósokat, akkor kússzon be mindenhova.

5. szuper. Nagyon szuper.

Extrák:
Fejlesztési javaslatok:

Lehessen egy kattintással több arany lélekfókuszt venni csatlóskufárnál. Most 30-50 kattintás.

Csatlóscsata oldalon legyen részletesebb szűrési lehetőség, ne csak -30% - 0% - 30%.

Csatlóscsata oldalon legyen egy fun-rekord oldal a következőkkel pl:
- sorozatban legtöbb győztes csata : XY
- legtöbb szerzett dinárium 1 nap alatt
- legnagyobb sebzés egy csatában

Lady Alvariel toplista frissítés 2 tétellel:
- legtöbb győztes csatlóscsata
- legtöbb szerzett dinárium

Relikviaötlet bronztól unobtániumig: csökkenti a kheszon törmelék - arany lélekfókusz átváltási arányát. Relikvia nélkül 1000 - 1, unobtánium relikvia szintnél mondjuk 700 - 1.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.71
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
6. hozzászólás - 2017.01.25. 17:13:03
Muszáj ezt a csatlós harcolós dolgot ennyire tolni?
Pontszám: 7.41
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
7. hozzászólás - 2017.01.25. 18:38:17 (Válasz LanMaffia #5 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2017.01.25. 16:28:45

Lehessen egy kattintással több arany lélekfókuszt venni csatlóskufárnál. Most 30-50 kattintás.


Lehetséges.
VIP+prem tagsággal egyszerre 20 aranyfókuszt lehet venni a Lélekkufár/Egyéb menü alatt.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.80
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3351 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
8. hozzászólás - 2017.01.25. 19:30:07 (Válasz Paco #7 hozzászólására.)
Jogos, de én törmelékért gondoltam
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.77
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
9. hozzászólás - 2017.01.25. 19:55:38
már felvetésre került valamelyik topicban az ötlet, de én is rákérdeznék, hogy az LE-t adó szerencsekerék tételek (legalább a gyakori) kivételére van-e lehetőség? Kb. fél szb-nyi jutalmat ad, helyenként még rosszabb LE/TP aránnyal, őskőért ez elég sovány...




Pontszám: 7.54
közkedveltwardumFérfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
10. hozzászólás - 2017.01.25. 21:14:44
1. király
2. nem izgat
3. a 20 diránium. igás állat nemiszerve. az idomítás mestere szerintem maradhatna, én már többször is vettem.
4. szuper
5. remek.

Tényleg jó lenne valami alternatíva arra is, hogy ne egyesével kelljen kibontogatni az asztrálkincseket. Tudom, hogy VIP funkcióval lehet, de azért gondoljunk azokra is, akik nem fizetnek a játékért, csak élvezni szeretnék azt.
Wardum v2
Irate v3
Pontszám: 8.75
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
11. hozzászólás - 2017.01.25. 21:23:55 (Válasz Ricskosz #6 hozzászólására.)
Én sem támogatom a csatlósok tovább erősítését! 4 harcoló csatlós már így sok...

Miklós: korábban már elleneztem az 5. harcoló csatlóst, de a részedről semmi reakció nem érkezett. Az ilyen húzásokkal nagyon rossz irányba tereled a játékot. 4 csatlóst kb. 2 hónap alatt lehet elvinni 32. szintig, ahol pusztán csak felszerelve +80 csatlósbónuszt ad a karakternek, azaz 80*7=560 TÖ bónuszt kapunk. Ez a bónusz megfelel 4db 200. szintű sima csatlósnak, amit mindössze 2 hónap alatt elérünk. A példám ráadásul csak 32. szintről szól, vannak olyan karakterek is, akik kb. ennek a duplájánál tartanak, dupla annyi bónusszal rendelkeznek. Mi lesz így a későbbiekben?

Minden egyéb fejlesztés tetszik!
V3 Shadowrun
Pontszám: 7.90
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3351 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
12. hozzászólás - 2017.01.25. 21:45:42 (Válasz Shadowrun1990 #11 hozzászólására.)
A TÖ bónuszos probléma jogos. Én akkor is csatlós csatáznék, ha 0 TÖ bónusz lenne
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.77
közkedveltMadDogFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
13. hozzászólás - 2017.01.25. 22:27:31 (Válasz Shadowrun1990 #11 hozzászólására.)
Egyet kell hogy értsek Shadowrun-al! Habár csatlósoknak a felszereléseket én is vásárolom ennek ellenére azt kell mondjam ez igy tényleg sok! Persze motivációnak tökéletes, hogy nagyon jól megnövelik a TÖ-t és tetszik is, de ha tovább növeljük a harcba hivható csatlósok számát, akkor lassan a játék lényegével - a végzeturunkkal már foglalkozni sem kell! A tulajdonság összegünk nagyját már lassan a csatlósok adják! A 3 harcba hivható csatlós jó volt, még a 4-el is ki lehet egyezni valahogy, de 5 már felesleges! Tovább már tényleg ne növeljük!
Pontszám: 6.17
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
14. hozzászólás - 2017.01.25. 22:30:50 (Válasz Shadowrun1990 #11 hozzászólására.)
Nem az n+1-ik harcoló csatlósra gondoltam, az egész csatlós arénát egy felesleges és béna fejlesztésnek tartom, ami csak arra volt jó, hogy a talált asztrális kincseim hulladékot szórjanak, ha nem akarok nevetséges random csatákba belemenni, és kvázi 1. szintről felszenvedni három "buta" karaktert(ugye ez kb ugyanaz, mint a karakterfejlesztés, csak itt nincsenek se szakik se kaland semmi, csak harc, felszerelés, meg tö)
Még az első 1,5-2 hétben bent voltam a csatlós harci erő top3ban a v2n, de aztán rettenetesen meguntam, és hozzá sem nyúltam azóta
Pontszám: 7.41
kedvencMordusFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
15. hozzászólás - 2017.01.26. 00:36:55
Ismételhető küldetések miatt csinálom csak v6-on. Nekem nem dobta meg a játékélményemet többen is leírták, hogy gyakorlatilag ugyan az a fejlesztés mint a karakternél a csata rendszer is ugyan az. Szerintem se kéne erőltetni, hogy még több csatlóst lehessen harcoltatni, már így is elég durvák a zárójeles tulajdonság bónuszok. Javaslom, hogy a kalandpróbáknál a csatlósok TÖ-je ne számítson, mert elég kiábrándító, hogy az alap TÖ szerint benne vagyok a világ szerinti top10-be, de kalandoknál nem ritka hogy 100+ kristálypontot égetek mert annyira elszálltak a bónuszok.
Pontszám: 8.27
népszerűDop1150
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
16. hozzászólás - 2017.01.26. 05:27:41 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
,
A hozzászólást Dop1150 módosította 2017.01.26. 05:46:17-kor
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

A. Einstein
Pontszám: 6.99
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
17. hozzászólás - 2017.01.26. 14:34:57
Idézet: Paco - 2017.01.25. 15:51:39
Előfeltétel az aranytallér megléte, hogy úgymondd "felfejleszthető" legyen erre a szintre, avagy kombinálható?

Jelenlegi verzióban veheted rögtön a gyémántot, nem feltétel az arany. Ez problémát jelent?

Idézet: X666x - 2017.01.25. 16:08:38
Volt szó új Familiárisról is, az lesz, nem lesz?

A listáról igyekszünk mindent megvalósítani ,de szép sorban, a familiárisos dolgok sajnos ebben a patchben még nem lesznek benne.

Idézet: Erik0119 - 2017.01.25. 16:12:57
Akár 1 állat is elég lehtne.

A "csapatod" állhat akár 1 állatból is.

Idézet: LanMaffia - 2017.01.25. 16:28:45
Szerintem 100 barna mytokronit, de főleg a 20 dinárium borzasztó kevés egy AH-s tételhez

Az a 20 valójában 100 lesz, csak itt a posztban még nem javitottam a korábbit. Ok, a kheszon törmeléket is felnöveljük 30-ra. 100 barna myto, azért ez egy gyakori, egyszerű tétel akar lenni, minél többen megvehessék, ha nagyon nagy lenne a mennyiség, akkor nagyobb lenne az értéke, és azokat zárnánk ki, akiknek legnagyobb szüksége van rá. A fejlesztési javaslatokat köszönjük, felírtam!

Idézet: Gyulas84 - 2017.01.25. 19:55:38
már felvetésre került valamelyik topicban az ötlet, de én is rákérdeznék, hogy az LE-t adó szerencsekerék tételek (legalább a gyakori) kivételére van-e lehetőség? Kb. fél szb-nyi jutalmat ad, helyenként még rosszabb LE/TP aránnyal, őskőért ez elég sovány...

Rendben, nem látom akadályát.

Idézet: wardum - 2017.01.25. 21:14:44
az idomítás mestere szerintem maradhatna, én már többször is vettem.

Ha más is így véli, akkor maradhat, persze. De elég olcsón ment az utóbbi időben, nem volt rá nagy érdeklődés.

Idézet: Shadowrun1990 - 2017.01.25. 21:23:55
Én sem támogatom a csatlósok tovább erősítését! 4 harcoló csatlós már így sok...

Ez minden játékban így van, kell a plusz fejlesztési lehetőség időnként, magas szinten már belassulnak a dolgok, így meg megint van, amit pörgetni lehet... Állatból is nőtt a befogható, a csatlósokhoz is kerültek be új fétisek stb. És ez a relik mindenki számára hozzáférhető lesz, aukción és szerencsekeréken is lesz, előbb-utóbb kipottyan.

Mordus: nem hiszem ,hogy jó ötlet nekiállni és szelektálni hogy ide ez a bónusz számit a tulajdonságba, oda amaz nem, ez eléggé elbonyolítaná a dolgokat. Azért adunk tulajdonságbónuszt, hogy működjön. Kristálypont meg azért van bőven, nem?
Pontszám: 7.72
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
18. hozzászólás - 2017.01.26. 15:14:52 (Válasz Miklós #17 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2017.01.26. 14:34:57
Idézet: Paco - 2017.01.25. 15:51:39
Előfeltétel az aranytallér megléte, hogy úgymondd "felfejleszthető" legyen erre a szintre, avagy kombinálható?

Jelenlegi verzióban veheted rögtön a gyémántot, nem feltétel az arany. Ez problémát jelent?


Maga a tény nem jelent gondot.
A kérdés csupán az, hogy mi a célja, hiszen egy régi lemez kerül elő ezzel.
Szóval mint az alapkérdés is volt; felülírja a gyémánt a már meglévőt vagy pedig összekombinálható? A többi pedig már adja magát.

Ha ez a tétel összeadódik az arannyal, tehát arany+gyémánt együtt +45% küldetés bónusz, akkor semmi gond nincs vele.
Ha az aranyat felülírja a gyémánt, és/vagy pedig alapesetben megvehető a gyémánt (és/de nem szükséges az arany megléte előfeltételként), akkor azok, akik régebben/nem rég/bármikor és bárhogyan megszerezték az Aranytallért súlyos dukátokért, akkor esetleg hagyhat bennük némi keserűséget maga után.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.53
közkedveltwardumFérfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
19. hozzászólás - 2017.01.26. 15:34:24
Kristálypont nemhogy nincs bőven, egy felesleges darab sincs. A kalandok tényleg égetik brutálisan, és ha nincs elég kiégett akkor általában kristálypontból préselek. A kihívások ezt sehogy nem bírják kompenzálni főleg hogy a portyapont faktort sikerült iszonyatosan túlterhelni az szb-vel és a csatlós arénával. Lehetne erre is kitalálni valami okosat a közeljövőben.

mod: helyesírás
A hozzászólást wardum módosította 2017.01.26. 15:35:33-kor
Wardum v2
Irate v3
Pontszám: 9.29
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. februári patch információk
20. hozzászólás - 2017.01.26. 15:52:23 (Válasz Miklós #17 hozzászólására.)
Ez minden játékban így van, kell a plusz fejlesztési lehetőség időnként, magas szinten már belassulnak a dolgok, így meg megint van, amit pörgetni lehet... Állatból is nőtt a befogható, a csatlósokhoz is kerültek be új fétisek stb. És ez a relik mindenki számára hozzáférhető lesz, aukción és szerencsekeréken is lesz, előbb-utóbb kipottyan.


Nagyon elbeszélünk egymás mellett. Rájöttem teljesen felesleges logikusan érvelni, mert rendszerint igyekszel kimagyarázni magad a kényes témák alól. Engem abszolút nem győztél meg ezzel a nagyon gyenge semmitmondó válaszoddal.

Az új fétist még megszerzem, utána katakombákba rakom a karakterem és csak a viadlokra fogok nevezni. Köszönöm én ebből nem kérek többet, nem fordítok több időt, sem több pénzt erre a játékra.
V3 Shadowrun
Pontszám: 8.61
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője