Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kárhozat verme
közkedveltPocokomFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
21. hozzászólás - 2016.12.19. 15:02:21
Van értelme napi 3 percnél többet játszanom... Okos gondolat volt hogy folyamatosan bent van.. Így Pók karakterrel is tudom használni a csp-t, anélkül hogy különösebb hátrányom származna belőle...10/10 pont !

A medál adhatna valami apróságot, hogy ne csak dísz legyen...persze semmi ultratáp, csak valami igazán apró dolgot.
V5 Vitathatatlan - Shibusen
V3 Illuminati Lovagjai
Pontszám: 9.92
kedvencEdward76Férfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
22. hozzászólás - 2016.12.19. 15:28:44
Figyelembe veszi az Inspirátort és a Kisebb Inspirátort? Kisebb inspirátorom van, és 1 csprt 14 energiát kapok.

Megjött a válasz:
"Hali!

Igen, figyelembe veszi.

Baraty"
A hozzászólást Edward76 módosította 2016.12.19. 17:24:56-kor
Pontszám: 7.19
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
23. hozzászólás - 2016.12.19. 17:34:17 (Válasz Edward76 #22 hozzászólására.)
Csak erről eddig nem volt szó
Kérem vissza a köveimet V2-re 100-t, V3-ra 80-t
10CSP-ért 81 energia? Ez vicc. Akkor minek a kisebb inspirátor?
A hozzászólást Gwindor módosította 2016.12.19. 17:35:46-kor
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.84
közkedveltDnamaxFérfi
Végzetúr
99 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
24. hozzászólás - 2016.12.19. 17:38:09
Csak tudnám mi f..nak van a felcser af ha verembe se működik .Elég dühítő hogy 700as vastag bőr melett 1500-2500 sebzéseket kapnak az állatok így 10perc vermezés után 1-1,5óra állatgyógyítás következik.
V5 Smaragd Tanács
V6 A Galaxis Őrzői
V3 Kings of Dawn
V2 Martalócok
Pontszám: 8.81
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
25. hozzászólás - 2016.12.19. 18:28:25
Nem úgy volt ez eddig, hogy csak az alanyi jogon járó, v5/6-s CSP szorzós cuccot osztotta le?
Aki megvesz az aukción/lélekkufárnál egy relikviát, azt nem értem miért kell ezzel szívatni.
Pontszám: 8.00
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
540 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
26. hozzászólás - 2016.12.19. 20:29:24 (Válasz Ricskosz #25 hozzászólására.)
20 csp-ért kaptam 125 energiát(v1 kisebb inspirátor) ez mégis mi a .....??????
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 8.33
kedvencMordusFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
27. hozzászólás - 2016.12.19. 20:41:49
Én is megszívtam v1-en nemrég vettem kisebb inspirátort. Nem értem a koncepciót. A kárhozat vermébe miért kell beleszámolni? Itt nincs toplista, senkinek nem származik hátránya belőle, ha a másik előbb végez. Minek kell szívatni a népet? Mivel állandó eleme lett a játéknak a verem így felteszem a kérdést én is. Akkor végül is mi értelme van ennek a relikviának?
Pontszám: 9.37
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
28. hozzászólás - 2016.12.19. 20:45:19 (Válasz Mordus #27 hozzászólására.)
Idézet: Miklós
Az inspirátor célja az, hogy aki lemaradásban van a többiekhez képest, az ezt behozhassa. Kárhozat verme nem volt korábban a játékban, így itt nincs szükség arra, hogy ebben bárki is előnyt kapjon. A Kárhozat verme eleve nagyon nagy táp, nagyon előnyös a LE/TP, sok a kincs, nem lenne korrekt, ha inspirátorral erre még további előny járna.


Én sem értem, de ez van...
A hozzászólást Spellatrix módosította 2016.12.19. 20:45:47-kor
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.52
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
29. hozzászólás - 2016.12.20. 05:00:34 (Válasz Spellatrix #28 hozzászólására.)
Idézet: Spellatrix - 2016.12.19. 20:45:19
Idézet: Miklós
Az inspirátor célja az, hogy aki lemaradásban van a többiekhez képest, az ezt behozhassa. Kárhozat verme nem volt korábban a játékban, így itt nincs szükség arra, hogy ebben bárki is előnyt kapjon. A Kárhozat verme eleve nagyon nagy táp, nagyon előnyös a LE/TP, sok a kincs, nem lenne korrekt, ha inspirátorral erre még további előny járna.


Én sem értem, de ez van...

Ez akkor lenne igaz, ha az inspirátorral több KV-t tudnál megcsinálni, de csak fixen annyit tudsz, mint a többiek, tehát több kincs sem esik. V3-n 71. szintű karakterrel 40%-kal kevesebb energiát kapok, mint normálisan. Gyakorlatilag az inspirátor el is vesztette a szerepét számomra.
Ezen kívül nem így lett elindítva sem, vagy tévedek?
Azért írtam ÜSZ-re
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 9.23
kedvencMegyekFérfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
30. hozzászólás - 2016.12.20. 09:01:56
Plusz ha ez nem verseny akkor minek kell az inspirációval foglalkozni? Minek kell bele számolni azt is?
Megyek
Pontszám: 8.42
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
31. hozzászólás - 2016.12.20. 09:54:10
Írjatok az ÜSZ-re minél többen, hogy észrevegyék a problémát és foglalkozzanak vele. Ha állandóan csak egyedül írkálok ugyan azt fogják mondani mint a végzet verménél.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.30
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
32. hozzászólás - 2016.12.20. 12:00:28
Ez nem ügyfélszolgálati probléma, inkább itt beszéljük meg. Természetesen nyitottak vagyunk bármiféle vitára, és észérvekkel meggyőzhetőek vagyunk. Először is egy összefoglaló:

A szerverből és a tárgyból eredő inspiráció eredeti célja, és funkciója is nagyon hasonló: a célja, hogy segítsen behozni a lemaradást, és ezt részben úgy éri el, hogy extra CSP-ket regenerál a karakter. A tárgy inspiráció régebbi, ezért még hibásabb konstrukció: a CSP regeneráció a top játékostól való távolságodtól függ, ezért részlegesen exploitálható; a szerver inspiráció az indulási időtől függ, ezért nem exploitálható. Tehát ha bármilyen okból arra a következtetésre jutottunk, hogy az inspirációból származó előnyt visszafogjuk a Végzet vermében, akkor ezt ésszerű a tárgy inspirátorra is alkalmazni.

A Végzet vermének egyik nagy vonzereje, hogy iszonyúan jól lehet a CSP-ket hasznosítani, LE és egyéb jutalmak szempontjából. Amíg egy évente 1-2x felbukkanó verseny volt, addig ez még nem borította annyira az egyensúlyt; abban a pillanatban, hogy ez egy rendszeres, havi eseménnyé vált, erre a dologra már jobban oda kell figyelni. Az igaz, hogy ez nem verseny, de az sem jó, ha egy relikvia az újabb és újabb események bekerülésével egyre erősebbé válik. Ráadásul, mivel beláttuk, hogy meg kell engedni, hogy legalább az energia fele átvihető legyen egyik veremről a másikra, az inspiráció még bizonyos körülmények között exploitálható is lenne: tömöd, tömöd a sokszoros szorzóval gyűjtött energiát, és csak akkor indulsz meg - és kezded csökkenteni a szorzódat - amikor már egy rakat plusz erőforrást eltároltál.

Az inspirátor tárgyról, ahogy írtam, mindig is kissé bróken tárgy volt. De mivel alapvetően nerf-ellenesek vagyunk, nem azt az utat választottuk, hogy kitiltjuk a játékból, hanem azt, hogy legalább fele hatásfokkal mindenkinek elérhetővé tesszük (kisebb inspirátor). Ettől a hatás még ugyanolyan bróken marad, de ha mindenkinek elérhető, az kisebb probléma. Az inspirátorok nem működnek a VF-el, nem működnek a Kárhozat vermével, és lehet, hogyha a jövőben bekerül valami tápos, csp-vel működő dolog, ott sem lesz hatásuk. Ha már nem tiltottuk ki, legalább ne erősítsük tovább. Ettől még arra, amire korábban jó volt, ugyanolyan jó lesz most is. Akinek inspirátora van, igyekezzen a vermet vadászat italból tölteni, ha optimalizálni akar.
Pontszám: 6.36
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
540 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
33. hozzászólás - 2016.12.20. 12:10:17 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Mivel nem verseny ahogy már többen írtuk semmi előnye nem származik annak aki tömi bele a CSP-t és tartalékolja az energiát. Mellesleg új veremnél feleződik tehát baromira nem éri meg. Rendes veremnél eseménynél egy szavam nem lenne, de itt teljesen irreálisnak tartom ezt a fajta "nerfet". Mivel nem verseny és havi 1*van kb rohadtul mind1 ki mennyi idő alatt végez vele, ez inkább a szivatás kategóriába esik. 800+cspből nem lehet megcsinálni 10 szintet azért az kicsit mókás
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 8.34
népszerűMasqueraderFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
34. hozzászólás - 2016.12.20. 13:06:59 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Ebben a minieventben továbbra is úgy gondolom, hogy semmi előnyt nem jelent az inspirátor: beleteszek X CSP-t, kiveszek Y erőforrást, esetünkben pedig 2X-ért jár az Y. Miért költsek 2* annyit, mint egy nem inspirált karakter ugyanazért a jutalomért? Ezeket a CSPket vadászatra használnám el, amire valóban ki lett találva a tárgy. Az exploit lehetőségét meg ki kell zárni: én bármikor lemondok az átvihető pontokról, cserébe ne legyek negatívan megkülönböztetve....

Összefoglalva ez szabály nem jelent mást, mint több száz mínusz cselekvéspontot, semmi más előnye nincsen, csak a nerf...de várjunk csak, mit is írtál az előbb?
"...alapvetően nerf-ellenesek vagyunk"
Tehát bízom benn, hogy ez a tetteitekben is megmutatkozik
Pontszám: 8.51
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
35. hozzászólás - 2016.12.20. 13:12:49 (Válasz Masquerader #34 hozzászólására.)
Idézet: Masquerader - 2016.12.20. 13:06:59
Ebben a minieventben továbbra is úgy gondolom, hogy semmi előnyt nem jelent az inspirátor: beleteszek X CSP-t, kiveszek Y erőforrást, esetünkben pedig 2X-ért jár az Y. Miért költsek 2* annyit, mint egy nem inspirált karakter ugyanazért a jutalomért?


Pontosan ez a probléma, ugyanannyi jutalom jár, csak sokkal több belefektetett erőforrásból. Ez egy igen komoly nerf az inspirátornak.
V3-Alíz
Pontszám: 8.33
kedvencMegyekFérfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
36. hozzászólás - 2016.12.20. 15:13:59
1csp-ért kapok 10 pontot. Tényleg tök jó,hogy míg mások ugyanennyi csp-ért kapják a 20-akat,így fele annyi csp-ből megússzák a vermet ugyanazért a jutalomért mi én. Ezt mindennek lehet hívni csak korrektségnek nem... Ráadásul 1 hónapban csak 1 vermet lehet megcsinálni és akkor most azt is dupla annyi forrásból mint a nem inspirált?! Ne komolytalankodjatok már...
Megyek
Pontszám: 8.42
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
37. hozzászólás - 2016.12.20. 16:28:33 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Miklós!

Én úgy szolok hozzá hogy nincs Inspirátor relikviám meg Inspirátor hatás sem mert már régi V5-ös vagyok de ez nagyon nem jó így!

A kárhozat verme: normál CSP beváltás mindenkinek. Miért? 1 hónapig tart egy verem ( normál esetben ), Nincs toplista azért nincs verseny és extra jutalmak elsőknek, normál esetben mindenki bőven kap annyi CSP-t amivel lazán megcsinálj a vermeket ( ~40-45CSP/ verem szint, amit normál esetben a 10 szintet bőven 10 napon belüli CSP-ből meg lehet csinálni teljesen! ). Pont azt nem engedném hogy a következő veremhez átvigyenek energiát verem újraindulásánál vagy verem pálca használatánál nullázódjon az is, mindenki annyit vált be amennyi szükséges aki nem tudja kiszámolni az váltogasson kis mennyiséget. Ez így lenne igazságos.

"Járok találkozókra is 1 éve még 10.000 dukát felett mentek el a Inspirátor relikviák azóta meg bekerültek 100 őskőért a kisebbek de ahogy fejlődik bekerülnek új dolgok a játék már nem előny inkább hátrányos akinek megvan."

Bolygó Ura : itt is van hatása Inspirációnak vagy nincs?

A Kárhozat vermében a Bolygó Urás feladatok (Vadász X alkalommal!, Győzz X portyában amit te kezdeményezel! , Szerezz X kiégett őskövet! ) beleszámítanak majd?
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.73
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
38. hozzászólás - 2016.12.20. 17:50:21 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Ezt én nem igazán értem, hogy lehet ugyanannyi csatára több eseménypontot kapni inspirátorral, mint anélkül? Mert ugye csak akkor kapsz EP-t ha csatázol. Amit Te írsz az a régi VV-s eseménypont gyűjtésre lenne igaz, amikor minden beváltott CSP-ért kaptál egy EP-t.
Vagy én gondolom rosszul?
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.85
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
39. hozzászólás - 2016.12.20. 17:57:27 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
A bróken tárgyként megbélyegzés kicsit furcsa, azok után hogy végignézzük a találkozókon, hogy 10-12 ezer dukátért elkelnek, most pedig külön tételként is bekerültek már, mert annyira népszerűek. Népszerűsége visszaesése egyedül a fele hatékonyságú ősköves cucc miatt van. Az inspirátorral valóban lehet exploiolni, ha valaki nem arra használja, amire kitaláltátok, tehát nem a gyors haladás a célja. Viszont akkor szűrjétek ki azokat, és büntessétek csak őket.


A verem határozottan nagy táp, ez igaz. Viszont a tápfaktora abban rejlik, hogy ~400 csp-ből ösazeszedhető olyan bigyókészlet, amit csak jóval több csp-ből és idő-őskő befektetéssel lehetne megszerezni normál úton. Egy verem adhat 10-15 smragadszelencét, ha kufárnál is veszel, akkor még plusz 5-10et. 20 smaragdszelencét ~55 állat 20. szintre viteléből kapnál, gradulátummal sajtolva. Ez 700-800 cspből lenne meg, 700-800csp-nyi TP-t kellene hozzá a karakterbek kapnia. A verem ~400 csps igénye annyi LE-t ad, ami ~1200-1500csp-nyi TP-ért kéne hogy járjon. Plusz még mellé a számolatlan táp, amiket bem fogok most egyesével így jelezni.

Szóval igen, a verem nagyon nagy táp, örülnek is nagyon a vadászattól, szintlépéstől félő karakterek, hogy egy év alatt 50 megaesszenciát kiszedhetnek a veremből alg pár szintlépés mellett, tehát valóvan hangolást igényel a verem.

Viszont a csp váltás nerfje egyik problémát sem orvosolja, ellenben szívat mindenkit, akinek érték a csp, és nornálisan szeretne játszani, haladni. Mellesleg azért sincs sok értelne a váltás nerfnek, mert annak dolgozol alá, hogy még lassabban halad, aki insprátoros és tolni szeretnéd, mivel ezzel kevesebb csp-t tud effektív elhasználni, így még tovább és többet generál az inspirátora...

Ha pedig az igazi problémát figyelmen kívül hagyva mégis az inspirátor "bróken" mivoltára akarsz rámenni, javaslok egy AF képességet, egyéb opciót, hogy ne a haladáson lassítson a verem, hanem kaphassak x szeres TP-t, Y szoros LE-t (akár a jelenleginél gyengébb LE/TP mellett is) a veremben a rossz váltás helyett.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.38
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kárhozat verme
40. hozzászólás - 2016.12.20. 18:28:28 (Válasz Offsboy #39 hozzászólására.)
A verem színtől függően adja a tápot. Minél magasabb a karakter annál jobb tárgyakat ad ill. kínál tárgyakat megvásárlásra. Nekem speciel összesen 2 szelencét adott 36. szinten. Mellette a sok haszontalan bigyókat tömkelegével áraszt el. Míg a V4-ről átvitt most +100-as karakterem jóval használhatóbb tárgyakat kap.

Egyébként is ha CSP mellett őskővel is "kell" fizetni a teljesítésért, akkor legyen már tápos is egy kicsit a dolog.
Nem hiszem, hogy ezen változtatni kellene. Hiszen ezért csinálják a játékosok és van kedvük követ költeni is, ami Miklóséknak nem lényegtelen. Valamint a havi egyszeri teljesíthetőség lekorlátozza azt.
Pontszám: 8.75
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője