Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2014.03.04. 14:45:35
Ebben a Végzetúrban már biztos, hogy nem fogjuk a csatákat animációval helyettesíteni (mindenki fellélegezhet ) de ha valaha csinálunk egy VU2-t, egy újraírt játékot hasonló alapokkal, akkor ott már kelleni fog ilyen grafika. A lagot (elvileg) nem növeli, a grafikák egyszer kerülnek letöltésre és utána a cachéból jönnek (persze gyakorlatban tudom, hogy ez nem teljesen így megy, sokszor újratöltésre kerülnek a grafikák). De ez még a jövő zenéje, és amúgy sem flashben gondolkodunk.

Gombok, elrendezések optimalizálása, kényelmesebbé tétele: aki gondolja, írja össze az ezzel kapcsolatos ötleteket, küldje el nekünk emailben vagy az ÜSZen, amit lehet, szívesen megcsinálunk.
Dátum: 2014.03.03. 15:39:43
Hamarosan elkészülünk ezzel a fejlesztéssel, sajnos elég sok idő elment vele.

Látom, hogy nem aratott osztatlan sikert, hogy ezekért a kényelmi funkciókért folyamatosan fizetni kelljen, és jobban szeretnétek, ha ez egy egyszer megvásárolható, permanens kényelmi funkció lenne. Legyen akkor így, mindenképpen csak akkor van értelme az egésznek, ha úgy valósítjuk meg, ahogy ti szeretnétek. A funkció akkor a gyorsítások oldalon lesz megvásárolható, 200 őskőért. Az első posztban vázolt összes lehetőség meglesz benne, kivéve, hogy a hűségbónusz nem nullázódik, ha egy napon nem lépsz be.

A végső verzió a héten felkerül a teszt szerverre, és ha minden rendben van vele, beélesítjük.

SEOzással kapcsolatban:
A "fantasy szerepjáték"-ra 2., az "online szerepjáték"-ra 5. helyen jövünk fel a googléban, a "böngészős" szót eddig nem SEOztam, de akkor fogom

Grafikai tuning: igen, erre mi is gondoltunk, hogy a csatákat egy komplett grafikai animációval lejátsszuk, de ez annyira komplex dolog, hogy ha meg is valósul, már legfejlebb csak a Végzetúr 2.0-ban
Dátum: 2014.02.28. 16:08:38
A 4-es világon a kufárnál most már megvásárolható a szubplazma csomag.
Dátum: 2014.02.28. 15:39:32
Igen, elgondolkodtam a hozzászólásokon, hamarosan felelevenítjük a témát!

Közben aki akarja, a tesztvilágon (teszt1.vegzetur.hu) kipróbálhatja azt, hogy egyszerre több pontot költhet el egy szakértelemre. Kikerült a tudatturbó gomb a felső sávba is. Nézzétek meg, jó-e így, nincs külön OK gomb, ha kiválasztasz valamit, akkor rögtön megy rá a turbó
Dátum: 2014.02.28. 11:11:00
Idézet: Zoole - 2014.02.27. 22:01:16
Azt elismerem, hogy az 5% építős valóban kemény, de bármibe le merném fogadni hogy ez az 5% korrigálva lesz épp ez miatt a közeljövőben...

Hmm, az az 5% már jó ideje 1%... Nagyobb lélekkútnál a program kisebb százalékot kér.

Idézet: Ariel - 2014.02.27. 21:50:06
Ha elfogynak az AF képességek, és fél éven keresztül kell várni, mire lesz valami.

A többi panaszt se érzem teljesen jogosnak (epikus szörnyek talán ha 1-2x "fogytak" el; kinccsel se volt gond egy jó ideje stb) de erre az egyre azért hadd kommentáljak: Ha valaki úgy gondolja, hogy 50 elérhető AF képességből neki elég 10-et kifejleszteni, mert a többi "szuboptimális", és rakjanak be neki inkább 10 új nagyon táposat, az még nem jelenti azt, hogy a képességek "elfogytak". Ha valaki az ÖSSZES AF képességet kifejlesztette maxra és tétlenül kell üldögélnie, az viszont kérem, haladéktalanul jelezze nekem
Dátum: 2014.02.27. 16:07:05
Bekerült egy új épület a játékba, az evolúciós kamra. Előfeltétele 1-es tudás fája. A kamra minden 20 szintje +1 TP-t ad a csatlósnak a csatákért és kihívásokért.
Az épületnek 3 célja volt:
- Egy kis plusz segítség a V5-ös top szöviknek a 10 szintes küldihez.
- Legyen mire költeni a lélekkutat annak is, akinek van már tudás fája.
- Egy bónusz épület a csatlósokhoz.
Az első 20 szint mindegyike 20 millió LE, a következő 20 40 millió stb.
Dátum: 2014.02.26. 15:17:37
Ezért írtam, hogy "emlékeim szerint", elég rég volt ez már, lehetséges, hogy mégis tárolva van, mennyi LE-t kapott, és a költöttnek pont a dupláját kéri. Lehet, hogy elég lenne a +20%, vagy +30% a nyerészkedés kivédésére. Bár arról nem lehet szó, hogy akinek ez sok LE, annak egyedileg visszaírkáljuk, de globálisan lehet változtatni. A hibáknál mindig az számít, mekkora a veszteségünk. Ha 1 órányit bukok, megvonom a vállam. Ha 1 napit (mint pl. a fenti esetben), akkor kicsit szomorú vagyok, de azért pár nap után túlteszem magam rajta (a törlés biztos nem jön szóba, mint ahogy a Dunába se ugrok azért, mert meghúztam az autóm elejét). Ha egy hetit, esetleg egy vagy több hónapit (mint pl. egy 300-as állat elvesztése), a játéknak ilyen mértékű bukást semmiképp sem szabad megengedni, ilyenben segítenünk kell, és csökkenteni az esélyét, hogy a jövőben ilyen bárkivel előfordulhasson. A sajtolásnál azért van a +LE költség, mert az "undo" sajnos nem 100%-kos, vannak dolgok, amik nem kerülnek ilyenkor visszacsinálásra.

update: Na amíg a fentieket írtam, Baraty utánanézett, hogy is működik ez. Igen, szerencsére letárolásra kerül a sajtolt mennyiség, úgyhogy akkor lényegesen könnyebb tökéletesítenünk ezen. Szívesen látok javaslatokat, hogyan változzon ez meg szerintetek, ha kell rajta változtatni. Lehet egyszerűen ezt a 2x szorzót csökkenteni, vagy megadhatunk egy maximális LE mennyiséget is. Ha ezt megcsináljuk, akkor már a fent póruljárt játékos is visszaállíthatja az állatot a csökkentett költségen (ha közben nem sajtolt mást).
Dátum: 2014.02.26. 12:32:19
A véletlenül kisajtolt állat visszaállítására van a játékban beépített mechanizmus, éppen ezért ne kérjetek ilyet az ügyfélszolgálattól. A visszaállítás azért költségesebb, mint amit nyersz a sajtolással, hogy senki ne éljen vissza ezzel a lehetőséggel. és igen - extrém esetben ez a különbség már igen számottevő, utánanézek majd, hogyan lehetne ezt a jövőben csökkenteni. Sajnos itt az a probléma, hogy a sajtolt LE mennyiségben elég sok a random, és emlékeim nincs letárolva, mennyit kaptál. Pl. ha egy lényért 20-80K között lehet kapni, és te csak 20-at kapsz, ugyanúgy a maximálisra vett ráhagyást kell fizetned. Mondjuk ha én véletlenül kisajtolnám a 300-as állatomat, gondolkodás nélkül elköltném rá azt a 800k LE-t.
Dátum: 2014.02.20. 14:55:49
Idézet: Petias - 2014.02.20. 10:44:51
Ha már megvan a 20 kitindarabom és veszek belőle pl. csatlóseledelt utána újra megtalálhatom az elköltött darabokat? Még nem mertem kipróbálni hátha valaki igen..


Én mint játékos, a következő pofonegyszerű logikát követném a helyedben:
A végén kaphatok 100 db-ot. 120 kell a fétishez. Tehát ha az esemény során 20-nál többet találok, AKKOR azt esetleg elköltöm másra. Addig biztos egy darabot sem...
Dátum: 2014.02.18. 17:52:40
Azért, mert te konkrétan nem lépsz szintet a szövi szintlépős küldetése alatt, még ugyanúgy kapsz jutalmat, mint a többiek.
Ha a küldetés kezdetekor inaktív vagy (piros a neved a listán) vagy katakombában vagy, akkor arra a küldetésre nem fogsz jutalmat kapni. De ha nem így van, és aktív játékos vagy, akkor feltesszük, hogy részt is veszel a teljesítésben.
Dátum: 2014.02.17. 21:56:50
A xenó fétist eredetileg meglepetésnek akartuk de ha már így lelőttétek... aki akarja, tekintse ezt kompenzációnak
Dátum: 2014.02.17. 11:09:35
Elég nehéz itt igazságot tenni, de előre ki volt írva, hogy szerdán indul, hír sem ment még róla, egy hiba miatt elindult, mindenki szerdára készült, nem lett volna korrekt most rálegyinteni, hogy akkor ha már elindult, hadd fusson. Aki felvette gyorsan az 50 xenó öléses küldit pont, mielőtt leállítottuk, annak csak azt tudom mondani, hogy dobja el a küldetést, remélhetőleg ez azért nem akkora veszteség.
Dátum: 2014.02.17. 10:59:44
Ez tényleg kellemetlen, és nagyon sajnálom De ha írtál nekünk levelet, akkor miért nem vártad meg a választ? Igyekszünk a kérdésekre gyorsan válaszolni, de azért 15 percen belül ritkán jön össze a dolog, és gondolom azért ez ráért volna egy pár órát
Dátum: 2014.02.17. 10:46:34
Így van, ez egy sajnálatos hiba volt, elnézést kérünk érte. Az eventet "fagyasztjuk" szerdán folytatódik, ahogy a tervekben szerepelt, de aki eddig ölte az természetesen beleszámít a továbbiakba.
Dátum: 2014.02.14. 11:28:09
Nekiláttunk egy, már tavaly nyár óta görgetett fejlesztésnek, ez a VIP tagság és a vele járó kényelmi funkciók. Első körben a következő funkciókat tartalmazná, később ezt a listát még bővítjük:

- Egyszerre akár több ponttal is megnövelheted a tulajdonságaidat, szakértelmeidet, AF képességeidet, és közben látod, mennyi bónusz módosítód van rá.
- Ha egy állat idomításakor az állat idomítása befejeződik, akkor az idomítás rögtön teljesül, nem kell várni rá.
- Ha sebgyógyítod állatodat, akkor automatikusan egymás után több sebgyógyítás hajtódik végre (ha legalább 50-es sebgyógyításod van, akkor 2 db, ha 100, akkor 3 db stb), és a megfelelő küldetéseknél is ennyit számít.
- A Végzet Templomában az „X egymást követő napon” küldetések nem nullázódnak, ha egy vagy több napot kihagysz.
- A Hűségbónusz nem nullázódik, ha egy nap nem lépsz be.
- A tárgyak használatakor (ha van értelme) megadhatsz egy mennyiségi paramétert.
- Az aukciós házban egy kattintással el tudod adni az összeset egy megadott tárgyból.
- A felső sávban kapsz egy gyorsgombot tudatturbó használatára.
- A kalandok során a kérdéseket a karaktered automatikusan jól válaszolja meg, és egyből olvasható a teljes kaland.

Amint látható, ezek kizárólag időt spóroló kényelmi funkciók, nincs benne semmi kényszertáp vagy hasonló.
A prémium tagságokhoz hasonlóan heti díja lesz, ha 1-4 hétre veszed meg, akkor 20 őskő / hét, ha 5-9 hétre, akkor 17 őskő / hét, ha 10+ hétre, akkor 14 őskő / hét.
Bekerült az ígért kompenzáció, 3 napig lehet átvenni.
na itt...
A mini-event nem 1, hanem 2 hétig tart.
A hibát jelzem Baratynak.
Hétfőn beüzemelünk egy kis kompenzációt is!
Nagyon szívesen! Most el kell mennem, de Baraty lesz 45 perc múlva, addig reméljük nem lesz már gond.
úgy látszik nem romlott el, ezt Baraty mondta, hogy van rá esély. de most jó játszani lehet, adatvesztés nem lesz.
csináltam egy temporal fixet, de sajnos ez fél óránként el fog romlani, amig Baraty haza nem ér (azt mondja fél 10kor).