Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - chehs

Dátum: 2009.10.05. 10:50:19
V4-en elkezdtem újra írni kérdéseket, eddig mindet elfogadták.
A helyes kvíz válaszokhoz, illetve jól feltett kérdésekhez kötni a legbarátságosabb megoldás.

- feltételezi, hogy a játékos foglalkozik a játékkal (válaszolgat)
- tud is válaszolni rájuk (eléggé művelt, vagy időt szán a keresgélésre)
- van ötlete kérdést, jó kérdést írni (akad benne kreativitás)
- képes nagyjából helyesen írni, és jól megfogalmazni a mondanivalóját
- tud három elfogadott rossz választ készíteni, ergo van érzéke mérlegelni, és különböző lehetőségek közt dönteni

Ráadásul, bár számít a karakter szintje, még sincs elvágva a lehetőségtől több ezer karakter.
Dátum: 2009.09.22. 12:36:29
"Sziasztok!!

Mivel a játék folyamatos tesztelése során észleltünk egy apróbb hibát - a Mentálerőd nevű páncél által adott tulajdonság bónuszok túl erősnek találtattak.
Ezért ennek a tárgynak az értékeit holnapután 12:00-kor megváltoztatjuk.
Az a 6 játékos, aki jelenleg rendelkezik ezzel a tárggyal jelezze eddig az időpontig, hogy megtartja-e a páncél az új formájában, vagy az árát (LE és őskő) levásárolja a Lélekkufárnál. Ha a karakter adott szintjén nem tudja ezt a vásárlási lehetőséget kihasználni, akkor a péntek hajnali resetnél nekik a páncél árát visszaírjuk, a páncélt töröljük a karakterlapról. (Egy jó tanács! A páncélt a karakterről is töröljük, vegyetek fel másikat a problémák elkerülése végett.)

A módosításra a kényes játékegyensúly megtartása miatt szükség volt, a problémáért elnézést!

JV"

Képzeletbeli levél Utópiából.
Dátum: 2009.09.21. 18:21:08
A legkevésbé sem vicces.
Vajon 3 napig visszavihetem a Kufárnak? (a blokkja még megvan)
Dátum: 2009.09.21. 17:21:02
Már levettem, most jók az értékei?
Dátum: 2009.09.21. 17:04:25
Azért, mert ma vettem meg 14:00-kor
Dátum: 2009.09.20. 00:02:50
A görögök tudtak valamit. De legalábbis borban kiválóak.

(Ez pont annyira tartozik ide, mint minden egyéb, ami más. Nyúl!)
Dátum: 2009.09.18. 19:32:55
Dehogy zavarja őket, profin játszanak egyfajta stílust, amibe nem fér bele a háború.
Ami zavart okoz sokakban, nyilván nem a teljes Azúrban, és nem csak az Azúrban az ez:

AranyAlma
Tökéletes Gyémánt
Rubinpalota
TrueBlood
LanMaffia
Tyrant
Dutch Schefer
Büntető
Nyuszitappancs

A lista folyamatosan bővül, most a kis szövetség/nagy szövetség háború van soron.
Dátum: 2009.09.18. 19:08:19
Cyron, ha nem fáj (2 napi manakonstrukció elve), akkor miért szítod a feszültséget egy sok szinttel való lefelé támadásos műemberkedéssel?
Ha meg fáj, akkor miért nem álltatok bele a pofonba amikor lehetett?

A VM-esek rinyálnak? Nem
Mortiék rínak, mint egy fürdős lányka? Nem.

Harcolnak, taktikáznak, haverkodnak.
Aztán egyszer majd ha éppen ügyesebbek lesznek, mint éppen mi, akkor majd a torkunkra tekerik a beleinket, és mi kacagva fizetünk nekik némi LE-t, mint a katonatiszt.

Ariel!
Rólam VF-et feltételezni minimum mókás
Dátum: 2009.09.17. 10:03:48
Nagylétszámú szövetség (25-35 tag): 23
Közepes létszámú szövetség (15-24 tag): 56
Kis létszámú szövetség (3-14 tag): 469

Ezt csak a tisztánlátás kedvéért.

De akkor nézzük máshogy.
A kislétszámú szövetség tagjának amellett, hogy kevésbé látszik a portyalistán kompenzálnia kell aktívitással azt, hogy őt kétszer-háromszor-négyszer többen kaphatják el a nagy létszámú szövetségből.
Kevesebb pp-ből kell megoldania a háborúit.
Nincs variációs lehetőség a segítő kezekkel.
Kevesebbet Kémkedhetnek.

Mindenre egy válasza lehet: aktívabb, mint az ellenfele.

Ha ebbe belenyúlunk - pedig nem ebbe kellene belenyúlni -, akkor ez egy szimpla iránymutatás lesz fentről, hogy húzzon mindenki nagy létszámú szövetségbe - de gyorsan.
Dátum: 2009.09.17. 09:36:24
Ha abból indulunk ki, hogy a maxos illetve nagy létszámú mankonstruáló kiegészítő emberekkel teli szövetségeket közelítsük harci potenciálban a kicsi, de hiperaktív és erős tagokkal bíró szövetséghez akkor egy olyan torz rendszert kapunk, amihez képest Quasimodo Esmeralda volt.

Dönthesse el mindenki, hogy melyik utat szeretné. Ha háborús élményre vágyik valaki, akkor tudjon lemondani a 10-15 helykitöltő tag által naponta bevágott 100K konstrukcióról.

Ez a játékélménybeli kérdés, nem az, hogy mindent szeretnék, háborúzni is, meg konstruktáló arcokat is.
Dátum: 2009.09.17. 03:58:41
Világos, naná.
Az ötlet a háborúzás élvezetessé tétele érdekében vajúdott a világra.

Azért ha egy-egy bukta után a top szövetségek kreált/mini szövetségeken szednék vissza a templomos tápjukat, azon egész jót derülnék.

Mondjuk ha az önkéntes kapituláció eltűnne minden egész másképp nézne ki.
Dátum: 2009.09.17. 00:06:40
1.
Egyetlen egy új épületet hoznék be, alanyi jogon.
Ez Tharr temploma lenne.
Kétféle állapota van: nyitva/zárva.
Ha a legutóbbi általa indított háborút megnyerte az adott szövetség, akkor nyitva van, ha elvesztette, akkor zárva.
Amíg nyitva van, addig a szövetségnek bónusz jár.
A bónusznak nem kell elszállnia maradjon az érdekes hasznosság szintjén.

Például:
a) a Katalizátorotok egyel magasabb szintűnek számít
b) a Védőfalatok/Gyakorlóteretek egyel magasabb szintűnek számít
c) Kincseskamrátok egyel magasabb szintűnek számít
d) epikus lény ellen mindenki kap X-saját szint varázslat elnyelést
e) mágikus gyógyulásotokra kaptok + 10%-ot
f) négyszer pihenhettek egy nap
g) LE-ből építésetekre kaptok + 10%-ot

Nem old meg semmit, de jó móka lenne csukogatni a templomokat, illetve büszke lehet bárki, ha nyitva van neki.

2.
A Manakonstrukció óta felesleges számolgatni.
Az építkezés jóformán virtuális. A kötelező épületek után csak unalomból/virtusból, netán egy durvább epikus tárgyért éri meg erre LE-t pazarolni.

3.
Háborúban semmi ne nőjön gyorsabban, senki se kapjon semmi extrát, LE-t meg főleg ne – ez melegágya, és kistestvére a huncut egymást kamrázásoknak.

Akkor már inkább lehessen választani, hogy Háborús szövetség akarok lenni, vagy Békés (ikon a szövetségi lapra)
Ha Háborús szövetség vagyok, akkor kapok egy Tharr templomot, ha Békés, akkor nem.
Ha egy Háborús szövetséget legyőznek, akkor annak tagjai X napig nem használhatják a Manakonstrukciót.

4.
Raklap szám kapjuk őket. Ha valaki dobálni akarja, dobálja, minket sosem érdekelt.
Egyet értek Arielel.

5.
A kisebb szövetség kellően erős tagok, és összehangoltság/ráérő idő esetén többet tud nyerni a háborúival, a nagyobb többet épít/manakonstruál.
Háború hetente lehet, konstrukció naponta.
Ha ezek jobbára egálban vannak, akkor oké, ha drasztikus változás lesz (pl. Tharr templom), akkor érdemes csak belenyúlni.

6.
Fogalmam sincs milyen bónusz jár a békés ellenfélnek, sokat farmolt szövetségek tagjai jelezhetnék, hogy ér-e valamit számukra.
7.
Én borzasztó nagyokat tudok borulni a Láthatatlanokon, de egy tanú nem tanú. Ide is kellene valakiknek a véleménye, akik sokat bújócskáznak.


Megjegyzem, hogy mivel a Tappancs messze nem átlagosan felépülő szövetség, ezért a véleményemet ez átlagon felül torzíthatja.
Mindenesetre a háborús rendszer ötletes, sok élvezetet nyújthat, aránylag jól is működött a konstrukcióig és szint szétszakadásig, de tény, hogy megérett egy átgondolásra.
Dátum: 2009.09.12. 20:57:55
Az én üzeneteimből már kifutott, és sajnos nem szedtem már le.

Jerikó, Mortimer és a Tyrant is ötletelt.

Amikre emlékszem (nagyjából):

- lehessen a csp-t kiváltani részben vagy egészben őskövel
- a vadászat ideje magas szinten a szintedtől függően csökkenjen
- a csp lehessen befagyasztható (ideiglenes abbahagyás), és visszatéréskor valamilyen osztóval lehessen részletekben felvenni
- lehessen előre kvízelni
- kvízelésről lemondás X% fix LE-ért
Dátum: 2009.09.12. 20:35:13
Bocs Kocos, akkor ezek szerint benne voltak az ötleteink is, amikor elküldted.

Így még furcsább ez a kényszerítős, tápolós verzió.
Dátum: 2009.09.12. 20:32:24
Muszáj akkor ezt rendbe tenni.

A legrégebben kezdő játékosok egy éve nyüvik ezt a játékot. Mert szeretik, tetszik nekik és mert kikapcsolódásként ad valami mást ahhoz képest, mintha egy hagyományos számítógépes játékot játszanának.

Nem szeretnék abbahagyni.
De.

Egy vadászat a Gyorsítás nélkül 3,5 perc. 50 vadászattal számolva ez napi 3 óra elfoglaltság, csak vadásaztra.
De sajtolunk is. 5 illetve 10 percenként. Négyet naponta.
És portyázunk. 10 percenként 3-4-et. Minimum 15 pp-vel.
És Térkapuzunk 10 percenként.
És epikust ütünk.
És félóránként idomítunk, és félóránként gyógyítunk.

Ez rengeteg idő. Az ezért történő rinyálásokra válaszul született meg a 200 csp-s Gyorsítások rendszere.
Amikor ezt az élen járó játékosok, akik számára a csp az elsődleges erőforrás meglátták, össznépi felhördülés volt a válasz.

Miért?

Mert ez így bevezetve minket sújt legjobban, vannak, akiket kevésbé, és vannak, akiket egyáltalán nem.
Ez a fejlesztés nem lett átbeszélve, egyetlen árva szó nem volt róla, hogy hogyan kellene, egyszerűen csak lepottyant az égből.

Amikor erről beszélgettem többekkel (időigény miatt abbahagyom vs. ez a bántóan egyenlőtlen válasz a problémára), akkor született az ötlet, hogy beszéljünk össze.
Nem arról, hogy mindenki vegye meg mindet - persze ez is lehetne egy válasz, de egyrészt ellenőrizhetetlen, másrészt agresszíven belenyúl a játékosok kompetenciájába.

A cél az volt, hogy letegyünk az asztalra egy olyan megoldást, ami nekünk is elfogadható.

Az ősköves verzió Miklós számára elfogadhatatlan (majd elmondja miért), a 200*3 csp pedig nekünk (elmondtuk miért).

Itt meg is halt ez a dolog eddig a pillanatig, amikor döbbenten látom, hogy a félig sem kész valamink valahogy Miklós elé került, nyilván a benne lévő ötleteink nélkül, mert akkor ez a + IQ-s ötlet fel sem merült volna.
Dátum: 2009.09.12. 20:08:31
A petíció véletlenül sem tápot, főleg nem ilyesfajta kényszerítő jellegű tápot vetett fel.
Sőt, rengeteget ötleteltünk, hogy hogyan lehetne úgy káposztát kérni, hogy a kecske se érezze letromfolva magát.

Ezt csak azért, mert ezzel az ajánlattal én nem tudok egyetérteni.
Dátum: 2009.09.09. 01:17:25
Köszönjük.

Én túltettem magam rajta hamar, egyfelől mert nem számítottam jutalomra, másfelől, mert a kötelező köröket (Baratynak és Miklósnak levél) megfutva nem kaptam semmilyen választ.

Bár persze bánt, hogy a szövetségi tagságom díjazták, az egyéni teljesítményemet pedig nem.
Dátum: 2009.09.07. 15:38:25
Én is így jártam, én is írta, én is ezt a választ kaptam illetve még nem kaptam

De mivel két embernél merül fel ez a dolog összesen, nem hiszem, hogy a +200 őskövön spóroltak volna, inkább elkeveredett a hajrában.
Dátum: 2009.09.07. 15:09:26
Egy szövetség sok minden miatt szövetség, ha egy-egy epikus, vagy akármennyi kincspont miatt borul a bili, akkor ott más sincs rendben.

Az, hogy a kisebb karaktereknek kimarad az életéből valami, az már jobban megfogott.
Erre a szövetségi küldetések közt lehetne megoldást találni.
Ha lenne lánc epikusos küldetés köztük, ahol a Kapu őreit a szövetség leggyengébb 20%-a intézné el, a Testőröket a következő 20% és így tovább addig, amíg várna a kastély mélyén a Vérgonosz, akinek eliminálása már a legnagyobbak feladata.
Gyakorlatilag öt lépcsős epikus.

Itt tehát:

- mindenki részt vesz
- kell finomhangolás, hisz hiába hiperaktív a szövetség legmagasabb szintű magja, addig nem tudnak végezni, amíg a kicsik nem juttatják el őket a saját szörnyükig
- mindenki nagyjából a saját erejének megfelelő ellenfél ellen harcolva segíti szövetségét
- a quest nyomást gyakorol a pangó 5-15 fős szövetségekre, hogy toborzással, egyesüléssel növeljek az erejüket

A jelenlegi epikust nem bolygatnám.
Dátum: 2009.09.03. 13:01:34
Na most szegény ember vízzel főz
Nem mondom, hogy kellett volna kettő darab jó írói vénával megáldott ember, aki ír egy két képernyős novellát a sztori mellé, mert akkor provokálnék megint, te meg ugye negatív vagy, úgyhogy érted miről beszélek.

Viszont ha már a sztori vonalból körülbelül ez a Zarknod maradt meg (legendám 20 soros; Fertőzés kifújt; Kristályhorda semmi történeti szálat nem hozott), akkor ebből hozzuk ki amit lehet.
Ha itt is kivágja Miklós az asztalra, hogy +2 X, és + 4 Y jár a végén per manó*100 a négyzeten köbgyök alatt, akkor vannak itt néhányan, akik beizzítják a számológépeiket.

Lelki szemeim előtt látom, ahogy tárolódnak a csp-k a szavazás láttán néhányaknál. Remegő kezük a vadászat gomb fölött mélázik, várva, hogy vajon a szent optimalizáció útján új ösvény nyílik e meg, vagy sem.
Ha valamitől herótom van, akkor az pont ez. Miklóst meg valakik megint ügyesen belekergették ebbe a szituációba a rívásukkal.