Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Kiegészítés a Gyorsításhoz
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
41. hozzászólás - 2009.09.12. 20:51:43 (Válasz chehs #40 hozzászólására.)
Idézet: chehs - 2009.09.12. 20:35:13
Bocs Kocos, akkor ezek szerint benne voltak az ötleteink is, amikor elküldted.

Így még furcsább ez a kényszerítős, tápolós verzió.


Hat abban sok otlet nem volt. Egyrol beszelunk? Esetleg masold be ide amire gondolsz.
Pontszám: 6.75
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
42. hozzászólás - 2009.09.12. 20:57:55 (Válasz Kocos #41 hozzászólására.)
Az én üzeneteimből már kifutott, és sajnos nem szedtem már le.

Jerikó, Mortimer és a Tyrant is ötletelt.

Amikre emlékszem (nagyjából):

- lehessen a csp-t kiváltani részben vagy egészben őskövel
- a vadászat ideje magas szinten a szintedtől függően csökkenjen
- a csp lehessen befagyasztható (ideiglenes abbahagyás), és visszatéréskor valamilyen osztóval lehessen részletekben felvenni
- lehessen előre kvízelni
- kvízelésről lemondás X% fix LE-ért
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 8.53
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
43. hozzászólás - 2009.09.12. 22:57:46
Na látom a T0P már megint nem tud a seggén maradni Itt rinyáltok állandóan hogy túl sok idő kell a játékra, miközben ez nem fedi a valóságot. Naponta benyomni a vadászatot és elkölteni a LEt 15% alatt semmi időt nem igényel. A top pozíció megtartása igényel sok időt. Ti választottátok ezt a stílust, tudtátok hogy mivel jár... Nem a játékot kell hozzátok igazítani. Meg eleve ez a petíciós névlista is egy röhej... Azúr Elit TGY taglista Ctrl C Ctrl V ? lol...
Megy a rinya állandóan hogy sok idő kell a játékhoz, de érdekes módon, egyeseknek itt az irreálisan sok időt igénylő játék mellett még 3000+ postra is futja a fórumon... Kit akartok átverni ...?
Meg az idióta történeteitek, hogy "elesettagyereka jáccótéren ÉSS kikellettmenni ÉSS eloptákaLEEEt....tűrhetetlen blahh blahh..." . Egyéni szoc problem. Miklósnak is megvannak a maga problémái biztosan, ő mégsem érvel ezzel a fórumon hogyha el van maradva fejlesztésekkel.
Amúgy megmondjam mi igényel(t) sok időt ?
Még régen, amikor még nem petíciózta ki a kivégzést a Felnőtt, Játékért Fizető Emberek Társasága, és ennél fogva megérte póknak lenni, én 5kor keltem, hogy időben portyázhassak. Amíg nem voltam otthon addíg a tesóm portyázott, kenneleztette az állatot, stb. Hazaértem, gép elé be, portya, egészen lefekvésig, óránként ránéztem a gépre. Olykor ez hajnali 2ig nyúlt. (persze közben csináltam mást is ...)
EZ igényelt sok időt. Fogjátok már fel végre, hogy senkit nem érdekel, hogy mi van veletek ott fent, a játékosállomány elenyésző százalékát alkotjátok.

Ja igen, és itt valaki seggnyalózott még a topic elején, hát üzenem neki, hogy szerintem inkább seggnyaló az, aki az ilyen és ehhez hasonló egyoldaló fejlesztéseket kisírja, mint az, aki a KIBASZOTT JÁTÉK SZABÁLYAI SZERINT próbál játszani, és nem azt nézi állandóan, hogy hogyan sírhat ki olyan "fejlesztéseket", amikkel könnyebben megtarthatja a T0P pozícióját.

ámen
Pontszám: 6.36
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
44. hozzászólás - 2009.09.13. 11:57:34
Szerintem szimplán legyen 50 őskő VAGY 200 CSP, mint most, és kész.

Felül fizetnek, Beho megkapja a soktizezer vagy százezres bevételt, alul meg benyomják 200 CSP. Ki jár rosszul? Senki. Ennél egyszerűbb megoldás nincs.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.78
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
45. hozzászólás - 2009.09.13. 21:34:37
Én egyáltalán nem tartanám jó ötletnek az 50 őskő utólagos bevezetését. Sokan már fizettek CSP-vel valamelyik gyorsításért, köztük én is. Én is nagy nehezen vettem rá magam a 200 CSP elégetésére, mivel nem vagyok portya karakter. Ha most utólag valamelyik riválisom meg őskőért megveszi ugyanazt, akkor én joggal mondhatnám azt, hogy ezzel meg engem szívattak meg, és én kerültem hátrányba, hiszen, ha van lehetőség akkor én is őskőért vettem volna meg.

Inkább legyen mindenkinek ugyanaz a feltétel (maradjon csak a CSP), nehogy már hátrányos helyzetbe toljuk azokat, korábban váltották ki ez a kényelmi funkciót!
Pontszám: 7.09
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
46. hozzászólás - 2009.09.13. 22:03:22
Nem tudom mi bajotok van. Egyáltalán nem kell sok időt tölteni a játékkal. Persze aki meló közben is online napi 16-18 órában annak lehet, h soknak tűnik, mert nem tud a seggén kivárni 2 vadászatot. Én ÉLET mellett is simán elboldogulok. Nincs táp karakterem elismerem, de nem is sírok. Nyilván valaki azért van fenn a toplistán, mert sok időt tölt a játékkal(néha túl sokat), de ezért nem kéne sírni, hogy jaj túl sok időt kell a játékkal töltenem és könyebben akarom megtartani a helyemet a toplistában.
V1:Eliteninja
Pontszám: 6.48
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
47. hozzászólás - 2009.09.13. 22:36:04
Habár én is viccesnek tartom, hogy bizonyos teljesen hasznos kényelmi funkciókról is egyesek lemondanak inkább, ha CSP áldozatról van szó (amit 4 nap alatt visszatermelődne) és inkább fizetnének valós cash-el.
De én is azt mondom, ha én Beholder kft. lennék, bizony mint kényelmi (prémium) funkciót őskőhöz (is) kötném a gyorsításokat. Tuti bevétel és Topper Géza sem görcsöli halálra magát a CSP veszteség gondolatától.
Maradna tehát a fentebb javasolt CSP vagy őskő költség.
A utólagos bevezetésből eredő probléma pofonegyszerűen megoldható: aki már gyorsított CSP-ből az őskő költségért visszaválthatja a CSP-it, ha akarja.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.09.13. 22:37:35-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.68
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
48. hozzászólás - 2009.09.13. 22:43:43 (Válasz Aurri #47 hozzászólására.)
Ezt a megoldást jónak tartanám
Pontszám: 7.23
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
49. hozzászólás - 2009.09.13. 23:25:37 (Válasz Aurri #47 hozzászólására.)
Tökéletes, így garantáltan mindenki elégedett lehet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.47
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
50. hozzászólás - 2009.09.13. 23:52:07 (Válasz Morroch #4 hozzászólására.)
Idézet: Morroch - 2009.09.12. 15:48:31
Ez egy rakás szar!
Nem bírod/bírjátok elismerni, hogy elkúrtad/elkúrtátok!


én vagyok a hülye, hogy elkezdtem olvasni ezt a topikot. nem hittem volna, hogy ennyire gumicsizmás felhasználó is játszik. ez azért nem semmi. ennyi IQ ne legyen valakiben...
Pontszám: 5.32
közellenségtetovaltdisznyoNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
51. hozzászólás - 2009.09.14. 02:46:38
Újfajta gyorsítások ötlet:
Többször megvehető gyorsítások.
Gyorsabb harc. 200csp :1percel gyakrabban támadhatsz epikus és térkapus szörnyet valamint egy perccel kevesebb ideig leszel fáradt ha portyázol ezen felül naponta kapsz plusz 1 portyázáspontot is. Ezt a gyorsítást 5ször is megveheted. (10percek helyet lehetne 5percenként vacakolni, lényegesen jobb lenne a helyzet).
Pontszám: 1.90
közellenségtetovaltdisznyoNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
52. hozzászólás - 2009.09.14. 02:57:02
Gyorsabb küzdelem a fertőzés ellen : 200 csp : 5% al csökken a fertőzésed szintje. Ezt a gyorsítást 5ször is megveheted.
Pontszám: 1.67
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
53. hozzászólás - 2009.09.14. 09:04:59
Ez nem lehet komoly. Ez tényleg vicc.

Senki sem akart extra tápot a gyorsításokból, főleg nem láthatatlan IQ és támadásnövelést! Egyedül annyi volt a játékosok kérése - eredetileg is, utána is -, hogy a többség számára fő LE bevételi mód legyen gyorsabb, és könnyebb. Egy transzparens IQ- és támadásnöveléssel (amit ezentúl nevezhetnénk Tápcsomag I, II, illetve III neveken, mert ez nem lenne gyorsítás többé) csak azt lehetne elérni, hogy a portya ezentúl még kiszámíthatatlanabb lesz, és még többen anyáznak majd a randomra. Kívül esik a témán, de már a hordagyűlölet bevezetése is bravúros volt ebből a szempontból.

Nem tudom felfogni, hogy miért olyan nagy kérés, hogy egy KÉNYELMI funkcióért akár őskővel is lehessen fizetni, mint a többi kényelmi funkcióért (sajtolás, tudatturbó váltása, térkapu felhasználási idő nullázása). A Beholdernek most már nem kell a pénzünk?

Ez a transzparens TÖ növelés értelmetlen. És még mielőtt nekiállna bárki leminősíteni, ezt úgy mondom, hogy már megvettem 2 gyorsítást...
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 9.04
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
54. hozzászólás - 2009.09.14. 09:07:42 (Válasz Aurri #47 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.09.13. 22:36:04
Habár én is viccesnek tartom, hogy bizonyos teljesen hasznos kényelmi funkciókról is egyesek lemondanak inkább, ha CSP áldozatról van szó (amit 4 nap alatt visszatermelődne) és inkább fizetnének valós cash-el.
De én is azt mondom, ha én Beholder kft. lennék, bizony mint kényelmi (prémium) funkciót őskőhöz (is) kötném a gyorsításokat. Tuti bevétel és Topper Géza sem görcsöli halálra magát a CSP veszteség gondolatától.
Maradna tehát a fentebb javasolt CSP vagy őskő költség.
A utólagos bevezetésből eredő probléma pofonegyszerűen megoldható: aki már gyorsított CSP-ből az őskő költségért visszaválthatja a CSP-it, ha akarja.


Minden Topper Geza neveben szeretnem udvozolni az epito jellegu hozzaallast.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.09.14. 09:09:27-kor
Pontszám: 8.37
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
55. hozzászólás - 2009.09.14. 11:54:42
Szia Miklós!

Ezzel a gyorsításos dologgal azt hiszem sikerült akkora öngólt lőni, hogy szétszakadt a háló, de most még visszahozod a labdát az ötösre, hogy guruljon be még egyszer

Nem tudom mennyi üzenetet írtál már ide a fórumra e témában, mennyi volt leprogramozni a 200 csp-s dolgokat, mennyit kellett ehhez agyalni, de hogy kijönne belőle egy jó kis (Zarknodhoz hasonló kaliberű) esemény, az tuti.
Miért nem lehetett annakidején egyszerűen átírni a maximálisan indítható 20 vadászatot 50-re (EGY karaktert kellett volna módosítani a programban), vagy esetleg 20+szintre (hogy alacsony szinten "ne zúduljon ilyen teher a karakterek nyakába - ez érvként olvastam valahol)? Ugyanígy a maximális csp értékét és az elementáris fúzió maximumát fel lehetett volna vinni, vagy az utóbbi által adott 6. szintenkénti 10 másodpercet 3 szintenkénti 10 másodpercre változtatni. Sokat mondok ha 5 perc lett volna az összes változtatás együtt, és minden játékos elégedett lenne. Mi több, legalább eggyel több őskőves játékosotok is lenne, mert tudok olyanról (sajnos nem is egyről) aki a játékra fordított idő miatt hagyta abba a Végzeturat.

Ha olyan helyzetet akarsz teremteni, hogy kötelező legyen megvásárolni a gyorsításokat (amit leírtál az egyértelműen az, vitázni sem érdemes róla), mondok egy egyszerűbb dolgot ahelyett, hogy értelmetlen dolgokra kelljen megint költeni az egyébként fejlesztésre fordítható időt:
- Mindeki kapja meg mindegyik gyorsítást (ki lehet törölni a programból azokat a részeket, amelyek azt figyelik megvetted-e)
- Vonj le azoktól a karakterektől gyorsításonként 200 csp-t, akik valamelyiket még nem vették meg.
Ehhez adok rögtön egy alternatívát is: mivel nem biztos, hogy van náluk 200 csp, ezért az is járható út, hogy azoknak adsz 200-at, akik megvették valamelyiket. Ne adj isten úgy, hogy max fölé is mehetnek. Ha ezzel együtt úgy érzed, a játékosok olyan 600 csp-hez jutottak, amit nem érdemeltek meg, akkor csökkentsd le a csp regeneráció mértékét a programban (ezzel nyersz némi fejlesztési időt is).

Ezzel a megoldással tuti nem lesz elégedetlenség, tökéletesen igazságos, és nem kell hozzá újra napokat "fejleszteni", meg vitázni a fórumon.

Még egy megjegyzés: a kvízgyorsítás rettenetesen el lett ****va. Lehet, egyedül vagyok vele, de a kvíz szerintem a játék egyik nagyon érdekes része. Bár nagyon jól jönne az 50 indítható vadászat, de emiatt akkor sem venném meg, ha 0 csp-be kerülne. Talán érdemes lenne szétválasztani a kettőt.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.09.14. 12:25:27-kor
Pontszám: 9.47
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
56. hozzászólás - 2009.09.14. 12:31:53
En mar a legelejen nem ertettem, h Miklos miert ragaszkodik annyira a nagy koltseghez (azonkivul, h lassit vele minket -> tobb fejlesztesi ido). Eroforrast olyan dologba kell beleolni, ami tapot ad. Ami csak kenyelmi funkcio, az jobb helyeken 'ingyen' jon, mivel az a jatek jobba es jatszhatobba tetelere lett kitalalva nem tapolasra (es eroforras elvetelere).
Pontszám: 5.40
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
57. hozzászólás - 2009.09.14. 13:10:18 (Válasz Endyr #56 hozzászólására.)
Ha nem lett volna annakidején, a gyorsabb vadászatba belekeverve a portya halála (akkoriban kb. minden változás a portya halálát jelentette egyesek számára - ahogy most is... ) akkor messze nem így alakult volna szerintem a gyorsítás. Ezzel a fejlesztéssel is csak annyi a baj mint a többivel. Senkinek nincs annyi energiája, hogy minden jó ötlet felmerülése esetén a kellő vehemenciával dorongolja le a törvényszerűen felbukkanó hülyéket és hiénákat. És sajnos törvényszerűen be is kerülnek az ilyenek által javasolt átlátszó vélrevezető baromságok. (Nálam már akkor kiverte a biztosítékot a vadászat idejének a csökkentése miatt vízionált tök üres portyalisták és minden portyacélpont eltűnését felvető rémötletek.)

Olyan vélt vagy valós feszültségek vannak játékos csoportok között, hogy Miklós kb. tökmindegy mit csinál, egyes hülyék számára a saját érdeküknél is sokkal fontosabb, hogy az ilyen ötleteket megfúrják, még akkor is ha ők 3x annyit szopnak azzal mint az utált csoport mert ezzel végre jól megadták nekik. Sajnos ezeknek a hangoknak jelenleg olyan erejük van, hogy sokkal inkább ezek formálják a játékot semmint a normális ötletek.

A gyorsításra megvolt és megvan az igény továbbra is, értelmes költségek mellett. (ironi on) A be-bekiabáló instant hülyéknek meg, legyen kötelezően kiváltandó 200 csp árán olyan "gyorsítás" ami a vadászatok számát 2-re a portyázást 1 per 2 órára a vadászatok idejét meg 10 percre növeli csak itt, csak most, csak nekik. Nem mintha ettől bárkinek jobb lenne de úgy korrekt ha a hülyék is szívnak és kölcsönösen rombolhatjuk egymás játékát.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.71
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
58. hozzászólás - 2009.09.14. 13:45:17
Ezt egy járható útnak tartom, hogy a költség legyen 200 CSP helyett 50 CSP és 50 őskő, vagy valami hasonló, és aki már megvette, őskőért visszakaphatja a CSP-jét. Sajnos, ez egyúttal a legtöbb programozást igénylő megoldás (nem az új ár, hanem a visszamenőleges visszaváltás). Kérdés, hogy a top játékosok nem fogják-e ezt a 50 CSP-t is "soknak" tartani.

Jerikó: abban igazad van, hogy egyszerűbb lett volna ezeket a dolgokat költség nélkül, automatikusan beirni. A fejlesztési időt ez azonban nem 3 napról 5 percre csökkentette volna, hanem 3 napról 2.7 napra (cirka a gombnyomást nem kellett volna megcsinálni, meg a megnyomta v se tárolását, azon kivül mindent).

Az 50 vd és a 2 kviz szétválasztható legyen, ez is megoldható, egy gomb a beállitásoknál vagy valami hasonló.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
59. hozzászólás - 2009.09.14. 13:48:56 (Válasz Miklós #58 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.09.14. 13:45:17
Ezt egy járható útnak tartom, hogy a költség legyen 200 CSP helyett 50 CSP és 50 őskő, vagy valami hasonló, és aki már megvette, őskőért visszakaphatja a CSP-jét. Sajnos, ez egyúttal a legtöbb programozást igénylő megoldás (nem az új ár, hanem a visszamenőleges visszaváltás). Kérdés, hogy a top játékosok nem fogják-e ezt a 50 CSP-t is "soknak" tartani.

Jerikó: abban igazad van, hogy egyszerűbb lett volna ezeket a dolgokat költség nélkül, automatikusan beirni. A fejlesztési időt ez azonban nem 3 napról 5 percre csökkentette volna, hanem 3 napról 2.7 napra (cirka a gombnyomást nem kellett volna megcsinálni, meg a megnyomta v se tárolását, azon kivül mindent).

Az 50 vd és a 2 kviz szétválasztható legyen, ez is megoldható, egy gomb a beállitásoknál vagy valami hasonló.


Nem volna szerencsés a helyette hanem alternatívaként bedobni inkább, mert ez a fejlesztés nem hinném hogy a prémiumos kockáknak lett kitalálva, ők max az eggyel több nem minuszos portyában látnak lehetőséget, a másik 2ben meg fene tudja ki
A hozzászólást Tseby'dr akula módosította 2009.09.14. 13:49:51-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.11
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kiegészítés a Gyorsításhoz
60. hozzászólás - 2009.09.14. 14:44:32 (Válasz Miklós #58 hozzászólására.)
"Ezt egy járható útnak tartom, hogy a költség legyen 200 CSP helyett 50 CSP és 50 őskő, vagy valami hasonló, és aki már megvette, őskőért visszakaphatja a CSP-jét."

Tényleg magyarázd már meg légyszi, hogy a CSP-t miért kell belekeverni? Miért nem simán 50 őskő? Csomószor rákérdeztünk már, de nem válaszoltál még egyáltalán. Biztos van valami játékelméleti okod, erre lennék nagyon kiváncsi.

"Kérdés, hogy a top játékosok nem fogják-e ezt a 50 CSP-t is "soknak" tartani."
Itt nem az a lényeg, hogy sok vagy nem sok, hanem hogy _miért_?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.85
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!