Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Meridiath

Idézet: Mortimer - 2009.12.28. 14:15:43
Azért gondoljunk már bele, hogy milyen kudarcélmény, mennyi frusztráció kell hozzá, hogy egy ember napi több órát feccöljön egy (több) olyan karakterbe, ami semmi mást nem csinál, csak TP-t szállít egy másik karakternek? Ez csak okozat, valami ezt kiváltotta. Ok nélkül ilyet senki nem csinál. Éppen ezért egyáltalán nem ítélném el őket, ezek mögött olyan játékosok vannak, akik egyébként tehetetlenek az alacsonyszintű pókok ellen.


Nem, emögött nem frusztráció van, hanem ember. Savanyú, és rosszindulatú lelkület kell ahhoz hogy valaki a saját drága idejében azzal töltse ki a napjait, hogy szándékosan és következetesen egyetlen egy darab személy napjait megkeserítse. Amint ott tartunk, hogy valakinek a játékon belül hatalmában áll megtenni valamit, igenis a felhasználú júzer érettségén/lelkületén múlik hogy hogyan él ezzel a hatalmával.

Nekem a v1-es sikeres bajnokiknál nagyobb sikerélmény volt a V2-n felhozni egy farmolásra predesztinált, elrontott karatkert. Pontosan tudom hogy mit él át akit folyton ütögetnek az alsó, legzsúfoltabb, aprópókos szférában - és soha eszembe sem jutott valaki más nyakába aggatni a problémáimat. Ugyanis igenis meg lehet oldani.

Fonmas, a fórumos reakcióidból megkockáztatom hogy érettebb fazon kell legyél. Nyugodtan vedd figyelembe az itt elhangzó tanácsokat, és gondold át hogy miért és miként érdemes egyrészt kommunikálni, másrészt játszani.
Mit nem lehet csinálni a rossz gyerekkel egy jurtában?
Kukoricán térdeltetni
Sarokba állítani
Leszidni
Meglegyinteni


Hihi ^^ Én az ilyeneket úgy szeretem.
Teljesen elszállt a téma, és hasonlat metafora hátán, ilyen költőivé fajult topikot én még nem láttam - akkor már szolgálnék én is objektív hasonlattal: Olyanok lettetek mint a totál kifáradt birkózók. Mint ellenfelek támaszkodtok egymáson és lihegtek, és sértegetéseket sugdostok egymás fülébe.
Ha amúgy alacsony vérnyomással küzdtök, akkor lehet még érdemes fenntartani ezt a topikot, de úgy látom, hogy Miklós már megnyilatkozott... tudnak e az ötletelők közös, konstruktív irányba menni? Mer' ha nem, akkor szerintem fáradjanak a kék és a piros sarokba az urak.
Igaz, de ez egy évekre előre kalkulált játék. Ez a kérdés így egyetlen formájában sem kerülhetne be, ahogy Sophiehun is elismerte: vagy speciális kategória évszámmal, vagy elévülő és pontatlan anélkül.
Dátum: 2009.12.01. 20:20:37
Köszi neked Akkor újrakalkulálok.
Dátum: 2009.12.01. 16:24:41
Entitásnál: utolsó infóm az volt hogy a kikérhető szintre és így közvetve a darabszámra is, a szöviepikus lesz a felső plafon, most viszont azt hallottam hogy a saját szinted minusz 10 darabot kérhetsz ki úgy egyáltalában, felső szint korlát meg már nincs?
A Wiki nem szószátyár a témakörben.
Kérek szépen helpet és megmondást...

Köszi előre is.
Idézet: Scareface - 2009.11.25. 19:53:59
Mennyi tapasztalati pontot kapsz vadászatkor első szinten?

1
2
3
4

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Mi van?


A válasz SouthParkosan: "Hé, te végzeturas kérdés! Nem szeretjük itt a te fajtádat errefelé!"
Részleteseben: azon túl, hogy emlékszik már rá a fene, a játékhoz kapcsolódó kérdésekből csurig van az adatbázis, épp ezért nem valószínű hogy több elfogadásra kerülne, ez valószínűleg 100%. Próbálj más témakört, és előtte (!!!) olvasd át a vonatkozó fórumtopikokat. Úgy kevesebb a csalódás.
"Most kéne abbahagyni". Ez akár rám is vonatkozhat , de ki énekelte?
Fenyvesi Gabi
Kovács Kati
Koncz Zsuzsa
Zalatnay Sarolta



Jól megmosolyogtatott itt a játékbeli káoszkák közepette
Monsieur, lehengerlő mennyiségű és minőségű ötletek
Gyönyörű csokor virág, de egyelőre nem tudom olyan szemmel nézni, ami egy kicsit is kritikus. Gyakorlatilag el sem tudom képzelni hogy ilyesmi hogy simulna bele az egy év alatt megszokottba - ettől függetlenül igen-igen tetszik

Néhány észrevétel: a Necropolis negatívumát kiegyenlíti valamilyen pozitívum, amiért érdemes lenne azt?
A Taverna fórumigénye vajon fedezett e?
Az épületeidtől függően, győzelem esetén halmozottan kapnál többféle holmit is egyszerre?
Dátum: 2009.11.19. 23:42:41
Idézet: Endyr - 2009.11.19. 23:24:57
sztem a 2es pont teljesen jo lenne, cska jol kell megvalasztani azt a par (10-20) jatekost.


És ha már muszáj, akkor reprezentatívan, plíz.

Miklós, nem árulok el nagy titkot, mert már többen elmondták: az itt felszólalók nagy része azért frusztrált, és esetleg kifakadó, mert annak ellenére hogy a vita nyíltnak tűnik, a többségnek úgy tűnik hogy te már eleve a 2. pont alapján cselekszel. Nem reagálsz mások hsz-ére, a válaszaidban egy kitüntetett kisebbséget (akiknek ugyan a tapasztalata és a hozzáértése bizonyított) tisztelsz csupán meg, az embernek kedve támad legyinteni. Néha úgy tűnik hogy kell a háttérzaj és a parasztok a királydrámában (elnézést, ha kissé erősen fogalmazok. )

Szóval ahogy a gyerek is hisztizik ha apu figyelmét szeretné, itt sem lehet sajnos kikerülni ezt, és ha ementén a virtuális allegória mentén megyünk, az 1-es pontozás egy hajhúzkodás, hogy helló.
A többség felé nyitást, illetve ezeknek a feltételezéseknek a megcáfolását esetleg jelezhetnéd egy erre a postra adott "Oké'-val.
Dátum: 2009.11.19. 20:16:26
Idézet: S0laris - 2009.11.19. 20:10:04
szerintem Birka viccelt, nagyon jól tudja hogy az még nagyobb lassítás,és az ellenzők a lassulás miatt "tüntetnek".


Hát ha igen, akkor ez nem jó kísérlet, sokan lejöttek a humorukról reggel óta
Dátum: 2009.11.19. 20:07:06
Idézet: Birka - 2009.11.19. 19:47:13
Íme egy érdekes ötlet...
A VF csökkentse a napi csp-t?


Tehát aki amúgy is bevállalta hogy néhány élményfaktort beáldoz az erősebb karakterség oltárán, azt még inkább belassítanád? Feltételezhetjük ugyan hogy nagyjarészt ősköves arcok VF-eznek (következtetve a jobb stratégaságból), azaz a plusz csp generálódás helyett mondjuk csak non-prém ütemben kapnak csp-t, de a nem-prémeseknek aztán végképp bezárták az élményboltot. Ebben nem látok alternatívát, ez inkább ultimátum, (mint anno a gyorsíts csp-ből) szerintem.
Attól függetlenül bírom ahogy szoktál táncolni a témák körül.

Viszont ezek szerint te már kész tényként kezeled hogy muszáj változtatni rajta?
Dátum: 2009.11.19. 17:52:25
Idézet: Let. - 2009.11.19. 16:57:46
Tiszteletem!

Megfontolás tárgyává tenném, hogy valóban ellentétek feszülnek-e, mivel
1. Első olyan fórumoldal, ahol mindenki egyetért abban, hogy nem jó hozzányúlni a szakértelemhez. (Jeriko egy korábbi hozzászólásában említette, hogy nem érdemes hozzányúlni, és most is csak a problémákra hívja fel a figyelmet - ahogyan én látom)
2. Többen más témákat vetnek fel, mint súlyos, megoldandó problémákat.



Kedves Let, itt inkább arról van szó, hogy a korábbi tapasztalatok alapján, ha Miklós olyat ír, hogy "régóta bombázzák ezzel a játékosok", ezzel szemben a felvetett témában hozzászólók közül egy sincs az változás mellett - nos, a hasonló anomáliák után az adott szakértelem hamarosan megváltoztatásra kerül.
Ígyhát, ez azt hiszem leginkább pesszimizmus. A "bombázók" nem nyilatkoznak, és a játékosok (mint most kiderült) 40%-a, aki gondosan és okosan épít stratégiát (azaz VF-et fejlesztett, teszem azt) most azt várja, hogy az ő véleményén könnyedén túllibbenve ismét reform legyen, amit az ő féltő gonddal nevelgetett karaktere ismét valamilyen formában megszív. A "bombázók" ellen nincs mit tenni. A "bombázók" jó helyen bombáznak, és az itt megszólalók pedig jogosan érzik azt hogy ők le vannak ejtve, és újabb zászló tűzetik fel annak a 60%-nak a nevében (ld. még "gyengék", "olló"), akiket meglehet nem hat meg ez az egész, mert ők tényleg tevét nevelgetnek. Nem tudhatjuk. Ők nem járnak fórumra. De mégis ők a reklámarcai ennek a furcsa VF kampánynak, aminek elő sem kellett volna kerülnie egy jó darabig, amíg néhány égetőbb probléma kivesézésre nem kerül.

Látod? Csak pesszimizmus.
Gyakorlatilag ez a válasz is off, de én pont a fentiek miatt nem próbálok hosszasan konstruktív lenni, mert azt érzem hogy nulla értelme van. Nem tartozom ahhoz a százalékhoz, akinek a véleménye számít, és ettől szomorú vagyok, és látom hogy mások is azok. De ez van, és ez a válasz a te felvetésedre is. Ez a topik nem reprezentatív, mivel nulla köze van ahhoz hogy mi lesz a végeredménye a reformkezdeménynek, sajna...
Dátum: 2009.11.19. 07:53:47
Szerintem először is határt kell húzni - sok a "játékegyensúly" a "gyengébbek érdeke" és társai szóhasználat, amivel mindenki dobálózik.
Kérdem én: járnak ide a fórumra "gyengébbek"? Eleve, ha annyi energiádat fekteted a játékba, hogy vagy annyira jólértesült és stratéga, hogy a szintedtől függően elérhető összes, a karaktered fejlődését segítő taktikai elemmel tisztában vagy. Ergo nem lehetsz "gyengébb", hanem max a szinteden kihívásokkal küzdesz. Kötelező fejleszteni a vf-et? Már miért lenne az? Csak az érdekedben áll, ha a többiekhez képest bevállalod a lassulást, hogy jobb legyél PvPben. Nem kötelezőek a LE-szerző szakértelmek sem, de lám, a saját jól felfogott érdekedben fejleszted, te, a fórumrajáró, jó szövetségben lévő, a játékot már egy éve nyúzó tapasztalt tag. Ha Egyszeri István inkább az epikusok ellen akar menni, és PvE élményekre vágyik, meg új csilli fegyókra, akkor neki is meglesz az öröme, ő nem fejleszti.

A mindezen kitételeknek nem megfelelő emberkék játékélményét nem tudhatod, ezért az ő nevükben reformot kezdeményezni szerintem fals. Ha személy szerint, a te taktikádnak ez az elem hátrányos, akkor csak topper lehetsz, és valóban, szomorú tény, hogy az úttörők ebből a (szerintem ) kifejezetten nekik szánt fejlesztésből nem kértek, node azért ettől még nem kérdőjelezhető meg a léte.
A topjátékosok a KH-val, és minden, csak nekik elérhető táppal és korlátozással már-már egy másik játékot játszanak, kérlek ezt lássátok be! És ennnek az ellentétnek a feloldása nem történhet meg azzal hogy ebből a nézőpontból a játék többi részét igazítják oda. Mondom ezt úgy, hogy a jó szándékot nem kétlem.

Szívem szerint kiutalnék MINDEN éllovasnak egy 30-40-50-es karaktert pluszban. Ha tényleg jót akarsz tenni, akkor legyen már sansz beletekinteni a játékba, a játék gesztjébe, legyenek már objektívebbek. Ha egy sorban hajszín szerint sorakoztatják az embereket, akkor lehet hogy csak szőkéket látsz, de ez csak egy kis szelete az egésznek. Tessék kérem ezt elfogadni, mielőtt bármi ötletet szül meg bárki a "köz" javára.

VF mindenkinek elérhetővé tétele (mert olyan 40-es szinten, akadémiátlan szöviben tényleg szívó) - ne legyen osztogatva, ne legyen kötelezővé téve, hanem legyen random: lehessen mondjuk kalandok mellett (vagy azok jutalmaképp?) akadémiás szakértelmeket találniuk 40 szint fölött azoknak, akik nincsenek szöviben, vagy a szövijük kicsi, ezért nincs akadémiájuk.
Lehet hogy tényleg sokan vannak, akik viszont nem fogják fejleszteni, mert a PvP helyett fontosabb nekik a PvE, azaz inkább epikusok, entitások ellen kapnak jóval több sikerélményt.

(a hszben szereplő "Te" inkább irodalmi te, nem címeztem személy szerint senkinek, úgy gondolom hogy akinek ruhadarabja, és érdemesnek tartja, úgyis reagál)
Dátum: 2009.11.08. 12:11:02
Bocs hogy folytatom az off-ot: de mi az hogy nem érdemli meg a saját kalandot? Ha jól van megírva a történet, és adott esetben élő (azaz játékos) karakter szerepel benne, az szerintem kifejezetten élménydúsabbá teszi a dolgot, és még inkább a "miénk".
A lepontozást max csak akkor kellene elővenni, ha x akárki érdemén felüli heroikus tettekkel lenne bemutatva, de amúgy én inkább ilyesmit látnék szívesen, mint a standard rpg kliséket.
Dátum: 2009.11.05. 08:09:36
Éppen a hárommal fölötted lévő hozzászólások erről szólnak, ott a válaszod.
Dátum: 2009.11.03. 22:14:17
Idézet: Crazy71 - 2009.11.03. 18:54:25
Idézet: Peaceangel - 2009.11.03. 10:48:17
Sziasztok!

A következő problémában kérném a segítségetek, már ha valaki tud rá megoldást...
Játszom V1-en és V3-on is...
A V1-es karakterem szeretném továbbvinni, a V3-ast átadni vkinek. Gondolom ezt lehet...
Viszont mindkét karakternél ugyanaz a felhasználónév és a jelszó is... Kvázi vagy mind a két karakter jelszavát megváltoztatom, vagy egyikét sem... (Anno praktikusnak tűnt, hogy minden belépési dolog azonos...)
Viszont ez igen kellemetlen, mert aki átveszi a V+-as karaktert, az játsszon azzal, akkor a V1-en én szeretnék tovább, így oda értelemszerűen más jelszó kellene, vagy más felhasználónév, vagy nem is tudom...

Nos, ebben ki tud nekem segíteni?



Amelyik karidat átadod, annak a jelszavát változtasd meg, aki átveszi úgyis megváltoztatja utána! Gondolom én!


Nem, a felvetés teljesen jogos. Ebben a szituban nem lehet csak az egyik jelszavát változtatni, mert automatikusan megváltozik a másik világon is, erre már rég kellett volna okos megoldás. Peaceangel, szerintem írj közvetlenül Baraty -nak vagy Miklósnak.
Dátum: 2009.10.18. 15:57:53
Csak egy nüansznyi elképzelésem lenne: személy szerint örülnék neki, ha használhatnék játékon belüli felületet, amolyan "Jegyzeteket". Jelenleg azt csinálom ha fel szeretnék írni valamit, ami nem gépfüggő, hogy saját magamnak elküldöm üzenetben, és arra válaszolok, ha változott
Némiképp skizoid így, és bár fogalmam sincs hogy másnak is kézhez állna e, illetve hogy egy ilyen plusz szöveges "archívum" hozzácsapása mennyi erőforrást igényel programozni és fenntartani.
Az ember pl. szereti látni mennyi volt a max vadászat, sajti, és a legtöbben ezt a karilapra teszik - de szerintem jópofa lenne ha zsebben is elférhetően csak magunknak el lehetne tárolni. És ez még csak egy szelete.

Mercí a figyelmet.
Dátum: 2009.10.12. 22:52:07
Én először azt hittem hogy valami suskus lehet talán amögött hogy olyan kétnaponta 100k-val nő Kócos vagy Galmuszk LE-diffje (elnézést ezúton is az ilyen nem szép gondolatért az érintettektől) de aztán fel lettem világosítva hogy ez csupán a KH.
Én mindenesetre szomorúnak tartom hogy a szerzett LE toplista is uniformizálódni fog, egy két hónapon belül biztosan csak a felső légtér lakói fognak szerepelni rajta, és semmivel sem lehet kitűnni ezek után "idelent".

Hogy a topiknak megfelelő hozzászólásom is legyen: szerintem feloldhatatlan az ellentét szintben lefelé haladva a "jóljárók" és a "szívók" közül, tehát fixen egy új KH-t nem érdemes beledobni a "nyakakba" Viszont arra gondoltam, hogy köthető lehetne a fertőzéshez vagy a leküzdéséhez. A 0 vagy a 100% pillanatában készülne egy klón a delikvensről, aki a második (harmadik, stb.) kristályhorda tagja lenne. A bővítés megtörténhetne visszamenőleg is, és lám: a hatvanasok számára is teremne az isteni kristálymannából...

Ennél lentebb pedig nyilvánvalóan senki nem gondolt, nem is lenne sok értelme.

u.i: mielőtt a lepontozásos hullám tovább folytatódna - nem hazabeszélni szerettem volna. Természetesen nem magamra gondoltam, én nem incselkedem ilyesmikkel
Hanem arra hogy a toplista bármelyik részére szűrve ugyanazok a nevek tűnnek fel majd: szint szerint, legtöbb küldi szerint, stb-stb és majd LE diff szerint is. Apróság, de számomra akkor is szomorú.
Dátum: 2009.10.02. 16:47:31
Köszi - azért többször legyintettem, mint nem.
Ebben a mostani esetben viszont nem teljes az én érdemem, hiszen a kategória legnagyobb esélyese nem nevezett.