Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2009.08.16. 21:52:08
Az erőforrásokat nem nehéz visszaadni. Például ha a következő X csp dupla LE-t ad majd. Ahol X a leölt manók duplája. Emellé persze jöhet a jutalom is
Inkább az a gond, hogy a fázisok végén nincs jutalom. Ha már most láthatnánk belőle valamit, akkor nem lenne ilyen demoralizáló 2 újabb töltögetős hét, és akik eddig nem csinálták, azok is eldönthetik, hogy beszállnak-e vagy sem.

Mindenesetre én továbbra is folytatom:

Fókuszálsz a manapilonon keresztül 1335 lélekenergiát (-50000 LE). Egy pillanatra egy távoli kép jelenik meg előtted, egy gyengülő energiaburokról.
Dátum: 2009.08.16. 19:54:26
Mivel Miklós és Baraty is azt mondta, hogy nem a szivatás volt vele a céljuk, így azért lehet bízni abban, hogy meglesz a jutalma a részvételnek. Szerintem a manóölő versenyt el kellene felejteni csp zabáló volta miatt, és a LE töltésre kellene koncentrálni. Ez viszi előre az eseményt és ez okoz kissebb visszaesést a kariknak is.
Dátum: 2009.08.16. 18:32:23
Winnie most csak bőszíti a tömeget. A harmadig fázisban őt kell majd befagyasztani Zarknod helyére
Dátum: 2009.08.16. 18:27:44
A portyakariknak sem jó a manóölés, hiszen elviszik az ÉP-t a portya elől. Persze lehetnek olyan extrém pókok, akiknek van annyi életpontjuk, illetve olyan keveset sebződnek, hogy portyáznak napi 40-et, hogy legyen elég LE náluk, és még ölnek is 25 manót. Viszont ezzel sem halad előre az esemény többet mint ha egy töltésre benyomták volna az összes LE-t, csak megkapják az 50 csp-ért járó tp-t is, amit a pókok annyira nem szeretnek.

De jutalmazva biztosan lesz a manóölés is. Viszont elképzelni sem tudom, hogy fognak több száz, vagy akár ezres nagyságrendű csp-t kompenzálni igazságosan. Teljesen más az értéke a csp-nek 20-ik szinten, mint mondjuk 60-ik szinten, vagy épp egy pók karakternek.
Dátum: 2009.08.16. 18:06:09
Viszont a manóölés csak egy statisztikai adat, ami ugyan jutalmazva lesz, de az eseményt nem lendíti előre, és ha heteken át folyamatosan ölöd őket, tényleg belerokkan a karaktered.
Mivel kiderült, hogy a jutalom sem a fázisok végén jár, hanem az esemény végén, így még nagyobb zsákbamacska az egész mint elsőre tűnt. Én azon a véleményen vagyok, hogy jobb minél több LE-t tölteni minél kevesebb csp-ből, még ha kicsi is a szorzó, mert így halad a lehető leggyorsabban a dolog, és nem lesz közben roncs a karakter.
A jutalmazás pedig valószínüleg nem az effektív betöltött LE alapján lesz, hanem az összes betöltött alapján, így igazságos.
Dátum: 2009.08.16. 17:50:49
Yasmina, szerintem semmi sincs veszve, csak kicsit változtatni kell a taktikán. Ahogy a hozzászólásod előtt is írtam, a LE töltésre kell ráállni, nem pedig a manóölésre, mert az előbbi viszi előre az eseményt, nem az utóbbi. Véleményem szerint eleve hiba volt egy olyan toplistát is csatolni az eseményhez, ami nem azt mutatja, hogy mennyit segédkezett a karakter a kiolvasztásban. A manóölés pont ilyen, hiszen nem ettől függ, hogy mikor ébred fel Zarknod, hanem attól, hogy mikor tolunk be elég LE-t.
Dátum: 2009.08.16. 17:42:15
Ekkora mennyiségű LE betolása már nem fog menni minimális töltéssel és maximális manóöléssel, mivel nem a manóölés viszi előre az eseményt, hanem a betolt LE mennyisége. 10 manó leölése akár 30-40 csp-t is elvihet, ha napi egy manót ölünk és 20 csp értékben töltünk LE-t, már akkor is dupla annyi LE fog betöltődni mint a minimum, és még a karakter fejlesztésére is marad LE.
Ekkora LE mennyiség mellett azt hiszem ez lesz a járható út, különben tényleg vízfejűvé válnak a karakterek.
Dátum: 2009.08.16. 16:51:51
Ez nem bug? Nem csak a V3 fejeződött be ?
Dátum: 2009.08.16. 10:25:04
A második fázisban már simán meg lehetne csinálni, hogy a kiértékelés az alapján történjen, hogy hányan vettek részt az első fázisban az egyes hordákból, nem pedig a teljes taglétszám alapján.
Dátum: 2009.08.15. 14:58:58
Tehát ha pl az Azúr Légió fele indít magának egy új karaktert, alapít vele egy szövetséget, majd pedig a régi karakterükkel szintén belépnek ebbe a szövetségbe, felhúzzák az épületeket, majd pedig felejtéssel több millió LE-t nyernek ki a szakértelmeikből és ezt is beépítik, utána pedig törlik ezeket a karaktereket, és egy fullos szövetségben első szinten minden előnyt élvezve újraindulnak az szerinted normális?

Már az a tény is, hogy két karaktere van az embernek egy világon csalást jelent...
Dátum: 2009.08.15. 14:44:09
Ha megtörtént, akkor nincs más, itt az ideje változtatni a rendszeren, és ha csalással történt, akkor annak következménye is kell legyen.
Dátum: 2009.08.15. 14:20:26
Ez a kis karik köré felépülő fullos szövetség pont olyan téma mint a kreatív affinitás volt. Jó ideje ismert már a helyzet, mégsem történt változás. Remélhetőleg ebben az esetben nem kell majd addig várni, míg valakik bődületeset tápolnak vele. Vajon mikorra következik majd be, hogy azok a játékosok akik megunták magas szintű, elrontott karakterüket, törlés helyett "beleépülnek" abba a szövibe, ahol épp első szintű karakterükkel kezdték újra a játékot? Mennyi idő kell ahoz, hogy egy egész szövetség válassza ezt az utat?
Nem kéne megvárni míg teljesen elfajulnak a dolgok, egyszerűen az épületbónuszok mértékét valamilyen módon az építéstől függővé kell tenni.
Dátum: 2009.08.14. 18:16:28
Ezzel az a probléma, hogy "mindent vagy semmit megoldás" és folyamatos építkezést jelent szinttől függetlenül. Ami könnyedén teljesíthető 60-ik szinten, az akár lehetetlen feladattá is válhat 20-ik szint környékén.
Dátum: 2009.08.14. 14:38:49
Igen, olvastam, de a sok kicsi töltés csak akkor jelent előnyt az állatok fejlesztésében, ha az embernek marad életpontja a portyák és térkapuk mellett. Ha ezek rovására manózik, akkor nem jár előnnyel.
Dátum: 2009.08.14. 14:02:19
Pont a LE differencia az, ami pár embert megtéveszt és bődületes tápot lát benne. Volt olyan nap, hogy 100+ portyát indítottam ellenük egy nap alatt, ilyenkor igencsak megugrik a LE differencia, csak éppen az nem látszik, hogy mellé vettem 40 italt is, hogy bírjam ép-vel és manával. Persze nekem így is megéri, hiszen "TP-ben utazok". LE is van bennük, de annyi azért nincs, hogy alacsonyabb szinteken, ahol a LE/TP arányra figyel mindenki, egy pók vagy egy vf-et használó kari komolyan nekiálljon ütni őket. Arról nem is beszélve, hogy óránként kapnák ezek a karik a kéretlen TP-t, a KH betámadásai miatt.
Azoknak lenne jó fejlesztés ez alacsonyabb szinteken, akik minél többet akarnak portyázni, és nem zavarja őket, ha romlik ezzel a LE/TP értékük. Plusz van elég ép-jük a napi egyéb portyák, térkapuk, epikus mellett, és persze meg is tudják verni a KH tagjait.
Dátum: 2009.08.14. 13:20:17
Mondjuk ettől függetlenül be lehetne vezetni lejjebb is a KH-t, de kérdés, hogy térkapu, epikusölés, a Zarknodos esemény és kínzókamra töltés mellett hány játékosnak maradna életpontja még a KH-val is foglalkozni.
Dátum: 2009.08.14. 12:39:17
Baraty és Miklós is írta, hogy nem a szivatás volt a céljuk vele. Nyilván megéri foglalkozni az eseménnyel, csak az nem derült ki, hogy sokszor keveset tölteni jobb, vagy egyszer sokat.
Dátum: 2009.08.14. 12:13:01
A kristály horda annak lesz majd "táp" aki a normál portyáiból feltölti minden nap a kínzókamrát, pluszban van még annyi életpontja, hogy csapkodja a KH tagjait, nem morog ha 15% alatt akár magasabb szintről ütve vadászat közben elverik,bírja a folyamatos manaszívást, nem küldi padlóra egy újabb betámadás epikus közben, bírják az állatai a nagy sebzéseket, nem zavarja az alacsony LE/TP arány.
Biztos lennének akik élveznék az újdonságot és mindezek mellett folyamatosan ütnék a KH tagjait, de a játékosok jórészének valószínüleg már a 15% alatti ütésekből is elege lenne.
Dátum: 2009.08.14. 10:39:01
A vadászat beragadása már régóta létezik, valószínúleg az az opció okozza amivel megadható, hogy álljon le a vadászat ha nem lehet több elfogott lénye a karakternek. És mintha akkor javulna, ha csp-t kap a kari.
Az azonos időpontban kapott 2 támadás is létezik már a KH megjelenése óta. Erre Baraty mintha reagált is volna valamit, de nem emlékszem a részletekre.
A HT bug tényleg bosszantó, lehet, hogy ez tényleg Zarknoddal van kapcsolatban.
Dátum: 2009.08.14. 10:33:34
Engem csak a csp költsége zavar. Biztos, hogy megéri folyamatosan bemenni ? Alacsonyabb szinten nincs maxos spektrális, csapdakészítés, sajtolás, arányaiban kisebb a költsége a csp fogyasztásának, talán jobban megéri minimális töltés mellett minél többet manózni. Magasabb szinten, ha a szakik már maxosak, talán jobb inkább teletölteni a kínzókamrát, vagy ütni a KH-t, erre fordítani az ÉP-t és az így befolyt LE-t egy adagban belenyomni a manapilonokba. Nekem egy bemenetel kb 3 csp-be kerül, így 16x tudnék egy nap bemenni és benyomnék kb. 60k LE-t. Vagy helyette elvadászom a csp-ket, portyázok, ütöm a KH-t és egy manót leütve benyomok 160k LE-t. Már csak az a kérdés, hogy a +15 bemenetel jelent-e annyi pluszt mint a +100k LE töltés és az a tp mennyiég amit a portyák kiesésével veszítek.