Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2016.01.07. 11:39:43
A kritikus ütés és kritikus varázslat pp igényét te magad is ki tudod számolni, 0 tesztelés kell hozzá. Egyszerűen csak a harc szabályit kell ismerned. A kábítás pp igénye pedig innen már csak egy lépés.
És az egésznek semmi köze az őskőhöz.
Dátum: 2016.01.07. 11:14:37
Egyáltalán nem optimistán számoltam, sokkal inkább reálisan, és átgondolás nélkül írtam le az öt küldi sorrendjét is. A kábítás az egyedüli, ami tárgyfüggő, ott nagy lehet a szórás. Ha optimistán számolok, akkor 7 pp a kábítás 10 pp a kritikus ütés és úgy variálom össze a sorrendet, hogy az öt küldibe 2x kerüljön a kábítás és egyszer a kritikus ütés. Így megvan a három küldi 24 pp-ből a számolt 35 helyett...

A harcra szánt állatok optimalizálása megint más tészta, de az is egyszerűen számolható, hogy mekkora állatra van szükség, hogy eltalálja az ellenfeleket. A plusz elnyelésnél pedig sokkal több előnyt adnak a plusz küldik. Arra is van már ezer módszer, hogy minimalizálódjon a bukott csaták okozta veszteség, és nem a kigyúrt állatok adják a legnagyobb biztonságot.

Minden csak elhatározás kérdése. Őskő nélkül nem lehet mindent egyszerre, most, azonnal. Akkor senki sem fizetne a játékért. De továbbra is azt mondom, hogy a 150 küldi simán teljesíthető őskő nélkül. Nem egyik napról a másikra, nem is 30-ik szinten, de aki ebbe az irányba akar elmenni, annak megvannak az őskőmentes lehetőségei, hogy elérje ezt a teljesítményt.
Dátum: 2016.01.07. 10:05:31
Akkor számoljunk.
kábítás - 9pp - közben fejleszted a sajtolandó állatokat, hogy hamarabb elérjék a 20-ik szintet
kritikus varázslat - 14pp - közben fejleszted a sajtolandó állatokat, hogy hamarabb elérjék a 20-ik szintet
kritikus ütés - 12pp - közben fejleszted a sajtolandó állatokat, hogy hamarabb elérjék a 20-ik szintet
12 szintlépés - ez összejön ha elküldesz minden állatot egy napra gyakorolni, pláne, ha előtte még kalandokon és a maradék pp-ből is fejlesztesz párat.
Sajtolás - a napi egy simán megvan állatfelszerelés nélkül is.

Ez mind max jutalmas küldetés, és semmi köze az eszenciákhoz, napi 35 pp úgy, hogy még melléütéseket is beleszámoltam, szóval még marad is erőforrás. Semmi extra nem kell hozzá.
Dátum: 2016.01.07. 09:19:16
Ha felszerelés nélkül fele olyan tempóban tudod fejleszteni az állatokat, mint felszereléssel, akkor nem napi 4, hanem napi 2 állatot tudsz 20-as szinten sajtolni. Ez napi 6 küldetést jelent alaphangon, ami havi 180.

De nulla őskőért a kritikus ütés - 12 szintlépés - sajtolás - kábítás - kritikus varázslat sorozat már önmagában 150 küldi havonta, és ehhez aztán semmi optimalizálás nem kell...
Dátum: 2016.01.07. 09:16:10
Őskövek nélkül jóval lassabban fejlődnek az állatok, és a napi 4 sajtolás elérése annyi erőforrást visz el, hogy hosszútávon kétlem, hogy fenntartható a folyamat.

Amivel gyorsítható az állatok fejlődése:

Templomkristályok - kiképzés
A készletek általában itt is végesek, és persze gyorsabban el is fogy, ha nem használunk állatfelszerelést.

Intelligens kedvenc eszencia
Ezzel az eszenciával elég szépen lehet gyorsítani a szintlépést, persze napi rendszerességgel általában ez sem használható.

Epikus csaták
Ez addig működik, amíg az epikusoknak nincs számottevő acsarkodása. Vastagbőrrel és nyert csatákkal minden nap fejlesztgethetjük az állatokat. Arra már sajna nem emlékszem, hogy hány győzelemig jár tp az állatoknak.

Térkapu
Ehhez is vastagbőr kell, és ahogy nő a karakter szintje, egyre inkább fel kell készülni arra, hogy beüt valami nagy varisebzés, amitől kifekszenek az állatok.

Kristály horda
Ezt is érdemes lehet kipróbálni, persze csak ott van relevanciája, ahol a játékosok nem acsarkodásra gyúrnak. Túl sokat nem hoz a konyhára a gyakorláshoz képest, de egy állattal ki lehet próbálni.

A szövibajnoki, landragor és xeno vadászat ugyan úgy használható, mintha lenne felszerelés az állatokon, persze lassabban fognak fejlődni, így több pp,csp kell az adott hatás eléréséhez. A xenóknál már lehet, hogy jobb az 50 vadászatos küldi, mint a 12 szintlépés, de ennek nem számoltam utána.
Dátum: 2016.01.05. 22:05:05
Tanácsokat nyugodtan kérj, legfeljebb nem fogadod meg őket Már csak azért is érdemes kérni, hogy tudd, a többiek nagyjából hol állnak optimalizálás terén De ha a környezeted fölé akarsz nőni, akkor érdemes kicsit többet kockáztatni, hogy megtaláld azokat a lehetőségeket is, amiket a többiek még nem. Ebbe bőven belefér némi extra vastagbőr fejlesztése, hogy tényleg lásd, működik-e. Mások megtették, ezért tudtak most válaszolni a kérdésedre. Ha jobb akarsz lenni a többieknél, akkor légy te az, akitől a többiek megkérdezik: ezt meg hogy csináltad?
Dátum: 2016.01.04. 21:58:27
Idézet: Buildermann - 2016.01.04. 16:13:37
Mekkora vastag bor szukseges a xeno es landra csatakhoz 0-s masodlagos szakertelmek melle? 150-es vastag bor turboval es anelkul is alig par csatara volt eleg xenon

Pont erről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy a legfontosabb a saját motiváció, az mindennek a hajtóereje. Ha ez nincs meg, akkor kaphatsz bármilyen jótanácsot, a végeredmény sokkal gyengébb lesz.
A xenókra nincsenek fix számok és értékek, hiába elég Pistikének a 200-as vastagbőr, Móricka állatai attól még simán kifeküdhetnek egy ütéstől ekkora szaki mellett.
Akkora vastagbőr kell, hogy ne ájuljanak el az állataid, pont. Ha van motivációd akkor próbálgatod, addig növeled a vastagbőrt, amíg nem elég. Ha nincs, akkor rárakod a turbót, és ha úgy is elájulnak, akkor hagyod a fenébe az egészet.
Dátum: 2016.01.04. 12:25:05
Az utóbbi időben egyre többen keresnek meg azzal a kérdéssel / kéréssel, hogy adjak nekik tanácsot, hogyan tudnának több ismételhető küldetést megoldani.
A topik célja az, hogy nekem időt spóroljon, és természetesen az, hogy mindenki, aki szeretne a minimálisnál kicsit komolyabban is foglalkozni az ismételhető küldikkel, az itt útmutatót találjon hozzá.

Ha maradnak nyitott kérdések, akkor azokat is feltehetitek itt, ebben a topikban.

Mindenek előtt azt le kell szögeznem, hogy nincs "ultimate" módszer, ami mindennél jobb és hatékonyabb. Ilyen tanácsokat én sem tudok adni. A játék folyamatosan változik, szerteágazó, és ami működik magas szinten, az lehet, hogy döcögni fog alacsony szinten.

Ha sok küldit akarunk teljesíteni, akkor a cél tulajdonképpen nem más, mint a lehető legkevesebb erőforrásból a legtöbb küldit megcsinálni, és folyamatosan fenntartani ezt az állapotot. Ha ezt az alapelvet követjük és folyamatosan törekszünk arra, hogy még hatékonyabbak legyünk, akkor bárhogy is indítjuk a küldizést, bármilyen kombinációval, szép lassan eljuthatunk odáig, hogy a módszerünkön már nincs mit csiszolni, vagy csak nagyon nehezen tudnánk gyorsítani a tempón. És ez a legfontosabb összetevő is egyben. Ha nincs meg a folyamatos törekvés a hatékonyabb küldizés felé, akkor mondhat bárki bármilyen tippet, vagy trükköt, a végeredmény a közelébe sem lesz annak, mint amit saját motivációval érnénk el.

Ahogy én csinálom:
Mindennek az alapja a kábítás - 12 szintlépés - sajtolás

Kábítás:
kevesebb pp-ből megvan mint a kritikus ütés vagy a kritikus varázslat. 6-7 (szívósság öve nélkül 7-8) pp-ből megvan. A nehézséget a megfelelő kábítós cuccok beszerzése okozhatja. Ezek a tárgyak gyakran ócskábbak is mint a többi cucc, de szerencsére létezik már szövetségi bajnokság, ahol nincs nagy jelentősége.

12 szintlépés:
Egyszerűnek tűnik, csak el kell küldeni az állatokat gyakorolni és kész. Valójában ez az egyik olyan küldi, amin nagyon sokat lehet optimalizálni. Mivel van egy sajtolós küldetés is, így a szintlépéseket úgy tervezem, hogy az állatok úgy menjenek gyakorolni, hogy elérjék a 20-ik szintet. Gyakorolni egyéb esetben csak akkor küldöm el az állatokat, ha már végeztem a napi teendőkkel. Ha aktív küldizés közben gyakorló állatok foglalják a helyet a többitől, akkor "dugulást" okoznak és csak hátráltatnak. A szövibajnokin, xeno csatákban, landragoron remekül lehet fejleszteni a sajtolandó állatokat, így sokkal hamarabb érhetik el a 20-ik szintet, előbb lehet őket elküldeni gyakorolni is. Ha ez a küldi akad meg, pedig még meg tudnék oldani más küldiket is, akkor jöhet a templomkristályból vehető kiképzés, és máris megvan a 12 szintlépés, jöhet a többi küldi. Ezt a részt még bővebben ki lehetne fejteni, de a "finomságokra" úgyis egyénileg fog mindenki ráérezni és optimalizálni.

20-as állat sajtolása:
Napi 50 csp-ből 4 állatot lehet átlagosan befogni. Ha sikerül napi 4 állatot sajtolni, és folyamatosan fenntartani ezt az állapotot, akkor már jók vagyunk. 4 kábítás, 4 szintlépős küldi és 4 sajtolás már önmagában havi 360 küldetést jelent.

Eddig tartott a küldik gerince, minden más azt szolgálja, hogy a fenti trio tovább gördüljön.

Kalandok:
Van aki megvárja míg összegyűlik a 15 kaland és akkor teljesíti őket. Sőt, valószínűleg a legtöbben így csinálják. Nem mondom, hogy az én módszerem jobb, csak azt, hogy más, nekem ez vált be. Én a kalandokkal a sajtolandó állatokat fejlesztem akkor, amikor arra szükség van. Ha kéne még pár szintlépés a 12 szintlépős küldihez, akkor megoldok pár normál kalandot. A 15 kalandos küldit akkor veszem fel, ha már túl sok epikus kalandom van, és ki kell takarítani őket a hatékony állatfejlesztés miatt.

Kritikus ütés/varázslat:
A kritikus ütés olyan töltelék küldi, amit akkor veszek elő, ha a bevált hármas egyikével megakadnék, de a többi még mehetne tovább. Ilyenkor a beragadó küldi helyére, vagy elé veszem fel ezt, hogy átsegítsen a dugón. A kritikus varázslat költséges és nagy benne a random, sosem csinálom.

Térkapu:
A funkciója ugyan az, mint a kritikus ütésnek, továbblendít. A 7 tárgy megszerzése rizikósabb, de hosszútávon olcsóbb. A 25 lény leölése drágább, de bosszúságmentes.

Két entitás legyőzése:
Ezt olyan ritkán csinálom, hogy tegnap is elfelejtettem felvenni a küldit, miközben a VT miatt ütöttem 20x őket. Bele lehet venni a sorba, gyorsan megvan.

8 kiégett őskő vadászattal:
Szerintem ezt a küldit még sosem vettem fel. Túl sokat kell hozzá vadászni, rizikós, hogy megtelik az állatparkunk, és ha már egy állatot is 20-ik szint alatt kell kisajtolnunk, vagy nem fogtunk be, mert tele vagyunk, akkor pont annyit buktunk, mint amit ez a küldi hoz.

50 győzelem a xenók alatt csp-ből:
Sosem csinálom, egyszerűen azért, mert a 12 szintlépés a xenókat támadva sokkal kevesebb csp-ből összejön, mint ez a küldi.


Biztos vannak dolgok, amiket elsőre kifelejtettem, de az alapokhoz ennyi elég.

Fontos hozzátenni, hogy a sajtolandó állatokra mindig rakok őskőért vehető állatfelszerelést, hogy gyorsabban haladjon a dolog. Az állatfelszerelés nélkül jóval nehezebb elérni a napi 4 sajtolást, így minden mást lassítva.



Aki pedig elemezgetni szeretne, annak álljon itt a tegnapi teljesített küldetéseim sora:

Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Oldj meg sikeresen 15 kalandot mostantól számítva!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Lépjen állatod szintet 12 alkalommal!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Lépjen állatod szintet 12 alkalommal!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést 60 alkalommal portyázáskor úgy, hogy te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Lépjen állatod szintet 12 alkalommal!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Lépjen állatod szintet 12 alkalommal!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést 60 alkalommal portyázáskor úgy, hogy te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést 60 alkalommal portyázáskor úgy, hogy te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést 60 alkalommal portyázáskor úgy, hogy te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Lépjen állatod szintet 12 alkalommal!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Lépjen állatod szintet 12 alkalommal!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést 60 alkalommal portyázáskor úgy, hogy te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Lépjen állatod szintet 12 alkalommal!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Lépjen állatod szintet 12 alkalommal!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést 60 alkalommal portyázáskor úgy, hogy te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Lépjen állatod szintet 12 alkalommal!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Lépjen állatod szintet 12 alkalommal!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Lépjen állatod szintet 12 alkalommal!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Lépjen állatod szintet 12 alkalommal!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!
Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Szerezz 7 tárgyat térkapus ellenfeleidtől!
Dátum: 2015.12.30. 14:47:43
Azt biztos nem írtam, hogy a kettő együtt nem megy. Sőt, az szb csatákhoz eseménypont is kell, azaz vadászni kell, különben feleződik a csatáért kapott LE.
Dátum: 2015.12.22. 23:04:01
Minden VF-el töltött perc időpocsékolás...
Dátum: 2015.12.20. 15:32:43
Nem engem cáfolsz, hanem azt az állítást, hogy a legyőzhetetlen pókok miatt töröl mindenki, és ezért nincsenek új játékosok.
Dátum: 2015.12.20. 12:39:50
Mi történik, ha holnaptól minden LE, és TÖ mellé hirtelen TP is jár? Szerintem semmi. Akkor sem történik semmi, ha a pókok holmaptól törlődnek a játékból.
A játékosok nagyon kis hányada nyer bajnoki viadalt, és általában mindig ugyan azok. Ez így van a játék kezdete óta, amikor még senki nem toporgott évekig egy kategóriában. A helyzet akkor sem változna, ha tiszta lappal, több tp-vel indulna minden újra.
Az első 30 szint irreleváns, gyorsan át lehet menni rajta, és akinek azért megy el a kedve a játéktól, mert nem tudott az első 30 szinten bajnokit nyerni, annak jó eséllyel később sem lesz motivációja. Bajnokit a játékosok pár százaléka nyer, ilyen alapon mondenki másnak törölni kéne.

De ez a téma már borzalmasan unalmas, támogatókra itt nem fogsz találni, és nem azért, mert mindenkinek az az érdeke, hogy a pókok jól érezzék magukat, hanem mert az egész változtatásnak semmi értelme és csak a fejlesztési időt viszi el más, hasznos dolgoktól.
Te kérdezted, hogy meddig lehet eljutni csalás nélkül, én csak elmondtam a véleményem.
Számba vettem, hogy mennyi mindent hagytam ki, és extrapoláltam.
Idézet: Miklós - 2015.12.03. 18:30:57
A VU találkozón elhangzottak alapján itt egy összefoglaló azokról a dolgokról, amelyeket megvalósíthatónak tartunk, és igyekszünk is megvalósítani az elkövetkezendő hónapokban. Néhány kisebb dolog már decemberben be fog kerülni.

Végzetúr várható fejlesztések

Jegyzettömb


Ez a játék eleje óta létezik, minden karakter tud saját magának üzenetet küldeni. Valószínűleg annak sem olyan fontos ez a fejlesztés, aki javasolta, hiszen ezt a lehetőséget ki sem próbálta.
Hidd el, már az is tud szórakoztatni, ha rájössz, hogy miben tudsz jobb lenni a legyőzhetetlennek hitt ellenfélnél, hogyan tudod okosabban fejleszteni a karakteredet, mi az ami tényleg oda vezet, hogy utolérd és le is győzd.
Dátum: 2015.12.19. 21:55:46
Értelmes választ akarsz?
Nincs olyan, hogy pók kaszt. A játékosok nagy többsége arra hajt, hogy minél jobb LE/Tp arányt érjen el a játékban. Ezeknek a játékosoknak egy töredéke játszik olyan szélsőséges módon, hogy akár több éven keresztül is ugyan azon a szinten marad.
A pénzen nem tudom mit értesz. Ezek a karakterek minimális bevételt hoznak a játéknak, és a játékvezetés már rég éhenhalt volna, ha a pókoktól várták volna, hogy eltartsák őket.

A tanácsom az, hogy kezdj el végre játszani, mert ha 4 év alatt csak 32 szintig jutottál, akkor fogalmad sincs a játékról. Hidd el, rá fogsz jönni hogy mennyi baromságot hordtál itt össze hónapokon át.
Aki igazán ráfeküdt a csatlósok tulajdonságbónuszára, az szerintem már 450 fölött lehet csalás nélkül. Csalással pedig csak a kék mytokronitok, azaz a pénztárca szab határt.
Ez kemény. A logból tuti simán ki lehet szűrni, hogy kik szakítják meg rendszeresen nagy számban a gyakorlatoztatást, biztos meg is lesz a "jutalmuk".
Erre két alternatíva is van. Az egyik, hogy összekapjátok magatokat és okosabban játszotok, mint Kiaphet. És ez nem pénz kérdése. A másik, amit már említettem, az a nagyobb kategóriában történő nevezés lehetősége. Csak egy plusz gomb kell "egyel nagyobb kategóriában akarok nevezni" felirattal, és Kiaphet máris elkerülhető.
Ez most lehet, hogy megint bántó lesz, de nem igaz, hogy egyforma tudással bírtok, és ha ránézek az ismételhető küldik mennyiségére, amit havonta megcsináltok, akkor azt kell mondanom, hogy az optimalizálás terén is nagyon sokat kell még tanulnotok.