Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2012.08.05. 12:12:04
Nézz körül a fórumon, olyan kérdések jönnek, hogy miért nem tud arany relikviát venni az illető, vagy épp azt kérik, hogy láthatóvá váljon, mi mennyibe kerül... Ha sokan az árakkal sincsenek tisztában, mitől tűnne fel nekik, hogy valami elérhetővé válik a +1 relikviakupon miatt.

Feltételezni lehet, hogy volt aki direkt kihasználta a bugot, de mi alapján döntöd el a szándékosságot? Bizonyíték nélkül senkit nem fognak büntetni, pláne úgy, hogy vétleneket is érinthet a büntetés. Ráadásul különösebb előnyhöz sem lehetett jutni vele, hiszen rövid időn belül kiderült a hiba.
Dátum: 2012.08.04. 21:12:12
Nyilván szándékosan használja el az ember a relikviakupont, de azért nem büntethetsz senkit, mert nem tartja fejben, hogy X, vagy X+1 kuponja volt. Templomi kristályról és AFP-ről nem is beszélve. Nekem pl fogalmam sincs, hogy mennyi templomkristályt kaptam eddig, és valószínűleg azt sem venném észre, ha többet, vagy kevesebbet kapok, mint kellene.

Egy ilyen bugnál az sem biztos, hogy tényleg megkapod a tápot a kiírás ellenére. Lásd a bajnoki viadalt, ahol bizonyos bónuszok duplázottan szerepeltek a kiírásban, de valójában nem adtak dupla bónuszt.

Nagyon ritka, hogy bugok kihasználásáért büntetés járna, mivel a szándékosságot elég nehéz bizonyítani, vagy épp ellenőrizni, hogy kik használhatták ki. A dupla klikkes bug kapcsán sem hiszem, hogy bárki is büntetést kapott volna érte, pedig azzal gyakorlatilag duplázni lehetett a térkapu pontok számát, és négyszerezni a térkapuból bejövő dukátok számát.
A minimum 2000 AFP nem zárja ki a korlátlanul fejleszthető képességeket sem

Viszont szerintem nem elegendő olyan végtelenített képességeket behozni, amiknek a költsége folyamatosan nő. Ezeknek van egy olyan mellékhatása, hogy állandó AFP bevétel mellett a fejlesztés üteme egyre lassul, oda jutva, hogy akár hónapok kellenek majd egyetlen képesség megnöveléséhez.

Kellenek mellé fix költségű végtelenített képességek. A már meglévőket is át lehet dolgozni minimális munkával. Csak két példa:
1.A bőr evolúciója, aura evolúciója, fájdalomtűrés simán lehet végtelenített, annyi kikötéssel, hogy max. 30% sebzés visszacsatolás lehetséges.
2.A járvány mellé készülhet egy "immunitás" képesség. Mindkettő korlátlanul fejleszthető. Az immunitás képesség minden szintje 1-el csökkenti az ellenfél járvány képességének szintjét. A járvány hatékonysága: képességszint*0,5% elnyelés csökkentés állatokon, de maximum (karakterszint-59)*0,5% vagy 37,5%, amelyik a kettő közül kisebb.

És persze egy csomó olyan képességet lehetne még behozni, aminek a hatása ugyan maximalizálva van, de maga a képesség szintje nincs, mint ahogy a kritikus ütés is működik a szakértelmek között. A hatása fix, dupla sebzést okoz, de mivel a két karakter szakértelemkülönbsége számít, így korlátlanul fejleszthető. Az aura sebzés és a tüskés bőr jelenleg úgy működik, mintha a kritikus ütés szakinak 150 lenne a maximuma.

Arra is jó lenne figyelni, hogy az AF képességek ne a kényelmi funkciók irányába menjenek el. Ha készülnek is ilyenek, akkor ne a valóban "alternatív fejlődést" jelentő képességek kárára.
Dátum: 2012.08.04. 15:41:51
Idézet: Ywgarrd - 2012.08.04. 14:23:01
Ellenben a szerencsekerék szerint az összes gyakori és ritka nyeremény értéke ugyanakkora kategórián belül: ugyanannyit "fizetek érte" (napi 1 ingyen pörgetés/ 1 őskő/pörgetés)

Pont ezért mondom, hogy kevered az ár és az érték fogalmát. A tárgy értéke azt mutatja, hogy mennyit vagy hajlandó fizetni érte, az ára pedig, hogy mennyit kell ténylegesen fizetned érte. A kettő a legritkább esetben azonos. A logikádat követve is csak max. annyit mondhatnánk, hogy azonos ára van minden gyakori tételnek.
Dátum: 2012.08.04. 14:11:12
Idézet: Ywgarrd - 2012.08.04. 13:36:23
A nyeremények közül a portyaitalok és talán a vadászitalok jöhetnek.
Ne válogass, minden nyeremény ugyan annyit ér
Dátum: 2012.08.04. 13:06:12
Idézet: Ywgarrd - 2012.08.04. 12:07:02
Mert jelen helyzetben, az LCD TV értéke mindentől függetlenül minden esetben 1000 Ft

Hatalmas fogalomzavarban élsz, már ami az árat és az értéket jelenti.
Mindenképp jelentkezz, ha megnyered az ötöst a lottón! A nyereményed általad vélt értékének dupláját is odaadom a nyereményért cserébe
A VU-s tombola után is szívesen eladom neked a sok megnyert semmit, igazán olcsón, az általad vélt értékük felén, azaz a tombola vételi árának felén.
Idézet: Ywgarrd - 2012.08.04. 12:16:46
Ugyanez elmondható a lélekenergiáról is, mégis mindig van mit fejleszteni belőle.

Lélekenergiából azért tudsz mindig fejleszteni, mert a tulajdonságok végtelenítettek. Az AF képességekre ez nem igaz. Kb 1800 AFp-ből meg lehet venni mindent, aminek jelentős része csak némi kényelmet ad, vagy épp egy szűk rétegnek készült. 800 AFP-ből már bőven megvan minden, aminek valós haszna van.
Ha a lélekenergiához akarnám hasonlítani, akkor olyan, mintha már csak a mágiát tudnám LE-ből fejleszteni, mert minden más tulajdonság és szakértelem maxon van. Kb. ez a helyzet most az AF képességekkel.
Dátum: 2012.08.04. 11:59:07
Olyasmiért sosem járt büntetés, ha nem jelentettél egy bugot. Ha így lenne, a játékosok 99%-a hónapokra zárolva lenne.
Büntetni akkor szoktak, ha egy bugot szándékosan és folyamatosan kihasználsz, amiből előnyre teszel szert.
Minimum 2000 AFP-nyi új, értelmes képesség kéne egyszerre bekerüljön a játékba, hogy valóban választási út elé kerüljön a játékos (ha már alternatív fejlődésről beszélünk), és valóban jelentsen némi előnyt a több AFP.

Az egész rendszernek az lenne a lényege, hogy SOKKAL több képességből lehessen választani, mint amennyit valóban ki lehet fejleszteni. Ellenkező esetben értelmét veszti az egész.
Mit ér a kihívó mester +10 bónusza a próbákra, ha mindenki másnak is megvan? A bőr és aura evolúciója, ha mindenkinek van fájdalomtűrése? Semmit nem ér +100 elnyelés, ha mindenkinek van. Addig van értelme az egésznek, amíg választani kell a képességek közül. Amíg Aladárnak sebző aurája van és Bélának nagyobb elnyelése, addig valóban hatással van a karakterre a választásuk. De ha mindkettejüknek megvan minden, akkor akár le is húzhatják a budin az egészet.
Dátum: 2012.08.03. 20:58:47
A nagyobb térkapus szörnyek dobnak kincset, ha már minden nagyobb fókuszkristályt összeszedtem?
Dátum: 2012.08.02. 22:46:27
Sokkal szívesebben adnék őskövet ilyen italokért, minthogy a szerencsekereket tekerjem
Dátum: 2012.08.02. 22:39:54
Látom sikerült megfogni a lényeget

Dukátot venni az AH-ban csp-ért kb. annyira összetett feladat, mint megnézni a szövetségi épületek statisztikáját, vagy az Alvariel versenyt nézegetni. A különbség csak annyi, hogy a dukátvásárlást kb. 20 napon át kell csinálni. Nem az a bajom, hogy dukátot kell venni, hanem az, hogy ezt a küldit kiugróan sokáig tart megcsinálni az összes többihez képest.

Offsboy: Pár hétig vettem dukátot, amikor nagyon kezdtek elfogyni a célpontjaim és túlcsordult volna a csp. De akkor jött a téli kufárok háborúja, és máris mindenki a közelembe került.
Alapjában nem azért nem veszek dukátot mert kell a tp ( bár a szintlépős VT küldetés is elég sok csp-t visz el), hanem mert alig van látszatja. Kb. hatoda a küldikből, térkapuból és eventekből bejövő dukátmennyiségnek, és a szerencsekereket és VT-t még nem is számoltam.
De akár úgy is vehetjük, azzal, hogy nem veszek dukátot, annyi plusz csp gyűlik össze, ami 8 havonta kitesz egy szintlépést. Olyan, mintha 500 dukátért venném a gyors tanulást az AH-ban, csak még kapnék mellé 10 millió LE-t is
Dátum: 2012.08.02. 21:02:16
Azt hittem, az UR kincsek között a LE a legrosszabb, de nem... Most nyertem egy lélekkút generátort, segítségével újra kisüthetem a kutat. TP ugyan nem jár érte, de cserébe fizethetek érte 10 őskövet. Nem lehetne beváltani 2 kisebb portyázás italára?

Kérdés: ebből a remek jutalomból több is lehet a karakternél, vagy csak egy? Tehát kizárható, hogy újra ilyen essen, ha ezt nem használom el?
Dátum: 2012.08.02. 20:28:31
Mivel én alapból nem veszek dukátot csp-ért, így az nálam nem automata. Még a szerencsekereket is el szoktam felejteni, nemhogy dukátot venni...
Dátum: 2012.08.02. 17:51:16
Lan, nem a kihívásokkal van problémám, azokból lehetne több is. Az olyan robot feladatokkal van gondom, ahol 20 napon át meg kell nyomnom egy gombot, miközben az összes többi ilyen droid küldetés max. fele ennyi ideig tart. Ráadásul minél magasabb szintű karaktered van, annál több napon át kell így droidoskodnod. Biztosan azért, hogy idővel garantáltan az agyadra menjen a küldi.
Dátum: 2012.08.02. 17:39:23
Idézet: Craslorg - 2012.08.02. 17:16:18
Nagyon egyszerűen lehet védekezni ellene. LE-szívós cuccokkal telepakolod magad, projekcióval levéded az LE-t, támadás és erő utána a vereségek ellenére is csak úgy ömleszti a TP nélküli LE-t


Vagy egyszerűen csak nem jönnek többet, és akkor kezdhetsz gondolkozni, hogy mennyibe is került a projekció a nagy támadással és erővel
Dátum: 2012.08.02. 17:34:36
Idézet: Mortu - 2012.08.02. 15:15:17
Idézet: Ariel - 2012.08.02. 11:34:02
Pajzsból 20%, bele egy fókuszkristály újabb 20%.


Ez melyik fókuszkristály?


abszolút türkizkő
Típus: fókuszkristály
Behelyezhető: pajzs
Szint: 92
Kábítás elhárítás: +20%
Dátum: 2012.08.02. 17:20:25
Idézet: Morzkod - 2012.08.02. 17:05:38
Idézet: Ariel - 2012.08.02. 16:14:13
Miklós, a dukátos küldetéssel az a gond, hogy jóval tovább tart teljesíteni, mint bármelyik másik küldetést.
[...]
A küldetés teljesítési idejét mindenképp rövidíteni kellene, mert nagyon kilóg a sorból.


A magikus regeneracios kuldetes is elegge kilog a sorbol. 5 orankent lehet hasznalni optimalis esetben. A tobbi 20-szor vegrehajtando feladatnal ez legroszabb esetben egy ora, de altalaban kevesebb. Roppant mod gephez kot.


Igen, a mágikus regeneráció is hosszú, nekem minimum 10 nap, ha közben párszor nem felejtem el. De ez még mindig csak fele a 20 napnak, ami a dukátok összekaparásához kell.
Indokolatlanul sokáig tart ez a küldi.
Dátum: 2012.08.02. 16:14:13
Miklós, a dukátos küldetéssel az a gond, hogy jóval tovább tart teljesíteni, mint bármelyik másik küldetést. A 10 manakonstrukció ami még hosszabb, de az is csak 10 napot jelent. Ezzel szemben a dukátokat összeszedni minimum 3 hét, ami a második leghosszabb feladat duplája, ami nagyon sok. Ráadásul eközben folyamatos aktivitást igényel, hiszen az AH-ba minden nap be kell nézni a dukátokért, nincs olyan opció, hogy 50 csp-ért veszek 20 dukátot és 10 napig nem kell benéznem.

Nem érzem, hogy szükséges lenne ennyire a határokig kitolni egy küldetés teljesítési idejét, hiszen minden más küldetés sokkal gyorsabban teljesíthető. Ráadásul ez a küldetés nem is LGY, AFP stb. zabáló küldetés, nem kell "áldozni" érte semmit. Na jó, csp-t kell áldozni, de csak magas szinten. De a szintlépés lassítása óta nem hiszem, hogy olyan fontos lenne még pár százalékkal lassítani a tempót ilyen formában.
Ha pedig mégis a csp fogyasztása a cél, akkor legyen a küldetés az, hogy szerezz X dukátot az AH-ban, vagy Y csp-ért vállalj munkát az AH-ban. Y ne legyen több 20-nál.

A küldetés teljesítési idejét mindenképp rövidíteni kellene, mert nagyon kilóg a sorból.
Dátum: 2012.08.02. 14:31:32
Én is abban reménykedtem, hogy a dukátos küldi változni fog. Vasárnap este kapom az új templomot, Ha megint megkapom ezt a küldit, akkor már sorban a 4-ik alkalom lesz, hogy 89-90 dukátot kell kitermelnem az AH-ban.