Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Cassian

Oldal: 123
Sőt, ez a határt Miklós is elfogadta. Még a tavaly decembren környékén volt egy ilyen esetem, hogy a szövetségi társam megkért, ne hagyjam túlcsordulni a CSP-t. Megkérdeztem Miklósékat, hogy OK-e, ha belépek és levadászom vele a felesleget. Azt a választ kaptam, hogy amíg nem portyázok addig, ez teljesen rendben van.
Dátum: 2009.02.14. 20:22:46
Elkezdtem olvasgatni a hozzászólásokat a Tyrant győzelmével kapcsolatban, de a felénél meguntam ezt az egész szájkaratét. De néhány érdekes dolgot kiemelnék.

1. Legelőször is gratulálok a Tyrantnak a győzelméhez. A taktika bevált, győztetek. Ezt a győzelmet nem veheti el senki tőletek. De a becsületeteken ejtett foltot sem. Őszintén, megérte mindez azt a 80e LE-t?

2. Az egy legutolsó szemét dolog, ha egy erősebb szövetség megtámad egy gyengébbet (bár a TOPlista első helyéről nehéz nem gyengébbet találni), de ha ezt karakter szinten teszik egyesek akkor az a játék normális velejárója. Különösen tetszett az a hozzászólás, hogy a döntetlenben öltözött karaktereket fél kézzel is agyoncsapná az illető, ezért teljesen megalapozottnak tartja a támadását.

3. Személyes véleményem szerint a ki-be ugrálással nincsen baj. Ez egy kiskapu, amit aki akar kihasználhat. De a döntetlenezőket támadni szerintem teljesen erkölcstelen. Írtátok azt is, hogy hülye aki nem használja ki, hiszen háborúban mindent szabad. Lehet régimódi vagyok, de a háborúban is vannak szabályok, amiket az úriemberek betartanak. Számomra a karakterem nem csak pár szám és adat, így szeretném ha reggel a zuhany után bele tudjon nézni a tükörbe, vagy bármilyen tükröződő felületbe. Éppen ezért betartok bizonyos erkölcsi normákat.

4. Úgy látom elég nagy frusztráció lehet egyesekben, mert mint az óvodás gyerekek örülnek, hogy megvertük a bácsit, je-je. Seligen hozzászólásának félreértésén pedig már csak kínomban tudtam nevetni. Ha a zuhanyzós hasonlatból az jön le nektek, hogy ez egyenlő a buzizással, akkor tessék fordulni háziorvoshoz vagy gyógyszerészhez.

5. EZ EGY JÁTÉK. Éppen ezért nem szabad véresen komolyan venni. Néha nem árt ha kikapcsoljátok a gépet, és felálltok a monitor elől. Sétáltok egyet és szívtok egy kis friss levegőt. És a hajnali kommandós akciók helyett a pihe-puha ágyban fekszetek, szerencsés esetben valaki mellett.

Ui: bár a fórumnevemből kiredül, de idebiggyesztem: Cassian voltam
Alapvetően a változtatásokra, finomításokra folyamatosan szükség van. Főleg a szövetségeket érintő szabályokban. Ezzel nincsen semmi gond. Nekem a bajom a módszerrel és játékvezetés elveivel van. Olyan korlátozásokat hoznak, amik teljesen beszűkítik a játékosok mozgásterét. Így szükségtelen lesz a gondolkodás a játékban. Csak kattintok párat naponta és megvan a sikerélmény. Csak kérdés, hogy ez milyen sikerélmény lesz. Inkább vagyok utolsó az első ligában, mint listavezető egy futottak még kategóriában.

Ezzel nincs is baj, ha egy teljesen monoton, egysíkú játékot szeretnének. Elhiszem, hogy a többségnek sokkal könnyebb sírni-ríni, mint gondolkodni egy kicsit, és foglalkozni a játékkal. Azt is elhiszem, hogy ezek a játékosok vannak többségben. De mások lustasága, nem törődömsége miatt, miért kell azokat büntetni akik áldoznak is valamit erre a játékra? (mind anyagilag, mind szellemileg)

Távlati lidérces rémálom, hogy a lusta és ingyenélő társaság kisírja a prémium tárgyak korlátozását, a megfizetett előnyök eltörlését. Holott éppen ők élősködnek azokon akik fizetnek ezért a játékért. (elnézést, ez a bekezdés nem feltétlen illik ide)
Dátum: 2008.11.13. 12:15:56
Köszi a választ. Főleg, hogy ilyen gyorsan jött.
Dátum: 2008.11.13. 11:47:37
Egy kérdésem lenne felétek. Ha valaki elbújik a Katakombákban akkor azalatt az idő alatt kap CSP-t és PP-t? Vagy olyankor ezek sem járnak?
Dátum: 2008.11.05. 20:40:13
Idézet: Blackjack - 2008.11.05. 19:09:41
Idézet: Cassian - 2008.11.05. 17:31:03
Idézet: Blackjack - 2008.11.05. 16:12:55
Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha ezt Ti taktikának hívjátok, akkor innentől fogva semmi alapotok nincs az ELITRE vagy a többi erősre mutogatni, mindkettő módszer a játék lehetőségeit használja, de az egyik jobban kifacsarja azt.

Sajnálom, hogy nem lesz a háború reformból semmi, mert a játékvezetés úgy látja, hogy nincs szükség rá, pedig lenne, nagyon sok hsz született a témában, s én azt hiszem, hogy a többségét érdemes is volt átolvasni, átgondolni. Ez a mostani állapot kő, papír, olló játék, "csináld magad" megoldásokkal. A háború elszürkült, csak egy rutin elem lett..


Ki mutogatott a másikra a játék módszere alapján? Nekem az az undorító és visszataszító dolog nem tetszik, hogy ha valami vagy valaki olyan módszert alkalmaz a játékban amire nem gondoltam, és ezzel túl jártak az eszemen, akkor rohanok Miklóshoz, hogy ez így nem ér. Tessék megváltoztatni a szabályokat, úgy ahogy nekem tetszik. Az én szüleim már óvodás koromban megtanították nekem, hogy árulkodni nem szép dolog. Hazudni pedig egyenes csúnya dolog.



Te nagyon nagy félreértésekben élsz, sajnálom, hogy nem látsz tovább a szemellenződnél:(


Lehetséged, de ebből a leereszkedő stílusból akkor sem kérek. Nem hiszem, hogy olyan viszonyban lennénk, hogy ezt megengedd magadnak. Ha pedig mégis úgy érzed, akkor én tudlak sajnálni.
Dátum: 2008.11.05. 17:31:03
Idézet: Blackjack - 2008.11.05. 16:12:55
Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha ezt Ti taktikának hívjátok, akkor innentől fogva semmi alapotok nincs az ELITRE vagy a többi erősre mutogatni, mindkettő módszer a játék lehetőségeit használja, de az egyik jobban kifacsarja azt.

Sajnálom, hogy nem lesz a háború reformból semmi, mert a játékvezetés úgy látja, hogy nincs szükség rá, pedig lenne, nagyon sok hsz született a témában, s én azt hiszem, hogy a többségét érdemes is volt átolvasni, átgondolni. Ez a mostani állapot kő, papír, olló játék, "csináld magad" megoldásokkal. A háború elszürkült, csak egy rutin elem lett..


Ki mutogatott a másikra a játék módszere alapján? Nekem az az undorító és visszataszító dolog nem tetszik, hogy ha valami vagy valaki olyan módszert alkalmaz a játékban amire nem gondoltam, és ezzel túl jártak az eszemen, akkor rohanok Miklóshoz, hogy ez így nem ér. Tessék megváltoztatni a szabályokat, úgy ahogy nekem tetszik. Az én szüleim már óvodás koromban megtanították nekem, hogy árulkodni nem szép dolog. Hazudni pedig egyenes csúnya dolog.
Dátum: 2008.11.05. 15:10:55
Mindenekelőtt jelezném, hogy Miklósnak az egyetlen aggálya az 1 hetes békeidőszak megszegése volt. De mivel ez nem állt fent, ezért kár mindenen vitatkozni.

Elhangzott itt korábban a terror, és a zsarolás szó. Ezek már léteznek a játékban, hiszen az ilyen feliratok, mint pl. "Ha rámtámadsz, akkor az über-mega táp haverom kiprésel belőled minden LE-t" vagy "Ha megtámadjátok a szövetségünket, a szövetségeseink megtámadnak" szintén erre utalnak. Ezekre miért nem jött reagálás, hogy milyen etikátlan? Vagy csak akkor etikátlan, ha valamelyik nagy szövetség helyett, Rambo, John McClane vagy Swarzenegger valamelyik hősével van véd és dacszövetség?

Kezd ez a játék egy olyan sakkpartyra hasonlítani, ahol az ellenfelem egy brilliáns nyitással tisztelőnybe került. Folytatódik a játszma, mikor egy ütéssel visszavehetném az előnyt. Erre az ellenfelet felkiállt, hogy "A futóval nem lehet hármat lépni, csak kettőt!". Kinézek a bíróra, aki rábólint, hogy így van. A tiszthátrányom tovább él. Mikor újabb lehetőségem van egy gyaloggal ütni, újabb felkiálltás: "Gyaloggal nem lehet ütni!" Természetesen újabb bírói jóváhagyással. Így tényleg izgalmas játszma lesz.
Dátum: 2008.11.05. 10:40:44
A példáddal csak az a probléma, hogy ellentétesen szerepelteted a szövetségeket. Ebben az esetben nem B az agresszor (ahonnan kiválnak az erősebbek), hanem A. Így egy hatákony védekezés valósul meg A-val szemben. Éppen ezért szerintem ezzel nincsen semmi gond. Ugyanis a kiválás a régi szöviből, és új alapítása nem kevés áldozattal jár. Valószínű, hogy erre csak akkor kerül sor, ha az eredeti szövik A és B között akkora a különbség, hogy máshogyan nem tudnak védekezni. Igen, ez lelemény. Igen, ez zsarolás. De az éremnek két oldala van. Lerohanni egy gyenge szövit, pár ezer LE-ért is bőven kimeríti a terror és a zsarolás fogalmát. Legalábbis szerintem.
Dátum: 2008.11.05. 09:51:11
Idézet: Miklós - 2008.11.05. 09:43:27
Ja, visszatérve az egyedi problémára, ismétlem, az egyetlen problémám nekem az volt, hogy a békeszerződést ne lehessen kijátszani. És igen, erre az egyetlen megoldás az lenne, ha a békeszerződéseket a karaktereknél is tárolnánk, de ez elég komplikált lenne, és jelentős erőforrásigénnyel birna. Csak akkor fogunk tehát ilyesmit csinálni, ha ez hosszútávon problémát okoz. Ettől függetlenül, lehet, hogy a szövetségi háborúk rendszerét lehetne még tovább tökéletesiteni, de ez általában bonyolitást jelent, kérdés, hogy szükség van-e rá.


Miklós! Ebben az esetben az egy hetes békeszerződés már lejárt. Mikor az akció elkezdődött már újból be-belátogattak hozzánk az ELIT tagjai. (persze a háború utáni békét is ők bontották fel a kapitulávió után pár órával )

Tehát ha erre hivatkoztak, akkor félrevezettek.
Dátum: 2008.11.05. 09:47:45
Ez tipikusan a hatás ellenhatás effektje. Jön egy új világ. Mert sokaknak nem tetszik az a régi világ, ahol egy-két nagyobb hatalom elnyomja a kisebbeket. Hmm, nem ismerős?

De ha terrorizmus, akkor én használnám a hatalommal való visszaélés fogalmát. Nem hiszem, hogy majd 30 győzelmet besöpörni ilyen rövid idő alatt tisztességes lenne.

Csatlakoznék Ricardohoz, azért ne változtassunk szabályt, mert az ELIT-nek összejöhet egy vereség. Vagy ha a veretlenségük a cél, akkor hozzunk rájuk új szabályokat, és akkor nem fogják Miklóst bombázni, ha valaki túljár az eszükön. Tudjátok fiúk (és lányok), veszíteni tudni kell.
Dátum: 2008.11.04. 22:02:02
Idézet: Miklós - 2008.11.04. 21:54:51
egy szóval sem mondtam, hogy problémásnak tartom, ha egy 2 tagú szövetség legyőz egy 10 tagút (a játék rendszere miatt a 2 tagú szövi úgyis életképtelen hosszútávon), a gondom azzal van, ha a háború utáni 1 hetes békeidőszak szabályát valaki ki tudja játszani. Arról hogy rövid volt a tesztidőszak meg blabla, megnézem melyik az a játék amelyben akármekkora és akármilyen hosszú teszteléssel is mindent ki lehet próbálni ami az éles játékban lesz

a zsákmányolható LE képletén nem változtattunk, igy van a kezdetek óta, az elvet csak azért irtam le, mert ezzel kapcsolatban már elég extrém találgatások voltak.


Ha az egy hetes szabály kijátszása a gond, akkor azt meg lehetne oldani egy karakterre sütött bélyeggel, ami egy hét alatt tűnik el. Ez tenné lehetetlenné, hogy támadd a szövetségi ellenfél tagságát.

Bár gondolom nem lenne egyszerű leprogramozni, mert nem a másik szövetségre, hanem annak a tagjaira kellenne külön-külön minden karakterre megoldani.
Dátum: 2008.11.04. 21:55:27
Csak a kérdés, hogy mi számít szivatásnak? Alacsony szintű, gyenge karikat farmolni szerintem bőven kimeríti ezt a kategóriát. Viszont amikor ők felszólalnak, akkor el vannak intézve azzal, hogy ez a játék velejárója. Legyünk konzekvensek. Ha egy nagy szövetség megtámadhat kisebbeket, akkor egy kisebb is támadhasson nagyokat. Az így szerzett LE-t is be lehet építeni, tehát nem vész el. Csak átalakul.

Egyébként ha jól tudom a szövetségi tagság teljesen szabad. Nem vagyunk röghöz, izé szövetséghez kötöttek.
Dátum: 2008.11.04. 21:08:16
Idézet: Sir Ny - 2008.11.04. 21:05:18
Idézet: Cassian - 2008.11.04. 21:03:09
Azt szabad megkérdezni, hogy honnan kaptátok ezt a felvetést? Bár úgysem kell, úgyis tudom.

Vegyünk egy teljesen életszerű példát. Mi van akkor, ha pl egy testvérpár alapít egy 2 személyes szövetséget (pl Kováts család szövetsége), akik elhatározzák, hogy ők ketten, és nem többen akarnak egy szövetséget. Ezzel a gondolattal lényegében őket kiszorítjátok a szövetségi háborús rendszerből.

Ezt a gondolatot tovább véve, nem lehet fentről megszabni, hogy mit jelent a szövetség. Teljesen különböző emberek vagyunk, így teljesen különbözően fogunk fel dolgokat. Miért gondoljátok azt, hogy egy nagyon kevés tagot számláló szövetség értelmetlen lenne? Mindennek vannak előnyei, és hátrányai.

NE büntessétek az emberi ötletességet, leleményességet, mert ha ezt a tendenciát folytatjátok, akkor ez a játék le fog süllyedni a tamagochik szintjére.
én szeretem a tamagochikat


Én is szerettem őket. Nevelgettem kutyusokat, ősembereket, bár a teve kimaradt. De egy ilyen játék, mint a Végzetúr, nem tamagochi.
Dátum: 2008.11.04. 21:03:09
Azt szabad megkérdezni, hogy honnan kaptátok ezt a felvetést? Bár úgysem kell, úgyis tudom.

Vegyünk egy teljesen életszerű példát. Mi van akkor, ha pl egy testvérpár alapít egy 2 személyes szövetséget (pl Kováts család szövetsége), akik elhatározzák, hogy ők ketten, és nem többen akarnak egy szövetséget. Ezzel a gondolattal lényegében őket kiszorítjátok a szövetségi háborús rendszerből.

Ezt a gondolatot tovább véve, nem lehet fentről megszabni, hogy mit jelent a szövetség. Teljesen különböző emberek vagyunk, így teljesen különbözően fogunk fel dolgokat. Miért gondoljátok azt, hogy egy nagyon kevés tagot számláló szövetség értelmetlen lenne? Mindennek vannak előnyei, és hátrányai.

NE büntessétek az emberi ötletességet, leleményességet, mert ha ezt a tendenciát folytatjátok, akkor ez a játék le fog süllyedni a tamagochik szintjére.
Dátum: 2008.11.01. 20:00:33
Idézet: csati777 - 2008.11.01. 19:55:54
A Túlélők Földjén bizony jött a Húsvéti Nyúl, kinek übertáp pszi-követ hozott, kinek francos 3 smirglilevelet...De jó poén volt.


Igen, igen. Mindig élmény volt várni.

+az a finom csokitojás.
Dátum: 2008.11.01. 18:45:54
Idézet: Rius - 2008.11.01. 17:27:28
Aki benyomta a sorsdöntő igent a háborúra, az szerintem nagyon is tisztában volt az időponttal, nehéz nem észrevenni, hogy Mindenszentek előtti este 8 óra elmúlt.


Egyetértek Craslorg-gal. És még egy tényező, amit nem vettél figyelembe, az időeltolódást. Vagyeünk egy abszurd példát. Mi van, akkor ha pl az Egyesült Államokból jött az utolsó klikk? Ott még jóval több kellett, mint 8 óra.

De ha a gondolatodat tovább viszem, akkor NE lehessen háborúzni Karácsony környékén, Húsvétkor, az állami ünnepeken. Sőt, ha itt tartunk, akkor hétvégéken, este 10-től másnap reggel 8-ig sem. Mert milyen gonosz és álszent dolog megtámadni a KARAKTEREMET, míg én magam alszom, ünnepelek. Remélem kezded érezni a mondandód értelmetlenségét.
Dátum: 2008.11.01. 13:39:26
Rius te teljesen bolond vagy. Szerintem fordulj szakemberhez, és ez most nem vicc vagy ugratás volt. Talán egynek be is tudnálak ajánlani.
Dátum: 2008.10.27. 13:47:24
Idézet: Blackjack - 2008.10.27. 13:41:54
Idézet: Syck - 2008.10.27. 13:31:56
Idézet: Blackjack - 2008.10.27. 13:23:17
...portyánál nem támadhatsz korlátlanul lefelé, ha pl. 11es vagy, hiába vernéd be egy 7es szintű fejét, és vennéd el a cumiját, nem teheted, üthetsz 8ast,9est, 10est, vagy nálad erősebbet, de egy bizonyos szintnél gyengébbet nem. Ez nincs így a háborúknál, a legerősebb beverheti a leggyengébb fejét is, a visszatartó erő a szerzett zsákmány nagysága LENNE, de ezt áthidalták a játékosok a rotációban verünk egyszerre többet össznépi mókával:)


Oke, feladom Nem ertem amit irsz, de ez en hibam lesz. A legerosebb nem tudja megtamadni a legkisebbet, mivel tul nagy a szintkulonbseg ahhoz, h portyazzanak a tagokra.


kapaszkodtok a szavakba..TERMÉSZETESEN élnek a portya szabályai, egy-egy egyesület ÖSSZ erejéről beszéltem. De ha Ti kötözködtök én is megteszem. Van egy egyesületben 2db. 11es szintű, és 8db 8as. 14es szinttel hemzsegő szövetség máris kihívhatja és ütheti azt a 2 11es tagot, akik vagy kilépnek, vagy láthatatlanul próbálnak tengődni, és akkor ennyi volt a háború, az egyik felet 2db tag képviselte a háborúban. Valóban briliáns, izgalmas dolog.

S mindezt nem azért írom, mert kicsi egyesületben vagyok és körbevernek, nyertesként is dögunalom, rutin az egész..ráadásul minden héten háború..nem is egy, egy héten rögtön 4 is akár..remek tényleg:)


MINDEN HÉTEN HÁBORÚ Erről egy klasszikus jutott az eszembe.
Dátum: 2008.10.27. 13:46:13
Szerintem Blackjack szövetségi szinten gondolta, hogy a legerősebb megütheti a leggyengébbet. De ez a gondolat nem jó, mert maguk a tagok nem tudnak ütni. Pl hiába van egy szövinek 20 fős 10+lvl karaktere, attól még nem tud legyűrni egy 2. szintű karakterből álló szövetséget.

A visszatartó erőnek a háború során nyert LE-nek kellene lennie. DE! Amíg a szöviknek megéri 2-3e LE-ért háborút indítani, addig ez nem fog változni. Főként, ha a megtámadott pár órán belül kapitulál. Így tényleg szinte ingyen jön az a LE.
Oldal: 123