Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Batu

Oldal: 1234567
Dátum: 2008.10.23. 21:29:10
Akik olyan buták, hogy egy kis LE veszteség helyett inkább kiléptetik a szövetség kétharmadát, azok majd a saját kárukon fogják megtanulni, hogy sokkal többet vesztenek igy. Ha jól tudom a szövetségbe való visszalépésnél megint kell valamennyit a lélekkútba tenni, bár nincs ilyen tapasztalatom. Viszont akik azért lépnek ki, mert nem tudják a háborúban megvédeni magukat, szövetség hiján még kedveltebb prédák lesznek (szövetségi épületek bonuszai nélkül + nem tudják beépteni a felesleges LE-t) és az időhúzós taktika miatt vissza se tudnak menni egyhamar.
Dátum: 2008.10.23. 13:44:51
Én is örülök, ha vakitó fényt használ az ellenfél, mert akkor is mindig legyőztem eddig mindenkit, ha be is jött a varázslat. Szerintem ekkora véletlen-faktornál ez a varázslat akkor is öngól lenne, ha fele ennyibe kerülne.
Dátum: 2008.10.23. 13:33:03
Idézet: Jeriko - 2008.10.23. 11:15:48

Két dolgot reagálnék erre:
1) Én kértem meg Ravenwood-ot, hogy maradjon. Ha elmegy, mindenkinek mint "kitiltott csaló" marad meg az emlékezetében. Ha marad, be tudja bizonyítani, hogy tiszta játékkal is ott tud lenni az élmezőnyben. (Főleg hogy Miklós kiemelten figyel rá.) Biztos lesznek, akiket ez sem fog soha meggyőzni - részemről örülök hogy maradt, és biztos vagyok benne, hogy messze nem vagyok egyedül.

Na igen, csak ezekután mindig ott fog lebegni a feje felett az "egyszer már lebukott csaló" és akármilyen eredményt ér el, mindig fel fog merülni a kétely, hogy nem tisztességesen jatszik. Főleg ha nyilvánvalóan minimális megbánást sem tanusitott és láthatóan nem vetette vissza túlzottan a 3 nap ban sem. Rendben, zárjuk le a témát, de az eset is mutatja, semmi visszatartóereje nincs a multizásért járó büntetésnek, ha ilyen jól ki lehet jönni belőle. Igy ne is csodálkozzunk, ha mindenki megpróbálja.
Dátum: 2008.10.23. 09:33:20
Ez bizonyára csak egy védekező háború, amit kénytelenek voltak inditani válaszképp a Rubin aggresszióra.
Az utóbbi időben észrevettem, hogy lustulnak a kedves játékosok. Már megint egy olyan kérdésem került ki az adatbázisból, amelyet figyelmesen elolvasva, szükség esetén az első találat a Google-ben megmutatja a választ, de tudható is. Egyéb hasonló kérdéseimnél is csökken a jól válaszolók száma, ezért gondolom, hogy sokan már arra sem veszik a fáradságot, hogy 10 mp-et eltöltsenek kereséssel a weben (tanulva az eredményből). Persze engem nem ér kár (a jutalmat megkapom), csak igy az érdekesebb kérdések kihullanak. Ezentúl én is csak triviális kérdéseket teszek majd fel, aztán mindeki örülhet.
Dátum: 2008.10.22. 17:32:07
Ááááá, Ő nem lehet ugyanaz a Ravenwood! Aki csalt, az anno kijelentette, hogy törli a karakterét és visszamegy Gladiatus-ozni. Gondolom nem szokott a levegőbe beszélni, tehát biztosan igy is tett.
Dátum: 2008.10.22. 17:13:52
Másnak is volt olyan, hogy a kérdésem "Jó kérdés" értékelést kapott, jött az üzenet, hogy vegyem át a jutalmat, de mégsem jelent meg a kviz oldalon az Átveszem gomb?
Dátum: 2008.10.21. 20:07:38
Érdekesek ezek a fejtegetések. A szövetségi háborúk LE profitja elégge kérdéses. Az is igaz, hogy egyre kevésbé esélyes 50 feletti LE szakitása portyákból (legalábbis ezt vettem észre). A szövetségi háborúk kapcsán felmerül, hogy miért éri meg. Van akinek maga a sikerélmény, hogy szövetsége győzedelmeskedni tud, megér némi áldozatot, annál édesebb a győzelem. Olyan érv is lehet, hogy egy szövetséget ahol gyengébb tagokis vannak, állandó nyomás alatt lehet tartani és kicsit visszafogni (pl. gyengébb tagok kilépnek/láthatatlanok lesznek, lassul a fejlődés), ez hosszú távon kellemetlenebb lehet mint a kapitulációval járó LE vesztés. A sok épitővel rendelkező szövetségek mindenképp folyamatosan fognak adózni valakinek (mindig másnak), mert nem tudják megvédeni magukat és teljesen lemaradhatnak épités hiján.
Dátum: 2008.10.21. 18:11:31
Idézet: tramenes - 2008.10.21. 14:10:55

Azért akarsz hibáztatni minket mert VÉDEKEZÜNK? Félreértés ne essék; a kis szövi ellen indított háborúnk VÉDEKEZŐ háború volt amit azért kellett megindítanunk mert az ellenünk törők -az Azúr Légió és az ELIT HORDA, ha valaki elfelejtette volna- 1.) amúgy is túlerőben vannak 2.) lekommandózzák a gyengébb szöviket és + LE-t szereznek tőlük, így nekünk is extra LE-t kell szereznünk valahonnan ha nem akarunk még nagyobb hátrányba kerülni.

Ez annyira megható, hogy mindjárt elsirom magam... a röhögéstől. A "VÉDEKEZŐ háború"-nál már csak a "háború a békéért" lenne viccesebb szófordulat. Ez a játék egyéniben és csoportosan is a gyengébbektől való LE-szerzésről szól, aki versenyben akar maradni ezt csinálja. Nem tudom miért nem lehet ezt leirni ahelyett, hogy játszuk a mártirt és úgy csinálunk mintha békeharcosok lennénk, csak a gonosz aggresszor miatt ütjük a kisebbet, de ezt is sirva és sűrű bocsánatkérések közepette. Bocs ha off voltam!
Dátum: 2008.10.20. 17:37:53
Szerintem is jó ötlet a végtelen háborúk számának csökkentésére, hogy egy bizonyos számú csata felett elég legyen pl. 200-zal több győzelem is. Ez is elég nagy fölény. Az automatikus döntetlen bevezetése csak azt eredményezné, hogy a legtöbb háború igy zárulna. Extrém esetben pl. a szövi legerősebb tagján kivül mindenki kilépne 3 napra, aztán ő egyedül láthatatlanul hozna az 50% körüli arányt és a biztos döntetlent. Ezt persze most is meg lehet tenni a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elv alapján, de persze ezzel a saját szövetségét tenné tönkre max. néhányezer LE miatt.
Dátum: 2008.10.20. 17:29:51
mekkora a különbség a víz forráspontja és a derékszög között?


Azért ez akkor is pongyola, ha értem mit akart kérdezni. De hát ugye minimum a mértélegységet meg kellene emliteni (akár Farenheit-ben is megadhatom a forráspontot).
Dátum: 2008.10.19. 18:30:31
Melyik állat nevét kapta a II.világháború talán legrettegettebb páncélosa?
Tigris
Párduc
Leopárd
Gepárd

Nem egyértelmű, mert nyilván a Tigris tank volt az ismertebb, esetleg rettegettebb, de a Panther - Párduc ugyanigy szóbajöhet, mert szintén erős tank volt és több fejlett tipusa is bevetésre került.
Dátum: 2008.10.18. 21:30:46
Persze az elképzelhetetlen, hogy nem a saját portya-győzelmeim arányait akarom emelni, hanem általában a játék élvezetesebbé tétele miatt tettem javaslatot? Persze, továbbra is tudom ütni a nálam 50%-kal gyengébbeket, mert ott 70-80%-os győzelmeim lesznek, eddig is ezt csináltam.
A háborúban pedig ha nem sokkal gyengébb a megtámadott szövetség és tudják milyen taktikával kell felvenni a harcot, akkor hosszú távon 50% körül lehet tartani a győzelem/vereség arányt. Már csak az a kérdés, hogy meddig és ki unja meg előbb.
Dátum: 2008.10.18. 21:08:36
Csak mindig kikényszerititek, hogy reflektáljak. Azért nem jó szerintem, mert egy jó harcrendszer nem csak hosszú távon kiszámitható. Rövid távon túl sok az extrém kilengés (szórás) a rendszerben és én személy szerint nem szeretem ha túl nagy szerepe van a véletlennek, főleg ha pont egy fontos csatát vesztünk el csak amiatt, mert az ellenfélnek sorozatban mázlija van (pl. háború). Nem az a baj, hogy van a véletlennek szerepe, hanem az, hogy a többi általam játszott szerepjátékhoz képest sokkal nagyobb. Elég lenne mondjuk kicsit csökkenteni, hogy valamivel rövidebb távon is kijöjjön az elvárt statisztika.
Dátum: 2008.10.18. 20:52:41
Olyan szomorú vagyok, hogy soha senki nem érti, mit akarok közölni. Persze ez valószinűleg az én hibám... Én is a top 50-ben szoktam lenni és közel 500 csata után 80%-át meg is nyertem. Persze, hosszú távon lehet nyerni ha mindig megfelelően gyenge ellenfelet választasz, de ettől függetlenül a harcrendszer kiszámithatatlan és rossz. Szigorúan SZVSZ. Azért kiváncsi lettem volna ki van még hasonló véleményen, de ezt igy nem fogom megtudni. Mindegy, jó játékot mindenkinek, szerintem utóljára vetettem fel a témat.
Dátum: 2008.10.18. 18:06:48
Fojtasd a lap nevét: Lestinoh a teknős " "

Jaj!
Dátum: 2008.10.18. 17:55:13
Triginigan, a hozzászólásodból úgy tűnik, hogy napi 15 portyában vered végig az ELIT HORDÁt, mert olyan erős meg bátor vagy. Ha igy van, meghajlok nagyságod előtt...
Dátum: 2008.10.18. 17:23:16
Teljesen egyetértek Delicatesse meglátásaival. Csak egy példa
a randomra. A karakterek értékei az összes bonusz/levonás utaniak
mindent beleszámolva (épületek+felszerelés+stb.)
Karakter1
Támadás:44+(Rubin bonusz)
Védekezés:51
Karakter2
Támadás:32
Védekezés:48
A szerencse külöbsége 1 pont, nem releváns. A harc során Karakter1 egyszer sem találta el ellenfelét, ellenben Karakter2 mindháromszor talált. Túl sokszor látok ilyet, nem csak a csaták 20%-ban. Ez akkor se tetszik, ha a véletlen épp a javamra dönt. Én természetesnek fogadom el, ha egy erősebbtől kikapok, de a gyengébbektől folyamatosan? Persze ha minden téren a totális kiszámithatatlanság a cél, akkor tökéletes.
Dátum: 2008.10.18. 17:06:16
Most láttam:
"Hány A betű van ebben a kérdésben?"
Ennél azért értelmesebb kérdés kéne.

A másik gyöngyszem:
"Mennyi 17 a másodikon?"
A helyes válasz a kérdező szerint 229. Valahogy ez nem igazán stimmel ismereteim szerint...
Dátum: 2008.10.17. 19:43:56
Egy elméleti feltevés. Pl. két kb. egyforma erős szövetség háborúzik. Mivel egyik sem erősebb igazán a másiknál, ezért egyik sem kapitulál és hosszú távon 50% körül ingadozik a győzelem/vereség arány. Ebben az esetben elég valószinű, hogy akár hónapokig tarthat a háború, főleg a csaták számának növekedésével válik egyre valószinűtlenebbé, hogy bármelyik fél 2x győzelem-arányt szerez (pl. 1000/500). Ez igy rémesen unalmas lehet.
Oldal: 1234567