Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Idézet: Ariel - 2010.01.11. 12:42:11
Remélem Jerikó akkor ezután tényleg LE szívó cuccot veszel fel a büntető helyett, és örömmel fogadod majd a LE szívás eredményét, ha megtámadlak


5 napja nem volt rajtam büntető. De igazad van, meg tudsz arról győzni, hogy jobb, ha a büntetőt veszem fel
Dátum: 2010.01.11. 12:26:21
Idézet: Phobos7 - 2010.01.11. 12:23:28
Akkor ha jól értem, a mostani klánomban soha többet nem lehet epikus cuccom... kösz lányok
Egyszer megkérdezhetnétek olyanokat is akik komolyabban veszi a játékot, mint aki hetente 1-2x belép
Nem értem én ezt


Pls olvassunk már vissza, mielőtt vagdalkozunk!
Ha az epikus cucc szintje kisebb, mint a te szinted kétszerese, akkor felveheted!
Mivel jelenleg 100-as szintű a legmagasabb epikus cucc, 50. szint felett nem érint senkit se a dolog.
Dátum: 2010.01.11. 12:21:51
Energiahasznosításnál végül mi lett a végső képlet?
Remélem nem szint-ből számol.
Illetve mielőtt még sokan belelendülnek, egy kérdés:
- Ha nálam 10 szinttel alacsonyabbat támadok, akiért 4-5TP-t és 0 LE-t kapnék normál esetben, ott ugye nem fog működni, illetve ugyanúgy le lesz osztva, mint a szerzett LE esetén?
Dátum: 2010.01.11. 11:43:38
Ispotály tényleg max. 50. szintű épület lesz? Többiekhez képest elég magas.
Tényleg, ha már elég régen megbeszéltük.
Közben végiggondoltam: előnyösebb büntető helyett LE-szívó cuccot felvenni: a delikvens talán nem veszít fél csp-nyi LE-t, csak negyedet, viszont azt én megkapom - a LE különbség meglesz. És KH ellen is működik, akik a büntetőt figyelmen kívül hagyják.
Dátum: 2010.01.11. 09:12:02
Idézet: Eliteninja - 2010.01.10. 23:13:26
Egyébként ezzel az új szakival rendesen csökkeni fog a LE szívó cumók értéke.


Miért gondolod? Szerintem ezentúl inkább többen lesznek azok, akik nem 0, hanem párszáz LE-ben fognak álldogálni. Tőlük portyával nem, LE szívással viszont tudsz LE-t szerezni.
Idézet: Solina - 2010.01.10. 17:43:36
De komolytalan vagy Jeriko.. Ha meg tamadunk is, az megint neked jo...


Mintha a játékban egyedül nekem lenne büntetőm. Neked max. eggyel több büntetős ellenfeled van, mint nekem.
Idézet: Sleeper Cell - 2010.01.09. 22:51:45

Ne viccelj már!
1. Nagy mákodnak kell lenni, hogy bármelyik szinten annyit kapjál az illetőtől kamrából mint amennyi fél CSP értéke fejlesztett Lé szerző szakiknál + sajtolás.


???
Egy nap 50csp-t kapsz (prémiummal). Ennek (plusz sajtolás portya, térkapu, küldetés) 1%-át kapja, aki bekamráz. Az 50 csp-ből tehát min 0,5 csp-t, ami pont annyi, amit veszítesz büntetőn. Ehhez azért nem kell nagy mák, éppen hogy átlagos, és akkor a fentebb felsorolt bevételi forrásoktól eltekintettem.
Idézet: Craslorg - 2010.01.09. 15:29:33

Legrosszabb: büntető és társai betétele a játékba, azaz olyan tárgyak, amelyek durva vagy taktikától függően durvának tűnő kárt okoznak és NINCS ellene védekezési mód.


Azért álljunk meg egy pillanatra. A büntető fél csp-t visz el (átlagban), ami a szintemen kb. 1200 LE. Cserébe az illetőt be tudod kamrázni, esetleg tudsz belőle szerezni LE-t (ha van nála), illetve pl. bénítós küldetésnél bevihetsz 3-4 bénítást, ami egy tizednyi küldetés, azaz 1500-2000 LE bevétel. Szóval azt azért túlzott kijelentésnek tartom, hogy durva kárt okoz, mert egyértelműen pozitív mérleggel lehet kijönni egy büntetős csatából. Én is rendszeresen támadok büntetős karakterre, és engem is szoktak támadni amikor büntető van rajtam, és olyan játékosok, akik odafigyelnek a karakterükre, csak már kiszámolták ezt ők is. Arról nem is beszélve, hogy ha elköltöd a csp-det, akkor SEMMI károd nincs, tehát VAN ellene védekezés, csak oda kell figyelni.
Az tény, hogy jobban megéri olyat támadni, akin nincs büntető - no de pont ez az értelme a tárgynak.
Idézet: Solina - 2010.01.08. 17:23:48
Csereljuk el Cyront a buntetokre... Mi kiszogezzuk a fonkot a kapunk fole, melle a relikviait, Ti meg bedobaljatok a buntetoket valami kohoba... En benne lennek...
Na jo, a fonokot nem adjuk semmiert...


Persze így is elég nagy büntetés
Idézet: Mortimer - 2010.01.08. 17:12:58
Szerintem leginkább az inspirátorral van probléma, nem véletlen, hogy aukción egyáltalán nem lehet megvásárolni. Egy olyan alapfeltételt változtat meg, a naponta kapható CSP-k számát, amit sehogyan, semmilyen játékban lévő eszközzel nem lehet kompenzálni.


No igen. Amikor megláttam egyértelmű volt, hogy ilyennek nem lenne szabad a játékba kerülnie, de akkor le lettem hurrogva.
Azért kíváncsi lennék, ha Begginer, Nabilius vagy Nephila kezébe kerülne egy ilyen, hányan ordítanának korlátozás után közülük.
Idézet: Cyron - 2010.01.08. 16:31:11

Egyértelműen óriási táp a bérlet (sose tagadtam), de hadd tegyem hozzá, hogy van 550 teljesített küldetésem amiből kijönne az első 3 relikviám és még maradna is.
(amúgy 1200 dukátom volt a talin)
Jókor voltam jó helyen, felismertem hogy mire kell ráfeküdni, ez az én kiugrási pontom.


Ezért téged senki sem kárhoztat, én is megtettem volna Sajnálatos, hogy ilyen cucc játékba kerülhetett. Te azok között a jó játékosok között voltál, aki időben felismerte a lehetőséget, ráadásul tudtál is élni vele.
Az azonban, hogy lehetséges, hogy mindegyik Beholder találkozó legjobb cuccát ugyanaz vegye meg, úgy, hogy közben megveheti az aukció is a legjobb tárgyakat, az nem stratégia vagy játéktudás kérdése (mondom ezt anélkül, hogy csorbítani akarnám játéktudásodat), hanem baromi nagy játéktervezői baklövés.
Dátum: 2010.01.08. 15:41:36
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 15:01:48

Csakhogy önmagában mind a számláló, mind a nevező jelentősége messze eltörpül a hányadosuk jelentősége mellett. Mivel ez egy PvP játék, így valójában csak ez számít a karakterek interakciójában (kiéve top, de azt most hagyjuk). A nevező által befolyásolt dolgoknak amúgy sincsen jelentőségük, mert ha lassabban is, de a kisebb nevezővel (tehát kevesebb TP-vel) is pontosan ugyanoda fogsz eljutni, mint nagyobb nevezővel.


No ebben nagyon nincs igazad. Ha így lenne, akkor ugye a VF helyettesíthető lenne egy SM2 szakértelemmel, ami semmi mást nem csinál, mint újra duplázza a vadászat LE-t és a TP marad a régi.
Ha most azt merném javasolni, hogy akkor cseréljük le a VF-et erre, továbbá akiknek VF-jük van, azoknak visszamenőleg pörgessük fel a LE-jét és TP-jét ennek megfelelően, hát nagyon sokan tiltakoznának. Teljesen más lenne az egész.
Dátum: 2010.01.08. 14:36:20
Idézet: Ashkenor - 2010.01.06. 19:46:33
Idézet: Miklós - 2010.01.05. 20:35:31

...
Megjegyzem egyébként, hogy a játék eredeti (pre-alfa) változatában nem volt lélekkútba építés, mint feltétel, hanem minden egyes épületbe minden egyes tagnak be kellett építenie egy meghatározott minimumot ahhoz, hogy az adott épületet használhassa. Ezt végül túl komplikáltnak ítéltük, úgy gondoltuk, a játékosok nehezen értenék meg, ezért került be a lélekk



Én a magam részéről sajnálom, hogy az építkezés nem így, a 'pre-alfa változat' szerint valósult meg az éles játékban.



Én is.
De lenne némi javaslatom:
- Az építést lehetne "központosítani": nem egy konkrét épületbe építünk, hanem a lélekkútba, majd onnan akinek van elég szavazata, "beönti" a megfelelő helyre. Nem kell nyilvántartani épületenként az építéseket, nincs olyan, hogy valaki olyasmit épít, amit a szövetség nem akar, nem kell minden épületnél külön építési mezőt felrakni...
- Az, hogy valaki nem épít eleget, könnyen ellenőrizhető: ha az ő építése nem éri el a lélekkút bizonyos százalékát, akkor nem hatnak rá az épületek. Pont úgy, mint belépésnél. Ez a százalék lehet a többi tag építéséi átlagának fele pl.
- Amikor egy tag kilép vagy töröl, akkor az ő építésének megfelelő mértékben CSÖKKEN a lélekkút mérete. Azt is mondhatnám, a lélekkút mérete az aktuális tagok építéséből legyen származtatható. Máris kezelve van az is, hogy amikor valaki abbahagyja a játékot, lefelejti a szakértelmeit, majd a sokmillió LE-t beépíti a szövetségbe. Egyúttal kezeltük a következő problémákat is: körbeépítés, alacsony szintű karakter licitál epikus cuccokra, szövetségből ki/be lépkedés. Ráadásul a lélekkút mérete sokkal jobban fogja tükrözni a szövetség tagjainak az erejét.
Dátum: 2010.01.08. 14:11:27
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 13:23:46
Idézet: Jeriko - 2010.01.08. 09:52:53
Ez az inspirátoros szakértelem tetszik, jót tenne a játéknak egy kis "tömörödés". Akár a portyaLEminimum szakival össze is lehetne vonni, hogy elég csábító legyen, és kizárásos alapon lehessen fejleszteni VF-el és szinguval.


Biztos, hogy jó lenne ez a topnak? Olyan karakterek érnék utol őket, akik a szinguláris hosszú ideig tartó mellőzése miatt sokkal jobb LE/TP aránnyal rendelkeznek. Az is furcsa, hogy hiába fejleszti ki ugyanannyiért egy topper a szingut, és az inspirációt, kevesebb CSP-t kap, mint aki alsóbb szintekről jön - és ezzel utolérik. Holott eleve azért fejlesztette ki a szingut, hogy jó magas szintről lefele ütve elverhesse az ellenfeleit.


Nem tudom jó-e ez a top-nak, de sosem aszerint mondtam véleményt ez fejlesztésről hogy az jó-e egyik vagy másik érdekcsoportnak (legyen szó akár saját karakteremről), hanem hogy jó-e az a játéknak, illetve nem feszegeti-e a játékegyensúlyt. Ezért szóltam le a KH-t, a HT-t akkor is mikor mi birtokoltuk stb.
Idézet: Kocos - 2010.01.08. 12:19:46

Csak jelzem, hogy nem volt neki 1500 dukatja talin, de ugye eltelt azota tobb mint egy honap.


És egy hónap alatt csak ennyi dukátot lehet összeszedni? Nem gondoltam volna, hogy ennyire gyenge cucc az aukciós bérlet.
Dátum: 2010.01.08. 09:52:53
Ez az inspirátoros szakértelem tetszik, jót tenne a játéknak egy kis "tömörödés". Akár a portyaLEminimum szakival össze is lehetne vonni, hogy elég csábító legyen, és kizárásos alapon lehessen fejleszteni VF-el és szinguval.
Dátum: 2010.01.07. 16:19:02
Még egy javaslat: az esetleg nem férne bele a patch-be, hogy pihenés alatt ne 3-szor, hanem mondjuk 5-ször gyorsabban regenerálódjon az ÉP és a VP? Nem lenne több semmivel, csak rövidebb lehetne az az időszak, amikor nem csinálsz semmit, csak vársz...
Kicsit könnyebbé válna az időbeosztás.

Ha már időbeosztás: annak mi értelme, hogy vadászat alatt nem tudok térkapuzni, portyázni stb.? A vadászat 2-5 perc, bármikor megállítom, és csinálhatom ezeket gond nélkül, aztán újra indítom a vadászatot - szóval most is lehetséges, csak sok felesleges kattintás és pár perc elvesztegetése. Igazából csak a pihenésnek kellene kizárnia bármi egyéb tevékenységet, hiszen az összes többi "pillanat" jellegű.
Dátum: 2010.01.07. 15:35:15
Lenne egy áthidaló javaslatom - persze kompromisszumokkal.
Miután a TP manipuláló szakértelmek (VF, szinguláris) mindkét oldalról sokaknak nem tetszik, érdemes lenne csökkenteni a hatásukat.
Ami javasolnék: Az új szakértelmet fejleszthesse ki mindenki, viszont minden két szintje csökkentse egy-egy szinttel mind a VF, mind a szinguláris hatását. Aztán majd mindenki eldönti, kifejleszti-e és mekkorára.
Dátum: 2010.01.07. 12:51:27
Idézet: Moderator - 2010.01.07. 12:15:11
Es ebben a topicban tobbek kozott arrol folyik a szo, h az uj skill mellett a vf NEM fer meg.
Akkor ezzel gyakorlatilag kizarjuk a jatekosok cirka 90%at (hasrautes) az uj skillbol!
Tehat akkor kinek is van szuksege az uj skillre???
Van itt olyan forumozo, aki tervezi a vf cserejet az uj skillre?
Nekem van egy olyan erzesem, h a jelenlegi formajaban nem nagyon tolonganak majd az emberek a skillert...


Pókoknak tökéletes lesz!