Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
fórumozótomikaFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
101. hozzászólás - 2009.12.01. 09:30:49 (Válasz Mortimer #100 hozzászólására.)
Engem meg kihagytal
Pontszám: 5.45
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
102. hozzászólás - 2009.12.01. 09:34:15 (Válasz tomika #101 hozzászólására.)
Jó, tényleg csak végigfutottam, a lényeg hogy ahhoz képest, hogy az első három oldalon összesen van 75 ember, rájuk jut kb. 20 büntető. (Smaragdokat az imént direkt nem soroltam.)

Ezek után Miklós benyög egy olyat, hogy "alig valaki használja", közben legfelül ez bőven egyharmad felett van. Ami már borzasztó magas arány, és egyre csak nő.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.01. 09:35:21-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.58
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
103. hozzászólás - 2009.12.01. 09:35:04 (Válasz Miklós #96 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.01. 08:56:46
Vagy mondok még jobbat: a büntető hatását csak akkor negálja, ha minimális vagy 0 LE-t zsákmányolsz, ekkor viszont növeli a portyáért kapott TP-t is.


Azért ne essünk át a ló tulsó oldalára, hogy érdemes legyen büntetős karit ütni. Büntető probléma a top.ban van, ott meg jól jön a TP.

Maximum új tárgy legyen, amit másik tápos cucc helyére kell felvenni. Én is ahelyett veszem fel a büntetőt, ráadásul epikus cuccként vettem meg, ami nem terem minden bokorban. Szóval javasolnám, egy min. 50 szintű epikus cuccot lehessen becserélni "anti-büntetőre", ami legyen egy ugyanolyan nyaklánc, mint a büntető.

A büntető egyébként csak annyit csinál, hogy ha megtámadnak és legyőznek, veszítesz fél csp-t, ami kb. 1000 LE. TP változatlan, állatfejlődés változatlan, küldetéseket ugyanúgy meg tudsz oldani, ugyanúgy kapsz csata végén LE-t, és működik a LE szívás. Utóbbi egyébként hosszú távon annulálni is fogja a büntetőt, mert több LE-t fogsz szerezni LE szívással, mint amennyit vesztesz a büntetésen.
A büntető annyit "javasol": "Ha tudsz, válassz másik célpontot". Ha nem tudsz, akkor se fogsz rosszul járni. Nekem is 75 karakterből 19 büntetőt visel, és tudok így játszani.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.12.01. 09:48:56-kor
Pontszám: 8.97
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
104. hozzászólás - 2009.12.01. 09:36:55 (Válasz Mortimer #102 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.01. 09:34:15
Ezek után Miklós benyög egy olyat, hogy "alig valaki használja", közben legfelül ez bőven egyharmad felett van. Ami már borzasztó magas arány, és egyre csak nő.


De felül van KH is, szóval kicsit eltúlzott ez a "nincs kit ütni büntető miatt".
Pontszám: 8.28
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
105. hozzászólás - 2009.12.01. 09:50:53 (Válasz Mortimer #102 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.01. 09:34:15
Jó, tényleg csak végigfutottam, a lényeg hogy ahhoz képest, hogy az első három oldalon összesen van 75 ember, rájuk jut kb. 20 büntető. (Smaragdokat az imént direkt nem soroltam.)


pedig de
Pontszám: 7.58
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
106. hozzászólás - 2009.12.01. 09:57:52 (Válasz Endyr #105 hozzászólására.)
Te amolyan áruló típus vagy Akkor még néhány, szigorúan továbbra is az első oldalakról:

Glezmen, Balgos, Nasdfil Sortenil, AzZaZeL.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.37
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
107. hozzászólás - 2009.12.01. 10:36:04 (Válasz Mortimer #102 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.01. 09:34:15
Jó, tényleg csak végigfutottam, a lényeg hogy ahhoz képest, hogy az első három oldalon összesen van 75 ember, rájuk jut kb. 20 büntető. (Smaragdokat az imént direkt nem soroltam.)

Ezek után Miklós benyög egy olyat, hogy "alig valaki használja", közben legfelül ez bőven egyharmad felett van. Ami már borzasztó magas arány, és egyre csak nő.


Vajon miért? Inkább ezen kéne elgondolkozni szerintem...
Pontszám: 6.68
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
108. hozzászólás - 2009.12.01. 10:39:16 (Válasz Cavalorn #107 hozzászólására.)
Mert lejebb semmit nem ér.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.69
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
109. hozzászólás - 2009.12.01. 13:04:36 (Válasz Mortimer #102 hozzászólására.)
Morti, itt az a gond, hogy ez a téma megint ugyanoda kanyarodik vissza. Hogy "ott legfelül" mekkora probléma. Csak tudod a játékosok 90%-a, aki nem "ott legfelül" van, kb le se sz@rja a büntetőt és az olyan dolgokat ami az első 3 oldalt érinti. A középmezőnyben a csp egyszerűen nem erőforrás. Akkor válik azzá amikor ténylegesen elvadássza az illető azt a cspt. Addig csak van, termelődik és ennyi. Időfaktor.
Félre értés ne essék, minden 5letet támogatok ami tényleg előre mozdítja a játékot. Csak jelenleg olybá tűnik, hogy a Javaslatok topic első 6 témájából csak a portyareform az ami értelmes. A többi egy szűk réteget érintő kezdeményezés aminél - valljuk be - sokkal nagyobb horderejű témák és megoldásra váró problémák is léteznek.
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 9.35
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
110. hozzászólás - 2009.12.02. 12:08:37 (Válasz Miklós #96 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.01. 08:56:46
De ha csak ennél a szűk rétegnél gond ez, akkor őket egyformán érinti! Tökmind1, hogy te buksz pár csp-t, az a pár ember, akivel versenyben van, ugyanígy jár.


A problemafelvetes nem a cSP bukasa, hanem a portya ellehetetlenitese volt. Es az nem tudom mennyiben vigasztalja teszemazt Cyront (bar sztem o pont a KH miatt nem a legrealisabb pelda), hogy bar o nem tud portyazni, de mas sem. Vannak a jateknak mozzanatai, amit akkor is szeretunk csinalni, ha nem kerulunk vele elonybe masokhoz kepest.
Pontszám: 6.67
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
111. hozzászólás - 2009.12.02. 12:15:29 (Válasz Stubb #109 hozzászólására.)
Idézet: Stubb - 2009.12.01. 13:04:36
Morti, itt az a gond, hogy ez a téma megint ugyanoda kanyarodik vissza. Hogy "ott legfelül" mekkora probléma. Csak tudod a játékosok 90%-a, aki nem "ott legfelül" van, kb le se sz@rja a büntetőt és az olyan dolgokat ami az első 3 oldalt érinti. A középmezőnyben a csp egyszerűen nem erőforrás. Akkor válik azzá amikor ténylegesen elvadássza az illető azt a cspt. Addig csak van, termelődik és ennyi. Időfaktor.
Félre értés ne essék, minden 5letet támogatok ami tényleg előre mozdítja a játékot. Csak jelenleg olybá tűnik, hogy a Javaslatok topic első 6 témájából csak a portyareform az ami értelmes. A többi egy szűk réteget érintő kezdeményezés aminél - valljuk be - sokkal nagyobb horderejű témák és megoldásra váró problémák is léteznek.


No akkor azt is lassuk be, hogy azok, akik eleg aktivak forumon, hogy felvessek a problemakat, es megoldasokat javasoljanak, azok 90%-ban ebbol a szuk retegbol kerulnek ki. Ha a top altalatok sokszor leirt modon nem latja at a kozepmezony problemait es a kozepmezony nem jon ide elmondani, hogy mik a gondjai, es azon hogyan lehetne segiteni, akkor mitol lenne errol szo? Masreszt attol, hogy a kozepmezony sokan van talan meg a topnak is joga van jatszani nem?
Pontszám: 6.67
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
112. hozzászólás - 2009.12.02. 12:16:05
Van itt egy pár oldalnyi hozzászólás, de végülis nem látom, mi lett a konszenzus... Kell büntető elleni tárgy? Adjon teljes immunitást? vagy csak csökkentse a hatását? Mindig működjön? Vagy ahogy javasoltam, csak akkor, ha számottevő LE-t zsákmányoltál? Aki gondolja feltehet egy szavazást is erről.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
113. hozzászólás - 2009.12.02. 12:17:27 (Válasz Jeriko #103 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.12.01. 09:35:04
Idézet: Miklós - 2009.12.01. 08:56:46
Vagy mondok még jobbat: a büntető hatását csak akkor negálja, ha minimális vagy 0 LE-t zsákmányolsz, ekkor viszont növeli a portyáért kapott TP-t is.


Szóval javasolnám, egy min. 50 szintű epikus cuccot lehessen becserélni "anti-büntetőre", ami legyen egy ugyanolyan nyaklánc, mint a büntető.


Nagyon remek otlet! Tetszik es tamogatom!

update1: Akar kiegeszitheto azzal, hogy -20% LE zsakmany, es akkor talan tenyleg nem erzik a buntisek ugy, hogy rajtuk csattan az ostor.

update2: Miklos, szerintem meg nincs konszenzus.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.12.02. 12:19:51-kor
Pontszám: 7.78
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
114. hozzászólás - 2009.12.02. 14:39:00 (Válasz Miklós #112 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.02. 12:16:05
Van itt egy pár oldalnyi hozzászólás, de végülis nem látom, mi lett a konszenzus... Kell büntető elleni tárgy? Adjon teljes immunitást? vagy csak csökkentse a hatását? Mindig működjön? Vagy ahogy javasoltam, csak akkor, ha számottevő LE-t zsákmányoltál? Aki gondolja feltehet egy szavazást is erről.


Bár kevesen szóltak hozzá, olvasd el amit írtam, Kócosnak is tetszik.
Az "anti-büntető" olyan működését, hogy csak akkor fejtse ki hatását, mikor számottevő LE-t zsákmányoltál, egyáltalán nem támogatom. A büntető ugye annyit csinál, hogy vesztesz fél csp-t, ami X LE (szintfüggő). Ha Te X LE-t zsákmányoltál a csatából, már eleve pozitív a mérleged, miért kellene ilyenkor még jobban elbillenteni. Pont fordított esetben lenne értelme: ha nem szereztél LE-t. DE:

- "Büntető probléma a top-on van, mint megállapítottuk többen, és ott van a KH is.
- Ha büntetős karit támadsz: megkapd a TP-t (top-on számít), fejlődnek állataid, LE-t szívsz (sok esetben már most többet, mint amennyit a büntető miatt veszítesz), és küldetést csinálsz (30 bénítós küldit 20 portyából megcsinálom, kapok érte 20K jutalmat (bónuszos tárggyal), tehát csatákra leosztva 1000 LE kijön, és a büntető fél csp-t vesz el, ami nekem kb. 1000 LE. Szóval büntetős karit támadni egyáltalán nem szívás, csak nem éri meg annyira, mint a többit.
- Büntetős kari elhasznál a büntetőre egy slotot, amire már fel lehet venni +25 IQ-t, +15 IQ/mágia /tau-s tárgyat, szóval olyan cuccokat, amelyek jelentősen befolyásolják a csata végkimenetelét. Ha lesz ellene valami tárgy, csak olyan legyen, ami ugyanúgy slotot foglal - bár részemről nem érzem azt, hogy a büntető megbénítaná a portyát, rendszeresen támadok büntetős karaktert - igaz, ha van jobb célpontom, akkor inkább azt választom.

update: szavazás kiírását nem javaslom, jóval kevesebb büntetős karakter van, mint büntető nélküli.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.12.02. 14:42:05-kor
Pontszám: 7.14
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
115. hozzászólás - 2009.12.03. 11:09:00
Oké, Jerikó, értem. Tehát, summa summárum, a büntető talán nem olyan égető probléma, de ha rakunk be ellene tárgyat, akkor az mindenképpen slotot foglaljon és ne adjon mellette túl sok egyéb tápot, ezt én is igy gondoltam. A szavazásnak igy tényleg nincs értelme, a nem büntetősök leszavaznák a büntetősöket... A dilemma az én részemről csak annyi, hogy akármit is csinálunk, sok elégedetlen embert szülhet. Maga a tárgy hogy kerüljön be, erre van elég egyszerű megoldás, berakunk egy nem túl drágán megvehető lélekgyémántos tárgyat.
Pontszám: 5.67
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
116. hozzászólás - 2009.12.03. 11:20:38 (Válasz Miklós #115 hozzászólására.)
a buntetosok amikor licitaltak altalaban mindenuket beadtak, sokszor meg epitenek is kulon ezert nem keveset, szoval ha bekerul az anti-bunteto legalabb ne legyen olcso.
Pontszám: 6.52
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
117. hozzászólás - 2009.12.03. 11:20:52 (Válasz Miklós #115 hozzászólására.)
Miklós ezt most mondom úgy, hogy abszolút hidegen hagy az egész büntetős mizéria:
Tegyétek be a lélekgyémántos tárgyat, gondolom kerül pár percbe berakni és a kötszer mellett lesz mégegy cucc, amit soha a büdös életbe kb szinte senki nem vesz meg, de ennek legalább lesz értelme. Mert annak a pár embernek növeli a játékmorált, a többieknek abszolút semleges.
Viszont túl vagyunk vele a szájkaratén és koncentrálhatsz a többi dologra.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.53
kedvelt tagGaborpivarcsiFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
118. hozzászólás - 2010.01.04. 20:02:26
Kicsit hadd gazdagítsam tovább a büntetősök táborát.

Én elvileg azért vettem meg a büntetőt, mert teljességgel defenzív játékos vagyok, egyáltalán nem portyázok, és a büntetőt arra használom, hogy engem is békén hagyjanak. Úgy gondolom, hogy a Büntető használata így a legkorrektebb, lévén senkit se cse**egetek portyákkal, és van egy önvédelmi fegyverem is (jó kettő, szereztem SZkarabeuszt is, ugyanilyen célra).

Inkább azt kéne figyelni a büntetőnél, hogy passzív, vagy aktív játékos használja. Ha aktív portyajátékos büntetőzik, akkor az egyértelműen szívatás, és őket kéne korlátozni, nem pedig a békés játékosoktól elvonni egy önvédelmi eszközt. Főleg nem V3-on, ami "békés" világként fut.
V3 - Pivi
Pontszám: 7.96
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
119. hozzászólás - 2010.01.10. 21:20:04 (Válasz Miklós #115 hozzászólására.)
Ezzel akkor most lesz valami? Ugyanis a környékemen a karakterek felénél büntető van, sőt, néha nincs a portyalistában büntetőmentes egyed (jó, Galmuszk ott van, de őt majd akkor ütöm, ha a kritikusom nagyobb lesz, mint az övé ). Szóval várjuk a lélekgyémántért kapható tárgyat, ami negálja a hatását.
Pontszám: 4.23
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
120. hozzászólás - 2010.01.11. 09:16:55
Tényleg, ha már elég régen megbeszéltük.
Közben végiggondoltam: előnyösebb büntető helyett LE-szívó cuccot felvenni: a delikvens talán nem veszít fél csp-nyi LE-t, csak negyedet, viszont azt én megkapom - a LE különbség meglesz. És KH ellen is működik, akik a büntetőt figyelmen kívül hagyják.
Pontszám: 8.16
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője