Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.05.04. 21:55:31
Én azt írtam, hogy ha eltűnne a játékból sem számítana sokat, kitalálnának az emberek más módszereket a 15% alá kerüléshez. Nem az epikus a probléma, leveretni magad nem nehéz.
Dátum: 2009.05.04. 21:44:23
Epikust teszed meg főbűnösnek, de ez koránt sincs így. A szövetségem az utóbbi egy hónapban megjelenés után órákon belül leverte az epikust, így nekem ez nem áll rendelkezésremre. Mit teszek? Jó fegyverrel, bőrvértben, bőrpajzssal megyek neki a térkapusnak - nagyobbat fogok sebezni mint ő, így nyerek. Vagy vadászat előtt nekimegyek egy "kemény célpontnak", ha nyerek oké, ha nem, az is jó, mert biztosan sok életpontot veszítek.
Egy hónap elég rá. Az 1500 vadászat, 120 térkapu. Néhány szintet ugorva mindegyikből érzékelhetően többet kapsz, mint egyébként.

(Én csak a felül várható unalom miatt nem csinálom meg, ha lenne értelme, belevágnék.)
Dátum: 2009.05.04. 21:13:49
Aurri, ez a portyázási hatósugár a top 50-re ugyanúgy igaz. Hiába vagyok elől, 30% életpont felett nem sok esélyem van. Egyszerűen nem megyek fölé, vagy ha igen, csak akkor ha nem számít (pl. manából építés miatt pihenek). Sharpa simán belémver 3ezret - más kérdés, hogy utóbbi három hónapban egyszer sem tudott megütni, max. én verettem le magam rajta.

Ráadásul egyáltalán nem veszed figyelembe azokat az érveket, amiket mi mondunk, például ha nagyon drasztikusan, mindössze két szintre csökkene az ütéstávolság, akkor sem változna semmi - gondolj bele, ellened van esélye egy nálad két szinttel alacsonyabbnak? Ugye hogy nem.
Erre az a megoldás, hogy felmész amennyire csak tudsz, ott szívsz egy hónapig, figyelve arra, hogy ne rabolhassanak tőled, és kihasználod az arányaiban magasabb szint adta előnyöket, majd a portyaTP kimaradásával szép lassan visszább esel, de magasabbra, mint ahol rendes fejlődés során lennél, és ezek után erőben is bőven meg fogsz felelni a szintednek.
Dátum: 2009.05.04. 20:32:47
Egyébként ha 15% felett bónuszod lenne, akkor sem csak az erőstől nem tudnál rabolni.

Egyszerűen ki kell maxolni az ultraspecializációt és/vagy transzplantot, és jó magasra emelni a transzcendális projekciót. (Ezek a karakterek jó részénél most is megvannak.) Csak a vadászat nagyon kis részén, kis mennyiség maradna felette, mert ha megvan egy pontnyi emeléshez szükséges mennyiség, egyből elköltheted.
Dátum: 2009.05.04. 19:29:04
Igen, ez nem is lep meg Kb. figyelned kell arra, hogy Galmuszk mikor üt meg, és utána van 8 órád 15% felett vadászni.

Lennt egy picit szofisztikáltabb a helyzet. De én is erősnek tartom magam, szóval én sem vagyok az ellenére
Dátum: 2009.05.04. 18:40:57
Admin lennék, most megnézném az üzeneteid, hogy milyen bugra jöttél rá
Nade Kocos azt mondja, hogy a 101-es minimum sebzésre először rájön a tau bónusz, ez 129-nél legalább háromszorozza, arra rájön a smaragd bónusz, +10%, ezután dobhat mentőt, hogy betalál e, nem talál, majd jön a védelem itala.

Vagy pedig szerinted TALÁLAT UTÁN jön a tau bónusz? Én ezt pedzegettem a minap több csata kapcsán, de nagyon határozottan elutasítottak.

Ráadásul pont te írtad, hogy az elnyelésnél fix érték jön le, mert 8-as elnyelés az epikus varázslatából 8-at vont le.
"Mormolsz, kezedből kirepül egy negatív csapás. (-180 VP). Dr Jekyll gurul egyet, hogy elkerülje. Csak 1 életpontot vesztett."

-10%-al mentem Dr Jekyll ellen. Nála védelem itala, és 58 varázslat elnyelést adó cucc. Próbálom valahogy értelmezni ezt az eredményt annak fényében, hogy a negatív csapás minimuma 101, amit a 129-es taum némileg megnövel.

Nem nagyon megy. Segítsen valaki kiszámolni...
Dátum: 2009.05.04. 15:48:06
Tökéletesen jól számolt a gép. Olvasd el a Lélekkút kisütése menüpont utolsó mondatát.
Dátum: 2009.05.04. 15:28:09
Egyik sem számít.
Mondok rosszabbat: be lehet, csak nincs értelme.
Dátum: 2009.05.04. 14:43:36
De legalább elvitatkozgatunk egy olyan dologról, amit ha Dr. Faktor vet fel, észre se veszünk...
Dátum: 2009.05.04. 13:55:42
Kinek van ebből előnye? A topnak. Nekem 5 szinttel alattuk mi előnyöm van? Semmi. Akkor miről beszélünk?
Gyanítom, hogy nem játékegyensúlybeli okból jött be a kereskedelmi korlát, hanem hogy 70. szinten ne vegye meg senki a 101-es fegyvert - mivel még nincs kész.

Kis időt nyertek maguknak.
Nari, ez mind alapjaiban jó ötlet, de ebben a játékban - fantasyhez méltón - sosem ötletekben volt hiány, hanem fejlesztési kapacitásban.
Mennyi időbe kerülne kitalálni több tucat új küldetést? A küldetés topicot teleraktuk csomóval, köztük olyanokkal amelyek jobb játékra szorították volna a gyengéket (egészség növelése). Szövetségi küldetések, egyedi hordaépületek? Ezek mind csak kiegészítések, azaz nem igényelnek nagy programozói munkát, csak kreativítást, és játékegyensúlyra figyelést. Hány olyan szakértelmet ismerünk így is, ami nem elérhető tanulással? (Lélekszívás, bénítás elhárítás, regeneráció/manaregeneráció... ezeket egy katt berakni, már ha akarják.) Melyik tart tovább, berakni egy undo gombot a kisajtolt állat mellé, vagy beírni egy fórumba, hogy "majd lesz" ? Utóbbira szavaznék.

Faktor: nem kell suttogva mondani, a várható fejlesztések topicban az élen az angol nyelvre fordítás szerepel elsőként, minden egyebet megelőzve.
Eddig nem volt, csak most lett lekorlátozva.
"az epikus lények végét is elértük ma"

Ez azért kemény, mert a várható fejlesztések topikban csak a "talán" között szerepel, a végén, hogy vissza lehet térni.

Akkor most mi van nálatok? Egyszerűen nincs szörny?