Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: 15% alternativa
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
41. hozzászólás - 2009.05.04. 19:42:40
Dehát ez egy fasság...

nemértem...áhhh...zőldeket beszéltek...

azé mer nemjó sőőt szar a portya akkor tuningoljuk föl jobban a vadászatot...pfff...akkor a gyémánthorda portyabonuszát alkítsák át vadászatbonuszra...azt jóvan...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4.88
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
42. hozzászólás - 2009.05.04. 19:45:24 (Válasz Kocos #40 hozzászólására.)
Simán megüti, hogy nyer-e az más kérdés
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
43. hozzászólás - 2009.05.04. 19:45:40
Valahol elhangzott, hogy a 2/3-os rablásarány 10-15K is lehetne, ami a napi bevétel 10%-a. Rosszabb a helyzet, mert vadászat közben a turbó a spektrális manipuláción van, tulajdonságot viszont rengetegen turbózott ultraspecializációval fejleszt. Simán lehetnének ezáltal 80-100K-s rablások is.
Ezt ki lehet védeni a megfelelő szakértelmek maxolásával, vagy a játékidő emelésével.
Bárhonnan is nézem, csak nőne a szakadék egy ilyen fejlesztéstől, ráadásul az egészség mint tulajdonság elveszítené az értelmét. Ez utóbbi kiküszöbölhető lenne, ha minden 10. potja adna egy elnyelést, és a támadhatóságot kitolná 1%-kal.

A lezsírozott "egymást ütögetjük a tápért óránként háborúban" részét inkább meg sem említem.

Talán inkább NPC-k, de bekerülésük esetén hova lenne a PvP. Helyette kapnánk egy jó kis műanyagot, a PVC-t.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
44. hozzászólás - 2009.05.04. 19:46:00 (Válasz Dr_Faktor #41 hozzászólására.)
Azért lásd be, a kettő bőven összefügg. Ha a vadászott LÉ-vel kimerészkedik a játékos 15 % fölé, akkor van mit rabolni. Ha nem merészkedik, gömbölyödik a nulla.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
45. hozzászólás - 2009.05.04. 19:50:16
de mit merészedik ki?

ez egy hülyeötlet de remélem bevezetik azt majd akkor kifog bukkani hol is van a dolgok buktatója...

az a baj hoyg sokaknak ez nagyon kényelmes hogy nemtudják őket lehúzni és alig támadják há oylan karikat látok akik 1400vereséggel vesztettek 11000 léét...szerintetek ez normális? ez azt igazolja hogy a portyázás jólműködik? kurvára nem...

és az hogy egyesek szerint erre az a megoldás hogy 15% fölött jobban megérje vadászni ez megint csak arra lesz jó hogy 5-6 szintről nyuljunk át a kicsikre...meg arra hogy néhány bivaly vadász karakter mégjobban bezabálhasson...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4.67
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
46. hozzászólás - 2009.05.04. 20:12:57
A portya fellendítésére az is elég lenne hogy ne lehessen lét elrejteni csak % osan.
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
47. hozzászólás - 2009.05.04. 20:17:53
nah az is egy megoldás...ráadásul iylen szakértelem is van a játékban...ezé mondom hogy nonszensz ami itt ki lett alakítva portya gyanánt...illetve jah jóó alacsony szinten ahol dunát lehet rekeszteni a karikból és az emberek még nem nagyon jöttek rá a dolgok működésére...

amint viszont valki megérti és vlaszeg 30as szintre aki eljut azmár nagyjából tisztában van a dolgokkal szal amint valki rájön a dolgokra onnatól kedve nem sok léét hoznak ki belőle...uyganis a játék totálisan támogatja azt a fajta játékstilust ami ahoz kell hogy ne raboljanak le...jobban mint azt hogy letudják egymsát rabolni a játékosok...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
48. hozzászólás - 2009.05.04. 20:32:47
Egyébként ha 15% felett bónuszod lenne, akkor sem csak az erőstől nem tudnál rabolni.

Egyszerűen ki kell maxolni az ultraspecializációt és/vagy transzplantot, és jó magasra emelni a transzcendális projekciót. (Ezek a karakterek jó részénél most is megvannak.) Csak a vadászat nagyon kis részén, kis mennyiség maradna felette, mert ha megvan egy pontnyi emeléshez szükséges mennyiség, egyből elköltheted.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
49. hozzászólás - 2009.05.04. 20:50:57
Tűzoltás.

Az üthetőségi hatósugarat kell csökkenteni, ez az alapprobléma. Ha ez nem lenne, nem merülne fel ez a képtelenség sem, mint ahogy nem lett volna védelem itala, sebzéskompenzáció, állatfejlődés-javaslat, stb...

Miklós: Miért nem veszitek észre hogy a top50-en kívül kb. mindenki ezt harsogja(más és más megközelítésben és csomagolásban)? Azokon a szinteken ahol kevés az üthető ellenfél (gyk. top 50-100) ott külön szabályozások kellenek. El kell érni, hogy legyen mindig legalább "portyalista-ablaknyi" támadható ellenfél (erre nincs konkrét tippem, de gyanítom a kristály-horda bevezetése ezen probléma leküzdésére is irányul). Ha ez meg lenne oldva senki nem sírna és el lehetne törölni a képtelen és teljesen unfair és morálgyilkos 5-6 szintes támadásokat (amivel mindenki élni fog amíg lehetséges) és szűkíteni 3-4-re (fixen). A többmillás LE difi/szint halandó embernek behozhatatlan (pár extrém pókot leszámítva). Ezzel párhuzamban a FAIRPLAY nevében a bajnoki kategóriák szintlépcsőit is egységesen kettőre kellene szűkíteni. Ez egy reális szám, ahol valóban arról lenne VÉGRE szó hogy ki mennyire jól fejlesztette a kariját és nem arról hogy vajon 5-6 szinttel előbb jár-e. A topnak itt is különszabály (kis létszámú kategóriák összevonása és kalap).

A megközelítés torz: a többség igényeihez kell igazítani a szabályokat, nem az erős kisebbségéhez. Bocs top, én tisztellek és becsüllek is Titeket, de mint sokunk példaképeitől némileg több objektivitást ás empátiát várok el tőletek. Vegyük észre hogy a legtöbb szavazás, probléma, ellentmondás egyetlen kézzelfogható probléma köré csoportosul. Kicsit próbáljunk meg egyfelé gondolkozni ezúttal, felejtsük el a vicces nyakatekert kompenzációkat (valljuk be: ez most már tényleg kicsit tú maccs...) és ragadjuk meg a problémát a gyökereinél, kicsik és nagyok egyaránt.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.05.04. 21:13:45-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 6.60
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
50. hozzászólás - 2009.05.04. 20:56:15 (Válasz Aurri #49 hozzászólására.)
Szerintem meg egészséget kéne növelni
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.06
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
51. hozzászólás - 2009.05.04. 21:02:24 (Válasz CaveMaN #42 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.05.04. 19:45:24
Simán megüti, hogy nyer-e az más kérdés


Dehogy uti meg siman. Csapol a leveoben.
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
52. hozzászólás - 2009.05.04. 21:06:55
áhhh hagyd a francba Aurri ezek kretének...az egyik fele le se szarja a másik fele meg elvicceli...akit meg érdklne a dolog az max reménykedhet benne hogy a top50en is úgyakarja akkor van rá sansz hogy megvalósul...addig meg...vadásszon midnenki...juhhej...a portyát meg felejtsük el...

Viszont ezesetben követelem a Gyémánt horda bonuszának módosítását a vadászathoz...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4.14
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
53. hozzászólás - 2009.05.04. 21:13:49 (Válasz Aurri #49 hozzászólására.)
Aurri, ez a portyázási hatósugár a top 50-re ugyanúgy igaz. Hiába vagyok elől, 30% életpont felett nem sok esélyem van. Egyszerűen nem megyek fölé, vagy ha igen, csak akkor ha nem számít (pl. manából építés miatt pihenek). Sharpa simán belémver 3ezret - más kérdés, hogy utóbbi három hónapban egyszer sem tudott megütni, max. én verettem le magam rajta.

Ráadásul egyáltalán nem veszed figyelembe azokat az érveket, amiket mi mondunk, például ha nagyon drasztikusan, mindössze két szintre csökkene az ütéstávolság, akkor sem változna semmi - gondolj bele, ellened van esélye egy nálad két szinttel alacsonyabbnak? Ugye hogy nem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.50
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
54. hozzászólás - 2009.05.04. 21:19:16
Egye-fene...legfeljebb ütni fognak...A nagyok

Már említettem, hogy 3 szintnél lejjebb támadni nem érdemes (ma egyet csaptam 4 szinttel lefelé a...régi szép idők emlékére ) Tehát a magam 49. szintjével jól el lehet bohóckodni a 3-4 szintes portyatávval...

A bajnoki: na ez az, ami jelenleg közröhej!
(Ismét saját példa: ) Hiába vagyok a szintenem az élmezőnyben, a bajnokin valószínű, hogy akkorát fogok repülni, mint eddig csak egy jól megtermett epik ütés idején:) Hogy miért is?
47-61: 5 szintenként. 47-51, 52-56, 57-61. Ez azt jelenti, hogy a mezőny kellős közepéből kéne neveznem...az 51-es szintűekkel nem tudok mit kezdeni (ez tény, nem panasz), az 50-es csoport egy részével (ha indulnak) egy kis szerencsével és RamdomGOD segedelmével partiban vagyok. De esélyem, hogy megnyerjek egy bajnokit? Ha-ha! Felejtős...

Mostmár csak poénból indulok

Elnézést ezért a kis kitérőért, hogy a témához is hozzászóljak, de csak egy picit:

Nem hiszem, hogy ez lenne az "über jó megoldás", hogy miért is? Nézzük, ha csak az átlag támadóimat veszem alapul (1,2K-2,9K sebződések), hááát eddig is úgy meg-meglátogatnak, de hogy ezek után gyakorlópálya lenne a csini pofimból azt biztosra veszem... (ld: húsvét, bár akkor jöttek az ismerős uriemberek locsolni...archívumban is vannak )

Remélem, nem nagy marhaság amit írtam

u.i: Mási kollega, ne aggódj...ha ennél egészségesebb lennék, akkor az már sok(k) lenne a jóból (Amúgy nem volt hülyeség, köszi a tippet és Sanyinak is )

Pontszám: 7.50
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
55. hozzászólás - 2009.05.04. 21:19:26
Egyébként csak halkan jegyzem meg, hogy egyáltalán örülni kell, hogy van a 15%-os szabály. Játszottam már jópár böngészős játékkal, (amikhez nem szeretném hasonlítani a Végzeturat, mert messze jobb). De még nem láttam másik játékban ilyen szabályt. A készítők nagy ívben... nem érdekelte hogy alacsony ÉP-nél nincs esélye a védekezőnek és lerabolják. (olyant már láttam, h 50 ép alatt nem lehet támadni, de abban a játékban azt 2 perc alatt regeneráltad)
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.50
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
56. hozzászólás - 2009.05.04. 21:24:47
Morti:
Határozotabban több esélye van mint egy 5-6 szinttel kisebbnek. Ugye hogy igen?
Ráadásul minden szintnek van 1-2 Nephilája/Meszyje/Sharpája, akik ellen szinttől függetlenül kb senkinek nincs esélye. Ők így kevesebb szintet foghatnának be (lehet Sharpa rossz példa, ő gondolom így sem üthet sok mindenkit), ez is egy érv.

Valkitor: Talán azt is bevezethetnénk, hogy ha 1000 Lé felett rablunk valakitől, akkor kapjon -szigorúan- kompenzációként egy teljes gyógyulás italát pontosan 8 óra múlva, ami automatikusan el tűnik ha nem használja fel 15 percen belül. Humánus. Kb mint a kacsatömés mielőtt levágod.

Más: figyeljétek Cavalorn szavait! Nagy igazsága vagyon. A 15% alatti vadászat hatékonyságának csökkentésével bezony megoldást találhatnánk az egyik fő problémára (nem lehet normálsian portyázni magas szinteken), ez közvetve pl. a gyémánt bónuszra is jótékony hatással lenne (ami ezeken a szinteken már elenyésző). Visszacsatolásként a transzcendális projekció erősödne, de akkor is látok ebben fantáziát.

Viszont az alapvető probléma továbbra is fennállna: 6 szintről továbbra is bucira vernek szinte mindenkit aki előmerészkedik 15%-ról... Ha felgyógyul akkor 5-10 perc múlva megint. A demoralizáló hatás ugyanúgy megmaradna és ez nem lehet kivánt cél.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.05.04. 21:40:30-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 6.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
57. hozzászólás - 2009.05.04. 21:32:08 (Válasz Aurri #56 hozzászólására.)
Ha bevezetik ezt a szabályt LE akkor sem lesz a játékban (5x simán agyonvernek 30 perc alatt, ha ép határ felett vagyok, onnantól meg van 2 óra teljesen szabad játékidőm max hp-n), viszont értelmüket vesztik olyan dolgok, mint gyógyital, állat, háború, hogy csak párat említsek.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
58. hozzászólás - 2009.05.04. 21:35:38
Ez az egész 15%-olás azoknak kedvez, akik egész nap gép előtt gubbasztanak. És nyilván mindenki erőlteti, aki teheti, mert senki sem szeret az áldozat szerepében tetszelegni.

Nyilván mindenki a nála magasabb szintűek elől bújkál főleg, mert nem elég, hogy magas szinten 5-6 szintet tudnak ütni lefelé a népek, de mindemellé a magasabb szintről lefelé ütő még bónuszokat is kap... oké, Miklós kifejtette azon nézetét, hogy legalább ennyi előnye legyen már egy szinthuszárnak. Oké, hát ez egy vélemény, még ha egyet nem is tud vele érteni az ember, mer a szinthuszár lesz szívese a szintjeit használni arra, hogy fejlődik... Mindegy.

Minden ilyen fejleszdd az egészségedet, védelem itala, és egyéb furfangosság a valódi probléma kerülgetése, ami viszont sajnos véleményem szerint nem határolható ennyire jól körbe, mint ahogy a többség rámutat egyetlen dologra, hogy "na, emiatt van ez az egész!".

Nyilván a lehetetlent szeretné kérni az ember, de én úgy gondolom, a játék önmaga paródiájává válik ezzel a 15%-olásos históriával.
Érteni vélem az elvet, hogy eredeti szándék szerint a 15% attól volna hivatott megvédeni a karaktert, hogy amikor már lerotálták, utána is 5 percenként fejbevágják, 3 HP-ról már egy varázslattal a másvilágra küldjék, óóó yeah, az kivégzés is, és gyakorlatilag ezzel egy végtelen ciklusba kerül az illető, amiből nincs kiút: hiába vadászik, hiába csinál bármit, 5 percenként viszik tőle, amit összeszed.

De az eredeti szándéktól elég messze van az, hogy a játékosok 99%-a ezt a 15% alatti állapotot mesterségesen tartja fenn a játéktechnikai lehetőségek maximális kihasználásával: hopp, kijöttem 15%-ból, akkor kisgatyában rárohanok az epikusra, a legjobb leverőgép, tiszta vicc, még kincspontot is termel a drága, zutty, oké, le vagyok verve nullára, "ÉP-s cuccba át", ezaz, van három és fél óra nyugodt vadászatom...

Nonszensznek gondolom.

Szerintem azért a megoldás nem lehetetlen, bár kétségtelen, hogy olyan megoldást találni, ami mindenkinek tetszene, képtelenség. Nade a jelenlegi állapot se tetszik a gárda egyik felének, úgyhogy nem lehet ez szent tehén.

A 15%-ot eltörölni nyilván nem lehet, a fent is vázolt, egyébként érthető ellehetetlenülés miatt.

- De, el lehet például tolni valamerre
- Vagy, lehet azt mondani, hogy 15% alatt is üthető az ember, de maximum kétóránként egyszer... akkor alattamaradni sem életbiztosítás. Ha ez kevés, akkor óránként egyszer.
- maradhat úgy üthető 15% alatt, hogy csak ÉP-t vernek le róla, LÉ nem vihető... Ebben az esetben elvileg a támadónak például értelmet nyerne a kémgömb rendszeres használata, mert 15% alatt kimondottan nem akarja ütni, hiszen csak visszaveri, rabolni nem tud, TP meg jön... (ez persze új problémákat vetne fel, mert innentől akkor jön az, hogy a különböző hordájú "társszövetségek" egymást fogják egész nap 15% alá verni, és alatta tartani, hogy más ne tudja megütni őket, bár lehet, hogy meg is érdemlik ezt a plusz TP pumpát, ha ebbe belemennek)


Lehet, hogy az egész 15%-os történethez nem kell hozzányúlni, amennyiben sikerül kitalálni valamit arra, hogy az emberek ne bírják az epikust leverő lénynek használni.

Erre is lennének ötleteim, ami persze senkinem sem tetszene, nyilván mert működne:

- aki epikus csatában vesz részt, és ettől számított x időn belül (teszem azt 24 óra) az aktuális epikus lény nem halálozik el, annak szint*500 (vagy tudom is én mennyi) LÉ levonás, akár minuszba is. Drasztikus, de működne: szórakozásból onnantól senki sem ütne epikust, kizárólag valós epikusverés alkalmával, és kiváló motiváció lenne a megkezdett epikus hősies befejezésére.
Játéktechnikai zanza is köríthető mellé, ebben biztos vagyok.
(ha az egyéntől való levonás, illetve a minusz lehetősége túl drasztikusnak fest, akkor lehet kollektív büntetés: bárki megüti az epikust, és nem halálozik el onnantól x időn belül, akkor a szövetség lélekkútjából von le mondjuk egy lélekkút 25%-nyit, akár minuszba is. Ezzel az a baj, nagy szövetségek, ahol minden felépült már, elbírnák, tehát csak a kicsiket sújtaná... az meg nem fair, ha nem egyforma súllyal esik latba mindenhol. Saját LÉ-t mindenki jobban sajnál, mint a közösét, bár a közös miatt meg aggódhatna a népharagtól, ha valaki epikust üt önös céllal)
Mindkét megoldás normalizálná a "epikuson leveretem magam" urak kincspont termelését is.

Ha ez nem tetszik, tessék kitalálni mást. Szerintem a probléma legyegyszerűbben az "epikussal agyonveretem" magam valamilyen kiküszöbölésével szüntethető meg, mert onnantól csak a többiek, illetve térkapus lények verhetik le az embert: ha más ver le nem jó, vihet tőlem, a térkapu pont meg mégiscsak érték, azt jobban meggondolná erre áldozni a nép, mint a nulla költséggel járó epikusos veretést.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
59. hozzászólás - 2009.05.04. 21:44:23
Epikust teszed meg főbűnösnek, de ez koránt sincs így. A szövetségem az utóbbi egy hónapban megjelenés után órákon belül leverte az epikust, így nekem ez nem áll rendelkezésremre. Mit teszek? Jó fegyverrel, bőrvértben, bőrpajzssal megyek neki a térkapusnak - nagyobbat fogok sebezni mint ő, így nyerek. Vagy vadászat előtt nekimegyek egy "kemény célpontnak", ha nyerek oké, ha nem, az is jó, mert biztosan sok életpontot veszítek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 15% alternativa
60. hozzászólás - 2009.05.04. 21:49:42 (Válasz Mortimer #59 hozzászólására.)
Ugyan, én ma 30k-val mentem Xinx-nek, hátha nyerek és sokat sebez. Nyert Vitt is vagy 101 LE-t Csagataj meg 600-at , kinek kell ide epikus.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.05.04. 21:55:35-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője