Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Akhilleusz

Oldal: 12345
Dátum: 2009.02.26. 19:03:21
Mi a játék neve?
Végzet úr
Halál úr
Kivégzés úr
Gyilkolás úr

Ez hogyan ment át a rostán?
Dátum: 2009.02.23. 21:14:45
A másnak vermet ás, ....

ilyen időben ásni?
maga esik bele*
az sírásó
az elfárad

No comment.
Dátum: 2009.02.20. 22:54:30
Hány vasúti pályaudvar van Pesten?
4
Nincs
1
2*

Mikor tették fel ezt a kérdést? 1910-ben?
Nincs a helyes válasz a lehetőségek között + a kérdező által megjelöltnél biztosan több.
Tudom, hogy a kérdés a két patinás nagy állomásra vonatkozik (Keleti- ill. Nyugati-Pu.), de van azon kívül is néhány jelentős. Pl Ferencvárosi Pu., Rákosi Rendező, hogy csak azt a kettőt említsem, amik nagyobbak, mint a két kérdezett.
Dátum: 2009.02.18. 21:35:29
Mi készíthető tejből?
Madártej
Húsleves
Pörkölt
Slambuc

Mennyi az 5*5*5*5 eredménye?
20
700
1000
625

No comment.
Dátum: 2009.02.17. 01:52:28
Mit sportol Csollány Szilveszter?

Csollány Szilveszter egy szinész!!!
fotballozik
gyűrűzik
nem sportol semmit , ismeretlen ember

Kéretik törölni.
Dátum: 2009.02.16. 23:11:58
Az "SAP" nevű számítógépes rendszert mire használják?
pc-s játékok fejlesztésére
könyvelésre*
vírusírtásra
semmire, mert nincs ilyen rendszer

És ez attól függ, hogy a létező modulok közül mit veszünk meg. Mert van raktári nyílvántartó, HR és egyéb modulja is. Az SAP egy modul rendszerű, integrált vállalatirányítási szovtver, amellett, hogy egy cég neve.
Nincs a helyes válasz a kérdések között.
Dátum: 2009.02.16. 23:03:55
Milyen színü volt Yoda mester a Star Warsba?
Zöld*
Sárga
Kék
Piros

Konkrétan szürke. Egyébként a Star Wars-ban.
Zöld biztos nem.
Dátum: 2009.02.08. 23:23:04
Melyik hegy az alábbiak közül?

egyik sem
Kékestető
Mountain bike
Beatles

Khm... Törölni javaslom.
Egyet értek.

Ezért pakoltam tele emotikonokkal a hozzászólást. Csak meglovagoltam azt a kissé morbid tényt, hogy jó kérdésekkel is eljuthatsz a letiltásig. De együttérzést azért kaphatsz. Ez még mindíg szórakoztat.

Tudom a téma nem vicces. Sok indulatot kavar.

A "jó kérdést teszel fel" azért mardt ki, mert nagyon szubjektív. Ha éppen pipás, rossz értékelést kapott karakter értékel, lehet ok nélkül is szemétben landol a kérdésed. Ez persze csak példa, remélem nem általános. No és azok is értékelnek, akik rendszeresen rossz kérdéseket tesznek fel.

A boszi nem fullad meg. Annak kell kilehellni a lelkét, bottal ütni a gyomrát, ropogósra sütni a húsát.

Szóval ne vedd kötözködésnek, egy irányba gondolkodunk a témáról.
Dátum: 2009.02.08. 22:25:27
Ki fedezte fel Amerikát?

Nathaniel DeVeaux
Kolombusz Kristóf*
Amerigo Vespucci
Ferdinando Paër
-------------------------------------

Azért ez egy "kicsit" félrevezető és nem is biztos, hogy eldönthető kérdés.

Kolombusz nem a földrészre érkezett, hanem a Bahamákra. További keresései sem vezették el a kontinensre, "csak" a térség jelentősebb szigeteihez, köztük Kubába is. A sok hányadtatás miatt visszafordult. Nem volt tudatában annak, hogy új kontinensre talált, gondolatai India körül forogtak. Mire második útjával újra felfedezésre indult, Vespucci már elérte a kontinens déli részét, így a felfedezését neki "írták jóvá", nevét is róla kapta, ugyan ezt csak egy térképrajzoló használta először 1507-ben. Kolombusz nem tudta, hogy felfedezte, Vespucci pedig Kolombusz után érte el, de csak saját állítására hivatkozva jelenthető ki, hogy 4-szer is megjárta amerikát. Igaz Venezuelát ő nevezte el, mert emlékeztette Velencére. Kolombusznak maradt amerikából Kolumbia, amit róla neveztek el.
Ezen el lehetne vitatkozni sokáig... Értelmetlenül.

Ami biztos, hogy az sem ad rossz választ aki Vespucci nevét jelöli meg és az sem, aki Kolombuszét.
És a vikingekről még nem is beszéltünk.
Idézet: Craslorg - 2009.02.07. 09:46:46
Úgy, hogy jó kérdést teszel fel. Ha leírod a másik topicban (Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?) a feltett kérdésedet, amit visszautasítottak, akkor talán magyarázatot is kapsz rá, ha jogos, vagy együttérzést, ha jogtalan.


Ez nagyon jó

Bedobjuk a folyóba. Ha boszorkány (rossz a kérdés), akkor nem sűlyed el a vízben, kihalásszuk, megöljük, elégetjük (nem feltétlen ebben a sorrendben)
Ha megfullad (jó volt a kérdés), akkor nyertünk egy igaz lelket és megsiratjuk a temetésén, együttérzésünkről biztosítjuk családját.

Ettől neki még ott vigyorog a statjában, hogy x számú rossz kérdése van. Esetleg a jogot is megvonják tőle az írásra.
Dátum: 2009.02.08. 09:31:15
A tudatserkentő hány +TP-t ad a lénynek?

+4
+5
+1
+2

Ezt 20-as tudásszintig nem igazán lehet megfejteni, még Végzetúr Wikin sincs rá utalás a saját menüjében.

Update: Lehet tévedek és keverem a tudatturbóval?
Dátum: 2009.02.08. 09:22:04
Melyik filmben hangzik e? " Hasta la vista, baby! "

Terminator 2
Jöttünk, láttunk, visszamennénk!
Jurassic Park 3
Űrgolyhók

Helyesírás, javítandó.
Dátum: 2009.02.07. 08:51:34
Mi történik, ha tudatosan rossz választ jelölök meg a végzetúr kvíz játékában?

Egy idő után elvesztem a kérdésírás lehetőségét
Jutalom lélekenergiát kapok
Jót nevetek, hogy nem tudják rá a választ
Az égvilágon semmi nem történik

Ki lehet ugyan következtetni, de a kérdés nem egyértelmű.

A kérdés feltevésre, vagy a válaszadásra vonatkozik?
Szia!

Én nem értékeltem, csak tippelek, amiért én rossz kérdésnek ítélhettem volna:

Túl egyszerű
Alkohol a válasz (cigi, alkohol, drogok)
Reklámszagú
Helyesírási hiba (mind a család, mind a sör neve: Dreher)

Esetleg a bejelöléskor nem a sört adtad meg (véletlenül) jó válasznak.

Mondom, csak tippelek. Biztosan kapsz majd pontosabb választ is, erre való ez a hely.

Azért (saját tapasztalatból kiindulva) ne légy dühös! Élvezd a játékot. Nem tökéletes, de jó.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.06. 00:28:20

Akhilleusz, ha ez picit kulturális szempontból megnyugtat, már szerepel a kérdés, tehát a színvonal azért nem olyan vészesen alacsony, bár sokszor én is csodálkozom, hogy hogyan tud írni egy a kérdés színvonala alapján óvodás korú ember.


Köszönöm a választ! Igen, bár a nyugtatásra már nincs szükség. Az első indulatból való írásokat fogom mellőzni inkább. 1 napot hagyok ülepedésre, talán nem lesz annyira paprikás, mint első ( e témában) hozzászólásom. Látom Leo barátom is megkapta magáét (pro és kontra), ő sem az önmérsékletről híres.

A kérdéssel azóta összefutottam, kicsit egyszerűbben fogalmazva, de számomra érthetően.

A kvízt külön örömnek tatom, sokszor jobban élvezem, mint a játékot. A butaságok viszont bosszantanak, pláne, ha utána szerintem értelmes dologért én meg "kikapok".

Ennek nem itt a helye, de javaslat (gondolom nem az első): a válaszok értékelésénél kicsit érdemes lenne jobban árnyalni. Gondolok itt több jelölhető hibára. Gondolom a szabadszavas értékelésnek adatbázis oldalról nincs értelme, illetve a kiértékelésre nincs kapacitás. Azt viszont már nézegettem, hogy mennyire lenne nehéz leprogramozni, hogy a kérdező visszakapja a választható mezőkben megszületett értékelés mellé a szabadszavas értékeléseket. Nos ennek a programozási igénye nem túl sok (nézőpont kérdése) viszont sok esetben nem háborognának a rossz értékelést kapók, mert azt is látnák, hogy az értékelő mi alapján döntött. Az adatbázis mérete persze igen gyorsan nőne, de nem hiszem, hogy valaki kíváncsi régebbi kérdéseinek kidobási okára, így viszonylag rövid időnként ez törölhető lenne.
Bár akkor meg ezen menne a vita.

Elég nehéz műfaj, ha bináris rendszerbe szeretnénk lemodellezni egy olyan dolgot, amit saját anyanyelvünkön is nehezen fogalmazunk meg, ráadásul igen szubjektív. Mi az álltalános műveltség és mi nem az?

A választ még egyszer köszönöm!
Idézet: Craslorg - 2009.02.05. 23:10:06
Vavyan Fable egyike a kortárs 150-200 írónak. Semmi olyat nem tett le az asztalra még, ami miatt általános műveltség lenne a polgári nevét ismerni. A művei között már vannak ismertebbek, illetve az álneve természetesen ismert, de az, hogy eredetileg hogy hívták. Egy P. Howardnál még rendben van, de Vavyan Fable akármennyire is jó könyveket ír, a legnagyobb rajongóin kívül senki nem tudja és, ami fontosabb, senkit nem érdekel, hogyan hívják alapban. Természetesen rá lehet keresni, de nem tartalmaz a kérdés és a válaszok olyan információt, ami hozzátesz valakinek a műveltségéhez.
Emellett természetesen vannak a rendszerben olyan kérdések, amit ki kell gyomlálni, ez történik a kvíz 2 topicban.
|
V


Köszönöm a választ! Korrekt, de egyet azért nem értek vele.
Főként annak a közel 4 millió olvasónak a nevében, akik az első nyomatú Fable könyveket megvették. Ebben a számban nem foglaltatik benne az utánnyomatok eladása. Hány ember él ma Magyarországon? Ebből mennyi az olvasni már képes, vagy szerető? Azt hiszem nem kell túl sok matek annak kiszámolásához, hogy a "kortárs magyar olvasók" mekkora tábora olvassa műveit. Persze ez "csak" mennyiség, nem minőség.

Jómagam nem vagyok rajongója. Szeretem. 6-7 művét olvastam. Valamiért mégis tudom, hogy hogyan is hívják. Ellentétben az általad említett P. Howard, született Reich Jenő-vel, akinek ezt a nevét sokáig nem ismertem. De érdekelt, mint irodalmat kedvelő (nem feltétlen értő) embert, hát utána néztem. Persze párhuzamról szó sincs. Még. 50-60 év múlva? Ezt nem kéne előre determinálni.

Nem tesz hozzá a műveltségéhez senkinek. Velős. Mi is az a műveltség? Felhalmozott információ, ismeretanyag? A másik 3 válaszlehetőség sem rémlik senkinek ezek szerint, mert ők is "csak" magyar kortárs írónők? Nem is érdekel senkit? Durva kivételezés ez a mai magyar irodalommal, amit nem érzékelek mondjuk a focirajongókkal, fantasy játékosokkal, filmszeretőkkel szemben. Mitől kevesebb, gyengébb, lexikálisabb kérdés ez, mint, hogy xy filmben ki kit alakított? Mert az amerikai sztár? Már ha amerikai, mert kérdés van arra is, hogy mi az eredeti neve illetve honnan származik? Vagy azt is zárjuk ki, mert nem az általános műveltség része és, ami fontosabb, senkit nem is érdekel?

"senkit nem érdekel". Ez erős szubjektívum. Ettől lehet igaz, de egyben szomorú is, ha valaki - mások nevében - erről képesnek tartja magát dönteni.

Hagyjuk! Szerintem nem áll túl messze gondolkodásunk egymásétól, csak védeni próbáljuk(lom) igazunk. Én most ezt tettem.

Parttalan vitának nincs értelme, főként, hogy nem változtat semmin. Esetleg megismerjük a másik látásmódját. De hát ez nem érdekel senkit

Egy kérdéssel kevesebb. Nem nagy ügy. Kicsit lobbanékonyabb vagyok a kelleténél.

Üdv. neked és jó szortírozást!
Tényleg nem szabad 1+1-nél durvábbat kérdezni.
Elnézést, hogy eddig egyáltalán mertem. Ígérem nem teszem többet.

Nem a kortárs magyar irodalom egyik legolvasottabb művészére vonatkozik ez a kérdés? Mitől speciális?

Hagyjuk. Ennyire voltam képes. Feladom. Kérdezzenek azok, akik tudnak jó időben jó kérdéseket feltenni. Például ki volt pikacsu dédanyjának védő ördöge. Csak puffogok. Ugorjatok a következő bejegyzésre!


Mi a polgári neve Vavyan Fable írónőnek?

Molnár Éva*
Török Ágnes
Bálint Ágnes
Kovács Barbara

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Igen. A nyomtatott könyveket kedvelők. Kihaló félben vagyunk.

Persze lehet, hogy aki értékelt, az már találkozott ezzel a kérdéssel és ezért dobta ki. Túl vagyok 2000 helyesen megválaszolt kérdésen és ehhez jön a rosszul megválaszoltak. Nem emlékszem, hogy találkoztam volna vele. Ha mégis, akkor miért nem úgy dobja vissza, hogy javíthassak?

Tiszta hülye vagyok. Húzom magam egy játékon. Áááááhhhhhhh...
Hányadik bajnoki viadal következik 2009. januárjában a Világ 1-en?
300.
3000.
30.
3.

Nem játszom a V1-en. Hol találom erre a válasz?
No akkor még is egy gondolat...

Kicsit körülnéztem a top karakterek között. Nekem ez marad gyanús

csatival egyet értek, én is kapok néha olyan leveleket, hogy külön topicot nyitottunk a szövetségben nekik

Volt tagunk, akiről kirúgása után derült ki, hogy 7 !!!!!!! éves . Hol vannak ennek a szülei? Ő is farm lett volna, de sikerült neki szerezni egy viszonylag béketűrő szövetséget, már nem verik minden nap 20x agyon. Lenti emberünkkel meg remélem nem futok össze sokszor és nem kell több óra, hogy magamhoz térjek az ámulatból.

Kezdem csodálni őt. Ha tényleg kitartással, szorgalommal, akkor van is miért.
Oldal: 12345