Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mesikoszan

Oldal: 1
A japán íjas kérdésnél nem az a gond hogy speciális, hanem az, hogy félrevezető. A kyudo nem íjat jelent japánul, hanem íjászatot, mint sportot vagy vagy harcművészetet. Az íj az az eszköz, amivel az íjászatot végzik, és aminek az a neve japánul, hogy yumi.
Láttam most egy rossz kérdést: Hogy hívják a tradicionális japán íjat? És az volt a kérdésre a helyes válasz, hogy Kyudo. A kérdés rossz volt, hiszen a Kyudo nem az íj japánul, hanem az íjászat maga. Az íj japánul: yumi.

Ezzel szemben én feltettem egy kérdést: Hogy hívják másként a barázdált arcú páviánt, mire az értékelők visszautasították azzal, hogy nem elég egyértelmű a kérdésfeltevés. Mégis, mit nem lehetett érteni a kérdésemen?
Dátum: 2008.12.28. 23:25:16
Kínának áttérni a kommunista rendszrre nem volt nehéz. Előtte se volt magántulajdon hivatalosan, utána se. Előtte a mandarinok irányítottak mindent, utána a "nagyságos kormányhivatalnokok" Egyébként nagyon fejlett bürokráciájuk volt a kommunizmus előtt is: először náluk olvastam, h a hivatalnokok a hivatalban töltött idejük és a vizsgáknak történő megfelelés alapján léphettek előrébb.
Kuo Kia: az állam (császár v. most elnök) és a nép. Az államigazgatás az csodálatosan működött és működik náluk, de, ahol fejlődniük kellene, az az emberi jogok tiszteletben tartása. Hogy csak azért kivégeznek valakit, mert Tibet szabadságáért tüntet, vagy hogy a nőket még mindig alacsonyabb rendűnek tekintik a férfiaknál (ezt Konfuciusz nagyon beléjük véste). Pl. az egy család egy gyerek politikában, ha az elsőszülött "csak" lány, akkor lehet vállalni egy fiúgyermeket is.
Szóval: itt vannak, és nagyon itt vannak. A hamburgeresek mellett egyre több a kínai büfé, és sajnos a mi ruha- és cipőgyárainkat is hazavágják.
Dátum: 2008.12.28. 13:10:19
Nekem is tetszik a kvíz-olimpia. De szerintem az ilyen fantasy-szerepjátékokkal kapcsolatos kérdéseknek kellene kevesebbnek lenniük benne, vagy egyáltalán nem kellenének. Nem mindenki játszik Hatalom Kártyáival, és nem minmdenki lakik Budapesten, hogy ismerje a Beholder Kft. termékeit. A vidéki játékosok tehát hátrányban vannak ilyen szempontból. Inkább tegyetek föl több általános műveltséget igénylő kérdést az irodalom, a történelem,a zene (lehetőleg komolyzene) és a természettudományok körében. Olyan kérdések legyenek benne, amiket Ti is elfogadtok "jó kérdés"-nek, mikor mi teszünk fel kérdést.
Dátum: 2008.12.22. 18:43:18
Még egyelőre nem tudok új topikot nyitni. Pedig már szívesen berendezném a versíró műhelyemet. Byzon: köszi szépen a felajánlott segítséget.
Dátum: 2008.12.22. 11:39:46
Élt valahol a Vérerdő közepén egy favágó a feleségével. A favágónak minden vágya egy egészséges fiúgyermek volt. Az asszony azonban egy súlyosan beteg, nyomorék kislánynak adott életet, akit a Hélia névre keresztelt. A favágó azonban nem akart egy fogyatékos gyereket istápolni, ezért elhatározta, hogy megöli. Feleségének minden rimánkodása hiábavaló volt, hogy hagyja életben a szerencsétlen kislányt, magával cipelte a kis Héliát, hogy a Crimson-patakba fojtsa. Az úton találkozott egy emberrel, aki arra kérte, hogy adja el a kislányt neki. A favágó egykettőre ráállt az üzletre, és jó pénzért eladta kis szerencsétlent. A vevő pedig nem volt más, mint az Elemi Gonosz. Varázserejével egésszéges embert csinált a kislányból, és a Darthé nevet adta neli. Így az ő neve a játékban HeliaDarthe. Bár a gonoszt kell szolgálnia, és feltétlen engedelmességgel kell adóznia neki, a lelke mélyén megmaradt embernek. Így kezdődik a történet.
Köszi a felvilágosítást. Akkor tehát ez szabályos.
Sziasztok!
Olvastam a Játékleírásban a Párbaj szabályaiban, hogy 8 órán belül ugyanazt a játékost 2x nem támadhatod meg. Erre fel a velünk háborúban álló klán egyik tagja Stewestrong szinte óránként támad meg. A 2. világban játszom, karakterem neve HeliaDarthe. A Rúveli Vadászlégió tagja vagyok. Csak ma 7x támadott meg. Nincs nálam egy fillér lélekenergia se, de már kezd egyre idegesítőbb lenni.
Dátum: 2008.12.17. 19:56:35
Sziasztok! Jövő héten már több időm lesz a játékra.
Dátum: 2008.12.17. 19:50:31
Az én karakteremnek is van sztorija. Kissé Gunslinger Girl, kissé Star Wars... Majd elmesélem.
Dátum: 2008.11.29. 19:21:37
Nekem a kvíz tetszik benne: itt legalábbb előnyt jelent, ha valaki művelt. Más RPG-s játékban az ilyen erénynek nincs jelentősége.
Ami viszont nem tetszett eleinte: tényleg a véletlenszerűség. hogy hiába támadok meg nálam sokkal gyengébbnek látszó karaktert: ő nyer. Aztán velem is előfordult ez: engem támadott meg egy sokkal esélyesebb kari, mégse boldogult velem.
Egyszóval: jó kis játék nekem tetszik
Dátum: 2008.11.29. 19:04:41
én nagyon szeretek olvasni, sőt magam is írok regényt. (igaz, nem igazán haladok vele, mert a munka leköt, és kedvem sincs mindig hozzá.) Ami meg a végzetúr-regényt illeti, jó ötletnek tartom, egész regényciklus lehetne belőle. Szerintem sok karakternek van saját sztorija. (többek közt az enyémnek is)
Ami azt illeti, elém is került egy olyan karakter, akit WaffenSS-nek hívnak. Ráadásul a karakterleírása sem éppen gyerekeknek való. 5-ös szintű végzetúr.
Dátum: 2008.11.23. 10:06:15
Sziasztok!
Eddig a vadászat előtt volt mindig egy kvízkérdés. Mos hova lett? Vagy talán eljátszottam a kvíz-pontjaimat?
A segítséget előre is köszönom.
Dátum: 2008.11.16. 20:36:56
A grúzok azt mondják: az egészség az első, a többi meg majd jön magától v. megszerezzük. Igaz, hogy nagyon fontos az egészség, de még sokminden kell a boldogsághoz Nekem van egy tolószékhez kötött ismerősöm, aki egy életvidám nagymama. Szerintem a boldogság egyik legfontosabb eleme, hogy megtaláljuk önmagunkat és az életcélunkat. Sokan még felnőtt fejjel se tudják, mit akarnak igazán. az élettől. Aztán itt vannak az emberi kapcsolatok: barátság, szerelem. Ezek a kapcsolatok kényes dolgok: főleg a szerelem. A harmadik meg, hogy lélekben mindig meg tudjunk maradni egy kissé gyermeknek: örülni az olyan egyszerű dolgoknak, mint pl. egy katicabogár vagy hogy mást öröm ér. Aki el tudja sajátítani az igazi jógát, annak már lehet valami fogalma a boldogságról.
Nektek mi a véleményetek a szépség és a boldogság kapcsolatáról?
Dátum: 2008.11.16. 20:09:01
Sziasztok. Én még új vagyok itt. Látom: érdekes emberek fordulnak meg erre. Mindenkinek jó játékot, és sok sikert a játékban és az életben is.
Oldal: 1