Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: A boldogság
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
21. hozzászólás - 2008.11.04. 20:16:27
azt énis remélem.

és nem tudsz meggyőzni, mivel ugyanarra jutottunk, "szegény boldogok és gazdag nem boldogok" tehát a pénz nem feltétlen mondja hogy boldog vagy nem boldog, hanem csak irányítgat, ha sok pénze van, boldogabb mintha kevés, és ha kevés, akkor boldogtalanabb mintha sok lenne (ugyanolyan élettel, csak a pénz száma más). tehát a sok pénz jobban boldogít, és a nagyon kevés pénz jobban boldogtalanít.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 7.67
népszerűShadowmasterFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
22. hozzászólás - 2008.11.06. 11:13:49
a boldogság azoknak való akik nem szeretnek a sötét ösvényen járni.
Én a két véglet vagyok teljes mértékben ha már itt tartunk
akkor úgy vagyok boldog ha épp nem vagyok sem túl jól sem túl rosszul.
Azért van benne kihívás ám néha fárasztó is fentartani az egyensúlyt
Pontszám: 7.50
kedvencAronDFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
23. hozzászólás - 2008.11.09. 11:51:42
Tudományos oldalról megközelítve:
Kutatók azt mondják hogy, boldogságunk 85%-a az emberi kapcsolatainkból fakad.Van benne valami.
Brian Tracy, a híres motivátor és siker szakértő meg azt mondja hogy olyan mértékben vagyunk boldogok amilyen mértékben úgy érezzük hogy mi irányítjuk életünket.
Személyes tapasztalat:
Fiatalon akkor voltam a legboldogabb amikor barátaimmal együtt voltunk. Most kevesebbet vagyok barátokkal, inkább céljaimon dolgozok és amikor azt érzem hogy sínen van a dolog akkor nagyon boldog vagyok, amikor jön egy kis probléma, akkor elkedvtelenedek, de a további munka ami megoldja a probélmát, meghozza gyümölcsét és akkor újra szárnyalok. Ja és boldog vagyok amikor a céljaimon dolgozok, egyrészt alapból, mert megtanultam célok nélkül is boldognak és elégedettnek lenni, másrészt azért mert látom hogy tart valahova az életem és még jobb lesz. Anyagi célokat azért tűztem ki magam elé mert látom hogy édesanyámnak mekkora stresszel és belebetegedéssel jár az hogy azon dolgozik hogy hatalmas adósságait visszafizesse és hogy mindennap megoldja azt hogy legyen mit ennünk. Szóval a pénz nem boldogít de a hiánya stresszel és aggódással jár ami néha ronthat a boldogságunkon.
Nehéz körülményeink ellenére sokat nevetünk, szeretetben élünk és ez hozza számunkra a boldogságot egy ilyen helyzetben.
A boldogság másik forrása számomra amikor sikerélményem van valamiben, mondjuk amikor sikerül egy jó grafikát elkészíteni. És akkor vagyok igazán boldogtalan amikor egész nap nem csinálok semmit. Tehát a munka amit a szeretünk és amit jól csinálunk szerintem szintén fontos komponense a boldogságnak.
Pontszám: 8.80
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
24. hozzászólás - 2008.11.09. 20:01:06 (Válasz AronD #23 hozzászólására.)
Idézet: AronD - 2008.11.09. 11:51:42
Nehéz körülményeink ellenére sokat nevetünk, szeretetben élünk és ez hozza számunkra a boldogságot egy ilyen helyzetben.
tök jó nektek, mi nehéz körülmények közt állandóan veszekszünk és ordibálunk.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 7.67
népszerűMesikoszanNő
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
25. hozzászólás - 2008.11.16. 20:36:56
A grúzok azt mondják: az egészség az első, a többi meg majd jön magától v. megszerezzük. Igaz, hogy nagyon fontos az egészség, de még sokminden kell a boldogsághoz Nekem van egy tolószékhez kötött ismerősöm, aki egy életvidám nagymama. Szerintem a boldogság egyik legfontosabb eleme, hogy megtaláljuk önmagunkat és az életcélunkat. Sokan még felnőtt fejjel se tudják, mit akarnak igazán. az élettől. Aztán itt vannak az emberi kapcsolatok: barátság, szerelem. Ezek a kapcsolatok kényes dolgok: főleg a szerelem. A harmadik meg, hogy lélekben mindig meg tudjunk maradni egy kissé gyermeknek: örülni az olyan egyszerű dolgoknak, mint pl. egy katicabogár vagy hogy mást öröm ér. Aki el tudja sajátítani az igazi jógát, annak már lehet valami fogalma a boldogságról.
Nektek mi a véleményetek a szépség és a boldogság kapcsolatáról?
Pontszám: 5
népszerűWolfiaNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
26. hozzászólás - 2008.11.24. 14:29:33
A boldogság számomra az utóbbi időben az apró örömök megtalálása. Egy szép naplemente, unokáim öröme, egy jól sikerült dologért kapott elismerő szó.... Ezek észrevétele nélkül nem lehet senki boldog.
Wolfia

Az élet egy nagy játszma, miért ne éljük végig játékosként? )
Pontszám: 7.50
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
27. hozzászólás - 2008.11.26. 09:33:27
Amíg átéljük a boldogságot, nehezen érezzük meg, de ha már elmúlt és visszatekintünk, hirtelen megértjük
- olykor elcsodálkozva - milyen boldogok voltunk.
/Kazantzakisz/
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 8.80
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
28. hozzászólás - 2008.11.26. 10:53:26
Szerintem a boldogságot érezni kell...ilyen fisi fosi idézétekkel nem lehet visszadni az érzés jelntését...

aztán meg "ha meghalok ne kérdezd mé hideg a lábam" alapon csakhogy írjak valmi okosat...

nahde én már akkor is boldog vagyok(mert én értékelem az élet apró örömeit) ha valkit letudok húzni egy csomó energiával...köszönöm köszönöm...

a Pénz Pedig Boldogít...akit meg nem az adja nekm a lóvéját majd én örülök neki helytte is =)
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
29. hozzászólás - 2008.11.30. 12:35:46
Nincsen pénzem, ócska a munkám, nincsen családom, nincsenek barátaim, nincsen barátnőm, és beteg vagyok. Ennek ellenére mégsem érzem úgy, hogy különösebben szerencsétlen lennék. Itt, Európa szélén sikerült elsajátítanom a klasszikus zen buddhista filozófiát: semmi sem számít. Ez a közhiedelemmel ellentétben nem a beletörődés filozófiája, hanem az elfogadásé. Persze ebben a bolond modern világban kicsit problémás eszerint élni, egy barlangban könnyebb lenne...
Pontszám: 4.86
kedvelt tagBogyó1Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
30. hozzászólás - 2008.12.08. 20:24:22
Érdekeseket írtok,boldogság,pénz.
Boldog vagy e ,ha haza érve vár a család,boldog vagy e,ha eggy jólsikerült munkád elkészűlt,vagy ha gyereked születik,vagy unokád. Hát persze,hogy boldogvagy és ezekhez eggy fikarcnyi pénzre nem volt szükséged.De akkor is boldog vagy ha meg kapod a fizetést,vagy nyersz a lottón.De legfőképp akkor vagy boldog ha eggyűtvan a család.
Pontszám: 6
kedvelt tagAnciboNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
31. hozzászólás - 2008.12.15. 22:06:47
Tetszik a téma, jól ki is veséztétek.
Ezért nem is tudok már mást hozzáfűzni, mint hogy MINDEN RELATÍV....
Pontszám: 6
fórumozóManyFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
32. hozzászólás - 2008.12.16. 08:28:16 (Válasz Halo #2 hozzászólására.)
Ez nagyon jól hangzott szerintem ez tényleg így is van!!:-) Ez olyan kérdeés ami mindennap foglalkoztatja az embert és mégse kap rá választ:-) Én most kaptam köszönöm!!:-)
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
33. hozzászólás - 2008.12.16. 16:52:53
[off]
hogy lehet neked 0 hozzászólásod? ott vagy hozzászólva nem?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 7.50
közellenségHierophantNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
34. hozzászólás - 2008.12.20. 01:46:24 (Válasz csernusgabi #20 hozzászólására.)
szerintem te beszelsz buta dolgokat,miert nem valalsz valami mas munkat ahol tobbet keresel es meg vehetsz a gyerekednek azt amit szeretnel .tobb optimizmus kellene egy gyerekes embernek .mi lesz igy a jovo nemzedekevel?ha ezt az onsajnalatot kell hallgatnia?igen is boldognak lehet lenni ,es ha teged az boldogit hogy a gyerekednek meg veszed amit szeretnel akkor tegyel erte es hivdd magadhoz a kreativitasodat.
Pontszám: 3
irritálóPersacFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
35. hozzászólás - 2009.01.26. 14:27:42
A mi társadalmunkban a boldogság alapja a pénz. Lehet példálózni az etiópokkal, vagy bármilyen más kultúrák, társadalmak népeivel, az csak gyenge erőlködés az itteni, mai viszonyok enyhítésére, vagy valami ilyesmi. Nem is igazán értem, mi a célja az embereknek az ilyen abszurd példázódásokkal. Olvastam az egyik beírót, ő az időjárással próbálta párhuzamba hozni a dolgot. Hát, az is elég gyenge. Ha kell a földnek az eső, akkor nekem is kell a kudarc a boldogsághoz...pff. Példákat csinálni a legegyszerűbb, nézzétek csak meg a "Két ember van a világon..." mondásokat. A példák férrevezetnek, más témakör törvényszerűségeit akarják az aktuálisra ráhúzni.
Szóval a mai helyzet az, hogy akinek nincs pénze, annak elveszik mindenét, elhagyja mindenki, mehet az utcára, vagy felkötheti magát. Könnyen filozofálgatnak a jómódúak, vagy az átlagemberek. Mert itthon, sőt Európában nem az van, hogy akinek nincs semmilye, az kimehet az erdőbe kunyhót építeni, aztán lehet, hogy még jól is fogja érezni magát. Nem. Itt az van, hogy ha bemész az erdőbe, lecsuknak közterületsértésér.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagDangerous05Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
36. hozzászólás - 2009.01.28. 21:32:34
Az a helyzet, hogy a boldogság nagyon relatív dolog. Lehet azt is mondani, hogy alapja a pénz. A pénz egy eszköz, melynek segítségével olyan javakhoz lehet hozzájutni, amitől az embernek boldogság érzete lesz egy ideig-óráig. Szerintem a boldogság alapja az élethez való hozzáállás jelenti. Van olyan ember aki azt látja, hogy a pohár félig üres, míg a másik azt, hogy félig tele van..! Az az ember boldog ember akinek olyan a hozzáállása. A Minden dologban van valami jó, pont ezt szemlélteti. Sokan vallják, hogy a siker-kudarc aránya teszi az embert boldoggá, vagy boldogtalanná. Ez a rossz hozzáállás, ugyanis kudarc nincs. A jó hozzáállású ember azt látja a mások által vélt "kudarcnak", hogy egy siker, egy tapasztalat, hogy mit kell a jövőben máshogy tennie. És az olyan ember, aki egész életét így tudja élni, az lesz a legsikeresebb, ugyanis amit vársz az élettől, és közben csak a pozitív dolgokat veszed észre, és mindenben megtalálod a jót, az örömöt, akkor az élet megadja amire vágysz. Ez a vonzás törvénye.
Pontszám: 7
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
37. hozzászólás - 2009.01.28. 23:07:15 (Válasz Persac #35 hozzászólására.)
Idézet: Persac - 2009.01.26. 14:27:42
A mi társadalmunkban a boldogság alapja a pénz.
-> azt hiszem pont ez a baj. Hiszen mikor élete végén egy ember hátratekint, nem a házára, autójára, munkájára büszke, hanem a gyerekeire, a barátaira, az emberi kapcsolataira. Azok minősége alapján fogja érezni, hogy szép és tartalmas vagy hiábavaló élete volt. És egy jó szó, egy mosoly nem kerül semmibe annak aki adja, de rengeteget jelenthet annak aki kapja.
Pontszám: 8.75
közellenségVladimir crFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
38. hozzászólás - 2009.03.20. 22:46:09
1 jó oldal:
http://szeretnemszeret.info/?page=57076
Pontszám: 1.67
kedvelt tagApollonoidFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
39. hozzászólás - 2009.04.22. 19:39:39
Annyit fűznék hozzá, hogy...
Vannak barátaim akikre számíthatok, van eszem amiért iskolában megbecsülnek, elkezdtem gyúrni, hamarosan nagyonis 'jól nézek majd ki', már így is nem kevés nő epedezik utánam, megvan a szórakozásom is, éltanulóként kis odafigyeléssel az ölembe folyik a karrier, ami pénzt is jelent.
Mégsem vagyok boldog. A pénz nem boldogít, tapasztalatból mondom, mert van elég.
Mert ott állok 'elismerten', 'gazdagon', de mi értelme az egésznek, ha nincs mellettem az akit szeretek?
Ha engem kérdeztek, egyetlen ember boldoggá tehet, nincs szükség semmi másra.
Az emberek sokkal fontosabbak a pénznél, sikernél, bárminél. Ők tesznek boldoggá.

(Írta a gyerekes kamasz aki nem tud veszíteni.)
Pontszám: 8.67
irritálóHullajóFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A boldogság
40. hozzászólás - 2009.05.05. 19:31:36
Közhely,hogy a "pénz nem boldogit"Nos én azt szoktam mondani ,"csak az amit a pénzért lehet venni".Igaz a pénzünk folyamatosan veszt a vásárlói értékéből,de azért aki becsületesen dolgozik,még mindig anyagi biztonságot tud teremteni a családja számára.Az én boldogságaimat kategóriákba sorolom.Vannak a "nagy boldogságok"ami az érzelmek tudnak létre hozni.Vannak a hétköznapi boldogságok amihez nem kell pénz sem semmilyen más dolog.A gyermekem mosolya a kisfiam simogató keze,a munkahelyi sikereim.Van a családi boldogságom.az édesanyám egészsége a gyermekeim tanulmányi eredménye....és van a játék öröme.itt a VÉGZETÚRON SOK BARÁTRA TALÁLTAM A SZÖVETSÉGEMBE sokszor hajnalba nyúlva beszélgetünk ,érzésekről ,sikerekről ,bánatunkról,örömeinkről.családunkról ,munkánkról ,tanulmányainkról,szerelemről családról.Este amikor 12 óra munka után leülök és belépek a szövetségi fórumra,olyan mint ha haza értem volna.Mindenki tudja kivel mi történt,mi bántja vagy milyen öröm érte.Ki éretségizik ,ki ír holnap zh-t számomra ez is egy boldogság,mert megadatik a játék öröme és sok kedves emberrel játszani jó
Pontszám: 8
Oldal: 1234
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!