Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Nyanya

Oldal: 123456789
Dátum: 2009.03.28. 15:59:18
Sziósztok!

Bocsika a kérdésért, lehet, hogy le van írva valahova és kiszúrja a szemem, de nem jöttem rá, kinek kell írni trágár levél esetén.. segítsetek légyszi!

Köszi
nyanya
Dátum: 2009.03.28. 15:38:50
Hanyadik szakértelem szinten kapjuk meg a Kivégzés, mint támadási mód?

15
6
3
9

Ahha. És aki még nem jár ott, azt se tudja a szakértelmeket eszik é vagy isszák.


300 Ft értékű SMS-ért mennyi őskövet kapsz?

9
10
8
7

Elég már az ilyen kérdésekből!


Ki volt Jókai Mór felesége?

Fedák Sári
Honthy Hanna
Blaha Lujza
Jókainé Laborfalvi Róza

Jó kérdés, csak meg van jelölve a helyes válasz, kicsit "moderálni".


Maximum mennyi ideig vadászhatsz, ha 15 cselekvés pontod van?

1 óra
2 óra
1 óra 15 perc
1 óra 25 perc

1. helyesírás
2. gagyi
del!
Dátum: 2009.03.28. 13:05:37
Idézet: Senok - 2009.03.28. 12:09:41
Valakire ráférne az általános-beli történelem ismétlése... Én legalábbis még ott tanultam, hogy melyik nép állította fel ezeket az egységeket.

Milyen egység a Phalanx?

1. Gall *
2. Nincs ilyen egység
3. Germán
4. Római

*ez lett helyesnek megjelölve
A helyes válasz pedig GÖRÖG! Gallnak a franciák nem túl távoli ősei nevezték magukat a saját nyelvükön (mire nem jó, ha valakinek megvan az "Asterix a gall" című mese, az Asterix és Obeliszk sorozat első része) ! Ami ezek közül még leginkább elfogadható lenne, az a római, mert ők átvették ezt a fajta harcstílust a görögöktől. Idézem a meghatározását Wikipedia-ból:

"A phalanx, magyarosan olykor falanx az ókori Görögországban kialakult hoplita-hadviselés alapegysége volt. Eredetileg olyan több sor mélységű, nehézfegyverzetű gyalogosokból álló hadrendet jelölt, ahol az arcvonal szélessége nagyobb, mint a mélysége...

...A görög szó eredeti jelentése: csoport, közösség. A szó eredetileg a nehéz gyalogság, a hopliták zárt csatarendjét jelölte, melynek törvényei és tulajdonságai később a spártaiak népéletének jellemzőivé váltak. A phalanxot a dárdások vonalba állításával és egymáshoz tömörítésével hoztak létre. 8-16 sor mélységű, akár másfél km. hosszúságú is lehetett. (8000-fős létszámnál kb. egy km hosszú volt a phalanx.)"

A teljes leírás megtalálható itt.



Szerintem egy online stratégiai játékra, a Travianra gondolt, mert ott a "Phalanx" egység valóban gall, igen ám, de szerintem a Végzetúrral játszók nagy része nem játszott még a játékkal, esetleg nem is hallott róla....

Ha meg nem így van, én rányomtam volna egy "hibás válaszok"-t
Dátum: 2009.03.27. 20:37:43
A magyar ABC hányadik betűje a 'G' ?

11
13
12
10

-.-'

Melyik NEM Petőfi Sándor verse?

Nemzeti dal
A félelmetes anygyal
Anyám tyúkja
Minek nevezzelek?

anygyal --> angyal
Dátum: 2009.03.27. 12:22:18
Idézet: Zoltanszon - 2009.03.27. 11:51:07
Meg merném kockáztatni, hogy már szerepelt, és ha engem kérdezel, amúgy sem egy szerencsés dolog keverni a papírpénz ábráit a fémpénzével.

A Mikulásról nem is beszélve.


Én spec. 100-asossal még nem találkoztam...
Hát igen kicsitt gagyi. DE még mindig értelmesebb 1-2 IQ fighteres kérdésnél
Dátum: 2009.03.27. 11:48:35
Mi látható a 100 forintos pénzérménk hátulján?

Károly Róbert arcképe
Diósgyőri vár
Magyarország címere
Mikulás


Kicsit egyszerű, így a Mikulással, de mivel benne van a váras válasz és én is D.győrben élek, tetszik
Dátum: 2009.03.27. 11:28:15
Idézet: Zimek - 2009.03.27. 11:22:47
Ki szerepelt a régi 1000 forintos bankjegyen? A kérdező szerint Bartók Béla, pedig a 98-ban kiadotton Mátyás, és ez is réginek tekinthető, és ott volt a válasz-lehetőségek között...


He-he...

Én is most kaptam egy ezreses kérdést, szóval lehetne "szerepelt"-nek venni.. :s
Dátum: 2009.03.27. 11:11:15
Melyik tárgyat szerezheted meg az "Epikus emlékmű"-ből?

könnycsepp
halálrubin
Sheran ékköve
mithril gyűrű

spec
Dátum: 2009.03.26. 20:49:42
Mennyi 21391+21739?

43129
43120
43140
43130


Ez gáz. Valóban, csak annak sikerül, aki megtalálja a gépen a számológépet...
Dátum: 2009.03.26. 20:10:39
Üha, az a helyzet, én támadtam és 1 LE-vel..

Köszi a válaszokat!
Dátum: 2009.03.26. 19:44:47
Szió Again!

Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 0.5 lélekenergiát.

Valaki akkor megmondja, mi ez és hogy következett be?
Dátum: 2009.03.26. 14:23:59
Szijjasztok!

Nem tudom, hova írjak ez ügyben, ha rossz helyen van, szóljatok.

Csata végeredmény:
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 0.5 lélekenergiát.

Ehhez ennyi hozzáfűznivalóm van:
Hát ez miiii?!
Most olvasgattam róla, eleve kamionsofőr.
Sziasztok!


Mi volt Elvis Presley eredeti foglakozása?

Munkanélküli volt
Kamionsofőr volt
Rendőr volt
Artista volt


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Megtudhatnám, hogy a válaszokban mi nem egyértelmű?
Jah, értem, köszönöm!
Sziasztok!

Nem tudom, melyik topic-ba kéne írnom, hát ezt választottam...

Feltettem egy kérdést:


A Fókuszkristályokért cserébe mit kérnek a lélekkufárok?

Lélekenergiát
Kegyelmet
Őskövet
Portyázáspontot


A kérdésre eddig 9 jó és 0 rossz válasz érkezett.
Legutóbbi kérdésed kiértékelés alatt van, addig nem tudsz újabb kérdést feltenni!


Na most... hogy válaszolhatnak a játékosok, míg kiértékelés alatt van a kérdés? :o Ez nagyon érdekes, S.O.S.-t kérek!! :o
Vadászataim után fáradtan húzódtam vissza rejtekembe.

Nem is sejtve a veszélyt, elszundítottam. Hirtelen felébredtem. Bokrok zörögtek körülöttem. Egyszer csak megpillantottam nemes ellenfelemet, Nemesist.

A Zafír hordába tartozó végzetúrnő legnagyobb ütése eddig 52 sebzés volt. Tulajdonságösszege 234, mely 12-vel magasabb az én 222-mnél. Eddig 31 szakértelmet sajátított már el, míg én 19-et. Küldetésekben is jól áll, 20-at már sikeresen teljesített az én 12-m mellett. Már 16.000 Lélekenergiát épített szövetsége épületeibe, szerencséje is valószínűleg magasabb az enyémnél. Eddig 8.880 Lélekenergiát rabolt 19 Rubin, 37 Smaragd és 253 Gyémánt hordástól. Elveszített Lélekenergia-mennyisége ennél kicsivel kevesebb, 6870 LE, melyet 34 Rubin, 25 Smaragd és 174 Gyémánt hordás rabolt tőle. Helyes kvíz-válaszainak száma 753, míg az enyém csak 515.

A fehér ruhás nő rámtámadt, kezdődhet a csata!

Mivel nem volt elég erős varázslatom, az Energialövedékem csak 8 Életpontot sebzett.

Ellenfelem Méregfelhő varázslatát én is szerencsésen kikerültem, 13 Életpontot veszítettem.

A csiszolt vérfarkas agyart erősen megmarkoltam, és ellenfelem nyakát megcélozva 41 ÉP-t sebeztem rajta. Az erős ütés következtében Nemesis állatára is csapást mérek (1 ÉP). Kedvencem, egy 6. szintű gonosz manó is velem van. Támadását ellenfelem kivédte.

Egy pillanatra elvette a figyelmem egy közelben tomboló vortex. Ezt kihasználva Nemesis az ében tündekarddal 14 sebet ejtett rajtam. Acélkarmokkal rendelkező 5. szintű nerub féregembere is nekemtámadt. Elhárítottam a támadást.

Ellenfelem felé szúrtam, eltaláltam, 32 ÉP-t sikerült sebeznem rajta. Állatom is belemart Nemesis lábába, 2 sebzést okozva ezzel.

Már megint figyelmetlen voltam, így könnyen betalálhatott ellenfelem ütése. Ez be is következett: Nemesis 21 Életpontot sebzett rajtam. Kedvence is rámtámadt, félreugrottam.

Véres sebeim láttán méginkább dühbe jöttem, és lesújtottam. 18 ÉP-t sebeztem. Manóm is ellenfelemnek támadt: 2-t sebzett.

Nemesis felemelte fegyverét, és mielőtt elhajolhattam volna, sebzett rajtam 37 ÉP-t, minek következtében gonosz manó lényem is sebződött 2 ÉP-t. Állatának már nem sikerült sebet ejtenie rajtam.

A csata végeredménye a felhőkben úszik, és a homályos formákból lassan kezd kialakulni:


103-85

Ekkor ellenfelem nyögését hallom, majd érzem, ahogyan testembe áramlik a tápláló Lélekenergia (155)

A csatával 7 tapasztalati pontot is szereztem.
Feltettem egy kérdést:

Ha regisztrálsz a Végzetúrra, mennyi lesz a Tulajdonságösszeged?

Mind a hét tulajdonságból 20, azaz összesen 140
Mind a hét tulajdonságból 30, azaz összesen 210
Mind a hét tulajdonságból 10, azaz összesen 70
Mind a hét tulajdonságból 1, azaz összesen 7


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Indokot bezzeg nem ír az a valaki. Ez miért rossz kérdés? Megmondaná valaki?
Ki volt Zrínyi Ilona első férje?

I. Rákóczi Ferenc
II. Rákóczi Ferenc
Thököly Imre
nem ment férjhez


A kérdésre eddig 32 jó és 55 rossz válasz érkezett.

nem szeretném, hogy kiessen!
Sziasztok!

Vadászok, és látom:

Mi Mici Mackó angol címe?

Mici Bear
Winnie the Pooh
Pooh Bear
Macko the Mici


Szerintem ez is nagyon aranyos. :-)
Oldal: 123456789